Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witajcie apostaci !  (Przeczytany 8114 razy)

Offline Szechem

Witajcie apostaci !
« dnia: 08 Grudzień, 2020, 08:26 »
Postanowiłem napisać wreszcie po latach śledzenia tego forum a także słuchania Lloydsa Evansa na youtubie. Wreszcie kupiłem też dwie kopie książki Stevena Hassana. Pokrótce jestem świadkiem Jehowy ale tylko fizycznie ponieważ mentalnie jestem na zewnątrz. Pozdrawiam bardzo serdecznie Szechem


Offline Estera

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Grudzień, 2020, 09:05 »
   Szechem  :)
   To tak jak ja, witam i też pozdrawiam.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Do

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Grudzień, 2020, 09:09 »
I tak jak ja.
Pozdrawiam i witam.


Offline Szechem

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Grudzień, 2020, 09:10 »
Zastanawiam się jak się z tego wymiksować Estero bez bólu i przychodzi mi pomysł do głowy po prostu napisać list o odłączeniu jedyny ból będzie pochodzić z utraty przyjaciół którzy kochają nas tylko wtedy kiedy jesteśmy świadkami Jehowy


Offline Natan

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Grudzień, 2020, 09:13 »
Witam Cię serdecznie na Forum.

Ja przez niecałe 3 lata od 1999 r. do 2001 r. pozostawałem w środku, będąc już odmiennym od organizacji. Ale w grudniu 2001 opuściłem ją, dzięki Bogu. Uczyniłem to przez napisanie listu ukazującego mój ówczesny stosunek do organizacji.

Życzę Ci owocnej obecności na Forum i ciekawych odkryć, poszerzających horyzonty wiedzy.

Pozdrawiam Cię ze wschodniej części Mazowsza,

Natan


Offline Szechem

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Grudzień, 2020, 09:17 »
Dziekuje serdecznie Do i Natanie u mnie to już trwa długo ale już mnie to meczy kiedy obchodzę urodziny przyjaciela w tajemnicy przed wszystkimi. Mam pytanie czy ktoś ma wiedzę o tym ze niedługo organizacja świadków Jehowy straci status organizacji charytatywnej jeśli nie przystąpi do redress scheme w Australii ?
« Ostatnia zmiana: 08 Grudzień, 2020, 09:25 wysłana przez Szechem »


Offline Estera

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Grudzień, 2020, 09:34 »
Mam pytanie czy ktoś ma wiedzę o tym ze niedługo organizacja świadków Jehowy straci status organizacji charytatywnej
jeśli nie przystąpi do redress scheme w Australii ?
   Tu możesz sobie o tym poczytać i posłuchać.
   https://sjwp.pl/ze-swiata/australia-zadecydowala-o-odebraniu-straznicy-statusu-organizacji-charytatywnej/msg227579/#msg227579
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Szechem

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Grudzień, 2020, 09:40 »
Dziekuje Estero, bardzo ciekawe wieści sprzedają nieruchomości w Australii haha ciesze się ze dostają po kieszeni ale tez dużo zborów wysyła im pieniądze sam byłem przy tym jak wysłano ~ 50000 na organizacje mam nadzieje ze to się kiedyś skończy
« Ostatnia zmiana: 08 Grudzień, 2020, 10:09 wysłana przez Szechem »


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Grudzień, 2020, 11:17 »
Fajnie, że do nas zawitałeś i życzę Ci, żeby udało Ci się dokonać skutecznej i jak najmniej bolesnej ewakuacji. Nie będę koloryzował - samo wyjście często nie jest przyjemne, niektórzy nawet mają objawy podobne do depresji lub stresu pourazowego krótko po opuszczeniu sekty (jeśli Tobie się coś takiego przydarzy to nie bój się poszukać pomocy specjalisty, od tego w końcu oni są). Ale mimo wszystko warto, bo wolności jaką w zamian zyskujesz nie da się porównać do niczego innego.


Offline Szechem

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Grudzień, 2020, 11:21 »
Mav dziekuje to nie jest takie proste ale lata płyną wiec najwyższy czas coś z tym zrobić nie mam już siły tego ciągnąć w nieskonczonosc wiecznego udawania oraz starania się zagłuszyć to co od dawna czuje
« Ostatnia zmiana: 08 Grudzień, 2020, 11:36 wysłana przez Szechem »


Offline Janna

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Grudzień, 2020, 11:37 »
Przez chwilę też sobie myślałam, że może wycofam się z życia zboru, będę nieczynna, nie będę z nikim rozmawiać a zebrania będę traktować wybiórczo i z dystansem (zwłaszcza teraz na zoomie można w ich trakcie robić wiele innych ciekawszych rzeczy), jednak teraz wiem, że nie byłabym w stanie tak udawać. Każda dawka tej trucizny, ciągła indoktrynacja i te zaślepione komentarze "braci" wzbudzały we mnie ogromne emocje, nie mogłam już spokojnie wysiedzieć przed kamerką, trudno było ukrywać niesmak i oburzenie i nie komentować co drugiego zdania. Moja rodzina - świadkowie oczywiście - często poruszała tematy "zborowe" licząc na poparcie w dyskusji a ja tu ciągle jakieś ALE i podejrzenia w moim kierunku rosły....dlatego postanowiłam wyciąć ten (brzydko mówiąc) wrzód i teraz już w swoim tempie, bez presji i wymówek leczę powstałą ranę - lekko nie jest, ale ta wolność i życie w zgodzie z samą sobą dodaje mi sił.
Miłość warunkowa to nie jest miłość - to manipulacja.


Offline Szechem

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Grudzień, 2020, 11:41 »
Mnie jeszcze na kimś zależy na osobie która jest betonem swiadkowskim wiec straciłbym kontakt z ta osoba wiec migam się i staram się wybudzić ta osobę przyznaje ze nie jest to łatwe  zadanie ale nie zostawie tej osoby samej
« Ostatnia zmiana: 08 Grudzień, 2020, 11:55 wysłana przez Szechem »


Offline Takajaja

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Grudzień, 2020, 11:56 »
Witaj Szechem,

Witaj w klubie "szalonych odstepców", bo przecież tak nas postrzegaj SJ. To nic, że to my jesteśmy bardziej tolerancyjni i bardziej uczciwsi. A oni to chodzące, niemyślace świete stworzenia!😁

Ostatnio ktoś mi powiedział ze świadkow, że przeciez nie musze odchodzic oficjalnie, tylko sobie mormalnie zyć..
Aż mnie poraziło na samą myśl...
Odpowiedziałam że oczywiscie ze mogłabym zyc w ukryciu, ale...po pierwsze NIC w org mnie nie trzyma, po drugie jeśli odejde, to wtedy przekonam się kto tak naprawde jest moim przyjacielem. Po trzecie nie chcę utożsamiać się z organizacją, która traci na wartości.
Nawet imię Boze, ktorym się tak szczycą zeszmacili przyjmujac tą nazwe!!
I po czwarte, po co się męczyć i ogladać sie za siebie przy kazdej okazji gdy....skladasz komus zyczenia urodzinowe czy świateczne (bo bedac w org.to nawet podziekowac nie mozna,bo to grzech), gdy idziesz na koncert lub do kina na cos co SJ nieprzystoi..itp.,itd i czekac tylko jak ktos do ciebie bedzie dzwonił i oczekiwał wytlumaczenia sytuacji, bo przecież szpiegow wtedy jest duzo. Wiec po co sie meczyc?
Po piątek, to jakby nie patrzec, to też oszukiwanie ich...świetą organizacje.

Ale oczywiscie każdy ma inną sytuacje i moze na to patrzec inaczej. Ja pisze, jak to wyglada z mojeo punktu widzenia. A moj plan wyjscia z org.juz jest na finiszu...🤗


Offline Szechem

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Grudzień, 2020, 12:00 »
Oczywiście ten plan napewno zadziała dla Ciebie pewnie dla mnie tez by zadziałał ale nie chce powiedzieć żegnaj do osoby na której mi zależy


Offline Takajaja

Odp: Witajcie apostaci !
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Grudzień, 2020, 12:10 »
Oczywiście ten plan napewno zadziała dla Ciebie pewnie dla mnie tez by zadziałał ale nie chce powiedzieć żegnaj do osoby na której mi zależy

Pytanie: Czy jej zalezy na Tobie?

Jesli tak to działaj😊. Obmyśl swoj plan...i pamietaj ze na wszystko jest czas. Trzeba tylko cierpliwosci. Powodzenia