Ogłoszenie
13 listopada 2020
DLA STARSZYCH W POLSCE 1. Służba kaznodziejska w trakcie pandemii — innowacyjne metody działania. Cenimy Wasze zaangażowanie i aktywny udział w głoszeniu podczas pandemii. Staracie się jak najlepiej wykorzystać obecne możliwości i dajecie w ten sposób dobry przykład głosicielom (Hebr. 13:7). Zauważono, że głosiciele, działając w dobrej wierze, szukają innych, innowacyjnych sposobów docierania do ludzi. Chcemy życzliwie przypomnieć, że starsi powinni uważać, by nie promować działań w dziedzinach, których nie dotyczą wskazówki podawane przez Biuro Oddziału (1 Kor. 4:6; Efez. 4:15, 16; w17.01 s. 18, ak. 4, 5). W „Ogłoszeniu” z 16 maja 2020 roku na temat korzystania z wirtualnych wózków z literaturą, czy w tym dotyczącym wykorzystywania nekrologów do dawania świadectwa (zob. „Ogłoszenia i przypomnienia” [S-147] z lipca 2019 roku), Ciało Kierownicze zachęciło do zachowywania rozwagi i ostrożności. Prosimy, pamiętajcie, że sposoby docierania do ludzi stosowane na terenie podlegającym jednemu Biuru Oddziału z wielu ważnych względów mogą nie być możliwe do zastosowania na innym terenie, dlatego nie należy ich kopiować. Dziękujemy za przejawianie przez Was rozsądku oraz Waszą nieustanną troskę o duchową pomyślność braci i sióstr (Filip. 4:5; 1 Tes. 1:2, 3).
2.
Dodatkowe egzemplarze Strażnicy nr 2 z roku 2020. Bardzo Wam dziękujemy za pracę włożoną w przygotowania do kampanii udostępniania Strażnicy nr 2 z roku 2020. Pragniemy Was poinformować, że wszystkie zamówione egzemplarze tego numeru zostały już wysłane do zborów i nie mamy żadnej dodatkowej ich ilości. Gdybyście potrzebowali więcej egzemplarzy tego wydania, zorientujcie się, czy w okolicznych zborach nie pojawią się jakieś nadwyżki. Zachęcamy Was też do przeanalizowania, którym adresatom czasopismo to można by udostępnić w wersji elektronicznej.
3. Jeśli w trakcie kampanii zabraknie Strażnicy nr 2 z roku 2020 w wersji papierowej, prosimy nie wysyłać samych wydrukowanych listów bez załączonego czasopisma. Nie powinno się także wysyłać listów z załączoną inną publikacją. Zamiast tego głosiciele mogą zdecydować wysłać elektroniczną wiadomość i dołączyć do niej wspomnianą Strażnicę w postaci pliku PDF.
4.
Przypomnienia dotyczące wskazówek z instrukcji „Zoom — wideokonferencje i spotkania online”. Porządkowy może pomóc zmienić wyświetlane imiona i nazwiska uczestników, tak by inni obecni mogli ich rozpoznać (zoominst ak. 23). Nie trzeba jednak ustalać sztywnych reguł, jak to powinno wyglądać w każdym wypadku.
5. Osoby połączone ze spotkaniem przez urządzenie z mikrofonem (z kamerą lub bez niej), mogą brać w nim udział z miejsca, w którym się znajdują (zoominst ak. 1). Każdy osobiście zdecyduje, czy będzie chciał być widoczny dla innych podczas zebrania, czy też będzie miał wyłączoną kamerę. Starsi nie powinni ustalać w tej dziedzinie własnych reguł i nalegać na wyłączenie kamery, jeśli ktoś odbiera program zebrania poza własnym domem. Podobnie nie należy nalegać na włączanie kamery. Zamiast tego przewodniczący zebrania może uprzejmie do tego zachęcać.
6. Przed zebraniami i po nich miłą chrześcijańską atmosferę wprowadza muzyka, którą wielbimy Boga. Podobnie jak w wypadku zebrań w Sali Królestwa, dobrze jest pamiętać o odpowiedniej głośności, aby umożliwić braciom przywitanie się czy prowadzenie budujących rozmów (Rzym. 1:11, 12; Hebr. 10:23, 24). Dla ułatwienia i urozmaicenia rozmów warto wykorzystywać podpokoje (zoominst ak. 14).
7. Jeśli ktoś dołącza do zebrania i celowo zakłóca porządek, to porządkowy powinien szybko usunąć go z zebrania i powiadomić o tym koordynatora grona starszych (zoominst ak. 23).
Zdarza się również, że niektórzy głosiciele nie są przykładni, a ich postępowanie znane jest również w zborze. Starsi nie powinni jednak podejmować pochopnej decyzji o odbieraniu takiej osobie możliwości korzystania z zebrań.
8. Grono starszych powinno regularnie przypominać sobie wskazówki z instrukcji „Zoom — wideokonferencje i spotkania online” (zoominst). Niezbędne informacje starsi powinni przekazywać w ramach szkolenia braciom, którzy obsługują wideokonferencję. Dzięki temu będą mieć pewność, że zebrania odbywają się zgodnie z aktualnymi wytycznymi (1 Kor. 14:33, 40).