Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ogłoszenie 13 Listopada  (Przeczytany 1954 razy)

Offline Blue

Ogłoszenie 13 Listopada
« dnia: 17 Listopad, 2020, 09:56 »
Ogłoszenie
13 listopada 2020

DLA STARSZYCH W POLSCE

1. Służba kaznodziejska w trakcie pandemii — innowacyjne metody działania. Cenimy  Wasze zaangażowanie i aktywny udział w głoszeniu podczas pandemii. Staracie się jak  najlepiej wykorzystać obecne możliwości i dajecie w ten sposób dobry przykład głosicielom  (Hebr. 13:7). Zauważono, że głosiciele, działając w dobrej wierze, szukają innych, innowacyjnych sposobów docierania do ludzi. Chcemy życzliwie przypomnieć, że starsi  powinni uważać, by nie promować działań w dziedzinach, których nie dotyczą wskazówki  podawane przez Biuro Oddziału (1 Kor. 4:6; Efez. 4:15, 16; w17.01 s. 18, ak. 4, 5). W „Ogłoszeniu” z 16 maja 2020 roku na temat korzystania z wirtualnych wózków z literaturą, czy w tym dotyczącym wykorzystywania nekrologów do dawania świadectwa (zob. „Ogłoszenia  i przypomnienia” [S-147] z lipca 2019 roku), Ciało Kierownicze zachęciło do zachowywania  rozwagi i ostrożności. Prosimy, pamiętajcie, że sposoby docierania do ludzi stosowane na  terenie podlegającym jednemu Biuru Oddziału z wielu ważnych względów mogą nie być  możliwe do zastosowania na innym terenie, dlatego nie należy ich kopiować. Dziękujemy  za przejawianie przez Was rozsądku oraz Waszą nieustanną troskę o duchową pomyślność  braci i sióstr (Filip. 4:5; 1 Tes. 1:2, 3).

2. Dodatkowe egzemplarze Strażnicy nr 2 z roku 2020. Bardzo Wam dziękujemy za pracę  włożoną w przygotowania do kampanii udostępniania Strażnicy nr 2 z roku 2020. Pragniemy Was poinformować, że wszystkie zamówione egzemplarze tego numeru zostały już wysłane  do zborów i nie mamy żadnej dodatkowej ich ilości. Gdybyście potrzebowali więcej  egzemplarzy tego wydania, zorientujcie się, czy w okolicznych zborach nie pojawią się  jakieś nadwyżki. Zachęcamy Was też do przeanalizowania, którym adresatom czasopismo  to można by udostępnić w wersji elektronicznej.

3. Jeśli w trakcie kampanii zabraknie Strażnicy nr 2 z roku 2020 w wersji papierowej, prosimy  nie wysyłać samych wydrukowanych listów bez załączonego czasopisma. Nie powinno się  także wysyłać listów z załączoną inną publikacją. Zamiast tego głosiciele mogą zdecydować wysłać elektroniczną wiadomość i dołączyć do niej wspomnianą Strażnicę w postaci pliku PDF.

4. Przypomnienia dotyczące wskazówek z instrukcji „Zoom — wideokonferencje i spotkania online”. Porządkowy może pomóc zmienić wyświetlane imiona i nazwiska  uczestników, tak by inni obecni mogli ich rozpoznać (zoominst ak. 23). Nie trzeba jednak ustalać sztywnych reguł, jak to powinno wyglądać w każdym wypadku. 

5. Osoby połączone ze spotkaniem przez urządzenie z mikrofonem (z kamerą lub bez niej), mogą brać w nim udział z miejsca, w którym się znajdują (zoominst ak. 1). Każdy osobiście  zdecyduje, czy będzie chciał być widoczny dla innych podczas zebrania, czy też będzie miał  wyłączoną kamerę. Starsi nie powinni ustalać w tej dziedzinie własnych reguł i nalegać na  wyłączenie kamery, jeśli ktoś odbiera program zebrania poza własnym domem. Podobnie  nie należy nalegać na włączanie kamery. Zamiast tego przewodniczący zebrania może  uprzejmie do tego zachęcać.

6. Przed zebraniami i po nich miłą chrześcijańską atmosferę wprowadza muzyka, którą  wielbimy Boga. Podobnie jak w wypadku zebrań w Sali Królestwa, dobrze jest pamiętać o odpowiedniej głośności, aby umożliwić braciom przywitanie się czy prowadzenie  budujących rozmów (Rzym. 1:11, 12; Hebr. 10:23, 24). Dla ułatwienia i urozmaicenia  rozmów warto wykorzystywać podpokoje (zoominst ak. 14).

7. Jeśli ktoś dołącza do zebrania i celowo zakłóca porządek, to porządkowy powinien szybko  usunąć go z zebrania i powiadomić o tym koordynatora grona starszych (zoominst ak. 23).
Zdarza się również, że niektórzy głosiciele nie są przykładni, a ich postępowanie znane jest  również w zborze. Starsi nie powinni jednak podejmować pochopnej decyzji o odbieraniu  takiej osobie możliwości korzystania z zebrań.

8. Grono starszych powinno regularnie przypominać sobie wskazówki z instrukcji „Zoom — wideokonferencje i spotkania online” (zoominst). Niezbędne informacje starsi powinni  przekazywać w ramach szkolenia braciom, którzy obsługują wideokonferencję. Dzięki temu  będą mieć pewność, że zebrania odbywają się zgodnie z aktualnymi wytycznymi (1 Kor.  14:33, 40).
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad, 2020, 10:11 wysłana przez Blue »


Offline Siedemtwarzy

Odp: Ogłoszenie 13 Listopada
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Listopad, 2020, 10:37 »
Dzięki Blue. Masz może dostęp do tego OWU do zooma o którym oni wspominają??


Offline Blue

Odp: Ogłoszenie 13 Listopada
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Listopad, 2020, 10:58 »
Proszę:
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad, 2020, 11:00 wysłana przez Blue »


Offline Janna

Odp: Ogłoszenie 13 Listopada
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Listopad, 2020, 11:40 »
Dzięki wielkie, przynajmniej zwykły człowiek może choć przez chwilę zobaczyć jak to jest być po stronie uprzywilejowanych i wszystko dostawać z pierwszej ręki :-)
Miłość warunkowa to nie jest miłość - to manipulacja.


Offline Blue

Odp: Ogłoszenie 13 Listopada
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Listopad, 2020, 11:56 »
5. Osoby połączone ze spotkaniem przez urządzenie z mikrofonem (z kamerą lub bez niej), mogą brać w nim udział z miejsca, w którym się znajdują (zoominst ak. 1). Każdy osobiście  zdecyduje, czy będzie chciał być widoczny dla innych podczas zebrania, czy też będzie miał  wyłączoną kamerę. Starsi nie powinni ustalać w tej dziedzinie własnych reguł i nalegać na  wyłączenie kamery, jeśli ktoś odbiera program zebrania poza własnym domem. Podobnie  nie należy nalegać na włączanie kamery. Zamiast tego przewodniczący zebrania może  uprzejmie do tego zachęcać.

Chciałbym zwrócić uwagę, że organizacja stanowczo zakazuje nakazywać włączać kamerki. Ale zachęcać można. Czyli decyzja sumienia... ale dobry chrześcijanin podejmie odpowiednią decyzję. Nie powiemy Ci jaką, no ale skoro do takiej zachęcamy na zebraniach, to chyba wiesz jaka to decyzja? ;)


Offline Siedemtwarzy

Odp: Ogłoszenie 13 Listopada
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Listopad, 2020, 12:20 »
Jeszcze raz dzięki Blue. Tym bardziej że ostatnio dwóch strasznych zadzwoniło i powiedziało mi że jestem nie przykładnym glosicielem, bo na zoomie nie mam założonego krawata i wcinam popcorn i pije kawe i inne napoje. W sumie przemilczałem, bo jedyną riposta jaką miałem w głowie to: spierd*** .....


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Ogłoszenie 13 Listopada
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Listopad, 2020, 14:39 »
Jeszcze raz dzięki Blue. Tym bardziej że ostatnio dwóch strasznych zadzwoniło i powiedziało mi że jestem nie przykładnym glosicielem, bo na zoomie nie mam założonego krawata i wcinam popcorn i pije kawe i inne napoje. W sumie przemilczałem, bo jedyną riposta jaką miałem w głowie to: spierd****** .....

Są chwile gdy milczenie okazuje się najbardziej trafną odpowiedzią.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Ogłoszenie 13 Listopada
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Listopad, 2020, 16:41 »
Siedemtwarzy ja jestem zgorszony twoją postawą. Popcorn z kawą? Nie no to profanacja zasługująca na zdecydowane skarcenie ;)
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


BetMen

  • Gość
Odp: Ogłoszenie 13 Listopada
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Listopad, 2020, 16:58 »
Cyt. "Każdy osobiście  zdecyduje, czy będzie chciał być widoczny dla innych podczas zebrania, czy też będzie miał  wyłączoną kamerę. Starsi nie powinni ustalać w tej dziedzinie własnych reguł i nalegać na  wyłączenie kamery, jeśli ktoś odbiera program zebrania poza własnym domem. Podobnie  nie należy nalegać na włączanie kamery. Zamiast tego przewodniczący zebrania może  uprzejmie do tego zachęcać"
Także ten tego nie będą mi oglądać chaty i obserwować jak jestem ubrany! Włączymy z żoną i będziemy robić coś innego w mieszkaniu, tylko ją muszą do tego przekonać...


Offline Do

Odp: Ogłoszenie 13 Listopada
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Listopad, 2020, 17:08 »
Siedemtwarzy ja jestem zgorszony twoją postawą. Popcorn z kawą? Nie no to profanacja zasługująca na zdecydowane skarcenie ;)

Dla tego ja mam zawsze wyłączoną kamerkę. Tylko u mnie zamiast kawki jest piwko :D


Offline Gostek

Odp: Ogłoszenie 13 Listopada
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Listopad, 2020, 17:28 »
Siedemtwarzy ja jestem zgorszony twoją postawą. Popcorn z kawą? Nie no to profanacja zasługująca na zdecydowane skarcenie ;)

Dokładnie, jest to profanacja picia kawy. Co innego kawa z ciachem. Popcorn to jak już to z piwem albo z colą..  ;D Inne kombinacje nie wskazane.  ;)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Ogłoszenie 13 Listopada
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Listopad, 2020, 18:37 »
Słusznie prawicie :D
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Janna

Odp: Ogłoszenie 13 Listopada
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Listopad, 2020, 21:16 »
My z mężem często łączymy się bez kamery, zazwyczaj pijemy kawusię a oprócz tego ja sobie gram na Nintendo a mąż na Xbox'ie  ;D
Miłość warunkowa to nie jest miłość - to manipulacja.


Offline Siedemtwarzy

Odp: Ogłoszenie 13 Listopada
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Listopad, 2020, 21:19 »
Gandalfie, spieszę się osobiście wyjaśnić, aby nie być zgorszeniem dla Ciebie. Źle ułożyłem zdanie, poprostu te rzeczy mi wymieniono, natomiast kawy popcornem nieprofanuje. Do kawy ( czarnej bez cukru, świeżo zmielonej podanej ciśnieniu) tylko gorzka czekolada, albo jakieś ciastko super słodkie, ostatnio orzechowe gruzińskie urzekło mnie. Popcorn popijałem chyba sokiem z wodą.
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad, 2020, 21:22 wysłana przez Siedemtwarzy »


Offline Technolog

Odp: Ogłoszenie 13 Listopada
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Listopad, 2020, 21:25 »
My z mężem często łączymy się bez kamery, zazwyczaj pijemy kawusię a oprócz tego ja sobie gram na Nintendo a mąż na Xbox'ie  ;D
A ty nie powinnaś pisać już w czasie przeszłym? :o