Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Sprzeczności - KSIĘGA RODZAJU  (Przeczytany 2537 razy)

Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Sprzeczności - KSIĘGA RODZAJU
« dnia: 13 Listopad, 2020, 18:17 »
(mtg):Sprzeczności w Księdze Rodzaju

Zauważmy sprzeczności w Księdze Rodzaju (stanowiącej dzieje stworzenia Świata): znajdujemy w niej jednoznaczne aluzje do tego, że starotestamentowy Bóg nie był jedną osobą, lecz wystąpiło więcej bogów.
Otóż znalazło się w Księdze Rodzaju takie oto, znane przecież, zdanie: A wreszcie rzekł Bóg: „Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam”. (Rdz. 1,26)
Nie dość, że użyto tu liczby mnogiej – co właściwie powinno by zachwiać podstawy wiary każdego wyznawcy tej religii – to jeszcze owi bogowie okazują się podobni ludziom.
I tak jest w całej Księdze Rodzaju, przy czym mówi się tam przede wszystkim o synach Bożych (Elohim), którzy widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały. (Rdz. 6,2)
Bogowie nie gardzili bynajmniej jadłem i chętnie „raczyli się” ziemskimi kobietami.
Nieco dalej (Rdz. 6,3) czytamy, że człowiek jest istotą cielesną, co uświadamia nam, iż „bogowie” nie byli istotami duchowymi, lecz fizycznymi, bo w przeciwnym razie nie mogliby pozostawiać „córkom człowieczym” swego nasienia i swoich genów.
Co najważniejsze, znajdujemy w Genesis passus kierujący nas ku wynikom badań przeprowadzonych przez doktoraa Muldaszewa : A w owych czasach byli na ziemi giganci; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły. Byli to więc owi mocarze, mający sławę w owych dawnych czasach. (Rdz. 6,4)
I znowu oni – giganci!
Tamci „bogowie” czy też „synowie Boży” nie spuszczali z oczu swoich podopiecznych, ludzi.
Według opisu, strzegło człowieka oko widzące wszystko.
Tak więc ludzie widzieli wtedy coś, co miało kształt oka, a czasem chmury, albo też widzieli koła, które obdarzały Światłem i sporadycznie interweniowały, gdy podopieczni popadali w tarapaty, i dawały wówczas dowód swej mocy.

Wielka katastrofa?
[…] o „interwencji” bogów czytamy w Księdze Rodzaju (19, 24-26): A wtedy Pan spuścił na Sodomę i Gomorę deszcz siarki i ognia od Pana „z nieba”.
I tak zniszczył te miasta oraz całą okolicę wraz ze wszystkimi mieszkańcami miast, a także roślinność.
Żona Lota, która szła za nim, obejrzała się i stała się słupem soli.
Powyższy passus zawiera aluzję do zrzucenia bomby z ładunkiem nuklearnym – stąd słupy soli! (Zrzucenie bomby atomowej sprawia, że z powodu żaru wyparowują z ciał ofiar wszelkie płyny i pozostaje tylko krystaliczna sól. Dotknięcie zwłok powoduje ich rozpad).
Owi dawni żydowscy świadkowie, którzy dostarczyli opisów (pełnych obłoków, słupów ognia, dymu i hałasu), nie mogli przyjrzeć się z bliska swemu Bogu (Jahwe).
W Starym Testamencie czytamy o tym, że prócz Mojżesza i garstki wybrańców spośród przywódców narodu nikomu nie wolno było zbliżyć się do miejsca zstąpienia Boga, na szczycie góry. Ten zapowiedział bowiem, że każdego, kto podejmie taką próbę, czeka śmierć.


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Sprzeczności - KSIĘGA RODZAJU
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Listopad, 2020, 18:45 »
Mógłbyś wkleić tu początek aktu abdykacji Stanisława Augusta ?
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Makówka

Odp: Sprzeczności - KSIĘGA RODZAJU
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Luty, 2021, 19:22 »
Cześć Nadaszyniak, sprzeczności możesz nawet znaleźć w tym że Warszawa jest stolicą Polski, ale musisz tego chcieć.
Kto chce wiedzieć co pisze w Biblii ten prędzej czy później będzie wiedział.
Wskazane przez Ciebie sprzeczności w księdze Rodzaju są bardzo naiwne i będą Ci się do nich ustosunkowywać tacy którzy są na podobnym etapie co Ty.
Jeśli uważasz że nie warto poświęcać swój drogocenny czas na zagłębienie się w tekst biblijny, odcinasz sobie drogę do Przygody życiowej.
Do Przygody a nie do zbawienia, gdybyś wiedział co pisze w Biblii to byś był spokojny o swe zbawienie.
Nie masz tego spokoju bo go mieć nie możesz bo nie wiesz co pisze w Biblii a to coś więcej niż wiedzieć co pisze w paru linijkach.
Mam nadzieję że nie jesteś przewrażliwiony (a wielu jest) na punkcie swego ego. Gdyby co, to przepraszam.
[/size]


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Sprzeczności - KSIĘGA RODZAJU
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Luty, 2021, 19:41 »
Cześć Nadaszyniak, sprzeczności możesz nawet znaleźć w tym że Warszawa jest stolicą Polski, ale musisz tego chcieć.
Kto chce wiedzieć co pisze w Biblii ten prędzej czy później będzie wiedział.
Wskazane przez Ciebie sprzeczności w księdze Rodzaju są bardzo naiwne i będą Ci się do nich ustosunkowywać tacy którzy są na podobnym etapie co Ty.
Jeśli uważasz że nie warto poświęcać swój drogocenny czas na zagłębienie się w tekst biblijny, odcinasz sobie drogę do Przygody życiowej.
Do Przygody a nie do zbawienia, gdybyś wiedział co pisze w Biblii to byś był spokojny o swe zbawienie.
Nie masz tego spokoju bo go mieć nie możesz bo nie wiesz co pisze w Biblii a to coś więcej niż wiedzieć co pisze w paru linijkach.
Mam nadzieję że nie jesteś przewrażliwiony (a wielu jest) na punkcie swego ego. Gdyby co, to przepraszam.
[/size]

Zabawnyś. Nie obrażaj a tłumacz, jeśli potrafisz.


Offline sawaszi

Odp: Sprzeczności - KSIĘGA RODZAJU
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Luty, 2021, 19:59 »
A ja ostatnio oglądałem na Discovery taki fajny program ; "Zakazana historia"
 - o Mojżeszu i tam udowadniano , że Mojżesz to wygnany z Egiptu książe (obok tronu Faraona) w dacie zgadzającej się z plagami i exodusem Izraelitów o  imieniu Totmes a jego laska jest w Brytyjskim muzeum sztuki starożytnej . W tym programie (popularnonaukowym) powiedziano także że dziesięć przykazań to odwrotność Egipskiej księgi zmarłych , a Mojżesza uznano tam za maga , który uprawiał magię  :o
Polecam oglądanie takich programów - dla rozszerzenia własnej świadomości .


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Sprzeczności - KSIĘGA RODZAJU
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Luty, 2021, 21:06 »
Witaj Makówka:
Czytając Twój wpis jestem pod wrażeniem takiej szczerej otwartości z Twojej strony w tym zagadnieniu jaki poruszyłem - cytuję z Twojego postu słowa: ' Jeśli uważasz że nie warto poświęcać swój drogocenny czas na zagłębienie się w tekst biblijny, odcinasz sobie drogę do Przygody życiowej.
Do Przygody a nie do zbawienia, gdybyś wiedział co pisze w Biblii to byś był spokojny o swe zbawienie'

W tym zdaniu , proszę zauważ widnieje sprzeczność jaka została napisana, myślę, że pisząc tak Makówka, byłeś/aś wzburzony/a czytając mój post z marszu odpisując pod moim ''adresem''. Wydaje się (to osobiste stwierdzenie), osoba pod ''Makówka'' to o kilka dekad młodszy względem mnie u-ser, a bieg życia bierze zasadą '' strzeli a nie nabije''.
Ponadto trzeba mieć ''dużo odwagi i doświadczenia'' aby stwierdzić cytuję z tego samego postu: 'Nie masz tego spokoju bo go mieć nie możesz bo nie wiesz co pisze w Biblii a to coś więcej niż wiedzieć co pisze w paru linijkach'.
Zapytam subtelnie – Skąd taki wysnuty jednoznaczny wniosek? - Makówka  z kilku przedstawionych przeze mnie zdań.
Napisałem tylko po to, aby rozwinąć dyskusję ''za i prze...'' w tym wątku

Biblię czyli PŚ analizowałem dość długi okres i obecnie stwierdzam nazywając ją ''Księgą Legend'', Zgodzę się z zawartymi faktami historycznymi, które  pokrywają się pod pewnym względem archeologicznym ale jest wiele w niej niedomówień a nawet śmiem powiedzieć nieścisłości - sprzeczności.
Zawiera również złote myśli filozofów ludu pasterskiego poniekąd zaczerpniętych z cywilizacji, kultury babilońskiej czy egipskiej tamtego okresu.
Również jest ubarwiona jakimiś tam wizjami s-f, rzekomymi tzw. ''prorokami'', natomiast NT kładzie szczególny nacisk  na kolejnego proroka- fantastę, który przyjął się z biegiem czasu  w współczesnej cywilizacji.   


Offline Gremczak

Odp: Sprzeczności - KSIĘGA RODZAJU
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Luty, 2021, 21:08 »
Cześć Nadaszyniak, sprzeczności możesz nawet znaleźć w tym że Warszawa jest stolicą Polski, ale musisz tego chcieć.
Kto chce wiedzieć co pisze w Biblii ten prędzej czy później będzie wiedział.
Wskazane przez Ciebie sprzeczności w księdze Rodzaju są bardzo naiwne i będą Ci się do nich ustosunkowywać tacy którzy są na podobnym etapie co Ty.
Jeśli uważasz że nie warto poświęcać swój drogocenny czas na zagłębienie się w tekst biblijny, odcinasz sobie drogę do Przygody życiowej.
Do Przygody a nie do zbawienia, gdybyś wiedział co pisze w Biblii to byś był spokojny o swe zbawienie.
N
ie masz tego spokoju bo go mieć nie możesz bo nie wiesz co pisze w Biblii a to coś więcej niż wiedzieć co pisze w paru linijkach.
Mam nadzieję że nie jesteś przewrażliwiony (a wielu jest) na punkcie swego ego. Gdyby co, to przepraszam.
[/size]
Ja jestem spokojny o swoje zbawienie.
A co jest napisane w biblii to doskonale wiem.
Dlatego traktuję ja humorystycznie.


Online NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 262
  • Polubień: 2163
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Sprzeczności - KSIĘGA RODZAJU
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Luty, 2021, 21:53 »
Co do tych aniołów i kobiet  to film Polańskiego "Dziecko Rosemary"  to nie zupełnie taka fikcja? :o


Offline sawaszi

Odp: Sprzeczności - KSIĘGA RODZAJU
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Luty, 2021, 22:21 »
Ja jestem spokojny o swoje zbawienie.
A co jest napisane w biblii to doskonale wiem.
Dlatego traktuję ja humorystycznie.

A masz takie geny , żeby udoskonalić nasz gatunek ("homo sapiens, sapiens" ) ?
- jak masz (to w sobie) - to już jesteś Bogiem  :)

Co do tych aniołów i kobiet  to film Polańskiego "Dziecko Rosemary"  to nie zupełnie taka fikcja? :o

To uważasz , że istoty nie z tego świata tkz. UFO lub 'demony' produkują w swej zapalczywości seksualnej kolejne mutacje DNA ?
« Ostatnia zmiana: 19 Luty, 2021, 22:50 wysłana przez sawaszi »


Online NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 262
  • Polubień: 2163
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Sprzeczności - KSIĘGA RODZAJU
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Luty, 2021, 23:05 »
Sawaszi, czyżbyś uważał, że ja i Gremczak to dwójca wszechwiedząca?


Offline sawaszi

Odp: Sprzeczności - KSIĘGA RODZAJU
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Luty, 2021, 00:40 »
Sawaszi, czyżbyś uważał, że ja i Gremczak to dwójca wszechwiedząca?

A jakie macie "towarzysze" wykształcenie i wiedzę w temacie "PŚ" ?
- Seminaria kapłańskie ? - czy studium ze świadkami ?
Zaprawdę powiadam wam ; niewiedza jest gorsza od fanatyzmu , a fanatyzm (w każdej postaci) jest gorszy nawet od faszyzmu i nacjonalizmu  :(
Jezus z Nazaretu nauczał miłości do siebie i bliznich (w tym jest JEGO złota reguła)  :)
Polecam wam przeczytać opracowanie naukowe profesora , badacza i historyka ST
- John Bricht  - Historia Izraela . Dla ciekawości na obwolucie tej książki umieszczono fragment z kamiennej płyty zwanej Stelą Izraela ,który brzmi ; "Izrael został zniszczony, nie ma już nasienia" . Jest to najstarsze poza Biblią świadectwo istnienia Izraela lokalizujące ten lud na ziemi Kannan ok. 1210 r. przed Chrystusem .
To wyjątkowe opracowanie naukowe - POLECAM DO PRZECZYTANIA wszystkim
Pamiętajcie jedno ; czytać i wiedzieć to nie grzech .
« Ostatnia zmiana: 20 Luty, 2021, 00:45 wysłana przez sawaszi »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Sprzeczności - KSIĘGA RODZAJU
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Luty, 2021, 01:01 »
(mtg): ukończyłem z wyrurznieniem Szkołę Teokratyczną (Ww) i osiem klas podstafufki, takie posiadam wykżtalcenie  >:D 


Offline sawaszi

Odp: Sprzeczności - KSIĘGA RODZAJU
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Luty, 2021, 01:18 »
(mtg): ukończyłem z wyrurznieniem Szkołę Teokratyczną (Ww) i osiem klas podstafufki, takie posiadam wykżtalcenie  >:D


To super , albowiem masz już wyższe wykształcenie nawet od  niektórych apostołów  :)
- nauczać innych już nie musisz i masz teraz wolne od chodzenia po domach  :)
 W sumie powinieneś być szczęśliwy i zadowolony z życia  :)


Offline Gremczak

Odp: Sprzeczności - KSIĘGA RODZAJU
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Luty, 2021, 20:50 »
Sawaszi mam prośbę do Ciebie, nie pisz swoich myśli w moim cytacie.

Pytasz się o moje geny.
Otóż nie jestem ulepiony z gliny jak mówi biblia.
Moimi przodkami są Plejadianie


Offline sawaszi

Odp: Sprzeczności - KSIĘGA RODZAJU
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Luty, 2021, 21:02 »
Sawaszi mam prośbę do Ciebie, nie pisz swoich myśli w moim cytacie.

Pytasz się o moje geny.
Otóż nie jestem ulepiony z gliny jak mówi biblia.
Moimi przodkami są Plejadianie


Gremczak ale ja szanuje potomków z gwiazdozbioru Plejad
 - nawet zaobserwowałem na teleskopie tam coś ciekawego
Pozdrawiam Cię serdecznie i nie bądz na mnie zły  :) :)