Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Apostazja z KK czy warto?  (Przeczytany 6095 razy)

Offline Blue

Odp: Apostazja z KK czy warto?
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Listopad, 2020, 09:25 »
Na netflixie jest kilka kilkugodzinnych dokumentów o I, II Wojnie Światowej, Wojnie w Wietnamie. Posłuchaj albo poczytaj o Hołodomorze. Poczytaj o tym, co działo się na arenach wojennych XIX wieku. Co przeżywali zwykli ludzie, 14 letni chłopcy posyłani na pewną śmierć, nie mając zaznać nigdy dotyku ukochanej kobiety.

A potem zastanów się, czy aby na pewno nie dramatyzujesz z powodu przymusu picia piwa w domu a nie w pubie z kolegami


Offline Reskator

Odp: Apostazja z KK czy warto?
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Listopad, 2020, 09:51 »
Na netflixie jest kilka kilkugodzinnych dokumentów o I, II Wojnie Światowej, Wojnie w Wietnamie. Posłuchaj albo poczytaj o Hołodomorze. Poczytaj o tym, co działo się na arenach wojennych XIX wieku. Co przeżywali zwykli ludzie, 14 letni chłopcy posyłani na pewną śmierć, nie mając zaznać nigdy dotyku ukochanej kobiety.

A potem zastanów się, czy aby na pewno nie dramatyzujesz z powodu przymusu picia piwa w domu a nie w pubie z kolegami
Wiem że możesz mieć rację co do mojego nieuzasadnionego dramatyzmu.
Ale sam wiesz jak i ja że czas pokaże
Skąd masz pewność że wiosną nie rozpoczął się dramat od jednego niewidzialnego wirusa?
Kto przypuszczał w czerwcu 1914 że jedna kulka w Sarajewie rozpęta I wojnę światową?


Offline Blue

Odp: Apostazja z KK czy warto?
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Listopad, 2020, 10:14 »
Wyobraź sobie, że ktoś co jakiś czas mówi Ci, że oto nadeszła ostatnia godzina Twojego życia. Oczywiście, godzina mija a Ty nadal żyjesz. Lecz owy człek się nie poddaje i co jakiś czas niespodziewanie pojawia się w Twoim życiu (może akurat wtedy kiedy gorzej się czujesz, masz migrenę, boli Cię ząb, ominął Cię seks) i powtarza w kółko, że oto nadeszła ostatnia godzina Twojego życia.
W końcu denerwujesz się i mówisz mi, żeby poszedł w Diabły bo tyle razy Cię okłamał.
A on na to: -Ale w końcu będę miał rację!!!

Współczuję Ci, że tak patrzysz na obecne wydarzenia. Historia ludzkości wskazuje, że ona po prostu minął i za 10-20 lat będą tylko kolejnym wpisem na wikipedii. Jednak wtedy zdarzy się jakaś inna tragedia i znowu się zacznie, że przyszedł na nas "Wielki Ucisk", znak czasów i inne podobne brednie.

Oczywiście, nie mam dowodu na to, że jutro nie spadnie na ziemię meteor i wszystkich nie zmiecie.
Ale to nie tak powinni się żyć, w ciągłej obawie przed potencjalnym zagrożeniem. Jeżeli rzeczywiście jest jakaś obawa, jakieś spełnione proroctwo to niech ktoś to udowodni. Nigdy z czymś takim się nie spotkałem, więc nie radzę nikomu układać życia pod słowa ludzi, którzy w swej wyobraźni i bucie chcą reprezentować najwyższego.


enterol

  • Gość
Odp: Apostazja z KK czy warto?
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Listopad, 2020, 10:47 »
Mnie jednak otaczają ludzie na kwarantannie sąsiedzi,pracownicy a i z rodziny też,wiekszość uważam że nie ma Covida a zwykłe przeziębienia czy katar.
Jak ludzie stronili od szczepień tak widzę iż media tak nakręcają problem że ludzie jeszcze chwila a będą błagać o szczepionkę.
Pytanie kto media,polityków,masonów, billa gaetsa nakręca?  Wydaje się iż na samej górze tej piramidy stoi Lucjusz który sprawi:
..."że wszyscy:mali i wielcy,bogaci i biedni,wolni i niewolnicy otrzymają znamię na prawą rękę lub na czoło i że nikt nie może kupić ni sprzedać kto nie ma znamienia-imienia Bestii -Ap13:16,17.
-Czas pokaże czy zaszczepieni będą mogli tylko robić zakupy,ponoć do niektórych żłobków przedszkoli są już tylko przyjmowane dzieci szczepione
 ale może ja znów dramatyzuję?! Zaraz ktoś napisze - to nie ten wątek trzymaj się litery prawa :)
Chopie co Ty czytasz czy ogladasz?
Zostaw już tego Grzesia Brauna, bo koleżka jego z partii - Dziambor też mówił, że covida nie ma no ostatnimi dniami na "zwykłe przeziębienie i katar " wylądowal w szpitalu
https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polityka/Artur-Dziambor-w-szpitalu.-Polityk-Konfederacji-choruje-na-COVID-19


Offline Reskator

Odp: Apostazja z KK czy warto?
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Listopad, 2020, 12:27 »
Chopie co Ty czytasz czy ogladasz?
Zostaw już tego Grzesia Brauna, bo koleżka jego z partii - Dziambor też mówił, że covida nie ma no ostatnimi dniami na "zwykłe przeziębienie i katar " wylądowal w szpitalu
https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polityka/Artur-Dziambor-w-szpitalu.-Polityk-Konfederacji-choruje-na-COVID-19
Chłopie czytaj ze zrozumieniem ja nie piszę że nie ma wirusa ale że większość ludzi może go nie mieć i dopowiem że wielu starszych ludzi umiera na tzw choroby towarzyszące które podciąga się pod koronę, a dlaczego? może dlatego że lekarze i personel mają 100% więcej płatne gdy obsługują chorych na wirusa. Onet podał iż dziś zmarło 303 osób w tym z powodu wirusa z chorobami towarzyszacymi 267 osób a na samego wirusa 36 osób.
« Ostatnia zmiana: 15 Listopad, 2020, 13:10 wysłana przez Reskator »


Offline Blue

Odp: Apostazja z KK czy warto?
« Odpowiedź #35 dnia: 15 Listopad, 2020, 15:57 »
Chłopie czytaj ze zrozumieniem ja nie piszę że nie ma wirusa ale że większość ludzi może go nie mieć i dopowiem że wielu starszych ludzi umiera na tzw choroby towarzyszące które podciąga się pod koronę, a dlaczego? może dlatego że lekarze i personel mają 100% więcej płatne gdy obsługują chorych na wirusa. Onet podał iż dziś zmarło 303 osób w tym z powodu wirusa z chorobami towarzyszacymi 267 osób a na samego wirusa 36 osób.

Skąd wiesz, że te starsze osoby umierają na choroby współistniejące? To takie trochę strzelanie w ciemno.Musisz pamiętać, że kiedy MZ publikuje liczbę ofiar to w gronie tych, którzy zmarli z powodu współudziału Covid -19 z choroba współistniejącymi są wszyscy pacjenci, którzy chorowali na choroby serca, cukrzyce, nadciśnienie, nowotwory a nawet otyłość. Nie ma nic dziwnego, że wirus takich wykańcza łatwiej.

No ale dobrze, skąd niby mamy wiedzieć, że to nie zakrzep albo wylew załatwił tych z chorobami współitniejącymi. Może tak być i na pewno się zdarza i właśnie dlatego MZ raportuje te zgony oddzielnne. Niemożliwe jest zweryfikowanie tego w każdym przypadku - po prostu zgonów jest za dużo. Nie oznacza to jednak, że możemy spokojnie założyć, że większość tych zgonów nie jest spowodowana przez Covid. Dlaczego?

Od Kwietnia 2020 roku liczba zgonów była tylko trochę wyższa niż średnia z poprzednich 4 lat. Jednak w Pażdzierniku, wraz z drugą falą pandemii, liczba zgonów wyniosła 49 132. To jest o 15 000 więcej niż średnia z 4 poprzednich lat!
W samym moim zborze 5 osób złapało Covid, z czego 2 przechodzą go bardzo ciężko. W okolicznych jest jeszcze gorzej.

Argument o płacy lekarzy jak zawsze jest dla mnie bardziej niż śmieszny. Wykonuję dość skomplikowaną pracę za którą mam dobrą płacę. Nie ryzykuję jednak życiem ani zdrowiem. Lekarze mają o wiele bardziej skomplikowaną robotę a do tego ryzykują swoim życiem i zdrowiem codziennie. Jak dla mnie, powinni dostawać 200% dodatku a nie 100%. W zborze mam jedną pielęgniarkę. Wrak człowieka - ostatnio płakała, jak opowiadała o intubowaniu młodej osoby z Covidem, która prawdopodobnie nie przeżyje.

Ciężko mi uwierzyć, że są jeszcze ludzie, którzy powątpiewają w powagę sytuacji, woląc szukać jakichś magicznych znaków w obostrzeniach. Oby nikt kogo nie znacie, nie umierał z powodu braku respiratora lub tlenu.
« Ostatnia zmiana: 15 Listopad, 2020, 16:00 wysłana przez Blue »


Offline Safari

Odp: Apostazja z KK czy warto?
« Odpowiedź #36 dnia: 15 Listopad, 2020, 16:54 »
Ojej. Nie widzialam, ze watek sie tak rozrosl 🙂

Ja tam mam ochote sie wypisac ale troche jestem leniwa 🙂 Jakby opodatkowali wierzacych / przynalezacych do kosciola to w PL bylyby dlugie kolejki by dokonac aktu apostazji 😂😂😂😂

A czemu teraz? Bo sie ludziom nie podoba, ze sie religia do polityki miesza (od dawna KK to robi i mysle, ze ludziom sie przelalo). Bo jak ktos jest katolikiem, to aborcji nie zrobi a w panstwie zyja ludzie z roznymi pogladami I dlaczego Maja byc zmuszani zyc na katolicka modle? A no I jeszcze sprawa tego, ze sie rozchodzi o dzieci z wadami letalnymi I to wzburzylo nawet katolikow srednio-mocnych no Bo w takim wypadku wielu z nich jednak byloby za ulzeniem kobiecie w cierpieniu (I plodowi/dziecku tez).

"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


enterol

  • Gość
Odp: Apostazja z KK czy warto?
« Odpowiedź #37 dnia: 15 Listopad, 2020, 17:05 »
Chłopie czytaj ze zrozumieniem ja nie piszę że nie ma wirusa ale że większość ludzi może go nie mieć i dopowiem że wielu starszych ludzi umiera na tzw choroby towarzyszące które podciąga się pod koronę, a dlaczego? może dlatego że lekarze i personel mają 100% więcej płatne gdy obsługują chorych na wirusa. Onet podał iż dziś zmarło 303 osób w tym z powodu wirusa z chorobami towarzyszacymi 267 osób a na samego wirusa 36 osób.
Na jakiej podstawie twierdzisz, że zgony z powodów innych niż covid podciąga się pod koronę?
Czy uważasz, że statystyki MZ układane są wg widzimisię lekarzy, urzędników?
O dziadek babcia umarli na serce ale wrzucimy ich do koronawirusa to więcej kasy dostaniemy.
Nie uważasz, żeby kogoś wrzucić do statystyk covidowych, trzeba mieć jego pozytywny wynik testu?
Posłuchaj specjalistów, to dowiesz się że zakażeń jest nie mniej niż statystyki pokazują ale może być nawet dziesięciokrotnie więcej.
W Polsce w porównaniu z innymi krajami robi się mniej testów i w zdecydowanej większości przypadków robi się je ludziom z objawami.
Dlatego ostatnio około 45 % testów jest pozytywnych. A co z tymi którzy przechodzą covid bezobjawowo? 80% przypadków to albo przypadki lekkie albo bezobjawowe.
Ich może być nawet do 10 razy więcej niż pokazują testy. Czyli w ostatnich dniach około 200 tys. dziennie


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Apostazja z KK czy warto?
« Odpowiedź #38 dnia: 15 Listopad, 2020, 17:06 »
Wydaje mi się, że nie tylko o aborcje i politykę chodzi. W Polsce kościół zbiera ostatnio ostre cięgi i krytykowane jest w mediach za swoje postępowanie w sprawie, molestowania i ukrywania pedofili. Nawet JPII nie oszczędzają. Ostatnio na tapecie jest Kardynał Dziwisz.

„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


enterol

  • Gość
Odp: Apostazja z KK czy warto?
« Odpowiedź #39 dnia: 15 Listopad, 2020, 17:13 »
Wydaje mi się, że nie tylko o aborcje i politykę chodzi. W Polsce kościół zbiera ostatnio ostre cięgi i krytykowane jest w mediach za swoje postępowanie w sprawie, molestowania i ukrywania pedofili. Nawet JPII nie oszczędzają. Ostatnio na tapecie jest Kardynał Dziwisz.
No i słusznie. Nagrabili sobie


Offline Safari

Odp: Apostazja z KK czy warto?
« Odpowiedź #40 dnia: 15 Listopad, 2020, 17:48 »
Dokladnie. Nagrabili sobie.

Mam nadzieje ze w ciagu 5-10 lat w Polsce kosciol zostanie zdegradowany do tego czym powinien byc - a powinien byc tylko I wylacznie instytucja religijna.
 
Choc jak DLA mnie to moglby nie istniec. 🙂

Jak to mowil klasyk " I skonczylo sie rumakowanie" (kosciolowi) 🙂 Chcieli wladzy I darmowej kasy I darmowej ziemi I ksiezy-nauczycieli I nie wiadomo czego jeszcze. A spoleczenstwo sie zeswieczcza. Co obserwuje z ogromna radoscia 🙂
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Reskator

Odp: Apostazja z KK czy warto?
« Odpowiedź #41 dnia: 15 Listopad, 2020, 18:19 »
Na jakiej podstawie twierdzisz, że zgony z powodów innych niż covid podciąga się pod koronę?"


enterol jeśli ktoś miał zawał czy raka i covid to MZ ogłasza że umarł na covid z "chorobami towarzyszącymi"
Czy nie ma zgonów na zawał,raka mając "towarzyszącą chorobę" covid?
Wierzysz że robią sekcje zwłok takich osób i ustalają bezpośrednią przyczynę zgonu- może masz dane?

« Ostatnia zmiana: 15 Listopad, 2020, 18:59 wysłana przez Reskator »


Offline Blue

Odp: Apostazja z KK czy warto?
« Odpowiedź #42 dnia: 15 Listopad, 2020, 19:13 »
No właśnie reskator zrozum, że robienie każdemu denatowi z Covid sekcji podczas pandemii jest po prostu niemożliwe. Dlatego gdy MZ podaje liczbę zgonów z powodu Covid 19 to rozdziela to na dwie grupy: osoby, których jedyną chorobą był Covid oraz osoby z chorobami współistniejącymi i Covidem. MZ nie twierdzi, że w tej drugiej grupie za każdym razem zabija tylko Covid. Był on jednak obecny i mógł mieć ogromny wpływ na śmierć danego pacjenta.

Zanim ktoś jednak zacznie krzyczeć, że to jakieś oszustwo to niech pamięta, że tak postępowano by z każdym wirusem. Pomyślcie np. o Odrze. Wywołuje ona choroby współistniejące takie jak zapalenie płuc, odwodnienie oraz zapalenie mózgu. Natomiast Ebola wywołuje choroby sercowo-naczyniowe.
Jeżeli ktoś zarazi się takim wirusem, a wcześniej już miał np. problemy z układem naczyniowym lub sercem to jego szanse przeżycia drastycznie spadają. Oszacowanie co bardziej przyczyniło się do śmierci danego pacjenta — czy jego wcześniejsza choroba, czy dany wirus — może być po prostu niemożliwe.
Dokładnie tak samo jest z wirusem Sars Cov 2. Choroba Covid 19 sama wywołuje choroby współistniejące takie jak zapalenie płuc czy arytmie serca. Dlatego śmiertelność Covid 19 u osób powyżej 60 roku życia z chorobami serca przebija 10%! W tym wypadku również bardzo ciężko stwierdzić, co zabiło cię bardziej: covid czy już istniejąca choroba, jednak nie zmienia to faktu, że Twoją śmierć raportuje się w statystykach.
Jednak nie ulega wątpliwości, że w populacji takich osób wirus sieje zniszczenie co widać chociażby po ilości chorych oraz ogólnej liczby zgonów.

POWTARZAM: W Październiku zmarło prawie 50000 osób. 15000 więcej niż średnia z 4 ostatnich lat! Chyba nikt nie zasugeruje, że to tylko liczba ofiar depresji spowodowanej lock downem.


Offline Reskator

Odp: Apostazja z KK czy warto?
« Odpowiedź #43 dnia: 15 Listopad, 2020, 19:32 »
Blue nie żebym dezawuował Twój post.
Ale w tych 15000 osób z pażdziernika zapewne jest wiele osób którym  nie wykonano zabiegów onkologicznych czy kardiologicznych na czas w terminie,szpitale przeładowane,
stąd może ten wzrost umieralności tego nie wiemy?
« Ostatnia zmiana: 15 Listopad, 2020, 19:48 wysłana przez Reskator »


Offline Storczyk

Odp: Apostazja z KK czy warto?
« Odpowiedź #44 dnia: 15 Listopad, 2020, 19:40 »
W 2019r. wyszła książka "Sodoma". Najbardziej skrywane tajemnice Watykanu ujrzały światło dzienne.
Ludzie zaczęli otwierać oczy i odchodzić.
Ostatnio rozmawiałam z kobietą 80 lat, po obejrzeniu programu chyba z Sekielskim,  dowiedziała się o tej książce, i przestała chodzić do kościoła. Znalazłam audiobook
« Ostatnia zmiana: 15 Listopad, 2020, 19:42 wysłana przez Storczyk »