Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Apostazja z KK czy warto?  (Przeczytany 6080 razy)

Offline PoProstuJa

Odp: Apostazja z KK czy warto?
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Listopad, 2020, 20:57 »
dokonałaś nieskuteczniei nadal widniejesz

co więcej, Twoja osoba jest liczona do statystyki, na podstawie której ksiądz płaci podatki

A skąd ta pewność Sebastianie?

Dodam, że nie jestem aż tak zdeterminowana, aby pisać do Watykanu. Mi wystarczy to, że kościół wie... A jak pisałam, uderzyłam aż do dwóch kościołów.


Offline sawaszi

Odp: Apostazja z KK czy warto?
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Listopad, 2020, 21:28 »
Przyznam się wam bez bicia - moja rodzina jest ultra katolicka i nie lubi mnie za to, że byłem kiedyś ŚJ  :-\
- o pedofili w KK mówią że to są kalumnie "komunistów i innych wywrotowców" , "modlimy się za oczyszczenie kościoła apostolskiego razem z Papieżem Franciszkiem" .
A propos ; kardynał z Wrocławia (G..........) mnie kiejś bierzmował  :o
- a teraz Papież go wykluczył i pozbawił przywilejów kapłańskich (za winy)  :P
« Ostatnia zmiana: 13 Listopad, 2020, 21:44 wysłana przez sawaszi »


Offline Matylda

Odp: Apostazja z KK czy warto?
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Listopad, 2020, 08:59 »
Najbardziej nie warto się nigdzie zapisywać jak się jest dorosłym i rozsądnym człowiekiem. Moim zdaniem żadnej mocy nie ma fakt że mnie moja matka zaniosla w becie do kościoła a ksiądz mi nadal wody na głowę. Najwyżej skutki ma, bo teraz, zdaniem niektórych, taka głupia jestem. Żadnej mocy też nie ma to że nie dokonując apostazji z kościoła, ktoś mnie, nadal jako nieletnią w basenie na stadionie zanurzyl. To wszystko były fanaberie, nie uprawnione, mojej matki.
Dziś pewnie nie napisałaś bym nawet tych kilku słów, które mi kazano"nie chcę być świadkiem jehowy "
Mnie apostazja do niczego nie potrzebna..Pomagac, być życzliwym, szanować braci mniejszych, można bez przynależności, bez apostazji, jako katol, świadek, ateista. Pytanie tylko czy się jest jeszcze człowiekiem wrażliwym na innych, czy już tylko maszyną zaprogramowaną na zarabianie bezpotrzebnej kasy żeby potem wydać na fitnesy, paznokcie, kiecki, wyjazdy, selfie, rasowe pieski, wypasione apartamenty itd..
Może deczko nie dokładnie, na temat,. Moim zdaniem jednak nie apostazja albo przynależność,  tylko bycie przyzwoitym i uczciwym daje nam spokój  ducha 


Offline sawaszi

Odp: Apostazja z KK czy warto?
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Listopad, 2020, 17:57 »
Oj tak to jest Matyldo
- mi proboszczów wielu , zaglądając w księgi parafialne - powiadało "jesteś ochrzczonym i już zawsze będziesz należał do naszej wspólnoty , kościoła apostolskiego"  :o
 - starsi zborowi odwiedzając mnie w zeszłym roku tak mi powiadali " Zbyszku masz dobre serce i prawdę znasz , modlimy się abyś powrócił do zboru i zdobył koronę życia"  :o
W takim razie mam dylemat - czego sie trzymać i gdzie wracać  ::)


Online Reskator

Odp: Apostazja z KK czy warto?
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Listopad, 2020, 18:06 »
Oj tak to jest Matyldo
- mi proboszczów wielu , zaglądając w księgi parafialne - powiadało "jesteś ochrzczonym i już zawsze będziesz należał do naszej wspólnoty , kościoła apostolskiego"  :o
 - starsi zborowi odwiedzając mnie w zeszłym roku tak mi powiadali " Zbyszku masz dobre serce i prawdę znasz , modlimy się abyś powrócił do zboru i zdobył koronę życia"  :o
W takim razie mam dylemat - czego sie trzymać i gdzie wracać  ::)
Mi proboszcz podobnie zakomunikował w czasie kolendy iż na zawsze będę katolikiem.
Zapytałem go gdyby sie urodził w Indiach i miał rodziców z HINDUIZMU to jakiego on by był wyznania?
Odpwiedział że byłby katolikiem -zostawię to bez komentarza.
Koronę życia zdobyć? To jesteś z 144 ooo tysięcy współkrólów?.
« Ostatnia zmiana: 14 Listopad, 2020, 18:18 wysłana przez Reskator »


Offline sawaszi

Odp: Apostazja z KK czy warto?
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Listopad, 2020, 18:14 »
Ejtam - nie jezdem wybrańcem , tyćko szarym człowiekiem , lubiącym życie i wierzącym Bogu (JHWH) :-[


Online Reskator

Odp: Apostazja z KK czy warto?
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Listopad, 2020, 18:32 »
Ejtam - nie jezdem wybrańcem , tyćko szarym człowiekiem , lubiącym życie i wierzącym Bogu (JHWH) :-[
Ja też coraz bardziej wierzę w JHWH i w JEZUSA CHRYSTUSA
Mamy UCISK jakiego nie znaliśmy na całym świecie aż dotąd.
Dawniej były wojny niszczono państwa,miasta, domy kościoły szkoły sklepy,ludzi
Teraz niszczy się TYLKO ludzi -wszystko wskazuje na to że jesteśmy w CZASACH KOŃCA.
Zobaczcie tylko na dzieci,wnuki,dziadków pozamykani na 4 spusty w domach niczym więżniowie.

« Ostatnia zmiana: 14 Listopad, 2020, 19:31 wysłana przez Reskator »


Online Reskator

Odp: Apostazja z KK czy warto?
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Listopad, 2020, 19:27 »
-
« Ostatnia zmiana: 14 Listopad, 2020, 19:31 wysłana przez Reskator »


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Apostazja z KK czy warto?
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Listopad, 2020, 20:25 »
Ja też coraz bardziej wierzę w JHWH i w JEZUSA CHRYSTUSA
Mamy UCISK jakiego nie znaliśmy na całym świecie aż dotąd.
Dawniej były wojny niszczono państwa,miasta, domy kościoły szkoły sklepy,ludzi
Teraz niszczy się TYLKO ludzi -wszystko wskazuje na to że jesteśmy w CZASACH KOŃCA.
Zobaczcie tylko na dzieci,wnuki,drziadków pozamykani na 4 spusty w domach niczym więżniowie.
Nie dramatyzuj. Nie wiem jak Ciebie, ale mnie nikt nie zamknął, jak dotąd. A jeśli niektórych pozamykali to kto to zrobił? Może niejaki Jehowa, Jahwe lub HWHJ, jak kto woli. Zresztą historia biblijna opisuje takie przypadki wprowadzanego przez Boga lockdownu, ratującego życie


Offline sawaszi

Odp: Apostazja z KK czy warto?
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Listopad, 2020, 21:27 »
-


Żeby nie być gołosłownym w temacie mego odejścia od zboru ŚJ - posyłam Ci list od braci z Nadarzyna

Drogi bracie !
  Codziennie zanosimy modlitwy za wszystkich oddanych sług Bożych. Leży nam na sercu dalszy rozwój dzieła ..... , w którym Ty także masz swój udział. Taka troska jest uzasadniona. Gdybyś mógł otworzyć swoją Biblię,to bardzo prosimy,żebyś odczytał razem z nami następujące wersety : Mateusza 28:19,20 Marka 13:10
1 Tymoteusza 2:4; 2 Tymoteusza 2:15 Filipian 2:12 1 Tymoteusza 4:16 . Jak widzisz, Jezus zlecił nam pilne zadanie głoszenia i nauczania.  Biorąc w nim udział, wypracowujemy zbawienie swoje i naszych  bliznich. Poczytujemy to sobie za zaszczyt i wierzymy, Ty również cenisz przywilej służby w charakterze gosiciela Królestwa (JW - ORG)  ::) - cdn. nastąpi ?


-DALEJ NIE CHCE MNIE SIE CYTOWAĆ TEGO LISTU OD TROSKLIWYCH BRACI z Nadarzyna .



Offline Sebastian

Odp: Apostazja z KK czy warto?
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Listopad, 2020, 22:36 »
Zresztą historia biblijna opisuje takie przypadki wprowadzanego przez Boga lockdownu, ratującego życie
piszesz o epidemii wśród wojsk pogańskich oblegających miasto Jeruzalem?!

Byłby to na upartego lockdown, ale zarządzony przez pogańskiego króla a nie przez JHWH...

Może zmęczony jestem, ale nie przypominam sobie aby w Biblii lud boży siedział w domu pod kluczem z powodu szalejącej epidemii bakteryjnej lub wirusowej

Owszem, Apostołowie spotykali sie potajemnie zamykając drzwi na klucz bo bali sie prześladowców (i wystraszyli się Jezusa przechodzącego przez drzwi) ale to NIE jest lockdown bo nie chodziło o epidemię

Owszem, była zaraza przy wyjściu z egiptu, ale tam o ocaleniu decydowało spożycie baranka i pomazanie drzwi jego krwią, a nie jakakolwiek ochrona antywirusowa

Sumując, nie kojarzę ani jednego zarządzonego teokratycznie biblijnego lockdownu ratującego życie podczas epidemii
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Apostazja z KK czy warto?
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Listopad, 2020, 22:51 »
Bingo Sebastianie. Mimo zmęczenia przypomniałeś sobie.

HWHJ zapowiedział:
"Nie będziecie wtedy wykonywać żadnej pracy. Będzie wam tylko wolno przygotować pożywienie."
"nie powinien nikt z was wychodzić przed drzwi swego domu."
... a i w tym przypadku wybawieniem też miało być osocze.  ;)


Offline Sebastian

Odp: Apostazja z KK czy warto?
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Listopad, 2020, 23:15 »
no tak, wszystko się zgadza: użyto całej krwi, a więc (w szczególności) również osocza :)
no i osobami poddawanymi lockdownowi nie zarządzał żaden złośliwy gnom wiec wszystko poszło sprawnie i po kilkudziesięciu godzinach było po wszystkim...

idę o zakład, że jakby Mojżeszowi pomagał nasz wielki Jarosław, to lockdown trwałby długie miesiące i zrujnowały gospodarkę Egiptu i Kanaanu, a Żydzi ginęliby setkami a może i tysiącami dzień po dniu...

Ale Mojżesz miał znajomości w niebie i ubłagał JHWH, aby Jarosław urodził się trzy i pół tysiąca lat później... 
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Apostazja z KK czy warto?
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Listopad, 2020, 23:29 »
Chciałbym, tytułem wyjaśnień zamieścić dwie uwagi.
Po pierwsze, gdyby komuś się wydawało a w szczególności Administracji, że piszemy z Sebastianem nie w temacie wątku, to oczywiście ma rację, że mu się tak wydaje.  ;) Lockdown egipski ma bowiem ścisły związek z apostazją Żydów z Egiptu.
Po drugie, Jarosław nie cieszy się uznaniem Boga, gdyż Bóg, jak wiadomo postanowił wytępić pierworodnych, a Jarosław urodził się 45 minut przed Lechem. Sprzedałjednak swoje pierworództwo wysyłając Lecha do Smoleńska. Taka postawa również jest swego rodzaju apostazją od pierworodności.  >:D


Online Reskator

Odp: Apostazja z KK czy warto?
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Listopad, 2020, 09:03 »
Nie dramatyzuj. Nie wiem jak Ciebie, ale mnie nikt nie zamknął, jak dotąd. A jeśli niektórych pozamykali to kto to zrobił? Może niejaki Jehowa, Jahwe lub HWHJ, jak kto woli. Zresztą historia biblijna opisuje takie przypadki wprowadzanego przez Boga lockdownu, ratującego życie
Mnie jednak otaczają ludzie na kwarantannie sąsiedzi,pracownicy a i z rodziny też,wiekszość uważam że nie ma Covida a zwykłe przeziębienia czy katar.
Jak ludzie stronili od szczepień tak widzę iż media tak nakręcają problem że ludzie jeszcze chwila a będą błagać o szczepionkę.
Pytanie kto media,polityków,masonów, billa gaetsa nakręca?  Wydaje się iż na samej górze tej piramidy stoi Lucjusz który sprawi:
..."że wszyscy:mali i wielcy,bogaci i biedni,wolni i niewolnicy otrzymają znamię na prawą rękę lub na czoło i że nikt nie może kupić ni sprzedać kto nie ma znamienia-imienia Bestii -Ap13:16,17.
-Czas pokaże czy zaszczepieni będą mogli tylko robić zakupy,ponoć do niektórych żłobków przedszkoli są już tylko przyjmowane dzieci szczepione
 ale może ja znów dramatyzuję?! Zaraz ktoś napisze - to nie ten wątek trzymaj się litery prawa :)



« Ostatnia zmiana: 15 Listopad, 2020, 09:34 wysłana przez Reskator »