Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: The Polish Exodus - film dokumentalny o Ex-Świadkach Jehowy w Polsce  (Przeczytany 7326 razy)

Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Być może pamiętacie, że w zeszłym roku Lloyd Evans (Cedars na Youtube) odwiedził Polskę i z tej okazji urządziliśmy w Warszawie akcję informacyjną, a także udzieliliśmy kilka wywiadów. Pisaliśmy o tym wtedy na forum: https://sjwp.pl/mam-pytanie/john-cedars-(lloyd-evans)-w-polsce/

Wczoraj nareszcie ukazał się materiał wideo z tego wydarzenia i muszę powiedzieć - wow, jestem pod wrażeniem. Pełen profesjonalizm, bardzo dużo ciekawego materiału. Polecam wszystkim obejrzeć :). Niestety na razie tylko po angielsku.

« Ostatnia zmiana: 06 Listopad, 2020, 14:03 wysłana przez mav »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: The Polish Exodus - film dokumentalny o Ex-Świadkach Jehowy w Polsce
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Listopad, 2020, 14:10 »
(mtg):
 WIELKI SZACUN dla Wszystkich, którzy biorą udział w tym filmiku- MAV -Dzięki


Offline Janna

Odp: The Polish Exodus - film dokumentalny o Ex-Świadkach Jehowy w Polsce
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Listopad, 2020, 15:25 »
Brawo! Brawo! Brawo! Naprawdę ogromny szacunek dla wszystkich osób zaangażowanych w produkcję tego materiału oraz w bezinteresowne uświadamianie społeczeństwa na temat szkodliwości tej korporacji. Sama tez już z niej wychodzę i na pewno się przyłączę do protestów gdyby w przyszłości miały być organizowane podczas kongresu śj  na Międzynarodowych Targach w Poznaniu.
Miłość warunkowa to nie jest miłość - to manipulacja.


Offline Safari

Odp: The Polish Exodus - film dokumentalny o Ex-Świadkach Jehowy w Polsce
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Listopad, 2020, 16:05 »
Zglaszam sie do pomocy przy tlumaczeniu. Dajcie znac od ktorej minuty (etc).
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Aliki

Odp: The Polish Exodus - film dokumentalny o Ex-Świadkach Jehowy w Polsce
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Listopad, 2020, 19:11 »
Świetnie się ogląda, brawo Wy! Jak będą polskie napisy to jeszcze więcej osób skorzysta. Tymczasem warto uświadamiać ludzi korzystając z serwisów społecznościowych, bo w realu się nie da...


Offline Do

Odp: The Polish Exodus - film dokumentalny o Ex-Świadkach Jehowy w Polsce
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Listopad, 2020, 20:37 »
Dobra robota. Dzięki wielkie za ten film.
Mav, Patryk, Ania, Szymon i Światusy bardzo dobrze was się oglądało i przede wszystkim słuchało.
Kłaniam się w pas.
Pozdrawiam
Do


Offline Takajaja

Odp: The Polish Exodus - film dokumentalny o Ex-Świadkach Jehowy w Polsce
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Listopad, 2020, 21:08 »
Super!!!!!!!👍


Offline Estera

Odp: The Polish Exodus - film dokumentalny o Ex-Świadkach Jehowy w Polsce
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Listopad, 2020, 22:53 »
   Obejrzałam połowę tego nagrania.
   Ale zerknijcie ...
   Data premiery: 5 lis 2020 r., czyli wczoraj.
   A jest 9 180 wyświetleń już na tę chwilę.

   No brawo, świetnie.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Ruben

Odp: The Polish Exodus - film dokumentalny o Ex-Świadkach Jehowy w Polsce
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Listopad, 2020, 11:20 »
Mam nadzieję, że polska telewizja się tym filmem zainteresuje i wyemituje w godzinach szczytu oglądalności :-)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: The Polish Exodus - film dokumentalny o Ex-Świadkach Jehowy w Polsce
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Listopad, 2020, 17:20 »
Kropla drąży skałę  :)


Online Nikt

Odp: The Polish Exodus - film dokumentalny o Ex-Świadkach Jehowy w Polsce
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Listopad, 2020, 19:53 »
Bardzo dobry materiał :)
Pozytywne myślenie na siłę może prowadzić do  specjalisty :(


Offline PoProstuJa

Odp: The Polish Exodus - film dokumentalny o Ex-Świadkach Jehowy w Polsce
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Listopad, 2020, 00:37 »
Być może pamiętacie, że w zeszłym roku Lloyd Evans (Cedars na Youtube) odwiedził Polskę i z tej okazji urządziliśmy w Warszawie akcję informacyjną, a także udzieliliśmy kilka wywiadów. Pisaliśmy o tym wtedy na forum: https://sjwp.pl/mam-pytanie/john-cedars-(lloyd-evans)-w-polsce/

Wczoraj nareszcie ukazał się materiał wideo z tego wydarzenia i muszę powiedzieć - wow, jestem pod wrażeniem. Pełen profesjonalizm, bardzo dużo ciekawego materiału. Polecam wszystkim obejrzeć :). Niestety na razie tylko po angielsku.

Obejrzałam cały film. Tworzycie historię :) Aż mi się cieplej na sercu robi jak to oglądam. Organizacja miała (ma) tylu wartościowych ludzi, pełnych energii, potencjału, mądrości... i wyrzuciła ich na bruk. Ale w sumie to normalne, że szef nie lubi, gdy jego pracownicy są mądrzejsi od niego... bo wtedy czuje się zagrożony.

Polityka wykluczania i zakazu kontaktu z wykluczonym / odstępcą to tak naprawdę objaw panicznego strachu orga, że kiedyś więcej ludzi może się zbuntować i rzucić ich religię w cholerę.

Dziękuję Wam za Waszą pracę dzięki której mogłam poznać prawdę o "prawdzie"! Być może bez Was też bym ją poznała, ale zamiast miesięcy mogłoby mi to zająć lata. A zamiast mieć spokój w sercu - tak jak teraz, mogłabym nosić w sobie jeszcze przez długi czas poczucie winy i strach przez zemstą Boga w Armagedonie.

Dziękuję, że nie zakopaliście swoich talentów do ziemi, nie wykorzystaliście ich tylko na własny użytek, ale dzielicie się nimi darmo z innymi.  :)

I na koniec myślę, że tworzymy razem jakąś społeczność, wspólnotę. Łączy nas podobna przeszłość. Chyba zasługujemy na to, aby mieć jakąś ładną nazwę.
Odstępca - nie brzmi ładnie (i sugeruje, że odstąpiliśmy od czegoś dobrego). Ładniej brzmi: Apostaci... ale odejść można z różnych religii. Inna opcja to Wyzwoleni - obrazująca dodatkowo nasze wcześniejsze uwięzienie lub Ex-y (ale to mi się bardzo kojarzy z rozwodem). Światus - od czasu jak Sara i Edwin założyli swój kanał, to kojarzy mi się tylko pozytywnie.

A mi przyszła do głowy teraz taka angielska nazwa (która obrazuje mój stan):
FreeMind-owiec.
Macie jakieś pomysły na inną ładną nazwę? :)

Ściskam Was wszystkich
(odstępców obecnych i przyszłych... gdyż obecnie wszystkie drogi prowadzą do... odstępstwa  ;D )




Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: The Polish Exodus - film dokumentalny o Ex-Świadkach Jehowy w Polsce
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Listopad, 2020, 18:50 »
Ja to tylko do 6:20. Pomijam inteligencję z okolic 1:37. To nie ma sensu nawet dyskutować.
Dalej nie przewijałem. Mam tylko proste pytane, na które cybernetyczny aktor odpowie. W końcu jest naukowy, to powinien wiedzieć, na czyjej smyczy chodzi. Chociaż bardziej powinien wiedzieć, po co chodzi.

No ale, inaczej się nie da.

To chyba brzmiało tak (lub jakoś tak): "... a nawet śmierć w skutek odmowy transfuzji krwi".

Wychodzi na to, że naukowiec powinien pokazać mi grób kogoś, kto umarł w skutek odmowy transfuzji krwi. Życzę sobie, aby ten grób był blisko, bo daleko chodzić nie lubię.

Spokojnie!. Można zrobić telefon do przyjaciela. Z tego co wiem, to rodzą mi sie inne pytania. Jak wiadomo, gdy dziecko się rodzi, to bóli porodowych nie powstrzymasz.

Tak mniej więcej, na marginesie, sprawdzaliście sobie iloraz inteligencji za pomocą klocków lego czy puzzli?


Offline Do

Odp: The Polish Exodus - film dokumentalny o Ex-Świadkach Jehowy w Polsce
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Listopad, 2020, 19:23 »
Ja to tylko do 6:20. Pomijam inteligencję z okolic 1:37. To nie ma sensu nawet dyskutować.
Dalej nie przewijałem. Mam tylko proste pytane, na które cybernetyczny aktor odpowie. W końcu jest naukowy, to powinien wiedzieć, na czyjej smyczy chodzi. Chociaż bardziej powinien wiedzieć, po co chodzi.

No ale, inaczej się nie da.

To chyba brzmiało tak (lub jakoś tak): "... a nawet śmierć w skutek odmowy transfuzji krwi".

Wychodzi na to, że naukowiec powinien pokazać mi grób kogoś, kto umarł w skutek odmowy transfuzji krwi. Życzę sobie, aby ten grób był blisko, bo daleko chodzić nie lubię.

Spokojnie!. Można zrobić telefon do przyjaciela. Z tego co wiem, to rodzą mi sie inne pytania. Jak wiadomo, gdy dziecko się rodzi, to bóli porodowych nie powstrzymasz.

Tak mniej więcej, na marginesie, sprawdzaliście sobie iloraz inteligencji za pomocą klocków lego czy puzzli?

Chyba jestem jakiś głupi ale nic z tego nie rozumiem. O co loko ?


Offline Blue

Odp: The Polish Exodus - film dokumentalny o Ex-Świadkach Jehowy w Polsce
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Listopad, 2020, 21:21 »
Chyba jestem jakiś głupi ale nic z tego nie rozumiem. O co loko ?

Nie tylko Ty. Sama Strażnica dumnie chwali się dzieciakami, które poświęciły swoje życie ze względu na odmowę transfuzji krwii, ale Moyses tego nie dostrzega. Cóż, król jest nagi i zobaczyć to może każdy.