Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dobrowolne datki przestają być anonimowe - Będzie wiadomo kto ile wpłacił  (Przeczytany 3307 razy)

Offline DontBeUnkind

Odp: Dobrowolne datki przestają być anonimowe - Będzie wiadomo kto ile wpłacił
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Październik, 2020, 11:04 »
Wpadło mi do głowy pytanie, a mianowicie:
Czy ORG dysponuje statystykami ile osób spośród aktywnych wyznawców składa regularne datki na rzecz działaności?

Rozumiem, że są oni w stanie je wygenerować, ale czy to robią? Byłoby to takie cyniczne. Czy zadowalają się ogólną sumą wpływów?
Nolite te bastardes carborundorum


Offline Sebastian

Odp: Dobrowolne datki przestają być anonimowe - Będzie wiadomo kto ile wpłacił
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Październik, 2020, 11:40 »
liczni wysoko postawieni funkcjonariusze jw.org opuszczali szeregi sekty i już jako odstępcy opisywali przeróżne nieprawidłowości, w szczególności także finansowe - a mimo tego nigdy nie zetknąłem się z twierdzeniem, aby generowano takie właśnie raporty

od kilku stuleci lat naukowcy systematycznie obserwują żyjące na naszej planecie różne rośliny i zwierzęta a także przeróżne ludy tworzące ludzkość, ale nigdy nie natknęli się na krasnoludki (a więc na naród którego dorosłe osobniki miałyby zaledwie kilkanaście cm wzrostu)

na tej podstawie można przypuszczać że istnienie takich raportów o które zapytała DBU wydaje się bardzo mało prawdopodobne, tak mało prawdopodobne jak istnienie krasnoludków :)

ale nie wykluczam ani istnienia takich raportów ani istnienia krasnoludków :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Trinity

Odp: Dobrowolne datki przestają być anonimowe - Będzie wiadomo kto ile wpłacił
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Październik, 2020, 11:53 »
u mnie w rodzinie parę osób na zlecenie stałe,
a seniorzy korzystają z pomocy mobilnych osób: czyli
senior daje do rąsi piniądz a osoba wpłaca z własnego kąta i jest git.
oczywiście można wpłacić kaskę do banku lub wpłatomatu gdy emereturę przynosi listonosz.
niestety wiele seniorów nie ogarnia płatności przez Internet i korzystają z pomocy.

ostatnio gdy na zoomie słuchałam sprawozdania finasowego żadnych nowości nie usłyszałam.
pieniążków ile było tyle jest, mniej więcej średnia krajowa.
brat wyraźnie zaznaczył że żadnej NADPŁATY nie odesłali do Nadarzyna,
co poczytałam mojemu zborowi za prawość, ale wiem że to zasługa akurat danego starszego
który chyba widzi całą jaskrawość.
oczywiście wszyscy pokiwali głowami nie zdając sobie sprawy że to było wybicie się na niepodległość.
osobiście ja nic nie dam, ale jestem ciekawa jestem ile da mój ojciec 🤨
oczywiście żadnych prezentów nigdy od niego nie dostaliśmy jako rodzeństwo, a teraz wnuki  🙄

 


Offline Blue

Odp: Dobrowolne datki przestają być anonimowe - Będzie wiadomo kto ile wpłacił
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Październik, 2020, 13:45 »
Czy na jw.donate nie wpłacasz na konto bankowe?
Ta zasada również dotyczy jw.donate. Tam też możesz wpłacać na konto zboru.

Wydaje mi się, że kiedy wpłacasz przez JW.Donate, to kasa leci na konta organizacji a potem najwyżej do danego zboru. Zbór nie ma wglądu w datki kogoś, kto korzysta z tego serwisu.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Dobrowolne datki przestają być anonimowe - Będzie wiadomo kto ile wpłacił
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Październik, 2020, 23:14 »
Skoro podany jest numer konta to chyba coś im tam przeleję-1gr.
Tylko zastanawiam się co wpisać "tytułem".
  • Wznowione wydanie "Kryzys Sumienia"
  • Rozreklamowanie serwisu sjwp.pl
  • Rzeczona już flaszka Antonego

Jakieś inne pomysły?
Wybiorę najlepszy pomysł i wyślę.


Offline Sebastian

Odp: Dobrowolne datki przestają być anonimowe - Będzie wiadomo kto ile wpłacił
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Październik, 2020, 00:29 »
tytułem: sfinansowanie dalszego propagowania nauki że Szatan Diabeł jest władcą świata :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Dobrowolne datki przestają być anonimowe - Będzie wiadomo kto ile wpłacił
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Październik, 2020, 01:26 »
tytułem: Na sfinansowanie organizacji mszy świętej koncelebrowanej przez Papieża Franciszka i przez Ośmiu Członków Ciała Kierowniczego :)

tytułem: Na dalszy rozwój owocnej współpracy między Małą Cichodajką a opisanym w Apokalipsie Jana tzw. Babilonem Wielkim :)

tytułem: na pokrycie kosztów usług świadczonych przez koszerny dom publiczny na rzecz zarządu związku wyznaniowego :)

tytułem: na pokrycie kosztów współuczestnictwa jw.org w działalności terrorystycznej organizacji islamskich :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Dobrowolne datki przestają być anonimowe - Będzie wiadomo kto ile wpłacił
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Październik, 2020, 07:16 »
Pierwszy grosz dla księdza, bo w parafii nędza.
Drugi grosz dla Madzi, niech se Madzia wsadzi.
Trzeci grosz na fundusz sfinansowania obietnicy danej przez Stwórcę, że zanim przeminie pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo.


Offline Fantom

Odp: Dobrowolne datki przestają być anonimowe - Będzie wiadomo kto ile wpłacił
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Październik, 2020, 07:32 »
 Związki wyznaniowe korzystają z ulgi podatkowej od darowizn. A gdyby tak wpisać: pożyczka na zakup whisky dla Anthony Moris? Co wtedy?
 Może ktoś z nas jest zadłużony po uszy? Może w testamencie wskazać towarzystwo jako spadkobierca?
   
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Safari

Odp: Dobrowolne datki przestają być anonimowe - Będzie wiadomo kto ile wpłacił
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Październik, 2020, 08:37 »
Omg 😂
Toz to koniec swiata!
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Sebastian

Odp: Dobrowolne datki przestają być anonimowe - Będzie wiadomo kto ile wpłacił
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Październik, 2020, 14:13 »
Może ktoś z nas jest zadłużony po uszy? Może w testamencie wskazać towarzystwo jako spadkobiercę?
wskazać może, ale to nie oznacza że towarzystwo strażnica pospłaca jego długi...

osoby prawne "od zawsze" (a osoby fizyczne od kilku lat) domyślnie dziedziczą "z dobrodziejstwem inwentarza), co oznacza że, owszem, spadkobierca powinien spłacić długi spadkodawcy, ale tylko do wartości czynnej masy spadkowej.

tłumacząc z prawniczego na polski, posłużmy sie przykładami:

na spadek składa się nieruchomość warta 4.000.000zł i jakieś tam kredyty na kwotę 20.000zł, wtedy spadkobierca (jeśli przyjmie spadek) musi spłacić te 20.000zł (i zrobi to bardzo chętnie, bo przecież otrzyma nieruchomość wartą dużo dużo więcej

na spadek składa się używany samochód warty 20.000zł i różne kredyty 4.000.000zł; spadkobierca powinien sprzedać samochód za 20.000zł, a kwotę ze sprzedaży przekazać wierzycielom (pozostałe 3.980.000zł długu go "nie obchodzi" i już)

poza tym, zarząd związku wyznaniowego może złożyć oświadczenie o odrzuceniu spadku i wtedy w ogóle nie interesuje go ani ten stary samochód ani te stare kredyty spadkodawcy
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Dobrowolne datki przestają być anonimowe - Będzie wiadomo kto ile wpłacił
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Październik, 2020, 16:11 »
jeśli kogoś to bawi, to istnieją możliwości aby np. na poczcie polskiej wpłacić dowolną kwotę na dowolne konto podając dowolne dane, tyle że tutaj mamy panią w okienku i jeśli wymyślimy coś wyjątkowo odjechanego to nie da się wykluczyć że pani w okienku nie tylko odmówi ale może nawet wezwać policję, a wtedy będzie nieciekawie...

można jednak bawić się programami komputerowymi udostępnionymi przez pocztę polską i można wpisywać przeróżne dziwactwa do przekazów pocztowych i do tytułów przelewu (tyle że musimy pamiętać że bawimy sie "we własnym imieniu" bo wszędzie system podaje dane osobowe nadawcy)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Dobrowolne datki przestają być anonimowe - Będzie wiadomo kto ile wpłacił
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Październik, 2020, 21:59 »
Sebastianie a kto dzisiaj robi przelewy na poczcie?
Normalnie z konta na komputerze przeleję, a że będą mieli moje dane to naprawdę mi nie przeszkadza.


Offline Sebastian

Odp: Dobrowolne datki przestają być anonimowe - Będzie wiadomo kto ile wpłacił
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Październik, 2020, 22:16 »
Sebastianie a kto dzisiaj robi przelewy na poczcie?
oprócz emerytów tylko wyjątkowe świntuchy, np. ktoś kto wysyłając pieniądze chce w niecnych celach podszywać sie pod kogoś innego
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Dobrowolne datki przestają być anonimowe - Będzie wiadomo kto ile wpłacił
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Październik, 2020, 22:36 »
oprócz emerytów tylko wyjątkowe świntuchy, np. ktoś kto wysyłając pieniądze chce w niecnych celach podszywać sie pod kogoś innego

No, to jest jakaś myśl.  ;)