Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dobrowolne datki przestają być anonimowe - Będzie wiadomo kto ile wpłacił  (Przeczytany 3308 razy)

Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Nie wiem czy zauważyliście ale koronowirus sprawił, że Org będzie wiedział ile każdy Świadek Jehowy przekazuje na potrzeby zboru, potrzeby obwodu, kongresy regionalne i ogólnoświatową działalność.
Anonimowość się kończyła.
Będzie wiadomo kto płaci, kto nie płaci, a jeśli płaci to ile.

Biorąc pod uwagę, że dzieje się to na całym świecie Org otrzymał nowe potężne narzędzie wiedzy o swoich wiernych.
W jaki sposób to wykorzysta?

"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline Do

Odp: Dobrowolne datki przestają być anonimowe - Będzie wiadomo kto ile wpłacił
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Październik, 2020, 20:10 »
To się trochę zdziwią że Do nie wpłacił ani grosza >:D


Offline uncja

Odp: Dobrowolne datki przestają być anonimowe - Będzie wiadomo kto ile wpłacił
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Październik, 2020, 20:27 »
A ile teraz skrzynek jest na salach?


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Dobrowolne datki przestają być anonimowe - Będzie wiadomo kto ile wpłacił
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Październik, 2020, 20:36 »
Teraz to sale są zamknięte od wiosny.  ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Online gerontas

Odp: Dobrowolne datki przestają być anonimowe - Będzie wiadomo kto ile wpłacił
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Październik, 2020, 21:10 »
Dobrze zauważyłeś Kleryku. Od kwietnia tego roku sługa kont i każdy kto ma dostęp do konta zboru dokładnie wie kto i ile wpłaca na potrzeby zboru (w zborze nie mają wglądu do innych kont jak tylko do konta zborowego). Ciekaw jestem jedynie czy robią albo czy będą robić z tego użytek.
"Bracie Iks zwróciliśmy uwagę, że nie ma od Ciebie wpływów na potrzeby zboru. Czy potrzebujesz może pomocy w tym względzie?"
Ten kto nie płaci jest potencjalnie podejrzany.


Offline Blue

Odp: Dobrowolne datki przestają być anonimowe - Będzie wiadomo kto ile wpłacił
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Październik, 2020, 21:20 »
No dobrze, ale to się odnosi tylko do wpłacenia na konto bankowe. Co z płatnościami przez JW.Donate? Do nich chyba zbór nie ma wglądu?


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Dobrowolne datki przestają być anonimowe - Będzie wiadomo kto ile wpłacił
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Październik, 2020, 21:36 »
Dobrze zauważyłeś Kleryku. Od kwietnia tego roku sługa kont i każdy kto ma dostęp do konta zboru dokładnie wie kto i ile wpłaca na potrzeby zboru (w zborze nie mają wglądu do innych kont jak tylko do konta zborowego). Ciekaw jestem jedynie czy robią albo czy będą robić z tego użytek.
"Bracie Iks zwróciliśmy uwagę, że nie ma od Ciebie wpływów na potrzeby zboru. Czy potrzebujesz może pomocy w tym względzie?"
Ten kto nie płaci jest potencjalnie podejrzany.

Brat Iks po usłyszeniu takiego pytania, powinien odpowiedzieć: "Faktycznie coraz gorzej u mnie z szatańską mamoną, ale skoro jest taka potrzeba, to mogę przyjąć każdą sumę, którą po potrąceniu niedużej prowizji przeleję na potrzeby zboru."  ;)


Online gerontas

Odp: Dobrowolne datki przestają być anonimowe - Będzie wiadomo kto ile wpłacił
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Październik, 2020, 21:51 »
No dobrze, ale to się odnosi tylko do wpłacenia na konto bankowe. Co z płatnościami przez JW.Donate? Do nich chyba zbór nie ma wglądu?

Czy na jw.donate nie wpłacasz na konto bankowe?
Ta zasada również dotyczy jw.donate. Tam też możesz wpłacać na konto zboru.


Offline uncja

Odp: Dobrowolne datki przestają być anonimowe - Będzie wiadomo kto ile wpłacił
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Październik, 2020, 22:26 »
Teraz to sale są zamknięte od wiosny.  ;D
No, ale krzesła kible i skrzynki dalej na nich są , no chyba że si mylę. Kible myślę że dalej w podziale na męskie i damskie.  I moje pytanie brzmi "ile skrzynek jest na salach?" Czy ktoś , kto tam bywa mógłby udzielić informacji, proszę.


Offline Do

Odp: Dobrowolne datki przestają być anonimowe - Będzie wiadomo kto ile wpłacił
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Październik, 2020, 22:29 »
No, ale krzesła kible i skrzynki dalej na nich są , no chyba że si mylę. Kible myślę że dalej w podziale na męskie i damskie.  I moje pytanie brzmi "ile skrzynek jest na salach?" Czy ktoś , kto tam bywa mógłby udzielić informacji, proszę.

Z tego co pamiętam to dwie. Dla zboru i ogólno światowa ale nawet nie pamiętam kiedy tam ostatnio byłem ;D


BetMen

  • Gość
Odp: Dobrowolne datki przestają być anonimowe - Będzie wiadomo kto ile wpłacił
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Październik, 2020, 23:27 »
My z żoną już dawno pokazaliśmy im "gest Kozakiewicza" i nawet grosza nie wrzuciliśmy od ponad 3 lat do skrzynki, a tym bardziej teraz na konto!


Offline Sebastian

Odp: Dobrowolne datki przestają być anonimowe - Będzie wiadomo kto ile wpłacił
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Październik, 2020, 23:51 »
jak ktoś i tak jest już jest na wylocie z organizacji to może sobie ulżyć i wpłacić np. 0,01zł tytułem na whisky dla Antoniego Morissa :)

można także zrobić fajniejsze kawały, po których kontem bankowym organizacji mogą zainteresować się organy skarbowe - i nałożyć uciążliwe podatki, ale szczegóły tylko na PM
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline PogromcaMitow

Odp: Dobrowolne datki przestają być anonimowe - Będzie wiadomo kto ile wpłacił
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Październik, 2020, 09:28 »
Nie wiem czy zauważyliście ale koronowirus sprawił, że Org będzie wiedział ile każdy Świadek Jehowy przekazuje na potrzeby zboru, potrzeby obwodu, kongresy regionalne i ogólnoświatową działalność.
Anonimowość się kończyła.
Będzie wiadomo kto płaci, kto nie płaci, a jeśli płaci to ile.

Biorąc pod uwagę, że dzieje się to na całym świecie Org otrzymał nowe potężne narzędzie wiedzy o swoich wiernych.
W jaki sposób to wykorzysta?

Byłem sługą kont przez wiele lat w kilku zborach i odkąd pojawiła się możliwość wpłacania na konta darowizn prywatnych, to w moim zborze parę osób zawsze to robiło (sam tak robiłem).
Następnie na wyciągu z konta (w moich czasach to był bank PEAKO S.A.) widać było kto i ile wpłacił na zbór. Wpłaty takie pojawiły się chyba od 2013 roku. Dodam, że jako sługa kont widziałem tylko wpłaty na konto zboru, ale już wtedy wpłacało się tez na konta organizacji i obwodu (sam wpłacałem w ten sposób na te konta), natomiast zbór już nie miał oczywiście wglądu w salda tamtych kont, więc nie wiedziałem (jako sługa kont) czy ktos poza mną wpłaca też na organizacje.

Więc pytam, bo nie rozumiem:
Co nowego wnosi ten list?  Nie widzę tutaj żadnej nowości.
Jedynie pandemia sprawi, ze może tych darowizna prywatnych będzie więcej, bo wiadomo, ze nikt nie wrzuci do skrzynki.


Offline Technolog

Odp: Dobrowolne datki przestają być anonimowe - Będzie wiadomo kto ile wpłacił
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Październik, 2020, 10:01 »
Cytat: PogromcaMitow
Więc pytam, bo nie rozumiem:
Co nowego wnosi ten list?  Nie widzę tutaj żadnej nowości.
Jedynie pandemia sprawi, ze może tych darowizna prywatnych będzie więcej, bo wiadomo, ze nikt nie wrzuci do skrzynki.
Zmieniło się to że teraz przelew to jedyna możliwość, a kiedyś była to opcja. Zmieniło się to że twoje "postanowienie w sercu" o którym powinieneś widzieć tylko ty ile chcesz dać, stało się jawne dla starszych. A zawsze podkreślano że to twoja indywidualna sprawa ile dajesz.
Dla tych co umieją liczyć i odliczają od dochodu nic się nie zmieniło.


Offline Kyuubi

Odp: Dobrowolne datki przestają być anonimowe - Będzie wiadomo kto ile wpłacił
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Październik, 2020, 10:10 »
Pamiętam jak na studium było poruszane jak to kościół zbiera na tace
Albo jak na kolędzie bierze kopertę ze stówką. Czym to sie rózni od 'Świadkowskich" datków?