Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: kto może chrzcić drugich?  (Przeczytany 8919 razy)

Offline Roszada

Odp: kto może chrzcić drugich?
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Czerwiec, 2015, 17:16 »
Zapewne większość z nas już dawno temu wypisało się z tej skompromitowanej Instytucji, reprezentowanej przez Roszadę, i nie zamierza do niej nigdy wracać.
Niektórzy pewnie jeszcze przed śmiercią zdążą wrócić. :-\


Offline Roszada

Odp: kto może chrzcić drugich?
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Czerwiec, 2015, 17:18 »
A teraz do Ciebie, Mario. Dlaczego pozwoliliście na to, by to forum zostało zdominowane przez Roszadę (ponad 2000 wpisów) skoro jego status nie odpowiada ramom nakreślonym przez założycieli tego forum?
Sorry za te 2000 wpisów ale nie mam czasu na więcej. :)
Na starym forum mam 15900 i mają pretensje że tak mało. :-\


dawid

  • Gość
Odp: kto może chrzcić drugich?
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Czerwiec, 2015, 17:26 »
Poproś, by umożliwiono Ci dostęp do tajnych archiwów Watykańskich. Tam miałbyś co robić do końca życia.


Roberta1

  • Gość
Odp: kto może chrzcić drugich?
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Czerwiec, 2015, 17:35 »
No co ja paczę?! Znowu "życzliwa" wymiana postów?!

Zamiast się skupić na istocie tematu - wycieczki personalne, które nikomu i niczemu nie służą, chyba tylko upuszczeniu pary.


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 113
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: kto może chrzcić drugich?
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Czerwiec, 2015, 18:23 »
A teraz do Ciebie, Mario. Dlaczego pozwoliliście na to, by to forum zostało zdominowane przez Roszadę (ponad 2000 wpisów) skoro jego status nie odpowiada ramom nakreślonym przez założycieli tego forum? Zapewne większość z nas już dawno temu wypisało się z tej skompromitowanej Instytucji, reprezentowanej przez Roszadę, i nie zamierza do niej nigdy wracać.
A to może ja odpowiem :)
Dlaczego szanowny forumowiczu tak bardzo ziejesz nienawiścią do KrK?
Wypowiadałam się 50 razy ale jeszcze raz powtórzę!
To forum o świadkach :) Więc uprzejmie prosze nie napadać na ROszadę! Tu NIE WALCZYMY Z KRK. Jesli czujesz taką potrzebę załóż prosze forum o katolikach i tam walcz z Katolikami.
A ROszada akurat robi TAKĄ ROBOTĘ, której żaden świadek były obecny czy przyszły nie zrobił! I Trochę szacunku za wkład w obnażanie "nowych świateł" i cichcem zmienianych doktryn.
Czy szanowny forumowicz Roszada gdzies  NAMAWIA , zachęca, zmusza do wstąpienia do Kościoła Katolickiego?

A co do wpisów! Tu nikt nikogo nie ogranicza hehe , kazdy pisze ile chce. Nikt CI nie broni szanowny Pisac 5000 postów, byle w temacie :)

Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Offline Roszada

Odp: kto może chrzcić drugich?
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Czerwiec, 2015, 18:25 »
No co ja paczę?! Znowu "życzliwa" wymiana postów?!

Zamiast się skupić na istocie tematu - wycieczki personalne, które nikomu i niczemu nie służą, chyba tylko upuszczeniu pary.
To już trzeci co chce mnie rugować. :-\
Jak na biblia webd czy na starszym forum exŚJ prosiłem moderatorów by mi założyli blokadę to nie chcieli. Zasłaniali się regulaminem. Ale zwykli userzy nie mogą zdzierżyć żem szpiegiem watykańskim i wszystkich na katolicyzm namawiam jak się tylko da. 2000 postów katolickich napisałem. :)


Offline gedeon

Odp: kto może chrzcić drugich?
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Czerwiec, 2015, 18:31 »
A teraz do Ciebie, Mario. Dlaczego pozwoliliście na to, by to forum zostało zdominowane przez Roszadę (ponad 2000 wpisów) skoro jego status nie odpowiada ramom nakreślonym przez założycieli tego forum? Zapewne większość z nas już dawno temu wypisało się z tej skompromitowanej Instytucji, reprezentowanej przez Roszadę, i nie zamierza do niej nigdy wracać.

Drogi Dawidzie, wiecej empatii. ;D ;D ;D


Offline Roszada

Odp: kto może chrzcić drugich?
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Czerwiec, 2015, 18:33 »
Poproś, by umożliwiono Ci dostęp do tajnych archiwów Watykańskich. Tam miałbyś co robić do końca życia.
One nie są tajne skoro dopuszczają do nich. ;)


Offline Roszada

Odp: kto może chrzcić drugich?
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Czerwiec, 2015, 18:40 »
Poza tym, jeśli to forum dotyczy byłych, obecnych i przyszłych ŚJ, to Ciebie w ogóle nie powinno tu być.

No proszę, a inny wielbiciel Towarzystwa (adam), taki jak ty, napisał o mnie tak:
Cytuj
Uważam, że w Polsce jesteś chyba najlepszym znawcą świadków Jehowy. Powinieneś już szkolić jakiegoś swojego następcę, który to po tobie mógłby kontynuować.

No oczywiście przesadził, na co mu odpisałem tak:

http://watchtower-forum.pl/topic/6583-wszystkie-nowe-%C5%9Bwiat%C5%82a-%C5%9Bwiadk%C3%B3w-jehowy/page-2#entry335585
« Ostatnia zmiana: 25 Czerwiec, 2015, 18:44 wysłana przez Roszada »


Mario

  • Gość
Odp: kto może chrzcić drugich?
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Czerwiec, 2015, 21:53 »
Żaden z Moderatorów tego forum nie zastrzegł, że krytyczne uwagi można adresować wyłącznie pod adresem ŚJ, a już pod adresem KK jest to zabronione. Poza tym, jeśli to forum dotyczy byłych, obecnych i przyszłych ŚJ, to Ciebie w ogóle nie powinno tu być.


Forum jest tematycznie związane ze Świadkami Jehowy. To nie oznacza , że  nie wolno kierować krytyki pod adresem osoby X czy innego wyznania. Mógłbym zacytować tu całą masę wypowiedzi negatywnych pod adresem KK ale nie o to chodzi.
Regulamin ściśle określa co jest niemile  widziane.
Są tutaj różne działy, w których można pisać o tematach nie związanych ze Św J. Jest też dział , gdzie wrzucamy "ostrzejszą" dyskusję.

Co do użytkowników - Regulamin nie przewiduje segregacji Świadków Jehowy od pozostałych. 

Na koniec- dziękujemy za wszelkie uwagi krytyczne , to pozwala nam lepiej zajmować się tym forum.
« Ostatnia zmiana: 25 Czerwiec, 2015, 21:55 wysłana przez Mario »


Mario

  • Gość
Odp: kto może chrzcić drugich?
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Czerwiec, 2015, 21:57 »
A teraz do Ciebie, Mario. Dlaczego pozwoliliście na to, by to forum zostało zdominowane przez Roszadę (ponad 2000 wpisów) skoro jego status nie odpowiada ramom nakreślonym przez założycieli tego forum?

Zapraszamy do pisania postów. Każdy ma prawo zrobić  ponad 2000 wpisów. Do dzieła.


Mario

  • Gość
Odp: kto może chrzcić drugich?
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Czerwiec, 2015, 22:12 »
One nie są tajne skoro dopuszczają do nich. ;)
Poproś, by umożliwiono Ci dostęp do tajnych archiwów Watykańskich. Tam miałbyś co robić do końca życia.

Coś o tajnym archiwum:
Archivum Secretum Apostolicum Vaticanum - mylnie jest nazywane sekretnym czyli tajnym  ponieważ tak naprawdę nazwa Tajne Archiwa Watykanu powinna być rozumiana jako archiwa będące własnością Papieża!
Przy archiwum pracują codziennie dziesiątki badaczy z całego świata. Nie jest ono tajne. Nie ma tylko charakteru biblioteki "otwartej".
To link do Archiwum.

Jako ciekawostkę podam , że krytyczka KK - Maria Luisa Ambrosini , która przez długi czas pisała w gazetach włoskich niepochlebne artykuły na temat archiwum a raczej tego co w nim się znajduje, podjęła się napisania książki na ten temat. Książka nosi tytuł: "Tajne archiwa Watykanu".
Oto co napisała już po wydaniu tej książki: " Archiwum Watykańskie, być może najważniejsze archiwum na świecie, składa się z około 40 km półek, które wypełniają pisane na pergaminie i na papierze rękopisy przedstawiające wielką wartość historyczną. Archiwum Watykańskie nie jest jednak po prostu składnicą zapisków z przeszłości, lecz prowadzącym bieżącą działalność organem Kościoła, który zajmuje się wszystkim, co dotyczy ludzi: sztuką i nauką, jak również teologią i polityką.
Nazwa „Tajne Archiwum Watykanu” i fakt, że rzeczywiście jest ono niedostępne dla dziennikarzy i fotografów, owiały je atmosferą tajemniczości, która zrodziła ciekawość i stała się zachętą do rozmaitych spekulacji. Krążą przeróżne pogłoski na temat charakteru Archiwum. Mówi się, że zawiera ono pełną kolekcję „nieprzyzwoitych i lubieżnych” książek i dokumentów, jak na przykład L'Enfer w Bibliotece Narodowej w Paryżu lub Private Case w British Museum. Inni sugerują, że przechowuje się tu materiały o eksplozywnym wydźwięku politycznym.

„Książka ta jest próbą dostarczenia czytelnikom pewnego wyobrażenia o skarbie, jaki ludzkość - nie tylko Kościół, lecz cały rodzaj ludzki - posiada w postaci Archiwum Watykańskiego, i próbą ukazania początków owego ogromnego zbioru wiedzy i tego, w jaki sposób listy św. Piotra i św. Pawła przekształciły się w 40 km półek zapełnionych dokumentami.
Nie jestem ani archiwistą, ani historykiem. Nie próbowałam napisać historii Kościoła ani wyjaśnić szczegółowo treści i struktury Archiwum Watykańskiego. Mój plan polegał na tym, by śledzić - częstokroć z uporem Syzyfa ich dzieje i dać pewne pojęcie o tym, co zawierają lub mogą zawierać w świetle epok, które je wydały. Książki muszą trzymać się swej własnej logiki, a moje zainteresowanie postaciami historycznymi nie zawsze jest proporcjonalne do ich oznaczenia czy do stopnia, w jakim były związane z Archiwum Watykańskim.
Chociaż jestem niezwykle wdzięczna za dyskretną gościnność, jakiej przez tak długi okres doświadczałam w Archiwum Watykańskim, to jednocześnie muszę stwierdzić, że nie uzyskałam żadnej oficjalnej pomocy i że wszystko, co napisałam, jest wynikiem moich własnych spostrzeżeń i wniosków. W poszukiwaniach naukowych pozostawiono mi całkowitą swobodę. Nie odmówiono mi żadnej informacji, w wypadku jakichkolwiek technicznych trudności, i nie zadawano mi żadnych pytań po rozmowie wstępnej na temat celu moich poszukiwań.
Rozpoczęłam tę pracę z niejaką pewnością siebie, a kończę z uczuciem pokory, uświadomiwszy sobie wielkość zadania. Mogę przynajmniej powiedzieć, że starałam się je wypełnić z całym oddaniem.”
M. L. Ambrosini


dawid

  • Gość
Odp: kto może chrzcić drugich?
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Czerwiec, 2015, 09:09 »
Co byś Mario nie powiedział, to  jednak wygląda mi na grę do jednej bramki, "fajno gro dla bajtli za familiokiem" - jakby powiedział mój znajomy ze Śląska - ale z profesjonalnym sportem nie ma to wiele wspólnego.


dawid

  • Gość
Odp: kto może chrzcić drugich?
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Czerwiec, 2015, 09:39 »
Jeśli chodzi o rzeczone archiwa, to dokumenty udostępnione Pani Ambrosini przypominają mi raczej przebrane ulęgałki. Można jednak żywić przekonanie, że pełny kilometraż półek archiwalnych prędzej czy później ujrzy światło dzienne, bowiem Mistrz zapowiedział, że 'nie ma nic tajemnego, o czym by nie głoszono na dachach' (cytuję z pamięci). 


Offline Roszada

Odp: kto może chrzcić drugich?
« Odpowiedź #29 dnia: 26 Czerwiec, 2015, 10:07 »
Jeśli chodzi o rzeczone archiwa, to dokumenty udostępnione Pani Ambrosini przypominają mi raczej przebrane ulęgałki. Można jednak żywić przekonanie, że pełny kilometraż półek archiwalnych prędzej czy później ujrzy światło dzienne, bowiem Mistrz zapowiedział, że 'nie ma nic tajemnego, o czym by nie głoszono na dachach' (cytuję z pamięci).
A jakie rewelacje chciałbyś tam wyczytać? :-\
Że co, że papież miał jak król Salomon co najmniej 600 żon i tysiące dzieci? ;D
A może, że papież żywił się krwią noworodków?
Albo że mają w archiwum ukryte zabalsamowane ciało Jezusa? ;)