Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: TEKST BEZCZELNY a nie dzienny :(  (Przeczytany 1990 razy)

Offline Janna

TEKST BEZCZELNY a nie dzienny :(
« dnia: 16 Wrzesień, 2020, 19:32 »
Zobaczcie w jakim tonie i stylu napisano tekst na dzisiaj, gdy go przeczytałam aż się we mnie zagotowało, niewiarygodne że w swoje podstępne manipulacje mieszają autorytet Pana Jezusa.
Kierownictwo Jezusa Chrystusa, naszego panującego już Króla, pokazuje, że patrzy on w przyszłość. Dlatego cieszmy się z korzyści, jakie przyniosły ostatnie zmiany. Podczas rodzinnego wielbienia moglibyście porozmawiać o tym, jaki pozytywny wpływ na waszą rodzinę wywarły zmiany wprowadzone w cotygodniowych zebraniach i służbie. Jeśli rozumiemy ducha wskazówek udzielanych przez organizację Jehowy i widzimy ich dobry wpływ na nas, zapewne będziemy je z radością stosować. Cieszymy się, że zmniejszenie ilości drukowanej literatury i używanie nowych technologii pozwala oszczędzać środki, a to umożliwia docieranie z dobrą nowiną do większej liczby ludzi. Czy więc mógłbyś w większym stopniu korzystać z publikacji elektronicznych oraz materiałów audio i wideo? To jeden ze sposobów popierania Chrystusa, który chce, żebyśmy ze środków organizacji korzystali mądrze. Kiedy popieramy kierownictwo Chrystusa, umacniamy wiarę współwyznawców i przyczyniamy się do jedności. w18.10 ss. 25, 26, ak. 17-19

Wychodzi na to, że Jezus został specjalistą od Internetu i jeśli go nie poprzemy to przyczynimy się do słabości zboru - jak ja się cieszę, że możemy z moim mężem, który szczęśliwie przejrzał na oczy, dostrzegać tą ohydną manipulację i propagandę!!! Żal tylko innych, którzy tkwią w tym kłamstwie myśląc, iż znaleźli prawdę.....
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień, 2020, 19:37 wysłana przez Janna »
Miłość warunkowa to nie jest miłość - to manipulacja.


Offline Blue

Odp: TEKST BEZCZELNY a nie dzienny :(
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Wrzesień, 2020, 19:36 »
Ciało kierownicze nie jest natchnione, ale kierownictwo Ciała Kierowniczego to kierownictwo Jezusa.

F*CK LOGIC.
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień, 2020, 19:40 wysłana przez Blue »


Offline Roszada

Odp: TEKST BEZCZELNY a nie dzienny :(
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Wrzesień, 2020, 19:52 »
Ten tekst wskazuje, że Armagedon się chyba odwleka...

*** Tekst na 16 września 2020 roku ***
Kierownictwo Jezusa Chrystusa, naszego panującego już Króla, pokazuje, że patrzy on w przyszłość. Dlatego cieszmy się z korzyści, jakie przyniosły ostatnie zmiany.


Offline Janna

Odp: TEKST BEZCZELNY a nie dzienny :(
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Wrzesień, 2020, 19:54 »
Dokładnie! Totalne banialuki!!!
Miłość warunkowa to nie jest miłość - to manipulacja.


Offline Roszada

Odp: TEKST BEZCZELNY a nie dzienny :(
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Wrzesień, 2020, 19:58 »
Kierownictwo "patrzy w przyszłość"

Raz "kierownictwo", raz "on"... Jakoś się to zlewa...
Jezus czy kierownictwo?


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 768
  • Polubień: 5133
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: TEKST BEZCZELNY a nie dzienny :(
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Wrzesień, 2020, 21:00 »
Zauważam też narrację w stylu: Obojętnie jaką decyzję podejmiemy doszukaj się pozytywów, nawet jak ich tam nie ma, a jak już  doszukasz się budującego przesłania, którego nie ma, to nie zapomnij podzielić się z rodziną i znajomymi.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline josh82

Odp: TEKST BEZCZELNY a nie dzienny :(
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Wrzesień, 2020, 21:27 »
. Podczas rodzinnego wielbienia moglibyście porozmawiać o tym, jaki pozytywny wpływ na waszą rodzinę wywarły zmiany wprowadzone w cotygodniowych zebraniach i służbie.

Coś mi się zdaje, że największym urokiem tej religii jest "budujące towarzystwo" braci i sióstr. bez zebrań i wspólnego spędzania czasu, Świadkowie zostali z samym "duchowym pokarmem" i wielu prawdopodobnie zaczyna dostrzegać, że są w sekcie. Bez dziesiątek osób przytakujących z uśmiechem wszystkiemu co słyszą, niektórzy mogą zacząć myśleć, zamiast przyklaskiwać bezmyślnie. Nikt nie  pilnuje, czy aby nie rodzą się w tobie wątpliwości.

Te zmiany chyba rzeczywiście mogą mieć pozytywny wpływ na wiele zaślepionych owieczek.


Offline Światus

Odp: TEKST BEZCZELNY a nie dzienny :(
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Wrzesień, 2020, 21:53 »
W CK jest jeden "spirytysta", to i w przyszłość mogą patrzeć...  ;D
« Ostatnia zmiana: 16 Wrzesień, 2020, 21:56 wysłana przez Światus »
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 768
  • Polubień: 5133
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: TEKST BEZCZELNY a nie dzienny :(
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Wrzesień, 2020, 21:57 »
Coś mi się zdaje, że największym urokiem tej religii jest "budujące towarzystwo" braci i sióstr. bez zebrań i wspólnego spędzania czasu, Świadkowie zostali z samym "duchowym pokarmem" i wielu prawdopodobnie zaczyna dostrzegać, że są w sekcie. Bez dziesiątek osób przytakujących z uśmiechem wszystkiemu co słyszą, niektórzy mogą zacząć myśleć, zamiast przyklaskiwać bezmyślnie. Nikt nie  pilnuje, czy aby nie rodzą się w tobie wątpliwości.

Te zmiany chyba rzeczywiście mogą mieć pozytywny wpływ na wiele zaślepionych owieczek.
[/b][/size]
Zostali sami bez duchowego, budującego wsparcia braci i sióstr. To co ich trzyma to nieomylna przepowiednia CK o zakończeniu systemu i armagedonie. Wszystko inne się nie liczy. Dla wejścia przez wąską i ciasną bramę są wstanie poświęcić wszystko nawet głoszenie, zebrania, towarzystwo braci. Większość pomyśli: No doczekałem się wreszcie wielki ucisk i zakończenie........
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: TEKST BEZCZELNY a nie dzienny :(
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Wrzesień, 2020, 22:43 »
"Widząc że finansowe kłopoty Orga będą trwać dalej a pewnie się nasilą planujemy niedługo zupełnie skończyć z drukowaniem tych bzdetów bo za drogo wychodzi więc jeśli chcesz nadal marzyć o głaskaniu lwów a jeszcze nie przestawiłeś się na wciskanie światusom kitu przy użyciu tableta to szybko to zrób teraz"
nihilista


Offline dawalkowiak

Odp: TEKST BEZCZELNY a nie dzienny :(
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Wrzesień, 2020, 23:04 »
Zanim zalogowałem się dzisiaj na sjwp, to zerknąłem na jw library i właśnie tekst dzienny rzucił mi się w oczy. O dziwo klinąłem i przeczytałem. Jak skończyłem go czytać przed chwilą, tak postanowiłem że muszę rozpocząć temat na forum, bo to jest takie przegięcie, że szok. A tu okazuje się że nie ja jedyny miałem taki pomysł.
Nie czytałem tekstu dziennego od 2 lat a dzisiaj akurat mnie podkusiło i takie info... Co za pieprzona manipulacja!!
Ja rozumiem że go redagowali rok temu, ale strach pomyśleć co WTS redaguje na przyszły rok:-(
Bo dobrze jest wiedzieć, ale nie dobrze jest wiedzieć, że się wie...


Offline Janna

Odp: TEKST BEZCZELNY a nie dzienny :(
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Wrzesień, 2020, 23:10 »
Zastanawia mnie jeszcze jedno: czy ktoś w ogóle pomyślał, że nie wszystkich stać na nowoczesne technologie i wydajny internet (przecież w szeregach śj jest mnóstwo starszych osób lub tez samotnych braci i sióstr) i że nie wszystkim te cyfrowe rozwiązania mogą przypaść do gustu? ani razu nie było akcji w stylu: wsparcie sprzętowe dla seniora lub „złotówka na tablety” dla starszych małżeństw na niskich rencinach...zawsze tylko narzuca się coś z góry a potem wjeżdża się na ambicję, że brak chęć w wykonaniu zalecenia równe jest braku popracia dla planów Jehowy. To już nawet w kościele katolickim nie ma takich absurdów i nikt nie komentuje czy ktoś woli Biblię papierową czy cyfrową. Brak słów....
Miłość warunkowa to nie jest miłość - to manipulacja.


Offline dawalkowiak

Odp: TEKST BEZCZELNY a nie dzienny :(
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Wrzesień, 2020, 23:19 »
Wiem, że w wielu zborach organizowano pomoc dla seniorów w obsługiwaniu jw.org i wielu "ambitnych" młodych karierowiczów faktycznie pomagali. A jak kogoś nie stać na tablet, szmartfon, lub inne elektroniczne wymysły to zawsze ma możliwość zamówić słowo drukowane.
Wts wie że starsze pokolenie odchodzi więc inwestuje w cyfrową młodzież
Bo dobrze jest wiedzieć, ale nie dobrze jest wiedzieć, że się wie...


Offline Szycha

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 499
  • Polubień: 1647
  • Bądź Sobą - jw.org miej w... tam gdzie chcesz...
Odp: TEKST BEZCZELNY a nie dzienny :(
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Wrzesień, 2020, 00:27 »
A jeszcze w latach 2000 - 2008 gdy czasem bywałem na zebraniach, internet nazywano dziełem Szatana. Z mównicy szkalowano internet by zniechęcić podwładnych do korzystania z tego otwartego źródła informacji pochodzącej od ... no k.. a wiadomo że Szatana ;)
I ten sam Szatan stworzył takie zaje..e narzędzie do wielbienia Dżechowy.
Jak mawiał klasyk - Dżizus ku..a, ja pier..e!!!
« Ostatnia zmiana: 17 Wrzesień, 2020, 00:30 wysłana przez Szycha »


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: TEKST BEZCZELNY a nie dzienny :(
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Wrzesień, 2020, 06:31 »
 :) Czym my się podniecamy? Patrząc z biblijnego punktu widzenia to Świadki mają rację.  ;) Podtrzymują po prostu religijną retorykę arcyzwodniczej Starej Księgi  >:D Naprawdę szokuje was, że kiedyś internet był narzędziem Brata Szatana a teraz Brata Jehowy? Mało to razy Jehowa zmieniał zdanie? Raz stworzył człowieka i to było dobre, innym razem żałował, że stworzył i powytapiał skurwys..ów, by następnie żałować potopu i w przeprosinach podarować nam prześliczne rozszczepienie promieniowania.  :) Takich zmiennych świateł w Biblii można mnożyć i mnożyć, jak ktoś ma czas - wystarczy poczytać.  >:D