Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kongres 2020: ‛ZAWSZE SIĘ RADUJCIE!’ - wrażenia z perspektywy PIMO i POMO.  (Przeczytany 9237 razy)

Offline DontBeUnkind

Sebastian, po pierwsze - porównanie nagłego (bo chyba światło się w tej sprawie nie zmieniło?) zniszczenia wszystkich religii do wygranej w lotka jest naciągane. Jeśli pojawiłby się ktoś, kto postanowiłby ukrócić istnienie wszystkich kultów religijnych, wydając określone prawa i rozporządzenia, to mieszkańcy planety Ziemi na pewni nie przyjmą tego na zasadzie „okey, przy okazji rozpalania grilla pozbędę się też ozdób choinkowych”. Będzie jakiś opór, będzie jakiś bunt. Nawet, jeśli pomysł okazałby się sukcesem, to doprowadzenie go do zupełnej realizacji zajmie okres jednego pokolenia, co nie wypełnia przesłanki „nagłego zniszczenia Babilonu Wielkiego”.

Po drugie - znasz takie pojęcie jak żart? Mi się to często zdarza, polecam na wyluzowanie 👌🏻 Miażdżąca mój argument odpowiedź za 3, 2, 1... 🤪
Nolite te bastardes carborundorum


Offline Sebastian

jak najbardziej znam się na żartach, ale obstaję przy tym, że każde zdarzenie można rozumowo wyjaśnić albo odwołując się do zależności przyczynowo-skutkowych albo do przypadku i prawdopodobieństwa bez odwoływania się do mitologii

kilkanaście  lat temu, po śmierci Karola Wojtyły, wielu spodziewało się czarnoskórego papieża i końca świata, gdy wybrano Niemca, pojawiły się głosy że proroctwo spełnia się na Ratzingerze mimo że czarnoskóry nie jest (ale należy do jakiegoś zakonu którego symbolem jest coś tam itd.)

po kolejnych kilku latach B16 zrezygnował, a wielu spodziewało się że tym razem już na pewno papież musi być czarnoskóry i znowu wyszło inaczej (Franciszek Beznumerkowy z Argentyny) ale znowu były jakieś (juz nie pamiętam jakie) wyjaśnienia że to on jest tym niemurzyńskim murzynem :)

za kilka dni miesięcy lub lat będzie nowe konklawe i nowe nadzieje pokładane w wyborze Murzyna i cały cyfr z proroctwami i ich interpretacją zacznie się od początku

wątpię aby dla Ciebie albo dla kogokolwiek z forum był to argument że właśnie Kościół Katolicki to jest akurat ten właściwy; nie spodziewam aię także wielomilionowej fali nawróceń po tym jak w końcu któryś papież naprawdę będzie czarnoskóry

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

kiedyś kilkadziesiąt lat temu byłem świadkiem Jehowy, ale oficjalnie opuściłem tę społeczność prawie 18 lat temu (a mentalnie ponad 20 lat temu) i obecnie myślę zupełnie innymi kategoriami niż kiedyś

kiedyś nauka o dniach ostatnich od 1914 roku była dla mnie czymś oczywistym, skoro akurat w 1914 roku wybuchła pierwsza wojna światowa; obecnie wiem że sytuacja miedzynarodowa w drugiej dekadzie XX wieku była niestabilna i wojna po prostu musiała wybuchnąć z powodów ściśle obiektywnych takich jak rywalizacja między mocarstwami; wiem także, że sam Russell zapowiadał "coś" na 1914 i na 1915 i na 1918 i na 1910, więc  istniało duże prawdopodobieństwo że w którąś datę "po prostu trafi"; wiem także, że nie zapowiadał pierwszej wojny światowej i nie podał ani składu państw walczących jako ententa ani składu państw walczących jako antanta ani tym bardziej nie podał wyniku wojny ani kształtu granic Polski po tej wojnie;

dzisiaj podobnie patrzę na wiele innych proroctw publikowanych przez świadków Jehowy;

a kwestia zniszczenia Babilonu Wielkiego utkwiła mi w pamięci bardzo dokładnie, gdyż do niej wielką wagę przykładał Pan Wacław który doprowadził mnie do chrztu w 1989 roku
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 259
  • Polubień: 2156
  • Między ślepymi jednooki królem

a kwestia zniszczenia Babilonu Wielkiego utkwiła mi w pamięci bardzo dokładnie, gdyż do niej wielką wagę przykładał Pan Wacław który doprowadził mnie do chrztu w 1989 roku

Pamiętam, kiedyś tak kwestia to była jedna z najważniejszych nauk.
Nauczyłem się, jeszcze jako dziecko, że Babilon Wielki upadł.
Potem, tak upadł, ale jeszcze nie został zniszczony.
Potem jeszcze jednak nie upadł.
Dalej, nie pamiętam  :)


Offline Sebastian

komentowana przez odstępców kwestia oczekiwania na zniszczenie Babilonu Wielkiego (która ma umocnić wiarę świadków Jehowy) przypomniała mi oczekiwania pana Wacława który w 1989 doprowadził mnie do chrztu

Wacław całe życie czekał na zniszczenie Babilonu i wszędzie wypatrywał jakichkolwiek nowinek z tym związanych

pamiętam z jakim żarem w oczach zapewniał mnie że za mojego życia Babilon bedzie zniszczony;

ja już jako nastolatek byłem wobec tego sceptyczny; wydawało mi się, że wydarzenia światowe nie następują same z siebie ale wtedy gdy nastaną odpowiednie warunki społeczne - owszem w końcówce lat 80-tych widać było pewne symptomy sekularyzacji czy zobojętnienia religijnego (które nasiliły sie w latach 90-tych) ale nie miały one jakiegoś gwałtownego dynamicznego charakteru i w mojej ocenie wszystko wskazywało na to że ludzie będą religijni przez kolejne dekady;

zapytany przez Wacława co o tym myślę wskazałem że najprawdopodobniej ludzie będą coraz mniej religijni, a ewentualna zagłada wszystkich religii nastąpi za ponad sto lat gdy liczba fanatyków religijnych spadnie do kilku procent - wtedy wladzy świeckiej będzie "opłacało się" napaść na Babilon i zagarnąć jego bogactwa wydając stosunkowo niewiele pieniędzy na tłumienie ewentualnego buntu i rozruchów;

(precyzuję: rozumowałem, że żadnemu rządowi nie opłaca się walczyć z wielomilionowym tłumem młodych ludzi i ryzykować utratę władzy, ale... jeśli za kilkadziesiąt czy za sto lat ludzie będą tak obojetni religijnie, że zamiast oddziału wojska wystarczy jeden policjant plus karetka pogotowia która odwiezie do wariatkowa trzech protestujących emerytów - to wtedy owszem, wtedy atak na Babilon Wielki będzie opłacalny)

pamiętam że wtedy Wacław wskazał mi na historię (w średniowieczu jakiś król wpada do Rzymu zakuwa papieża w kajdany a Stolicę Piotrową przenosi do Awinionu i taki stan trwa kilkadziesiąt lat - wniosek: jak władza świecka uprze się, to zrobi to co zamierza, a wielkiego buntu w narodzie nie będzie)

pamiętam także, że Wacław wskazał mi że w ONZ już przed wielu laty został złożony wniosek o likwidację wszystkich religii przez ONZ, z wnioskiem miała wystąpić komunistyczna Albania, której dyktator z dumą podkreślał, że Albania jest pierwszym ateistycznym państwem na świecie

oczywiście komunistyczna Albania jako członek ONZ mogła sobie pisać do ONZ co tylko sobie wymyśli, ale zdrowy rozsądek wskazuje że Albania jako państewko pokłócone nie tylko z Zachodem ale nawet z ZSRR i z Chinami nie miała absolutnie żadnego znaczenia w ONZ-ie

w ocenie Wacława, te okoliczności nie miały znaczenia; "wniosek już złożono i ktoś go kiedyś rozpatrzy" oczywiście wtedy gdy Jehowa uzna że nadszedł czas na spełnienie się proroctwa biblijnego

tak na marginesie: nie wiem skąd Wacław wytrzasnął wiadomość o tym że Albania złożyła taki wniosek w ONZ-ie (i nie udało mi sie potwierdzić na 100% że taki wniosek kiedykolwiek został przez Albanię złożony) ale biorąc pod uwagę antyreligijnego świra Envera Hodży istnienie takiego wniosku można uznać za możliwe i za prawdopodobne

jak powszechnie wiadomo, w Polsce Ludowej było słyszalne (nadające swoje audycje w kilkudziesięciu językach w szczególności także w języku polskim) Radio Tirana; nie trzeba było mieć żadnych specjalistycznych odbiorników, każdy radioodbiornik potrafił odbierać Radio Tirana

należy więc założyć że Wacław musiał tę wiadomość (o wniosku dot. zniszczenia wszystkich religii) albo przeczytać w strażnicy albo usłyszeć w Radiu Tirana

pierwszą możliwość wykluczyłem z 99% pewnością gdyż Roszada nie zna takich tekstów ani pisanych w języku polskim ani pisanych w języku angielskim (precyzuję: Roszada wskazał mi  pojedyncze wzmianki o tym że Albania ogłosiła się państwem ateistycznym, ale nie znalazł żadnej informacji o kierowanym do ONZ-u wniosku władz albańskich o zniszczenie wszystkich religii na całym świecie)

należy więc przyjąć że Wacław usłyszał coś w Radiu Tirana i dopasował to sobie do własnych oczekiwań na temat zniszczenia Babilonu Wielkiego
« Ostatnia zmiana: 12 Wrzesień, 2020, 14:30 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

nie wiem czy każdy ŚJ miał takiego świra na pkt zniszczenia Babilonu Wielkiego jak pan Wacław, ale takie wypowiedzi jak ta
Pamiętam, kiedyś tak kwestia to była jedna z najważniejszych nauk.
wskazują, że oczekiwanie na zagładę Babilonu Wielkiego było kiedyś wśród świadków Jehowy w Polsce czymś powszechnym
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

biorąc pod uwagę przyjęte kryteria
aby "wiara nie była potrzebna", oprócz _całkowitego_ zniszczenia _wszystkich_ religii innych niż jw.org musiałyby zostać zniszczone _wszystkie_ rządy świeckie, a także musieliby umrzeć wszyscy ludzie nie będący ŚJ (oraz niektórzy ŚJ)...
, nie ma możliwości abym za swojego życia uwierzył w to że ciało kierownicze ma rację;

gdyby zginęli wszyscy nie-ŚJ, to ja też bym zginął (a więc nie mógłbym wyrażać ani pozytywnego ani negatywnego poglądu o ciele kierowniczym), a gdybym przeżył to uznałbym, że samo to że żyję dowodzi tego że proroctwa ciała kierowniczego nie spełniły się
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline sawaszi

aby "wiara nie była potrzebna", oprócz _całkowitego_ zniszczenia _wszystkich_ religii innych niż jw.org musiałyby zostać zniszczone _wszystkie_ rządy świeckie, a także musieliby umrzeć wszyscy ludzie nie będący ŚJ (oraz niektórzy ŚJ)...

 A to nie wiecie i nie słyszeliście o tym ,, ze "CK" ma układy w niebie i czeka na interwencje "wojsk niebiańskich" - aby objąć władzę nad Ziemią i wprowadzić system teokratyczny  :o
- no i wtedy nastanie "raj na Ziemi" - "dla wybranych z pośród narodów ludów i języków"  :) ( ::)) - ..
« Ostatnia zmiana: 12 Wrzesień, 2020, 20:40 wysłana przez sawaszi »


Offline Sebastian


 A to nie wiecie i nie słyszeliście o tym ,, ze "CK" ma układy w niebie i czeka na interwencje "wojsk niebiańskich" - aby objąć władzę nad Ziemią i wprowadzić system teokratyczny  :o
- no i wtedy nastanie "raj na Ziemi" - "dla wybranych z pośród narodów ludów i języków"  :) ( ::)) - ..
z dobrze poinformowanych źródeł wiadomo że ja Sebastian mam taki sam realny wpływ na skład osobowy sztabu generalnego NATO co członkowie CK na ruchy wojsk niebiańskich :)

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline sawaszi

z dobrze poinformowanych źródeł wiadomo że ja Sebastian mam taki sam realny wpływ na skład osobowy sztabu generalnego NATO co członkowie CK na ruchy wojsk niebiańskich :)

 
Nie bądz taki skromny Sebastianie - wszak jesteś 'wyzwoleńcem z grupy org' i masz jakiś wpływ na to co uni teraz rozmyślają o Tobie choćby w BO Nadarzyn  :) - a to już jest coś znaczącego w "historii dziejów" i np. poruszyłeś ich myślenie co do odwetu na Ciebie  ;) ;)