Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Najczęściej zadawane pytania o Świadkach Jehowy na jw.org - Wprowadzanie w błąd  (Przeczytany 5521 razy)

Offline Kyuubi

        Dzisiaj w tym wątku zajmiemy sie artrykułami z działu na stronie jw.org:
,,Najczęściej zadawane pytania na temat Świadków Jehowy''. Który oczywiscie
ludzi którzy nie są Świadkami Jehowy albo zwykły szary człowiek który pierwszy raz
odwiedził strone jw.org chce sie czegoś tam dowiedzieć ale wprowadza takie osoby bład piszac kłamstwa a nie jak jest naprawde.

Temat: Czy Świadkowie Jehowy mają duchownych, którzy pobierają opłaty za swoje posługi? https://www.jw.org/pl/świadkowie-jehowy/faq/nie-ma-opłacanych-duchownych/

W tym temacie jest zawarte kłamstwo ponieważ czytamy:

Trzymamy się wzoru ustanowionego przez chrześcijan z I wieku i dlatego nie ma wśród nas podziału na duchownych i laików.

Oczywiscie jest to kłamstwo poniewarz Świadkowie Jehowy dziela sie na grupy:

Ciało Kierownicze(Namaszczeni Duchowo Bracia)
Starszy Zboru
Sługa Pomocniczy
Głosiciel
Nadzorca Obwodu
Duchowy Brat

Dzielicie na grupy: Nie ochrzczony głosiciel i ochrzczony głosiciel i wten sposob macie laikow.

Wiedz dlaczego wprowadzają ludzi w błąd moze po to by odwrócić uwagę od Kościoła Katolickiego bo tam są duchowni. A oni jak wiemy nie chca sie z nim utożsamiać.

« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień, 2020, 09:50 wysłana przez Kyuubi »


Offline DontBeUnkind

Ze statutu Świadkowie Jehowy w Polsce wynika, że istnieją urzędy duchowne. Muszę zaznaczyć, że pojęcie „członkowie Wspólnoty” oznacza Wspólnotę Specjalnych Sług Pełnoczasowych. Szaraczki są określeni mianem „członków Związku”.
Nolite te bastardes carborundorum


Offline Estera

Temat: Czy Świadkowie Jehowy mają duchownych, którzy pobierają opłaty za swoje
posługi? https://www.jw.org/pl/świadkowie-jehowy/faq/nie-ma-opłacanych-duchownych/
W tym temacie jest zawarte kłamstwo ponieważ czytamy:
Trzymamy się wzoru ustanowionego przez chrześcijan z I wieku i dlatego nie ma wśród nas podziału na duchownych i laików.
Oczywiscie jest to kłamstwo (...)
Wiedz dlaczego wprowadzają ludzi w błąd moze po to by odwrócić uwagę od Kościoła Katolickiego bo tam są duchowni.
A oni jak wiemy nie chca sie z nim utożsamiać.
   Oczywiście, że kłamią i mają w tym swój cel.
   Pisałam o tym w tym wątku.
   https://sjwp.pl/index.php?topic=9163.msg221617#msg221617
   Zapewne każdy świadek Jehowy będzie zaskoczony takimi informacjami.
   Nie wspomnę o osobach postronnych, wprowadzanych w błąd informacjami z oficjalnej strony jw.org.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień, 2020, 10:35 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Kyuubi

Czy Świadkowie Jehowy są chrześcijanami?
https://www.jw.org/pl/świadkowie-jehowy/faq/czy-świadkowie-jehowy-są-chrześcijanami/

Tutaj znowu jest wprowadzanie w błąd dlaczego a chodzi mi o akapit:

Wierzymy, że tylko dzięki Jezusowi możliwe jest wybawienie, ponieważ „nie ma pod niebem żadnego innego imienia danego ludziom, dzięki któremu mamy zostać wybawieni” (Dzieje 4:12).

Tylko ze tu jest mały haczyk bo jeśli studiujący z wami Biblie weźmie przekład Nowego Świata i przeczyta List do Rzymian 10:13 gdzie czytamy:

„Każdy, kto wzywa imienia Jehowy, będzie wybawiony”. [Przekład Nowego Świata 2018, Rz 10]

I czytelnik moze wpaść w pewne zakłopotanie. Bo w artykule piszecie ze ,, Nie ma innego imienia niz Jezus żeby sie zbawić" a w waszej bibli pisze ze ,,Trzeba wzywać Imienia Jehowy zeby sie zbawić"

to na to wychodzi ze jednak jest inne imie: ,,Jehowa'' ? w który jest zbawienia. To czyli ktorego imienia wzywac by byc zbawionym skoro w zadnym innym nie ma prócz ,,Jezus" ? i tez mówicie ze zeby przeżyć armagedon trzeba być Świadkiem Jehowy chociaż pismo Święte mówi ze pierwsi chrześcijanie byli Świadkami Jezusa: Dzieje 1:8, Kol 4:12, Galatów 5:24 i wzywalii imienia Jezusa: 1kor 1:2, Dz 19:17

Kolejne wprowadzanie czytelników w błąd.

Kolejny akapit:

Respektujemy zwierzchnictwo Jezusa nad każdym z nas

Oczywiście powinno tu byc napisane jeszcze ,,Zwierzchnictwo Ciała kierowniczego"
Ponieważ jeśli ich nie słuchasz i masz inne zdanie niz oni to cie uznają za odstępce.

Jeśli chodzi o wybawienie  to nie do końca wierzą że dzięki "Jezusowi" będą zbawieni
ponieważ sami dobrze wiem ze mówią (bo mi tak mówili) ze kazdy kto nie jest ŚJ zginie w armagedonie. Wiedz wieża w to ze jesli należą do organizacji to będą zbawieni.


Offline Estera

   Bardzo często zadawane pytanie.
   Czy świadkowie Jehowy uważają, że tylko oni będą zbawieni?
   https://www.jw.org/pl/świadkowie-jehowy/faq/kto-zostanie-zbawiony/
   Odpowiedź w serwisie, brzmi, że nie.

   I sporo argumentów, jako dowód na to, że rzeczywiście nie tylko świadkowie zostaną zbawieni.
   Ale to nie jest cała prawda, gdyż ...
   W stosunku do obecnie żyjących ludzi na świecie, oficjalna doktryna śj głosi, że tylko śj ocaleją w Armagedonie.
   A miliardy żyjących ludzi nie będących śj, zostanie zmasakrowana przez boskie zastępy w ostatecznym rozrachunku.
   I będą jako gnój na polu.
   A z tej masakry ocaleją tylko świadkowie Jehowy.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Kyuubi

Jak kiedys bedzie jakas rozmowa na temat ze SJ to porusze ;d mam kumpla co jest SJ jestem ciekawy jego reakcji ;) moze jak bede ministrantem to sie zaczną jakies jego wywody ale chyba sobie odpusci :D


Offline hello_him

Też zauważyłem inny przekaz na zewnątrz a inny wewnętrzny.

https://youtu.be/MqgIAMeIX4A


Offline Kyuubi

Kontunuacja: Czy Świadkowie Jehowy są chrześcijanami?

Cytuje: Po za tym w stosunku do osób przewodzących nam w działalności religijnej nie używamy tytułów, które wynosiłyby ich ponad innych

Oczywiście to nie prawda ponieważ jak wiemy ze nikt oprócz Świadków Jehowy nie może interpretować Pisma Świętego np: Wynosicie sie ponad innych. Poniewaz mówicie:
- Że tylko wami sie Bóg posługuje
- Tylko wy macie prawdę a reszta po za organizacją błądzi
- Tylko ci co są starszymi i ochrzeni jako ŚJ mogą interpretować Pismo Świeta tak jak chce tego Ciało Kierownicze a nikt inny co nie jest starszym ani w Ciele Kierowniczym nie moze tego robic. W sumie to tylko CK jest do tego upoważnione
- Wszyscy co nie są ŚJ zgina i nie znają Bogą: i tym własnie sie wynosicie ponad innych.

Uzywacie tytułów:  Starszy albo "Niewolnik Wierny i roztropny"  czy tez "Namaszczeni Duchowo Bracia"


Offline Kyuubi

Czy Świadkowie Jehowy zmienili Biblię, żeby dopasować ją do swoich wierzeń?
https://www.jw.org/pl/świadkowie-jehowy/faq/swiadkowie-jehowy-biblia-wierzenia/

Cytat: Nie zmieniliśmy Biblii. Przeciwnie, gdy odkryliśmy, że nasze przekonania religijne nie harmonizują całkowicie z tym, czego uczy ta Księga, zmieniliśmy swoje wierzenia.

Czy aby na pewno nie została zamieniona? jest wiele przykładów gdzie czegoś takiego sie dopuszczono.

- Dodano imie Boże "Jehowa" ktore tak naprawde  nie wsytępowało w Nowy Testamencie ani za czasów Apostołów I wieku nawet nie było tetagramu JHWH.
- Tam gdzie werset mówi o Jezusie wstawiony słowo "Jehowa" Przykład Rzymian 13:10
- Równierz dodano słowa których brak w oryginale o to przykład:

*Kolosan 1:15-20 dodano słowo "Inne" które nie wystepuje w orginale
* Jana 1:1 napisano słowa "Boga" z  małej litery, dlatego ponieważ świadkowie mówią ze Jezus to bóg przez małe "b" równierz nie uznaja ze Jezus to Bóg trzeba było to zmienić
* W księdze wyjścia 3:14 zmienio słowa"JESTEM KTORY JESTEM" na "STAWAĆ SIĘ". Trzeba zaznaczyc ze w orginale nie ma slów "STAWAĆ SIĘ" wystepuje tam Hebrajskie 
[ehjeh ’ăšer ’ehjeh ] a greckie w Septuagincie Εγώ εἰμι ὁ ὤν [ego eimi] zrobiono tak poniewaz Jezus czesto mówi w odniesieniu do siebie "JA JESTEM" albo "JESTEM" w ten sposób odwraca sie uwga od tego ze Jezus to Bóg.
*Łukasza 17:15-16 dodano słowo "Jezus" którego brak w oryginale
* Tam gdzie Jezus wypowiada słowa "JA JESTEM" zmieniono na "JA JUZ BYŁEM" Jana 8:58
* Rodzaju 1:2 zmieniono "Duch Bozy" na "Czynna Siła Boża" którego również brak w orginale.

Wiedz to co tam pisze jest kłamstwem i nie prawdą :)

Wiecej na: https://piotrandryszczak.pl/przeklad_nowego_swiata.html

Dalej jest cos zabawnego

cytat:
Przeciwnie, gdy odkryliśmy, że nasze przekonania religijne nie harmonizują całkowicie z tym, czego uczy ta Księga, zmieniliśmy swoje wierzenia.

W skrócie biblia nie popierała ich wierzeń wiedz trzeba było ja dostosować tak by popierała i wydac "Przekład Nowego Świata".


Offline Kyuubi

Kontynuacja: Swiadkowie Jehowy zmienili Biblię, żeby dopasować ją do swoich wierzeń?
https://www.jw.org/pl/świadkowie-jehowy/faq/swiadkowie-jehowy-biblia-wierzenia/

Dalej jest cos zabawnego

cytat:
Przeciwnie, gdy odkryliśmy, że nasze przekonania religijne nie harmonizują całkowicie z tym, czego uczy ta Księga, zmieniliśmy swoje wierzenia.

W skrócie biblia nie popierała ich wiezen wiedz trzeba było ja dostosować tak by popierała i wydać "Przekład Nowego Świata".


Offline Opatowianin

* Tam gdzie Jezus wypowiada słowa "JA JESTEM" zmieniono na "JA JUZ BYŁEM" Jana 8:58
Podobnie jak w Jana 18:5,6,8 - słowa Jezusa "JA JESTEM" zmieniono na "to ja" (w poprzednim wydaniu PNŚ: "ja nim  jestem").


Offline Kyuubi

Dlaczego Świadkowie Jehowy nie nazywają miejsca swoich spotkań kościołem?
https://www.jw.org/pl/świadkowie-jehowy/faq/świadkowie-jehowy-kościół-sala-królestwa/

Jak czytałem przed chwilą Ten "Artykuł" to mi sie banan zrobił na twarzy :D
Cytat:
Występujące w Biblii greckie słowo tłumaczone nieraz na „kościół” odnosi się do grupy wyznawców, a nie do budynku, w którym się spotykają
A kto mówi że kościoł to tylko budynek hmmm ?? wogóle po co pisać coś takiego ze nie odnosi sie do budynku ? po co takie tłumaczenie przecierz to logiczne.... takie tłumaczenie jak troche dla dzieci.
Cytat:
Oto przykład: Pisząc do chrześcijan w Rzymie, apostoł Paweł przekazał pozdrowienia dla Akwilasa i Pryscylli, po czym dodał: „Pozdrówcie także Kościół, który się zbiera w ich domu” (Rzymian 16:5, Biblia Tysiąclecia). Paweł nie pozdrawiał jakiegoś budynku, tylko ludzi — chrześcijan, którzy spotykali się w tamtym domu *.

Ktoś by musiał być naprawde ułomny(nie obrzając) zeby wywnioskowac z tego wersetu ze Paweł pozdrawia budynek a nie ludzi czyli wspólnote a dalsza treśc jest jeszcze zabawniejsza:

Cytat:
Właśnie dlatego miejsca naszych spotkań religijnych nie nazywamy kościołem, tylko „Salą Królestwa”.

Czyli dlaczego? bo ja nic z tego nie rozumiem co jest napisane. Mozna to zrozumiec w ten sposób w waszym rozumieniu: Nie nazywacie kościołem bo Paweł nie pozdrwiał budynku tylko ludzi w nim.

Jak to czytam to wpadam troche w zakłapotanie bo kościól też jest miejscem spotkań
kościół
1. Kościół «wspólnota ludzi jednego wyznania, zwłaszcza wspólnota chrześcijańska»
2. «budynek, miejsce modlitwy chrześcijan»




Offline DontBeUnkind

https://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/faq/czy-jeste%C5%9Bcie-kreacjonistami/
 
Czy Świadkowie Jehowy są kreacjonistami?
 
Nie. Oczywiście wierzymy, że Bóg wszystko stworzył, ale nie podzielamy poglądów kreacjonistów. Dlaczego? Ponieważ wiele z nich jest sprzecznych z Biblią.
Następnie wymieniono dwa przykłady – wiek ziemi oraz długość czasu stwarzania (6 dni).
 
ŚJ nie odrobili jednak zadania domowego zbyt dokładnie. W obrębie kreacjonizmu istnieje wiele teorii, nawet uwzględniających teorię ewolucji jako narzędzia, którym posługuje się Bóg. Samo stwierdzenie, że cyt. „wierzymy w stwarzanie, nie odrzucamy nauki” nie wyłącza poglądów ŚJ ze zbioru koncepcji kreacjonistycznych. Nie wgłębiając się zbytnio w temat wydaje mi się, że teoria starej ziemi najbardziej pasuje do tego w co wierzą ŚJ. W obrębie tej konkretnej teorii wyodrębniło się kilka innych teorii, w tym teoria inteligentnego projektu.
 
Cytuj
Ostatnią odmianą kreacjonizmu starej Ziemi w wymienionej klasyfikacji jest teoria inteligentnego projektu. Argumenty z projektu były wykorzystywane od dawna, jeszcze przez kreacjonistów przeddarwinowskich, np. przez Paleya, który uważał, że istnienie Boga można wykazać przy pomocy jego dzieł. To Paley jest autorem słynnej analogii z zegarem: jak znaleziony zegar świadczy o istnieniu zegarmistrza, tak (a raczej: tym bardziej) istnienie roślin i zwierząt świadczyć ma o istnieniu boskiego projektanta. Paley podobnie wnioskował, analizując budowę oka kręgowców. Dzisiejsi zwolennicy rozpoznawania w świecie przyrody inteligentnego projektu wychodzą raczej z wiedzy na temat struktury i funkcjonowania komórki. Najbardziej znany ich argument został przedstawiony przez biochemika, Michaela J. Behe’ego: niektóre układy biochemiczne, jak wić bakteryjna, kaskada krzepnięcia krwi, procesy biochemiczne zachodzące w trakcie widzenia itp., są nieredukowalnie złożone. Znaczy to, że usunięcie choćby jednej części z tych układów powoduje, że stają się one niefunkcjonalne.
Kazimierz Jodkowski, Klasyfikacja stanowisk kreacjonistycznych
 
Brzmi znajomo?
 
Nolite te bastardes carborundorum


Offline Blue

https://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/faq/czy-jeste%C5%9Bcie-kreacjonistami/
 
Czy Świadkowie Jehowy są kreacjonistami?
 
Nie. Oczywiście wierzymy, że Bóg wszystko stworzył, ale nie podzielamy poglądów kreacjonistów. Dlaczego? Ponieważ wiele z nich jest sprzecznych z Biblią.
Następnie wymieniono dwa przykłady – wiek ziemi oraz długość czasu stwarzania (6 dni).
 
ŚJ nie odrobili jednak zadania domowego zbyt dokładnie. Tak jak napisałaś, w obrębie kreacjonizmu istnieje wiele teorii, nawet uwzględniających teorię ewolucji jako narzędzia, którym posługuje się Bóg. Samo stwierdzenie, że cyt. „wierzymy w stwarzanie, nie odrzucamy nauki” nie wyłącza poglądów ŚJ ze zbioru koncepcji kreacjonistycznych. Nie wgłębiając się zbytnio w temat wydaje mi się, że teoria starej ziemi najbardziej pasuje do tego w co wierzą ŚJ. W obrębie tej konkretnej teorii wyodrębniło się kilka innych teorii, w tym teoria inteligentnego projektu.
  Kazimierz Jodkowski, Klasyfikacja stanowisk kreacjonistycznych
 
Brzmi znajomo?

Tak, ten artykuł to już jest kuriozum totalne. Kreacjoniści dzielą się na wiele grup, w tym kreacjonistów młodej ziemi i starej ziemi. ŚJ zdecydowanie są kreacjonistami starej ziemi.
No ale cóż, czego się spodziewać po komitecie redakcyjnym, który zmienia znaczenie słów według swojego widzie misie. (patrz: ewolucja)
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień, 2020, 11:32 wysłana przez Blue »


Offline Kyuubi

Czy Świadkowie Jehowy są amerykańską sektą?
https://www.jw.org/pl/świadkowie-jehowy/faq/nie-są-sektą/

Cytat:
Cytuj
Nie jesteśmy jednak amerykańską sektą. Weź pod uwagę następujące fakty:

No to lecimy z koksem :D

1) Sekta jest definiowana jako grupa, która oderwała się od już istniejącej religii.

A czy przypadkiem Chaze Taze Russel nie odszedł od Adwentystów i nie założył swojego kościoła o nazwie "Badacze Pisma Świętego" ? to chyba jednak odeszliście od innej religi.

Cytuj
Cytat: nasza religia stanowi odrodzoną formę chrystianizmu, który praktykowano w I wieku n.e.

No na pewno... nikt przecierz nie podawał sobie Wieczerzy Pańskiej od ręki do ręki tylko spożywali: 1Kor 11:20-22. 11:29.
- Nikt nie wzywal imienia Jehowy tylko Jezusa: Mt 1:21, flp 2:9-10, 1kor 1:2, Dz 4:12, 19:13-17.
- Nikt nie glosił nauki ze Jezus przyjdzie nie widzialnie ani ze objął władze dopiero w 1914 roku po 20 wiekach:  Ew Jana 16:15, 1p 3:18-22, 2p 3:18(Nie oddają czci Jezusowi chodziarz pisze tutaj Jemu Chwała a chwała wiąże się z czcią.. Pierwsi Chrześcijanie byli Świadkami Jezusa nie Jehowy: Dzieje 1:8, Rz 1:1, 14:8, Ew. Jana 6:35-37,

1Koryntian 4:1-1
Każdy niech uważa nas za sługi Chrystusa i zarządców tajemnic Boga. Od zarządców zaś oczekuje się, by każdy z nich był wierny. [Biblia Paulistów, 1kor 4]

Kolejne:

Cytuj
Bez względu na to, gdzie żyjemy, jesteśmy lojalni przede wszystkim wobec Jehowy Boga i Jezusa Chrystusa, a nie wobec rządu Stanów Zjednoczonych czy jakiegokolwiek innego państwa

Moze i nie. Ale jesteście pod władzą Ciała Kierowniczego bo u was nie można mieć innego zdania i poglądu jesli chodzi o interpretacje i wierzenia. Ma tak byc jak mówi 7 panów bo inaczej BAJ BAJ jesteś wykluczony i traktowany jak cień na ulicy nie możesz tez interpretować Pisma Świętgo skoto tak sie sprawy mają to dlaczego sami bierzecie sie za tą interpretacje skoroj
księgi z Bibli nalezą do Kościoła Katolickiego
ani nie mówić nie wygodnych zeczy.

Kolejne:
Cytuj
Wszystkie nasze wierzenia są oparte na Biblii, a nie na pismach jakiegoś przywódcy religijnego z USA (1 Tesaloniczan 2:13).

I dla kogo taka ściema: nie na pismach jakiegoś przywódcy religijnego z USA ????

Przciesz wasza wiara jest oparta na Pismach Strażnicy i nie wolnika wiertnego i roztrąpnego czyli panów z Ciała Kierowniczego a nie tylko na Bibli. Ponieważ skoro jest oparta na Bibli to dlaczego samemu nie mozna jej interpretować tak jak nalezy tylko trzyba słuchac to co Mówi "Niewolnik" nawet jak sie myli?? Bo to on tylko ma najlepsze zrozumienie i tak trzeba interpretować tak jak on mówi?  a reszta to szatany i inne demony. Czy to nie hipokryzja??
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień, 2020, 12:15 wysłana przez Kyuubi »