Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak zmusić Świadków żeby NIE czytali "odstępczych" treści?!  (Przeczytany 1498 razy)

Offline PoProstuJa

Cześć,

dziś natchnęło mnie takie pytanie...

Starsi zboru w czasach powszechnego dostępu Świadków do Internetu (i tabletów), a także w czasach COVIDu, który uziemił ludzi w domach i dodatkowo zmusił ich do korzystania komunikatorów internetowych, mają dziś niemałe zmartwienie i zagwozdkę...!

Jak to zrobić żeby członkowie zboru regularnie uczęszczali na internetowe zebrania on-line, a jednocześnie nie szukali w tym Internecie odstępczych treści?! Jak im to zakazać, zabronić, jak zniechęcić...?

Kiedyś ograniczenie informacji o różnych aferach w organizacji Świadków było łatwe... nie było internetu, nie było zbyt wielu książek na ich temat, w mediach też jakoś się o Świadkach mało słyszało...

No a dzisiaj... informacji do wyboru do koloru! Powstały odstępcze fora internetowe, na Youtube przybywa nowych kanałów i filmików o Świadkach jak grzybów po deszczu... Naprawdę dzisiaj trudno jest się NIE natknąć w Internecie na "odstępcze" strony!

Ja sama, w sposób zupełnie przypadkowy, natknęłam się kilka lat temu na to forum (gdy dopiero się rozwijało), a stało się to, gdy szukałam filmiku na zebranie i zamiast wyszukiwać go na stronie JW.ORG (mało intuicyjnie wtedy zrobionej) dla wygody użyłam wyszukiwarki Google... No i mym oczom ukazały się "gorszące" treści  ;D

Co doradzilibyście starszym zboru - dbającym o swe owce i dobre imię Organizacji - aby mogli jeszcze lepiej kontrolować to czy ktoś ze zboru czyta odstępcze strony?! Jakich użylibyście metod perswazji, manipulacji, przymusu... czegokolwiek?

I jak szacujecie? Ile procent Świadków - choćby tylko w Polsce - czytało kiedyś, bądź zaczęło czytać regularnie odstępcze treści? Moim zdaniem to musi być duża liczba osób... 99% Świadków ma tablet, komputer albo smartfona... nie ma takiej siły, żeby coś odstępczego nigdy im "nie wyskoczyło" choćby przez przypadek.

Kiedy myślę o dzisiejszej - trudnej - sytuacji starszych zboru, przed oczami staje mi prezydent Łukaszenka i rewolucja na Białorusi... System się sypie, ludzie nawołują dyktatora do odejścia... a milicja i wojsko (czyt. wierni starsi) muszą panującej władzy bronić... i pałować nieposłusznych obywateli domagających się wolności...

Nie mają łatwo Ci wierni starsi... doradźcie im coś... może szukają natchnienia na odstępczym forum i czytają jego treści od deski do deski?! (bo wiadomo - żeby walczyć z wrogiem, najpierw należy go poznać!  ;D )


Offline Roszada

Odp: Jak zmusić Świadków żeby NIE czytali "odstępczych" treści?!
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sierpień, 2020, 13:01 »
Wystarczy dużo pisać że szatan stoi za tymi publikacjami. ;)


Offline PoProstuJa

Odp: Jak zmusić Świadków żeby NIE czytali "odstępczych" treści?!
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Sierpień, 2020, 13:05 »
Wystarczy dużo pisać że szatan stoi za tymi publikacjami. ;)

Ta "bajka" działała na starsze pokolenie... a teraz mamy młode, skomputeryzowane pokolenie... trudniej im już wcisnąć taki kit...
No ileż można straszyć Diabłem?! (i piekłem?!  ;D)


Offline on-on

Odp: Jak zmusić Świadków żeby NIE czytali "odstępczych" treści?!
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Sierpień, 2020, 13:11 »
Roszada ma rację. Wystarczy od młodego wbijać do głowy, że szatan chce nas odciągnąć od prawdy. Do dziś pamiętam uczucie, gdy pierwszy raz zajrzałem na stronę odstępców i przekonanie, że jest to niebezpieczne zachowanie.


Offline Roszada

Odp: Jak zmusić Świadków żeby NIE czytali "odstępczych" treści?!
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Sierpień, 2020, 13:16 »
Ta "bajka" działała na starsze pokolenie... a teraz mamy młode, skomputeryzowane pokolenie... trudniej im już wcisnąć taki kit...
No ileż można straszyć Diabłem?! (i piekłem?!  ;D)
Diabłem straszą nawet w najnowszych publikacjach. Jeśli to robią, to znaczy że skutkuje, choć częściowo.
Piekłem nie wiem kogo straszą, mnie nikt od czasu dzieciństwa nie straszył piekłem, tylko że Pan Bóg mnie skaże, już dziś a nie kiedyś. I tak bywało.

Najnowsza Strażnica na październik:

*** w20 październik ss. 30-31  ***
Postaw spełnianie woli Jehowy na pierwszym miejscu. Świat Szatana obiecuje, że jeśli będziesz wykorzystywać swoje zdolności do realizowania własnych celów, da ci to szczęście. Ale tak naprawdę ci, którzy skupiają się na materialistycznych celach, ‛ściągają na siebie wiele udręk’ (1 Tym. 6:9, 10).



Offline PoProstuJa

Odp: Jak zmusić Świadków żeby NIE czytali "odstępczych" treści?!
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Sierpień, 2020, 13:28 »
Roszada ma rację. Wystarczy od młodego wbijać do głowy, że szatan chce nas odciągnąć od prawdy. Do dziś pamiętam uczucie, gdy pierwszy raz zajrzałem na stronę odstępców i przekonanie, że jest to niebezpieczne zachowanie.

Myślę, że każdy porządny i aktywny Świadek, wyszkolony na Strażnicy, powinien tak reagować na odstępcze strony...

Ja reagowałam tak samo... poczucie winy, obawa, że administratorem forum jest Szatan stukający w klawiaturę... :D

Ale mimo wszystko niektóre treści zostały we mnie "zasiane"... po kilku miesiącach obaw przyszedł jednak jakiś czas na refleksję, rozsądek...

A myślę, że w czasie koronawirusa będzie kolejny wysyp takich ludzi (pierwszy wysyp datuję na 2015/2016 - afera Australijska)... właśnie z powodu izolacji w domu, dostępu do internetu i braku MOCY ZEBRAŃ...
Pójście na zebranie to tak jak wzięcie pigułki w "Seksmisji" ("tiririri weź pigułkę, tiririri weź pigułkę")... i człowiek po zebraniu (łyknięciu tabletki) znów nabiera gorliwości i obrzydzenia do świata szatana.... No ale teraz pigułka jest w wersji on-line... nie wiem czy nie działa w związku z tym za słabo...

Diabłem straszą nawet w najnowszych publikacjach. Jeśli to robią, to znaczy że skutkuje, choć częściowo.
Piekłem nie wiem kogo straszą, mnie nikt od czasu dzieciństwa nie straszył piekłem, tylko że Pan Bóg mnie skaże, już dziś a nie kiedyś. I tak bywało.

Myślę, że straszenie Bogiem jest jeszcze bardziej skuteczne niż Szatanem... Potrafi nieźle wzbudzać poczucie winy... Bóg patrzy z góry i widzi co robisz....
Cały czas jesteś jak w Big Brotherze (w organizacji Świadków Wielki Brat istnieje nawet dosłownie - w Warwick... z mniejszymi oddziałami na całym świecie).


Offline Janna

Odp: Jak zmusić Świadków żeby NIE czytali "odstępczych" treści?!
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Sierpień, 2020, 13:38 »
Dużo się też mówi, że przecież nie chcemy żeby Jehowa, któremu tyle zawdzięczamy był przez nas zasmucony, że te odstępcze strony to celowa manipulacja szatana i wchodzenie na nie to jak dodawanie zakwasu do ciasta, poza tym jest odnoszenie się do emocji: czy chcemy się poddać przy samym końcu, gdy jest tak blisko naszego wybawienia, świat tylko na to czeka żeby odciągnąć ja najwięcej sług i jest to bardzo przykre jak bracia temu ulegają i idą na pewną śmierć itp, itd. Takie wypowiedzi bardzo wpływają na serce, wiem bo sama nieraz miałam przez to dylematy i moralniaki, ale teraz juz pomału się z tego leczę.
Miłość warunkowa to nie jest miłość - to manipulacja.


Offline Roszada

Odp: Jak zmusić Świadków żeby NIE czytali "odstępczych" treści?!
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Sierpień, 2020, 13:42 »
Straszą, jak zauważono:

Jehową
Szatanem
demonami
Armagedonem
odstępcami

*** w07 15.3 s. 30 ak. 18 Jak przeciwstawiać się demonom? ***
Ponadto ochronę przed wpływem Szatana i demonów zapewniają nam wypowiedzi Boże, czyli orędzie zapisane w Biblii. To dodatkowy powód, by sumiennie trzymać się programu regularnego czytania tej Księgi. Dokładna jej znajomość pomoże nam odrzucać szatańskie kłamstwa i demoniczną propagandę oraz dawać odpór zjadliwym atakom odstępców.
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień, 2020, 13:51 wysłana przez Roszada »


Offline PoProstuJa

Odp: Jak zmusić Świadków żeby NIE czytali "odstępczych" treści?!
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Sierpień, 2020, 13:49 »
Dużo się też mówi, że przecież nie chcemy żeby Jehowa, któremu tyle zawdzięczamy był przez nas zasmucony, że te odstępcze strony to celowa manipulacja szatana i wchodzenie na nie to jak dodawanie zakwasu do ciasta, poza tym jest odnoszenie się do emocji: czy chcemy się poddać przy samym końcu, gdy jest tak blisko naszego wybawienia, świat tylko na to czeka żeby odciągnąć ja najwięcej sług i jest to bardzo przykre jak bracia temu ulegają i idą na pewną śmierć itp, itd. Takie wypowiedzi bardzo wpływają na serce, wiem bo sama nieraz miałam przez to dylematy i moralniaki, ale teraz juz pomału się z tego leczę.

Czyli metoda na zręczną manipulację psychiczną zawierająca elementy:
- Bóg się przez Ciebie smuci ....
- Szatan Tobą manipuluje
- nie dobiegniesz do Armagedonu żywy... tylko zginiesz w nim, bo...
- już wkrótce, już za miesiąc Armagedon... nie daj się zwieść w "czasach końca"
- ZGINIESZ!

Reasumując: straszenie Szatanem, Bogiem, ŚMIERCIĄ...
Całkiem nieźle...
W sumie bardziej się już opłaca nagrzeszyć ile wlezie - tańce, pijaństwo, hulanki, swawola... Za to grozi tylko komitet i ewentualnie wykluczenie... ale skruszonego wyznawcę zawsze przyjmą z powrotem....
A tego co sznupie po Internecie to niestety już tylko śmierć czeka...

Ale gdy straszenie nie działa... Czy spotkaliście się ze starszymi, którzy posunęli się do inwigilowania kogoś przez Internet?

Ja słyszałam o przypadkach "przetrzepywania" kont członków zboru na Facebooku (np. za pomocą fałszywych profili).


Offline Janna

Odp: Jak zmusić Świadków żeby NIE czytali "odstępczych" treści?!
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Sierpień, 2020, 15:42 »
Jak słuchałam nagranie na You Tube z komitetu sądowniczego (https://youtu.be/S8whtY9eatE) nie mogłam uwierzyć, jak dalece posunęli się starsi, aby zdobyć informacje o tych braciach na Facebooku - przekopali wszystkie wątki, rozmowy i zdjęcia, wszystko też wydrukowali, kontaktowali się nawet z rozmówcami tych braci aby dowiedzieć sie czegos więcej.... czy tak postapiłby Jezus? czy takie metody działania zostawił swym nasladowcom jako wzór? przecież to istne KGB - utajnione procesy, które ingerują w najbardziej prywatną sferę cudzego życia. Wyobraźmy sobie teraz, że tak będzie w raju na ziemi podczas tysiącletniego panowania, bo przecież niewierni mają by jeszcze w tym czasie likwidowani.....
Miłość warunkowa to nie jest miłość - to manipulacja.


Offline Sebastian

Odp: Jak zmusić Świadków żeby NIE czytali "odstępczych" treści?!
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Sierpień, 2020, 16:12 »
Co doradzilibyście starszym zboru - dbającym o swe owce i dobre imię Organizacji - aby mogli jeszcze lepiej kontrolować to czy ktoś ze zboru czyta odstępcze strony?! Jakich użylibyście metod perswazji, manipulacji, przymusu... czegokolwiek?
jakie metody bym doradzał?! Oczywiście te nieskuteczne :)

wielokrotnie mam wrażenie że ośmiu członków CK to ośmiu mentalnych odstępców realizujących plan rozłożenia sekty na łopatki w ciągu 10 lat :) tak trzymać, panowie odstępcy! :)

do tych wszystkich świetnych metod reklamowania i propagowania treści odstępczych przez ciało kierownicze dołożyłbym jeszcze (wzorowany na dokonaniach "starszej siostry" zwanej Babilonem Wielkim) "index _zakazanych_ stron internetowych", który _codziennie_ aktualizowałbym na jw.org, a raz na kwartał drukowałbym w strażnicy; w okresach gdy nie ma epidemii wywieszałbym także raz w miesiącu tenże index na tablicy ogłoszeń w salach królestwa
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Jak zmusić Świadków żeby NIE czytali "odstępczych" treści?!
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Sierpień, 2020, 23:35 »
Doradziłbym Towarzystwu Strażnica aby przygotowało własny system operacyjny zintegrowany z przeglądarką do stron internetowych, który pozwalałby im na zdalne monitorowanie aktywności swoich owieczek w necie, inwigilację ich i kontrolę na jakie strony wchodzą. A najlepiej stworzenie własnego zamkniętego internetu z alternatywną rzeczywistością pokazaną w nim, jak mają w Korei Północnej.

I żeby pod groźbą wykluczenia zmusili wszystkich swoich niewolników do korzystania tylko z oficjalnego strażnicowego oprogramowania, za które oczywiście musieliby zapłacić (jedne jedyne $2999.99 za licencję na gospodarstwo domowe, Jehowa Bóg w swej nieskończonej łaskawości pozwala płacić w ratach oprocentowanych na jedyne 666% RRSO).

Można by też zmusić braciszków do używania jedynie oficjalnego hardware nabytego od Towarzystwa - zestaw laptop+tablet+słuchawki+mikrofon+okulary do VR w cenie jedynie $9999.99, dzięki Watchtower Leasing Corp. Ltd. również z możliwością płacenia na raty.

Albo chociaż instalacja wtyczek do przeglądarki, "antywirusów" blokujących zakazane strony, cenzurujących treść, przesyłających historię przeglądania do Biura Oddziału etc, nie znam się na tym zbytnio ale technologia umożliwia dziś to wszystko, w końcu Google i Facebook niczym innym się nie zajmują.
nihilista


Offline PoProstuJa

Odp: Jak zmusić Świadków żeby NIE czytali "odstępczych" treści?!
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Sierpień, 2020, 00:01 »
Doradziłbym Towarzystwu Strażnica aby przygotowało własny system operacyjny zintegrowany z przeglądarką do stron internetowych, który pozwalałby im na zdalne monitorowanie aktywności swoich owieczek w necie, inwigilację ich i kontrolę na jakie strony wchodzą. A najlepiej stworzenie własnego zamkniętego internetu z alternatywną rzeczywistością pokazaną w nim, jak mają w Korei Północnej.

I żeby pod groźbą wykluczenia zmusili wszystkich swoich niewolników do korzystania tylko z oficjalnego strażnicowego oprogramowania, za które oczywiście musieliby zapłacić (jedne jedyne $2999.99 za licencję na gospodarstwo domowe, Jehowa Bóg w swej nieskończonej łaskawości pozwala płacić w ratach oprocentowanych na jedyne 666% RRSO).

Można by też zmusić braciszków do używania jedynie oficjalnego hardware nabytego od Towarzystwa - zestaw laptop+tablet+słuchawki+mikrofon+okulary do VR w cenie jedynie $9999.99, dzięki Watchtower Leasing Corp. Ltd. również z możliwością płacenia na raty.

Albo chociaż instalacja wtyczek do przeglądarki, "antywirusów" blokujących zakazane strony, cenzurujących treść, przesyłających historię przeglądania do Biura Oddziału etc, nie znam się na tym zbytnio ale technologia umożliwia dziś to wszystko, w końcu Google i Facebook niczym innym się nie zajmują.

Dobre pomysły!  ;D

Ja na pewno zainwestowałabym w jakiegoś konia trojańskiego... bracia dostają na płytce biblioteczkę Watchtower, a przy okazji instaluje im się złośliwe oprogramowanie, które wysyła dane z komputera do Centrali w Warwick... odstępcze strony od razu zaznaczone są na czerwono... oprócz tego inwigilacja poczty, możliwość włamania się na kamerkę... takie tam metody szpiegowskie... jak najbardziej możliwe do wcielenia...

Zestaw komputer + słuchawki + tablet itd., to też świetna opcja... zrobiłabym całą linię sprzętów oczywiście z naklejkami jw.org. Komputery miałyby od razu wbudowane urządzenia szpiegujące... czyli koń trojański ze stajnią :D

Jedyne co bym zmieniła, to ceny zestawów... uważam, że powinny być tańsze... na kieszeń każdego głosiciela... To znaczy chodzi o to, żeby każdy głosiciel miał dostęp do tych sprzętów (żeby nie było tak, że nie można szpiegować niektórych braci, bo nie było ich stać na zakup zestawu)... Zrobiłabym tak, że bracia mogą kupić sprzęt po okazyjnej cenie... ale żeby go dostać, to muszą go zamówić całym zborem (że jak zakup hurtowy, to zniżki itd.). Każdy głosiciel może kupić sprzęt i płacić comiesięczne raty, a oprócz tego cały zbór spłaca resztę rat za zakup... tak jak się kiedyś spłacało sale królestwa... tzn. np. 50% ceny płaci indywidualny klient, a drugie 50% płaci zbór jako całość (w comiesięcznych ratach).
Cała akcja z zakupem sprzętu pod płaszczykiem potrzeby wyposażenia braci w laptopy czy tablety umożliwiające im udział w zebraniach on-line.

Gdybym była w Warwick, to już bym naklejała naklejki z logo jw.org na kolejne zestawy multimedialne do odbioru zebrań i rozsyłała ofertę do zborów na całym świecie...


Offline sawaszi

Odp: Jak zmusić Świadków żeby NIE czytali "odstępczych" treści?!
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Sierpień, 2020, 00:28 »
jakie metody bym doradzał?! Oczywiście te nieskuteczne :)

wielokrotnie mam wrażenie że ośmiu członków CK to ośmiu mentalnych odstępców realizujących plan rozłożenia sekty na łopatki w ciągu 10 lat :) tak trzymać, panowie odstępcy! :)

do tych wszystkich świetnych metod reklamowania i propagowania treści odstępczych przez ciało kierownicze dołożyłbym jeszcze (wzorowany na dokonaniach "starszej siostry" zwanej Babilonem Wielkim) "index _zakazanych_ stron internetowych", który _codziennie_ aktualizowałbym na jw.org, a raz na kwartał drukowałbym w strażnicy; w okresach gdy nie ma epidemii wywieszałbym także raz w miesiącu tenże index na tablicy ogłoszeń w salach królestwa
[/quote 
 
A wedle Ciebie istnieje jakaś religia , która nie ma nic wspólnego z demonami ?
Od prawieków historii ludzkości religie 'wszelkiej maści' bazowały na tym i straszeniu wiernych  :-\
Oto mamy XXI w. i co się zmieniło na ten temat ?
 - napisz coś budującego dla nowo-ateistów i anty-demonistów
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień, 2020, 00:45 wysłana przez sawaszi »


Online NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Jak zmusić Świadków żeby NIE czytali "odstępczych" treści?!
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Sierpień, 2020, 14:39 »
Doradziłbym Towarzystwu Strażnica aby przygotowało własny system operacyjny zintegrowany z przeglądarką do stron internetowych, który pozwalałby im na zdalne monitorowanie aktywności swoich owieczek w necie, inwigilację ich i kontrolę na jakie strony wchodzą. A najlepiej stworzenie własnego zamkniętego internetu z alternatywną rzeczywistością pokazaną w nim, jak mają w Korei Północnej.

I żeby pod groźbą wykluczenia zmusili wszystkich swoich niewolników do korzystania tylko z oficjalnego strażnicowego oprogramowania, za które oczywiście musieliby zapłacić (jedne jedyne $2999.99 za licencję na gospodarstwo domowe, Jehowa Bóg w swej nieskończonej łaskawości pozwala płacić w ratach oprocentowanych na jedyne 666% RRSO).

Można by też zmusić braciszków do używania jedynie oficjalnego hardware nabytego od Towarzystwa - zestaw laptop+tablet+słuchawki+mikrofon+okulary do VR w cenie jedynie $9999.99, dzięki Watchtower Leasing Corp. Ltd. również z możliwością płacenia na raty.

Albo chociaż instalacja wtyczek do przeglądarki, "antywirusów" blokujących zakazane strony, cenzurujących treść, przesyłających historię przeglądania do Biura Oddziału etc, nie znam się na tym zbytnio ale technologia umożliwia dziś to wszystko, w końcu Google i Facebook niczym innym się nie zajmują.

Też to proponowałem

Tylko czekać jak pojawią się tablety marki JW.org
Z systemem  operacyjnym Nowy Świat.

Tablety będą takie jak wszystkie inne wyprodukowane w Chinach tylko z logo JW.org, coś jak nasza polska Manta.
A system to też Android tylko ze specjalną nakładką, która pozwoli tylko na przeglądanie wiadomego serwisu, no ewentualnie na logowanie się do swojego konta bankowego żeby zrobić przelew.