Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Potrzeby zboru 18.08.2020  (Przeczytany 3596 razy)

Offline Roszada

Odp: Potrzeby zboru 18.08.2020
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Sierpień, 2020, 22:32 »
Beton, ale swoje robi, parę tysięcy ŚJ dodaje ducha netowego.
Ciekawe czy ktoś go widział w naturze.
Czy to prawdziwe jego dane.


Offline Janek

Odp: Potrzeby zboru 18.08.2020
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Sierpień, 2020, 07:29 »
Temat ten sam na całym świecie. U nas też hipokryzji nie brakowało. Na zebraniu mówił żeby nie zarabiać na braciach przez portale społecznościowe a na drugi dzień... Wiadomo co było 😂


Offline Marek Aureliusz

Odp: Potrzeby zboru 18.08.2020
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Sierpień, 2020, 08:29 »
To materiał narzucony odgórnie. Bez możliwości dowolnej interpretacji.
WTS bardzo się boi, że tłum zacznie lawirować. Już widać rozprężenie, początek pandemii to rekordy obecności. Dzisiaj powiedziałbym tak jak zwykle. Ale aktywnych na kamerach coraz mniej.
Zawsze myślałem, że 2+2=4 i czytanie opracowań, że jest inaczej może najwyżej wzbudzić uśmiech.
Tutaj sytuacja jest taka, że cały czas ktoś pokazywał ci 2*2=4.1 i czytanie o prostych sprawach obdziera tą logikę i widzisz, że Ci chorzy psychicznie odstępcy mówią prawdę 2+2=4.
Prawda to prawda zawsze się obroni przed faktami. Jeżeli fakty mówią inaczej to tym gorzej dla tej prawdy. Tutaj niestety moje wierzenia przegrywają w zasadzie do 0


Offline DontBeUnkind

Odp: Potrzeby zboru 18.08.2020
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Sierpień, 2020, 08:44 »
Czy ktoś mógłby mi przybliżyć jakie duchowe skarby i rady mnie ominęły? Sądząc po komentarzach było dość zabawnie, aż odrobinkę żałuję że Zooma nie odpaliłam.
Nolite te bastardes carborundorum


Offline trigger_finger

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 54
  • Polubień: 140
  • My psychiatrist said- maybe life isn't for everyon
Odp: Potrzeby zboru 18.08.2020
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Sierpień, 2020, 08:57 »
Może CK kierownicze obawia się, że u niektórych korzystanie z ZOOMa to pierwsze kroki w internecie :) ? a tu tyle innych zagrożeń !
Boją się że im myszka za daleko poleci. Przecież jest jeszcze sporo ŚJ, którzy do dziś nie mają TV, stronią od urządzeń masowego przekazu a tu nagle trzeba zakupić tablet i korzystać z internetów.
Pewnie to sporadyczne przypadki ale jak to mówią ? Strzeżonego Pan Bóg strzeże ?


Offline Siedemtwarzy

Odp: Potrzeby zboru 18.08.2020
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Sierpień, 2020, 10:08 »
Najbardziej uderzył mnie punkt, aby nie organizować zbiorek pieniędzy dla potrzebujących, bo zbory są wyposażone w odpowiednie narzędzia aby taka pomoc nieść. W dowód przeczytano jakiś fragment z książki Zorganizowani, który nic oczywiście w danej sprawie nie precyzował. O ile jeszcze jakaś karkołomna logika dałbym radę wytłumaczyć dlaczego trzeba znać wszystkich w grupie jaka zakładam, o tyle ograniczenie miłości bliźniego jest jawnym łamaniem wolności.
Jak musiała się czuć siostra, której mąż zmarł na raka, a właśnie przez zbiórkę ogłoszona na Whatsapp uzbierali 12 tysiecy, żeby kobiecina mogła trochę odetchnąć w końcowej fazie. Starsi nawet nie pozwolili powiedzieć o zbiórce kasy po zebraniu, mimo że gościu w orgu był bardzo zasłużony. Także org co raz bardziej owieczkom śrubki przykręca, a te jak zwykle klaszczą.


Offline Janna

Odp: Potrzeby zboru 18.08.2020
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Sierpień, 2020, 11:26 »
Ja mam zebranie dzisiaj o 18:30 i sama jestem ciekawa co będzie na potrzebach zboru - już teraz siedząc przed kamerką powstrzymuję się jak mogę żeby nie wybuchać smiechem lub nie kiwać głową w geście sprzeciwu na te bzdury, które słyszę. Raz poraz muszę sobie wyjść do kuchni na soczek lub kawkę żeby trochę odetchnąć, bo naprawdę można jajo znieść, ale za to dzisiaj mam motywację, żeby doczekać potrzeb zboru. Dam znać co gadali. Ps. ostatnio mówili tez jak należy się godnie zachowywać przed kamerą i stwierdzono, że na czas zebrania nasze domy i mieszkania należy traktować jak sale królestwa, nalezy się stosownie ubrać a jedna starsza siostra (bez obrazy dla niej, ale jest to typowy świadkowski moher) powiedziała, że nie należy się drapać po głowie :-)
Miłość warunkowa to nie jest miłość - to manipulacja.


Offline Proctor

Odp: Potrzeby zboru 18.08.2020
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Sierpień, 2020, 11:34 »
Ja mam zebranie dzisiaj o 18:30 i sama jestem ciekawa co będzie na potrzebach zboru.
Jak możesz wynotuj źródła i wersety dotyczące pomocy finansowej przez zbór.
Ja wczoraj nie zdążyłem a było to dość pokrętne tlumaczenie.


Offline Janna

Odp: Potrzeby zboru 18.08.2020
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Sierpień, 2020, 13:25 »
ok, postaram się to wyłapać
Miłość warunkowa to nie jest miłość - to manipulacja.


Offline PoProstuJa

Odp: Potrzeby zboru 18.08.2020
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Sierpień, 2020, 13:40 »
Ps. ostatnio mówili tez jak należy się godnie zachowywać przed kamerą i stwierdzono, że na czas zebrania nasze domy i mieszkania należy traktować jak sale królestwa, nalezy się stosownie ubrać a jedna starsza siostra (bez obrazy dla niej, ale jest to typowy świadkowski moher) powiedziała, że nie należy się drapać po głowie :-)

 ;D ;D ;D ;D

Janna dzięki Tobie zaczynam tęsknić za zebraniami...  ;D ;D ;D
Jak mi się przypomną te "moherowe" siostry ze zboru.... A tak Twoja to już królowa moheru, z tym drapaniem się po głowie!  ;D ;D ;D .... biedna nie wie, że można podczas zebrania  ukradkiem drapać się też po innych częściach ciała...  ;D ;D ;D


Offline Blue

Odp: Potrzeby zboru 18.08.2020
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Sierpień, 2020, 17:41 »
Czy ktoś mógłby mi przybliżyć jakie duchowe skarby i rady mnie ominęły? Sądząc po komentarzach było dość zabawnie, aż odrobinkę żałuję że Zooma nie odpaliłam.

Kochana siostro, już śpieszę z pomocą.
Znalazłem list do starszych z szkicem w.w. przemówienia. Po angielsku, ale wiem, że to dla Ciebie nie problem. :)

Make Wise Use of Messaging Apps
PLEASE NOTE: This talk is to be delivered by a qualified elder the week of August 17, 2020, in place
of the local needs part. Help the congregation to recognize that while messaging apps have some
value, they can also be a snare. Encourage all to apply Bible principles in their use of messaging
apps
MESSAGING APPS CAN BE USEFUL (1 min.)
Messaging apps such as WhatsApp, Facebook Messenger, WeChat, QQ Mobile, Snapchat, Viber,
Discord, and Telegram are commonly used around the world to connect with other people
Many of Jehovah’s people use messaging apps to strengthen the bonds of love with their Christian
brothers and sisters
Circuit overseers, elders, and publishers often use message groups to convey helpful information,
to encourage one another, or simply to keep in touch (1Th 5:11)
RECOGNIZE THE DANGERS (6 min.)
Some have formed message groups of hundreds or thousands to organize large social gatherings
or for other reasons
With such large groups, it is difficult to determine the spiritual standing of those in the group
Disfellowshipped persons and apostates may even gain or maintain access (2Jo 9-11)
The originator of a message group should manage access to the group and personally know the
individuals who are part of the group (od 13:19-20)
Bible principles: Psalm 26:4; Proverbs 14:15, 16; 27:12; 2 Timothy 2:20, 21
Some have used messaging apps to offer employment, products, or services to fellow believers
Christians should not target theocratic contacts to advance business interests (km 7/00 1 ¶2)
Bible principles: 1 Corinthians 10:23, 24; Hebrews 13:5
FOLLOW ORGANIZATIONAL ARRANGEMENTS (4 min.)
Some with good intentions have used messaging apps to solicit funds for brothers in need
However, there are arrangements already in place to help such ones
What is the organizational arrangement to assist fellow believers financially? (1Co 14:40; od 12:12-
15)
Bible principles: 1 Timothy 5:3, 4, 9, 10, 16; James 1:27
“DO ALL THINGS FOR GOD’S GLORY” (4 min.)
Our actions affect our friendship with God [Read Psalm 15:1-4]
The principles in Psalm 15 also apply to our use of messaging apps
We should share only stories that have been verified (vs 2)
We should make comments that enhance the reputation of others (vs 3)
We should cultivate friendship only with those who love and fear Jehovah (vs 4)
May we always strive to glorify Jehovah in whatever we do [Read 1 Corinthians 10:31]
TO BE COVERED IN 15 MINUTES
© 2020 Watchtower Bible and Tract Society of Pennsylvania
7/20


Offline Janna

Odp: Potrzeby zboru 18.08.2020
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Sierpień, 2020, 17:51 »
No bomba! Angielski to nie problem więc będę na dzisiejszym zebraniu odhaczać na „check list” wszystkie punkty z listy powyższej 👍
Miłość warunkowa to nie jest miłość - to manipulacja.


Offline Johnny

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 69
  • Polubień: 204
  • „Religion is a snare and a racket.”
Odp: Potrzeby zboru 18.08.2020
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Sierpień, 2020, 18:08 »
Raz poraz muszę sobie wyjść do kuchni na soczek lub kawkę żeby trochę odetchnąć

Ja tam wolę jakieś piwerko albo drinka zaaplikować 8-)


Offline Janna

Odp: Potrzeby zboru 18.08.2020
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Sierpień, 2020, 20:49 »
Jestem już po zebraniu, potwierdzam, było wszystko co do joty i nawet z wyprzedzeniem mogłam mówić jakie wersety będzie czytał, na co mi mąż zwrócił uwagę bo przecież z ruchu moich warg ktoś mógłby odczytać, że uprzedzam prowadzącego... no ale do rzeczy: bardzo duży nacisk kładziono na przypadkowe kontakty z niewłaściwymi osobami a nawet z wykluczonymi i odstępcami. Takie osoby przyrównano do „brudnych naczyń”, które mogą nas zanieczyścić, bądź które mogą nas skierować na niewłaściwe tory szybciej, niż jesteśmy w stanie się zorientować. Zaciekawiła mnie tez uwaga, żeby nie robić zbiórek pieniędzy bo bracia na których zbieramy mogą sobie tego nie życzyć, tym bardziej jeśli wyjawiamy powód zbiórki. Generalnie po tym zebraniu jestem bardzo przytłoczona, znowu nasłuchałam się morałów odwołujących się do sumienia, do lojalności wobec Jehowy i organizacji itp. Ciagle to samo i oczywiście: „ musimy, powinnismy, szkolimy się, uczymy się, nie róbmy tego, nie zasmucajmy Jehowy itp. Była tez myśl, że nawet w zborze mogą być osoby z którymi kontakty trzeba będzie ograniczyć do niezbędnego minimum.
Miłość warunkowa to nie jest miłość - to manipulacja.


Online Do

Odp: Potrzeby zboru 18.08.2020
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Sierpień, 2020, 20:57 »
No bomba! Angielski to nie problem więc będę na dzisiejszym zebraniu odhaczać na „check list” wszystkie punkty z listy powyższej 👍
Ja tam wolę jakieś piwerko albo drinka zaaplikować 8-)
Johnny jesteś mi jak brat. Salut