Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Potrzeby zboru 18.08.2020  (Przeczytany 3593 razy)

Offline Johnny

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 69
  • Polubień: 204
  • „Religion is a snare and a racket.”
Potrzeby zboru 18.08.2020
« dnia: 19 Sierpień, 2020, 19:35 »
Witajcie!
Czy u was również w tym tygodniu w potrzebach zboru poruszono temat dużych grup na komunikatorach i FB?
U mnie poruszono poważne kwestie związane z tym ze „nawet odstępcy” mogą wejść w takie grupy i to dla prawdziwego chrześcijanina jest Niestosowne uczestniczyć w grupach gdzie nie wiesz kto jest po drugiej stronie.
Ciekaw jestem czy to odgórny temat narzucony we wszystkich zborach?


Offline Roszada

Odp: Potrzeby zboru 18.08.2020
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Sierpień, 2020, 19:43 »
O tym pisano już w 1997 r. Teraz pewnie przypominają, bo wiara siedzi więcej przy necie zamiast przy stojakach czy po domach. ;D


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Potrzeby zboru 18.08.2020
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Sierpień, 2020, 19:58 »
A to ciekawe. Stąd wniosek, że JotWuORG to organizacja Boża skoro już w 1997 roku pisała o wystrzeganie się mającego powstać w 2004 Facebooka.  ;)


Offline Roszada

Odp: Potrzeby zboru 18.08.2020
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Sierpień, 2020, 20:02 »
A to ciekawe. Stąd wniosek, że JotWuORG to organizacja Boża skoro już w 1997 roku pisała o wystrzeganie się mającego powstać w 2004 Facebooka.  ;)
Sorki przesadziłem o 2 lata:

*** km 11/99 ss. 3-4 ak. 9-11 Korzystając z Internetu, pamiętaj o niebezpieczeństwach! ***
Jeżeli korzystasz z Internetu, to z uwagi na te zagrożenia zadaj sobie pytania: „Do czego go używam? Czy istnieje niebezpieczeństwo, że sposób korzystania z niego zagrozi mojemu zdrowiu duchowemu? A może to zaszkodzi drugim?”
Internetowe strony „Świadków Jehowy”. Pomyśl na przykład o stronach tworzonych przez osoby podające się za Świadków Jehowy. Zapraszają cię do odwiedzenia ich stron, abyś się zapoznał z doświadczeniami nadesłanymi przez innych rzekomych Świadków. Zachęcają cię do podzielenia się przemyśleniami i poglądami na temat literatury Towarzystwa. Niektórzy polecają jakieś wstępy do wykorzystania w służbie polowej. Strony takie proponują przyłączenie się do kanału IRC. Prowadzi się wtedy rozmowy na żywo podobnie jak przez telefon. Często odsyłają cię do innych stron, na których możesz bezpośrednio kontaktować się ze Świadkami Jehowy z całego świata. Ale czy masz absolutną pewność, że tych informacji nie zamieścili odstępcy?
Utrzymywanie kontaktów przez Internet może nie zgadzać się z zaleceniem podanym w Liście do Efezjan 5:15-17. Apostoł Paweł napisał: „Baczcie (...) pilnie, żebyście nie postępowali jak niemądrzy, ale jak mądrzy, wykupując sobie dogodny czas, ponieważ dni są złe. Dlatego już nie stawajcie się nierozsądni, lecz stale sobie uświadamiajcie, co jest wolą Jehowy”.

W 1997 r. pisali o swojej stronie:

*** km 11/97 s. 2 Dobra nowina w Internecie ***
Dobra nowina w Internecie
W obecnej erze techniki niektórzy ludzie czerpią wiadomości ze źródeł elektronicznych, między innymi z Internetu. Dlatego Towarzystwo zamieściło w Internecie rzetelne informacje na temat wierzeń i działalności Świadków Jehowy.
Nasz adres sieciowy to http://www.watchtower.org. Można pod nim znaleźć wybrane traktaty i broszury oraz artykuły ze Strażnicy i Przebudźcie się! w języku angielskim, chińskim (uproszczonym), hiszpańskim, niemieckim, rosyjskim i innych. Są to publikacje dostępne w zborach i używane w służbie kaznodziejskiej. Nasza strona internetowa ma na celu udostępnianie informacji w wersji elektronicznej, a nie ogłaszanie nowych wydawnictw. Nie ma potrzeby, żeby ktoś samodzielnie przygotowywał materiały o działalności lub wierzeniach Świadków Jehowy i zamieszczał je w Internecie. Na naszej oficjalnej stronie internetowej podano wiarogodne wiadomości dostępne dla każdego.
Chociaż na owej stronie w Internecie nie ma elektronicznej skrzynki pocztowej (E-mail), widnieją tam adresy biur oddziałów na całym świecie. Chętni mogą więc listownie poprosić o dodatkowe informacje lub osobistą pomoc Świadków mieszkających w pobliżu. Nie wahaj się podawać internetowego adresu Towarzystwa każdemu, kto chciałby właśnie w taki sposób rozpocząć poznawanie prawd biblijnych.

Ten 1999 r. to była reakcja na rok 1997. Wtedy ludziska do netu zaglądali więc trzeba było ich ostrzec. ;D


Offline Johnny

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 69
  • Polubień: 204
  • „Religion is a snare and a racket.”
Odp: Potrzeby zboru 18.08.2020
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Sierpień, 2020, 21:03 »
Roszada, jestem zaskoczony, w tak dawnych czasach już takie wytyczne   :D

Moje spostrzeżenia a propo tego wystąpienia są takie, że traktuje się wiernych jak stado baranów, bez własnego rozumu, osądu, „palcem ci pokażemy na co masz uważać” bo jeszcze cię to zaciekawi i wciągnie, prawdziwe informacje jedynie na JW.org ;D


Offline Roszada

Odp: Potrzeby zboru 18.08.2020
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Sierpień, 2020, 21:12 »
No wiesz facebooka nie było jeszcze, ale były już fora takie jak to.

W Polsce w 2003 powstało forum o ŚJ https://watchtower.org.pl/forum/ (dziś nieczynne, ale czytać można)
Wcześniej istniało biblia2 które przekształciło się w biblia webd.

Na Zachodzie pewnie wcześniej były, trzeba by zaglądnąć od kiedy istniały.


Offline Johnny

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 69
  • Polubień: 204
  • „Religion is a snare and a racket.”
Odp: Potrzeby zboru 18.08.2020
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Sierpień, 2020, 21:19 »
Paaanie w 2003 u mnie jeszcze komputera w domu nie było a co dopiero internet :P

Ale ciekaw jestem, czy ktoś z forumowiczów „korzystał z zebrania” w tym tygodniu i jakie są ich spostrzeżenia, czy był podobny temat?


Offline Nikt

Odp: Potrzeby zboru 18.08.2020
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Sierpień, 2020, 21:50 »
Jak o tym usłyszałem to padlem a wygłaszał to naczelny wysyłacz na różnych grupach na różnych mediach wiec hipokryzja panie święty K.

Pozytywne myślenie na siłę może prowadzić do  specjalisty :(


Offline Blue

Odp: Potrzeby zboru 18.08.2020
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Sierpień, 2020, 22:48 »
Potrzeby zboru były takie same na całym świecie. Jakiś czas temu przesłano szkic tego przemówienia do grona starszych w liście. Jak widać, CK bardzo obawia się odstępców i ich wpływu na trzodę.


Offline Takajaja

Odp: Potrzeby zboru 18.08.2020
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Sierpień, 2020, 23:06 »
Potrzeby zboru były takie same na całym świecie. Jakiś czas temu przesłano szkic tego przemówienia do grona starszych w liście. Jak widać, CK bardzo obawia się odstępców i ich wpływu na trzodę.

Dlatego tym bardziej powinnismy zadziałac i cos zrobic. Teraz jest czas gdy nie stoją na stojakach, nie siedzą w salach, tylko siedzą na necie....


Offline on-on

Odp: Potrzeby zboru 18.08.2020
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Sierpień, 2020, 08:28 »
Był jeszcze list w NSK z około 2002 r w sprawie liczenia godzin przy służbie przez komunikatory. Prowadziłem wtedy rozmowy na czacie dla SJ z odwiedzającym, w tym z Iszbinem, zaciekłym przeciwnikiem. Nigdy wcześniej i później nie miałem takiej ilości godzin na sprawozdaniu ;D

Rok później powstał kanał #bradersi, ogólnopolskie spotkania, imprezy i to był kolejny powód odwiedzienia mnie przez starszych.


Offline Triss

Odp: Potrzeby zboru 18.08.2020
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Sierpień, 2020, 13:54 »
Mam zebrania w piątki więc informacyjnie jestem na szarym ogonku. Ma to swoje plusy, bo zawczasu wiem co mnie czeka (rezolucja czy ogłoszenia).
"Forgive your enemies, but never forget their name"


Offline Sinéad

Odp: Potrzeby zboru 18.08.2020
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Sierpień, 2020, 15:27 »
U mnie tez o tym było
2018 - p.i.m.o.


Offline Roszada

Odp: Potrzeby zboru 18.08.2020
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Sierpień, 2020, 20:25 »
To powiedzcie mi dlaczego tolerowana jest grupa Sobocińskiego:

https://www.facebook.com/groups/789169004431439/?epa=SEARCH_BOX

Czy w ogóle zna ktoś go jako ŚJ?
Ja słyszałem, że został nie raz złapany na słówkach, z których widać, że nie jest on ŚJ, a tylko sympatykiem i mogą mu skoczyć.

On ma tam przez 7 lat zarejestrowane ponad 5900 osób.
Cytuj
Utworzono około 7 lat temu
autor: Sławomir Sobociński


Offline Johnny

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 69
  • Polubień: 204
  • „Religion is a snare and a racket.”
Odp: Potrzeby zboru 18.08.2020
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Sierpień, 2020, 21:24 »
To powiedzcie mi dlaczego tolerowana jest grupa Sobocińskiego

To jest bardzo dobre pytanie, ja osobiście nie ogarniam gościa

Moja siostra jakiś czas temu dołączyła do tej grupy i wstawiała podchwytliwe posty czekając jakie będą reakcje

Jak dyskutowaliśmy o tym to doszliśmy do wniosku ze Sławomir to beton, wszystko książkowo komentował

hipokryzja panie święty K.

U mnie też zaleciało hipokryzją - straszny wywnętrzał się jak to trzeba stosownie się również na zómie zachowywać, bo to jakbyśmy na sali  byli przed zebraniem i po prowadzili dyskusje, a sam z małżonką tylko szukają okazji żeby głupio pogadać i przytyki w stronę innych robić
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień, 2020, 22:03 wysłana przez Johnny »