Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: WTS Kontratakuje - pozew sądowy za film z komitetu sądowniczego - prośba o pomoc  (Przeczytany 53363 razy)

Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: WTS Kontratakuje - pozew sądowy za film z komitetu sądowniczego - prośba o pomoc
« Odpowiedź #270 dnia: 28 Październik, 2020, 16:48 »
Ale mogłyby osoby zainteresowane tematem dać znak sygnał, czy sprawa się odbyła czy nie, bez zbędnych szczegółów. A tu nic w eterze. Wiadomo, że sprawa może nie zakończyć się na jednym procesie, tak bywa. Ale jakieś informacje forumowiczom się należą.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Sebastian

Odp: WTS Kontratakuje - pozew sądowy za film z komitetu sądowniczego - prośba o pomoc
« Odpowiedź #271 dnia: 28 Październik, 2020, 22:00 »
Ale mogłyby osoby zainteresowane tematem dać znak sygnał, czy sprawa się odbyła czy nie, bez zbędnych szczegółów. A tu nic w eterze. Wiadomo, że sprawa może nie zakończyć się na jednym procesie, tak bywa. Ale jakieś informacje forumowiczom się należą.
oczywiście byłoby miło gdyby Iza coś napisała, ale ogólna sytuacja w Niemczech jest taka że jestem w stanie uwierzyć że Iza na razie nic nie wie, na jakim etapie jest sprawa...

nie wiem jak jest w Niemczech, ale w Polsce zdarzało się że sekretariat sądowy odmawiał udzielania informacji telefonicznie ("bo RODO"), a poczta wysyłana przez sądy w czasie wiosennego lockdownu docierała z wielotygodniowym a nawet kilkumiesięcznym opóźnieniem

na tle tego co działo sie wiosną w Polsce (i na podstawie tego że sprawa dotyczy abstrakcyjnego sporu oraz nie jest zagrożone ani ludzkie zdrowie ani ludzkie życie) można spodziewać się że sprawa może ciągnąć sie albo być odwlekana przez wiele wiele miesięcy
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Online Gostek

Odp: WTS Kontratakuje - pozew sądowy za film z komitetu sądowniczego - prośba o pomoc
« Odpowiedź #272 dnia: 28 Październik, 2020, 23:26 »
Najwidoczniej sprawa oczekuje na termin rozprawy. A to może trwać zarówno parę miesięcy jak i parę lat. Co do komunikacji z urzędami w Niemczech, mogę powiedzieć, że dostęp do informacji jest dosyć łatwy, bo dosłownie wszędzie można sprawę załatwić przez telefon jak również za pomocą Emaila. Gorzej to wygląda, jeśli chcemy komunikować się listownie.


Offline Trinity

co tam z naszymi aktywistami? 💪
była rozprawa? jestem strasznie ciekawa


Offline Estera

co tam z naszymi aktywistami? 💪
była rozprawa? jestem strasznie ciekawa

   Otrzymałam upoważnienie od Izy na udzielenie informacji na forum o sprawie.
   Otóż sytuacja się ma następująco.
   Rozprawa narazie została odroczona.
   Obecnie do sądu poszło kolejne pismo z odwołaniem Alka.
   I jest okres oczekiwania na odpowiedź ze strony powodów ... czyli strażnicy ...

   Sąd odrzucił roszczenie strażnicy, która domagała się od razu przesłuchań.
   Obecnie Alek może pisemnie przedkładać swoje stanowisko w tej sprawie.
   Z czego oczywiście korzysta, bo takie podejście sądu do sprawy jest korzystne dla pozwanego.
   Może składać do sądu swoje, dodatkowe wnioski do rozpatrzenia.
   To tyle, na tę chwilę.
« Ostatnia zmiana: 04 Listopad, 2020, 13:26 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Sebastian

dziękujemy za te informacje
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Technolog

Nie ma informacji dlaczego film został usunięty z YT.


Offline PoProstuJa

   Otrzymałam upoważnienie od Izy na udzielenie informacji na forum o sprawie.
   Otóż sytuacja się ma następująco.
   Rozprawa narazie została odroczona.
   Obecnie do sądu poszło kolejne pismo z odwołaniem Alka.
   I jest okres oczekiwania na odpowiedź ze strony powodów ... czyli strażnicy ...

   Sąd odrzucił roszczenie strażnicy, która domagała się od razu przesłuchań.
   Obecnie Alek może pisemnie przedkładać swoje stanowisko w tej sprawie.
   Z czego oczywiście korzysta, bo takie podejście sądu do sprawy jest korzystne dla pozwanego.
   Może składać do sądu swoje, dodatkowe wnioski do rozpatrzenia.
   To tyle, na tę chwilę.

Z tego co zrozumiałam, to nie było jeszcze rozprawy w sądzie, tylko na razie wszystko odbywa się za pomocą składania pism?
Też myślę, że to dobrze, że nie musieli dojeżdżać na rozprawę, bo to zawsze stres i dodatkowe koszty.

Teraz strażnicowe mózgi siedzą i wymyślają co by tu odpisać sądowi  ;D

Myślą, że jak będą ciągać po sądach pojedynczych "odstępców", to nagle organizacja Świadków stanie się wiarygodna i wszyscy zapomną o jej grzechach!

Oby tak gorliwie Świadkowie Jehowy ścigali i stawiali przed sądem pedofilów ze swoich zborów, jak gorliwie atakują niewinnych i uczciwych ludzi - Izę i Alka.


Offline Stanisław Klocek

Otrzymałam upoważnienie od Izy na udzielenie informacji na forum o sprawie.
Dobrze gdyby była to prawda, ale dlaczego nie napisała Iza tych parę słów? Powie ktoś, że się czepiam? Przepraszam, ale w razie co, to nie my, tylko niektórzy "bracia" powiedzieli w swej nadgorliwości - taka jest taktyka WTS-u. Kto tu gra na zwłokę, COVID-19, czy kto inny?


Offline uncja

Dobrze gdyby była to prawda, ale dlaczego nie napisała Iza tych parę słów? Powie ktoś, że się czepiam? Przepraszam, ale w razie co, to nie my, tylko niektórzy "bracia" powiedzieli w swej nadgorliwości - taka jest taktyka WTS-u. Kto tu gra na zwłokę, COVID-19, czy kto inny?
Nie czepiasz się. Szczerze mówiąc wchodzę na forum głownie w oczekiwaniu na wieści w tej sprawie a tu tak naprawdę nic


Offline Estera

Otrzymałam upoważnienie od Izy na udzielenie informacji na forum o sprawie.
   Niestety, o szczegółach takiej a nie innej decyzji Izy nie mogę tu napisać.
   Nie dostałam upoważnienia, by się w tej kwestii wypowiadać.



Dobrze gdyby była to prawda (...)
   Czy mam rozumieć, że publicznie podważasz moją informację od Izy?
   Jak śmierdzi Ci to kłamstwem, to napisz do kogo trzeba z zapytaniem w tej sprawie.
   Gratuluję dzielenia włosa na naście części.
 
 
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Stanisław Klocek

Jak śmierdzi Ci to kłamstwem, to napisz do kogo trzeba z zapytaniem w tej sprawie.
Gratuluję dzielenia włosa na naście części.
Jeśli ktoś (nie tylko ja) chce się coś dowiedzieć z rzetelnego źródła, i z tego powodu zaczyna być traktowany za wroga, to rzeczywiście zaczyna być podejrzane. Estero - Iza z Alkiem dawali do zrozumienia, że mają dość tych spraw by się w nie angażować (również tu na forum).
Dziękujemy tym wszystkim ,którzy okazali nam wsparcie bezinteresownie i bezwarunkowo. (...)
Uprzedzam, ze zapewne niektórzy  się rozczarują.
(...) Niesety nie mogę publicznie opisywać tego, co nasza kancelaria przygotowuje ...
Szanuję ich decyzję i nie będę  ingerował w ich życie prywatne, czy mir domowy. Dziwi mnie jednak Twoja postawa z tego powodu.
« Ostatnia zmiana: 05 Listopad, 2020, 17:33 wysłana przez Stanisław Klocek »


Offline Estera

Jeśli ktoś (nie tylko ja) chce się coś dowiedzieć z rzetelnego źródła,
i z tego powodu zaczyna być traktowany za wroga, to rzeczywiście zaczyna być podejrzane.

   Czy w informacji ze stanu sytuacji, którą podałam do publicznej wiadomości jest coś niezrozumiałego?
   Dlaczego ktoś od razu obrzuca to podejrzliwością?
   Dlaczego kwestionuje się rzetelność źródła tego, co zostało napisane?
   Nie można tak po prostu, bez wymyślania ósemkowych zakrętów i poczwórnych rond, przyjąć do wiadomości faktów takie jakimi są?
   Trzeba koniecznie zapalać czerwone światła na każdym zakręcie i skrzyżowaniu?
   Tylko dlatego, że tego wpisu nie dokonała Iza?
   Widocznie istnieje jakiś poważny powód, dla którego to nie ona zrobiła?!


Estero (...) Dziwi mnie jednak Twoja postawa z tego powodu.

   Dlaczego tak twierdzisz?
   Czy to jest jakiś grzech spełnić czyjąś uprzejmą prośbę? 
   I bynajmniej nie uważam tego za włamywanie się w ich życie prywatne, czy naruszanie miru domowego.
   Wręcz przeciwnie, poczytuję to sobie za zaszczyt, że zostałam z ich strony obdarzona pewną miarą zaufania.
   Pozdrawiam niedowiarków.
   I wątpiących w prawdziwość wypowiedzi.
   
   
« Ostatnia zmiana: 05 Listopad, 2020, 18:42 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


DeepPinkTool

  • Gość
Estero, Twoja reakcja jest, delikatnie mówiąc, myląca. Język polski zna przysłowia w stylu "prawdziwa cnota krytyk się nie boi", "tylko winni się tłumaczą" itp. Niektórzy forumowicze, a nawet zrzutkowicze mają chyba prawo być ciekawi dalszego biegu "akcji" w której uczestniczyli. Pomijając lakonizm informacji o treści pozwu, trzeba powiedzieć, że informowanie o nim organizowanie zrzutki było dość profesjonalne, czego nie można powiedzieć o postawie obecnej. Estero, poczytaj na chłodno wypowiedzi Twoje i Stanisława i stwierdzisz, czyje wpisy mogą powodować ewentualną podejrzliwość.


Offline Estera

Estero, Twoja reakcja jest, delikatnie mówiąc, myląca.

   Nie potrafię zrozumieć postawy tych, którzy tak dobijali się o jakieś informacje w sprawie.
   Jak nie było długi czas informacji było źle i było to podejrzane.
   Jak pojawiła się informacja, też jest źle i też jest to podejrzane.
   Naprawdę trudno dogodzić wszystkim umysłom :'(
   Jak z człowiekiem, który i chce zjeść ciasteczko i za razem chce mieć ciasteczko.
   Jak widać, wielu przyjęło do wiadomości, to co zostało w sprawie napisane.
   Poczekajmy na dalszy rozwój wydarzeń, bo sądom to się akurat w tej sytuacji nie bardzo śpieszy.
   Miłego wieczoru życzę.
   Pozdrawiam  :-*
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.