Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Announcements and Reminders August 2020 - Nowe postanowienie dot. datków.  (Przeczytany 7882 razy)

DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Announcements and Reminders August 2020 - Nowe postanowienie dot. datków.
« Odpowiedź #75 dnia: 13 Sierpień, 2020, 06:48 »
 :) Nie no... na prawdę... o czym my tu rozprawiamy? Za 7,50 miesięcznie można sobie kupić miłość milionowej rzeszy braci i sióstr na całym świecie. Dodatkowo w tej cenie mamy gwarancję spożywania posiłków z suto zastawionego stołu Jehowy.  ;) Niechaj cała odstęp za brać nie zazdrości, tylko korzysta z promocji.   >:D


Offline Trinity

Odp: Announcements and Reminders August 2020 - Nowe postanowienie dot. datków.
« Odpowiedź #76 dnia: 13 Sierpień, 2020, 07:31 »
ja tam się w ogólę nie martwię o kieszeń braci
mój ojciec daje tyle że mogę spać spokojnie .
był hoojem w życiu, to zawsze rekompensował sobie dawaniemkasy.
raz nawet dał tyle że bracia musieli zostać po zebraniu
żeby to wszystko zliczyć, w obcej walucie 😝
sam sobie nic nie kupi ( dzieciom tym bardziej ) a dla orga da. znaczy dla Boga.
także spokojnie oni nie zginą mają porządny elektorat 🤣
także tego
byliście paczeć na spadające gwiazdy?


Offline Storczyk

Odp: Announcements and Reminders August 2020 - Nowe postanowienie dot. datków.
« Odpowiedź #77 dnia: 13 Sierpień, 2020, 07:36 »
🤔 zupełnie jak w kościele katolickim

"Co łaska, ale nie mniej niż...."

A u Świadków Jehowy

"Dobrowolne, ale nie mniej niż 7,5/mce"

Tu o wiele korzystniej,  ledwie 7,50  reszta darmo, chrzest ,ślub, pochówek.
Kościół za te (obowiązkowe obrządki) kosi  że głowa mała



Offline PogromcaMitow

Odp: Announcements and Reminders August 2020 - Nowe postanowienie dot. datków.
« Odpowiedź #78 dnia: 13 Sierpień, 2020, 10:13 »
Ale to znaczy że każdy tyle musi dać , czy nawet jak ktoś nie da, to i tak zbór musi za niego tą kwotę odprowadzić ?

Czytam ten wątek i widzę, że niektórzy zupełnie źle to zrozumieli. Ten przelicznik złotówek na głosiciela jest czysto informacyjny dla grona starszych, aby wiedzieli jaką kwotę miesięczną przelać z konta zboru na organizacje. NIE OZNACZA to, że każdy głosiciel ma od teraz dawać 7,50 mc do skrzynki na ten cel (lub przelewać na konto lub dawać w inny sposób). Jest oczywistym, że mnóstwo głosicieli nie daje ani złotówki, a zbór jest "utrzymywany" tylko przez tą grupę głosicieli, którzy datki na zbór przekazują. Jest też oczywiste, że mimo tego, że Ci głosiciele nie dają datkow to na rezolucji podnoszą rekę (są za jej przyjęciem). Tak było od zawsze. Omawiany tutaj list tego nie zmienia. To właśnie z tej puli datków, czyli datków na zbór brana będzie co miesiąc kwota wynikająca z przelicznika 7,50*ilość_głosicieli.

I jeszcze jedno. To 7,50zł/mc na głosiciela było płacone z konta zboru od bardzo dawna, tylko nie pod przykrywką jeden zbiorczej rezolucji, a jako np. 3 oddzielnie rezolucje w roku np. 2 zł na auto dla nadzorcy obwodu, 4 zł na fundusz budowy sal i 1,5zł na sług pełnoczasowych, by mogli pojechać na kongresy (kwoty teraz zmyślam, bo już nie pamiętam). Z tych 3 rezolucji zrobili teraz jedną rezolucję i TYLKO na tym polega ta zmiana.



Offline Siedemtwarzy

Odp: Announcements and Reminders August 2020 - Nowe postanowienie dot. datków.
« Odpowiedź #79 dnia: 13 Sierpień, 2020, 10:35 »
Pogromco mitów, nie zmienia to faktu, że jest to danina obowiązkowa, a przejrzystość na co idzie spadła jeszcze bardziej. Wcześniej mogłeś być przeciwko samochodowi NO, ale popierać budowę sal. Teraz transparentność spadła. Dziś 7.50 wytłumaczysz sobie że to suma pozostałych, za rok będzie już tylko sucha informacja o 15/ głosiciel.


Offline PogromcaMitow

Odp: Announcements and Reminders August 2020 - Nowe postanowienie dot. datków.
« Odpowiedź #80 dnia: 13 Sierpień, 2020, 10:51 »
Pogromco mitów, nie zmienia to faktu, że jest to danina obowiązkowa, a przejrzystość na co idzie spadła jeszcze bardziej. Wcześniej mogłeś być przeciwko samochodowi NO, ale popierać budowę sal. Teraz transparentność spadła. Dziś 7.50 wytłumaczysz sobie że to suma pozostałych, za rok będzie już tylko sucha informacja o 15/ głosiciel.

Zgadzam się! Uważam nawet, że taki był cel tych zmian. Pod płaszczykiem "udogodnienia", by nie robić 3 rezolucji, zrobimy teraz jedną. Transparentność wydatków niemal zerowa.

Moja odpowiedź była dla tych, którzy zastanawiali się, czy to każdy głosiciel musi to płacić osobiście i dla tych, którzy myślą, że to coś zupełnie nowego.


Offline Gostek

Odp: Announcements and Reminders August 2020 - Nowe postanowienie dot. datków.
« Odpowiedź #81 dnia: 13 Sierpień, 2020, 11:12 »
A ja jestem ciekawa jak w Niemczech??? Mąż na pewno mi nie powie ale tu zaglądają goście zza zachodniej granicy...

Na razie jest cisza w eterze... Ale dawniej jak odbywały się jeszcze zebranie na salach,to datki do orgu szły wąskim strumieniem.Bo w porywach było to max150/160 Euro na zbór ponad 100osobowy.Najczęściej do kasy na międzynarodową działalność wpływało coś pomiędzy 80 a 100euro...Przy wpływach,, na cele zborowe śr. 600/800 euro miesięcznie było to dosyć skromnie.
Dlatego jak w rezolucji postanowią, że zbór będzie miesięcznie przesyłał np. 2euro od głosiciela, to może się okazać, że ogólne datki na org w USA po prostu się zwiększą, bo nagle zaczną regularnie dostawać od zboru dwie stówy, a wcześniej było to o połowę  mniej...
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpień, 2020, 11:22 wysłana przez Gostek »


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Announcements and Reminders August 2020 - Nowe postanowienie dot. datków.
« Odpowiedź #82 dnia: 13 Sierpień, 2020, 11:25 »
byliście paczeć na spadające gwiazdy?

Byłem. Raz nawet byłem na południu PL w sierpniu. Zabita dechami wiocha. I super widok gwiazd. Była taka cisza, że słyszałem jak się palą. Pomyślałem życzenia. I się spełniły.

Co do płacenia, to nie wiem ile kto płaci. Teraz nawet nie ma kogo zapytać, bo się świadki pochowały. Ludzie lubią płacić.
Pisałem gdzieś na bank. Facet na ulicy dał mi banknoty. Powiedział, że to na dzieło królestwa. Sam zadeklarował się jako wykluczony. Nie znam faceta, ale pamiętam nominały banknotów. Było ich tyle, że zabrałbym nie jedną dziewczynę na wesołe miasteczko. Kiedyś Szwaby mi dały sporo banknotów na rozwój dzieła. To było bez kwitów, papierów, bez pokrycia. To, że było ich stać to jedno. Drugie to tyle, że za te pieniądze mogłem wziąć sporo ludzi na karuzele. Jeden facet do starszego ze swojego zboru przyniósł kopertę grubości 'na oko' 40k pln. Na budowę sali, której nikt nie wybudował. Bez papierów i potwierdzeń.
Ludzie lubią dawać. Jak dadzą dużo, to sie lepiej czują. Jak wywalają dużo siana w luksusowym hotelu, to wydaje się im, że lepiej spali. Do tego stopnia, że nie zauważają, iż seks i kontakt intymny z Bogiem są dostępne w przyrodzie za darmo. Właściwie sie podniecają sprzętem z 'nadgryzionym owocem', ale normalnie nadgryzionym jabłkiem gardzą. Chyba Freud by odkrył w tym kompleks obrzezania albo braku funkcyjności

Jak spotkam jeszcze świadków, to zapytam ile teraz dają kasy. Na razie ich nie widuję, i za to podziękuję nawet Jehowie. Wszak Jezus kazał zanosić podziękowania. Gdy będę pamiętał, to ich zapytam, czy są tą sektą, która bankrutuje ze względy na wielomilionowe odszkodowania za pedofilie. Tak mi donosi Jezus za pośrednictwem Internetu i traktatów. Nie wiem czy mu wierzyć.
Jeśli dziś znów spadną gwiazdy, to idę oglądać. Może jakąś złapie.
   


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Announcements and Reminders August 2020 - Nowe postanowienie dot. datków.
« Odpowiedź #83 dnia: 13 Sierpień, 2020, 11:50 »
...
byliście paczeć na spadające gwiazdy?

Ja wczoraj byłem. Zostałem wyciągnięty przez dzieciaki. Poszliśmy na leśną polanę. Za wstęp do lasu nie płaciliśmy. Sponsorem było CCC (ciemno, cicho i ciepło). Gwiazdy spadały, widziałem ale nie słyszałem - może dlatego, że rockowe ucho nie usłyszy gwiazdy, co najwyżej bęben Rolling Stones-ów. ;)


Offline Takajaja

Odp: Announcements and Reminders August 2020 - Nowe postanowienie dot. datków.
« Odpowiedź #84 dnia: 13 Sierpień, 2020, 12:56 »
Tu o wiele korzystniej,  ledwie 7,50  reszta darmo, chrzest ,ślub, pochówek.
Kościół za te (obowiązkowe obrządki) kosi  że głowa mała

Co do kwoty pienieznej masz racje.

Ale mi chodzilo o to, ze SJ zawsze chwalą się i kpią z KK, że u nich zbiorki są dobrowolne itp.
A tak naprawde zaczyna to "isc" w podobnym kierunku jak w kk. Tylko skrzetnie to tuszują.

Jeśli chce się byc przykladnym SJ to kosztuje:
-rezolucje,
-skladki do koperty dla NO (kiedys, teraz moze sie to zmienilo),
-obowiazkowe (jednak) wyjazdy na kongresy (paliwo, prowiant i oczywiscie nocleg, czesto hotele)

W Kosciele Katolickim kwoty są zawrotne to prawda. Płacisz raz i porządnie. Ale ślub koscielny bierze sie przewaznie raz w zyciu (rzadko kto bawi sie w unieważnianie itp zeby brac drugi raz)
Chrzest dziecka, tez raz
Rodzicow chowasz raz (×2), jesli ma sie rodzenstwo to koszty sie dzieli (teoretycznie).

Tak ze jesli to wszystko zliczyc to SJ....coraz to blizej do KK
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpień, 2020, 12:58 wysłana przez Takajaja »


Offline Sebastian

Odp: Announcements and Reminders August 2020 - Nowe postanowienie dot. datków.
« Odpowiedź #85 dnia: 13 Sierpień, 2020, 13:35 »
Co do kwoty pienieznej masz racje.
Ale mi chodzilo o to, ze SJ zawsze chwalą się i kpią z KK, że u nich zbiorki są dobrowolne itp.
A tak naprawde zaczyna to "isc" w podobnym kierunku jak w kk. Tylko skrzetnie to tuszują.
no i słusznie, że zaczyna iść w tym samym kierunku... Ex-In poprawnie nazwał kierunek zmian (sednem religijności przestaje być głoszenie a zaczyna być płacenie)...

i ten kierunek kiedyś za ileś lat zaowocuje zniesieniem albo złagodzeniem ostracyzmu...

jestem daleko poza organizacją, ale gdybym w niej tkwił i gdybym nie mógł odejść to chętnie dałbym nie tylko 7,50zł ale i 20zł za perspektywę że za kilkadziesiąt lat ostracyzmu nie będzie
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Announcements and Reminders August 2020 - Nowe postanowienie dot. datków.
« Odpowiedź #86 dnia: 13 Sierpień, 2020, 16:20 »
Pisałem gdzieś na bank. Facet na ulicy dał mi banknoty. Powiedział, że to na dzieło królestwa. Sam zadeklarował się jako wykluczony. Nie znam faceta, ale pamiętam nominały banknotów. Było ich tyle, że zabrałbym nie jedną dziewczynę na wesołe miasteczko.
co ciekawe, niektórzy starsi zboru starej daty kiedyś mieli opory przed przyjmowaniem pieniędzy od osób spoza zboru.

Wspominany w moim wątku biograficznym brat Wacław, wieloletni nadzorca podróżujący i wieloletni starszy zboru opowiadał mi kiedyś, że pewien człowiek spoza organizacji chciał dać "na działalność" sześciokrotność przeciętnych zarobków w ówczesnej Polsce.

Wacław odmówił, wyjaśniając rozmówcy, że gdyby studiował Biblię, głosił, ochrzcił się, nadal głosił i wtedy ofiarował te same pieniądze, to owszem, zostałyby przyjęte.

Ale Wacław ogólnie był niepoprawnym idealistą konsekwentnym w swoim idealizmie.

Opowiadano mi że już po wybudowaniu Nadarzyna ktoś tłumaczył Wacławowi (nie zadałem sobie trudu sprawdzenia czy doradca Wacława był kompetentny czy plótł jakieś androny, ale w każdym razie przekonywał on Wacława), że ustawa dopuszcza doliczenie do emerytury okresów bezskładkowych jego pełnionej jeszcze w latach PRL służby jako nadzorca podróżujący, co pozwoliłoby zamiast głodowej najniższej emerytury pobierać dwukrotnie wyższe świadczenie. Wacław odmówił: "nie po to tyle lat służyłem Jehowie, aby na starość sięgać po pieniądze przeznaczone dla Babilonu Wielkiego"; Wniosku o ponowne przeliczenie emerytury NIE złożył;
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Ignorant2004

Odp: Announcements and Reminders August 2020 - Nowe postanowienie dot. datków.
« Odpowiedź #87 dnia: 16 Sierpień, 2020, 14:25 »
Na podstawie kilku zborów z różnych rejonów Polski wyliczyłem że sugerowana kwota od Centrali przyniesie mniej więcej 100 zł więcej od każdego zboru co miesiąc.
Jest 1277 zborów w Polsce to może dać miesięcznie przychód o 127 700 zł większy, a w skali roku o 1,5 mln zł ;)
Jedna rezolucja zamiast trzech i do tego delikatna podwyżka ;)


Offline Do

Odp: Announcements and Reminders August 2020 - Nowe postanowienie dot. datków.
« Odpowiedź #88 dnia: 16 Sierpień, 2020, 15:41 »
Nie wiem jak wyszła ta "100".
Dla mnie kalkulacja jest trywialna.
Jest jakoś 115k aktywnych co po przemnożeniu przez 7,5 daje 862,5k PLN.


Offline janeczek

Odp: Announcements and Reminders August 2020 - Nowe postanowienie dot. datków.
« Odpowiedź #89 dnia: 17 Sierpień, 2020, 02:21 »
U mnie 750zł co miesiąc na 101 głosiciela, dwa zbory połączyli i stąd powyżej setki i w czwartek był szum co tak dużo z naszych dlaczego nie z ogólnoświatowej skrzynki, po zebraniu na zoom w czwartek są takie pogaduchy bo zebranie po 18 i każdy chce się wygadać wieczorem, to ciotki wdowy po starszych mogą więcej nikt ich nie ruszy mają wiedzę która by każdego utopiła, i padły tłumaczenia że to tylko 210 zł więcej niż było do tej pory, że było 4 płatności a teraz 1 że potrzeby większe a my na dojazdy na sale nie wydajemy że to tak tylko ogólnie na teraz a jak by sytuacja zboru się pogorszyła to obniżą rezolucję
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się