Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Prześladowania w Rosji i Zakazy głoszernia Moja teoria.  (Przeczytany 1912 razy)

Offline Kyuubi

Ostatnio tak  trochę myślałem. Czy członkowie "Ciała Kierowniczego" by mogli byc do tego zdolni, by przekupić przywódców danego kraju tam gdzie działalność jest zakazana lub ograniczona
Do tego stopnia by ŚJ byli prześladowani i zakazywali ich działalności po to by manipulować swoim wyznawcami ze są prześladowani i ze dane proroctwo sie spełnia?. Wiemy ze CK są mistrzami manipulacji.

Jak wiemy Jezus mówił ze: Bedą czynić wielkie znaki i zwiodą wybranych.

Co o tym sądzicie?
« Ostatnia zmiana: 21 Lipiec, 2020, 21:19 wysłana przez Kyuubi »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Prześladowania w Rosji i Zakazy głoszernia Moja teoria.
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Lipiec, 2020, 21:25 »
Ciekawy tok myślenia. Ale wg mnie Putin ma gdzieś CK. On nie jest głupi. Jego doradcy też. Wszak to były oficer KGB i o praktykach sekciarskich wie niejedno. Wie przecież jak śJ rozbijają rodziny, wie że stosują ostracyzm, wie że pieprzą ciągle bez sensu o rychłym końcu świata, szerząc fatalizm. Wie że są aspołeczni, że mają w nosie życie społeczne, że tylko wyciągają pazerne łapy po zapomogi od "cezara" jak są, a nie udzielają się całkowicie w życiu społecznym. On po prostu wie że to pasożyty i postanowił ich wytępić. A jeszcze zaanektował i słusznie budynki należące do śJ i ma to w nosie, że na papierku są amerykańskie. On ma gdzieś że wykreował kilka tysięcy męczenników za wiarę.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Online Siedemtwarzy

Odp: Prześladowania w Rosji i Zakazy głoszernia Moja teoria.
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Lipiec, 2020, 21:53 »
Kyuubi, poruszyłeś temat, który swego czasu mnie mocno interesował. Moje pytanie było z kategorii, czy pisząc książkę gdzie Rosja ponownie występuje jako król północy, CK samo nie stworzyło go sobie, aby pokazać, że mają rację.
W Rosji weszła ustawa o przeciwdziałaniu terroryzmowi, gdzie każda religia miał zgłosić swoich czynnych członków. Praktycznie wszystkie wyznania bez większych oporów to uczyniły. Można to przyrównać do naszego Rodo. Tylko SJ nie chciali uznać tego, wysyłając listy do starszych do zborów, aby nie głosić z literaturą, że głoszenie to nie nakaz orga tylko osobista decyzja itp. Po kilku rozprawach SJ zdelegalizowano i majątek przepadł. I tu jest moje główne ale. CK pójdzie na wszystko byle tylko nie tracić kasy. Wywieszanie flagi na sali w święta państwowe, no problem, tylko żeby nie było kary. Trzeba wprowadzić postanowienia  Rodo, bo będą kary, to normalnie batami gonili ludzi na sali. Tutaj aresztowali z 22 ludzi, żadnego z wierchuszki, majątek zajęli. Za to w książce pięknie wyszło, że to właśnie król Północy. Czy CK mogło do tego doprowadzić. Z całą pewnością tak. Czy ma w tym interes? Tak Jaki? Ludzie wierzą w dary prorokowania CK.  Za 2 lata znów się ułożą z Putinem podpiszą listę i budynki wrócą z powrotem. Bo król Północny jest przecież zmienny...


Offline Gostek

Odp: Prześladowania w Rosji i Zakazy głoszernia Moja teoria.
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Lipiec, 2020, 22:08 »
Gdyby Rosja była konsekwentna co do ustawy którą sami zmajstrowali a dotyczącą przeciwdziałaniu terroryzmowi to w pierwszej kolejności zrobiliby porządek z extremistami islamskimi(na terenie Rosji najczęściej czeczeńskimi,) które stanowią realne zagrożenie. To, że uderzyli w ŚJ, to na 200procent z inicjatywy struktur kościoła prawosławnego(czyli państwowego w Rosji). Przypuszczam , że Putin najchętniej wolałby uniknąć ciążącej na nim odpowiedzialności. No, ale za sznurki pociąga tam kler prawosławny,a władza wykonuje tylko jego wolę..
« Ostatnia zmiana: 21 Lipiec, 2020, 22:10 wysłana przez Gostek »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Prześladowania w Rosji i Zakazy głoszernia Moja teoria.
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Lipiec, 2020, 22:48 »
(mtg): daleko wysuwane wnioski


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Prześladowania w Rosji i Zakazy głoszernia Moja teoria.
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Lipiec, 2020, 23:10 »
Ostatnio tak  trochę myślałem. Czy członkowie "Ciała Kierowniczego" by mogli byc do tego zdolni, by przekupić przywódców danego kraju tam gdzie działalność jest zakazana lub ograniczona

Myślę, że ich nie stać. Poza tym z delegalizacji na ogół jest przynajmniej kilka potencjalnych korzyści dla delegalizujących, które zysk z przekupstwa przewyższają. Rosji nie przekupisz, bo za sprawą delegalizacji mają naraz:

- zagarnięcie całego majątku ( więc co ci po łapówce?),
- utarcie nosa stronnictwu amerykańskiemu ( a za to ŚJ się uważa),
- zyskanie kilku punktów u cerkwi prawosławnej która nie lubi konkurencji,
- puszczenie oka do różnych nacjonalistów, że władza walczy z obcym kulturowo "ekstremizmem" i jest radykalna,
- zapewnienie roboty policji, która może sobie poprawić statystyki przeszukaniami i aresztowaniami.
« Ostatnia zmiana: 21 Lipiec, 2020, 23:29 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Arvena

Odp: Prześladowania w Rosji i Zakazy głoszernia Moja teoria.
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Lipiec, 2020, 09:14 »
Powód delegalizacji był raczej inny a mianowicie pieniądze. Pamiętacie jak organizacja wykupiła wszystkie pożyczki na budowę sal królestwa dzięki czemu to korporacja amerykańska a nie bracia w Polsce czy Nadarzyn starała się właścicielem całego majątku. To samo zrobili w Rosji i od razu Putin się tym zainteresował i zaczęły się prześladowania i chęć odebrania majątku. Org coś tam chciała okrecac i przepisywać na nowo na rosyjskich braci ale było już za późno. Machina poszła w ruch i zostali z niczym za swoją pazerność. Choć można snuć teorie ze organizacja mogła przewidzieć że tym rozdrażni Putina i poniosą konsekwencje a Rosja przez to ładnie wpisze się w króla północy.
Zle czynisz, jesli chwalisz, gorzej, jesli ganisz rzecz,ktorej dobrze nie znasz. " Leonadro Da Vinci


Offline Blue

Odp: Prześladowania w Rosji i Zakazy głoszernia Moja teoria.
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Lipiec, 2020, 12:56 »
Powód delegalizacji był raczej inny a mianowicie pieniądze. Pamiętacie jak organizacja wykupiła wszystkie pożyczki na budowę sal królestwa dzięki czemu to korporacja amerykańska a nie bracia w Polsce czy Nadarzyn starała się właścicielem całego majątku. To samo zrobili w Rosji i od razu Putin się tym zainteresował i zaczęły się prześladowania i chęć odebrania majątku. Org coś tam chciała okrecac i przepisywać na nowo na rosyjskich braci ale było już za późno. Machina poszła w ruch i zostali z niczym za swoją pazerność. Choć można snuć teorie ze organizacja mogła przewidzieć że tym rozdrażni Putina i poniosą konsekwencje a Rosja przez to ładnie wpisze się w króla północy.

Dowody. Źródła. Analizy.

Dopóki tego nie mamy, takie spekulacje są bezcelowe. Co tu dużo mówić, na razie to wychodzi na to, że JW są po prostu jedną z kolejnych religii, która dostała od Kremla po łapach, tak samo jak Scjentologia i np Tatarzy. Po za tym, prześladowania w Rosji są też wspólne dla Zielonoświątkowców oraz Baptystów. Ostatnio wprowadzono też prawo zakazujące wszelkiego "głoszenie" po za obrębem kościoła.

https://www.christianitytoday.com/news/2019/july/german-court-asylum-russian-baptist-persecution.html
https://www.csw.org.uk/1999/01/25/press/128/article.htm
« Ostatnia zmiana: 24 Lipiec, 2020, 13:02 wysłana przez Blue »


Offline Proctor

Odp: Prześladowania w Rosji i Zakazy głoszernia Moja teoria.
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Lipiec, 2020, 14:38 »
Trochę to bez sensu. Im żal kasy.


Offline Kyuubi

Odp: Prześladowania w Rosji i Zakazy głoszernia Moja teoria.
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Lipiec, 2020, 14:47 »
Moze i tak ale coś w tym myśle ze może być. Jeśli nie w rosji to moze tam gdzie w jakims stopniu ograniczona jest działalność?


Offline Blue

Odp: Prześladowania w Rosji i Zakazy głoszernia Moja teoria.
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Lipiec, 2020, 15:00 »
Moze i tak ale coś w tym myśle ze może być. Jeśli nie w rosji to moze tam gdzie w jakims stopniu ograniczona jest działalność?

Kyubii, majątek JW jest mniejszy niż majątek jednego Putina. JW nie mają możliwości by wpływać na rządy tego świata, brak im środków. Nie zapominajmy, że to tylko mała sekta/organizacja fundamentalnych chrześcijan z USA, dla której wystarczającym ciosem jest strata majątku w Rosji. Nieprawdopodobne jest by mieli do tego dopłacać.


Offline Proctor

Odp: Prześladowania w Rosji i Zakazy głoszernia Moja teoria.
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Lipiec, 2020, 15:06 »
Żeby trzymać ludzi na smyczy wystarczą im wydarzenia jakie rozgrywają się tu i teraz. Corona virus, kataklizmy, ataki odstepców, zakaz w Rosji.  Wszystko przekują na swoja korzyść. Łatwo prosto i za darmo.
Jeśli chodzi o Rosję to bardziej bym się skłaniał do tego że celowo kazali pisać wiernym listy kiedy odbierano im majątek żeby wzniecić falę strachu. Dobrze wiedzieli że Putina nie złamią tony listów z całego świata. Ale wiedzieli że go tym rozjuszą.
Na sytuacji w Rosji skorzystają długofalowo nie brudząc sobie rąk bo całą robotę odwalili za nich wierni.


Offline Sebastian

Odp: Prześladowania w Rosji i Zakazy głoszernia Moja teoria.
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Lipiec, 2020, 18:05 »
moim zdaniem CK nie musi przekupywać Putina bo niezależnie od tego co Putin zrobi oni ZAWSZE ułożą dla swoich wiernych taką bajeczkę "żeby kasa się zgadzała"

jeśli Putin (albo Sąd Najwyższy Rosji albo Gubernator jakiejś tam prowincji) wyda zgodę na działalność, tzn. że mamy rację i wygrywamy i Jehowa nam błogosławi

wniosek dla owieczek: dajcie nam $$$ abyśmy mogli głosić ewangelię na terenie Rosji

jeśli Putin (albo Sąd Najwyższy Rosji albo Gubernator jakiejś tam prowincji) wyda zakaz działalności, tzn. że mamy rację bo jesteśmy prześladowani i spełniają się proroctwa a to dowodzi że mamy rację

wniosek dla owieczek: dajcie nam $$$ abyśmy mogli pomagać prześladowanym na terenie Rosji

tak czy siak, dajcie kasę... jaka to więc różnica czy na co?!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Storczyk

Odp: Prześladowania w Rosji i Zakazy głoszernia Moja teoria.
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Lipiec, 2020, 22:21 »
Kyubii, majątek JW jest mniejszy niż majątek jednego Putina. JW nie mają możliwości by wpływać na rządy tego świata, brak im środków. Nie zapominajmy, że to tylko mała sekta/organizacja fundamentalnych chrześcijan z USA, dla której wystarczającym ciosem jest strata majątku w Rosji. Nieprawdopodobne jest by mieli do tego dopłacać.
Niby mała sekta, ale ktoś tam wielki pociąga za sznurki. Nigdy w życiu by do dziś nie przetrwała, z tymi końcami świata i klamstwami ( nie powinno jej już być a jest ?)
 Czy oni wszyscy,  przypadkiem nie strzelają do jednej bramki, wzajemnie się dopinguja i prześladują pod publikę.


Online Siedemtwarzy

Odp: Prześladowania w Rosji i Zakazy głoszernia Moja teoria.
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Lipiec, 2020, 22:37 »
Zgadzam się z Sebastianem, że nie potrzeba ogromnego budżetu aby coś ugrać dla siebie, będąc w kontrze do jakiegoś rządu. Prosty przykład z naszego podwórka. Ogłasza się w Polsce zakaz zgromadzeń, jak to nie dawno miało miejsce. Co zrobić, aby rząd zdelegalizował SJ. Można faktycznie ich przekupywać, albo zrobić coś tanim kosztem. Nakazać braciom zgromadzać się. 80 procent bez mrugnięcia okiem kupi bajeczkę, że rząd pod płaszczykiem walki z pandemia, chce zabronić nam wielbić Boga i pójdą w lasach robić zebrania. Rząd się wkurza i nakłada restrykcje. Prześladowania gotowe.

Czy strata tych około 100 sal i betel w Rosji jest ciosem dla towarzystwa. Nie. Wyceńmy sale średnio na 200 tys dolarów za sztukę  a za biuro dajmy 5 baniek. To jest jakieś 25 baniek dolarów USA.
Po delegalizacji w Rosji broadcastingi trąbiły o tym na prawo i lewo. Dyskretnie łącząc to z potrzebami finansowymi jakie narastają. Niech tylko co 10 głosiciel przez rok zwiekszy, ruszony sumieniem, datki o 100 dolarów to daje nam sumę? Tak 85 mln. Ile już lat głosiciele są atakowani prześladowaniami w Rosji? 4 lata. I tak się kręci ten złoty interes.
Jak Putin zalegalizuje, to się zrobi kongres międzynarodowy na 25 tys delegatów. I z każdego się zedrze za hotele, przelot i możliwość głoszenia z lokalsami po 250 dolarów do kieszonki orga. I kolejne pieniążki popłynął...