Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: MEMY NA CZAS SŁUSZNY  (Przeczytany 85295 razy)

Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: MEMY NA CZAS SŁUSZNY
« Odpowiedź #300 dnia: 25 Październik, 2020, 17:54 »
... a co tam w stajni?
[/b][/size]
Jak to co? Konie rżą.
« Ostatnia zmiana: 25 Październik, 2020, 17:56 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: MEMY NA CZAS SŁUSZNY
« Odpowiedź #301 dnia: 25 Październik, 2020, 19:05 »

Jak to co? Konie rżą.

 :) Spodziewałem się raczej nowego światła nauki o rydwanie a nie tego, że koń mnie wyśmieje.  ;)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: MEMY NA CZAS SŁUSZNY
« Odpowiedź #302 dnia: 25 Październik, 2020, 19:23 »
:) Spodziewałem się raczej nowego światła nauki o rydwanie a nie tego, że koń mnie wyśmieje.  ;)
[/b][/size]
Rydwan tak pędzi, że zwykły człowiek nie wie w jakim kierunku w danej chwili zmierza. Może On w dowolnym czasie. w dowolnym kierunku podążać.
Dep nie nadążysz bo to jet wbrew fizyce, ale prawdziwe tak pisze w publikacjach:

Rydwan Boży w ruchu! „Narody mają poznać, że ja jestem Jehowa” — Jak?
 kj rozdz. 3 ss. 23-35 Rydwan Boży w ruchu!

17 Jeżeli chodzi o budowę tych kół, to było w nich coś osobliwego. W każdym kole znajdowało się drugie koło, ale nie było to mniejsze koło w większym, umieszczone w tej samej płaszczyźnie i obracające się jednocześnie z nim wokół tej samej piasty lub osi. Było to koło o tej samej średnicy, wstawione w poprzek koła podstawowego, przy czym obręcze krzyżowały się pod kątem prostym. Jedynie dzięki temu można było powiedzieć o kołach, że „szły w swoje cztery poszczególne strony”, mając jedną stronę uwypukloną do przodu, drugą w tył, trzecią w prawo, a czwartą w lewo. Nic dziwnego, że te koła nie musiały zataczać łuku, aby zmienić kierunek. Mogły go zmieniać momentalnie, ponieważ w każdym kierunku były zwrócone poszczególne strony koła. Dzięki temu koła mogły dostosowywać swój ruch do ruchu czterech żywych stworzeń, które miały cztery oblicza i w związku z tym nie potrzebowały wykonywać zwrotu, żeby zmienić kierunek. Górna część rydwanu Bożego, posiadając cztery tak zbudowane koła, mogła jechać na niewidzialnej podporze jak dzisiejszy poduszkowiec, który ślizga się nad wodą lub lądem na cienkiej warstwie powietrza

Dep teraz rozumiesz jak rydwan się poruszał, bo ja do tej pory nie rozumiem. To znaczy rozumiem ale tego nie ogarniam.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Światus

Odp: MEMY NA CZAS SŁUSZNY
« Odpowiedź #303 dnia: 25 Październik, 2020, 19:47 »
... a co tam w stajni?

Koń, jaki jest, każdy widzi  ;D
Według mnie, koniem są głosiciele. Oni najciężej pracują, a i tak dostają po dupie.
Moje zrozumienie świetnie "harmonizuje" z dzisiejszym wątkiem Gostka o tym, "czy czujesz się ważnyw zborze"  ;D
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Światus

Odp: MEMY NA CZAS SŁUSZNY
« Odpowiedź #304 dnia: 27 Październik, 2020, 17:39 »
Zawsze przed podróżą warto sprawdzić prognozę pogody  :D
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Światus

Odp: MEMY NA CZAS SŁUSZNY
« Odpowiedź #305 dnia: 29 Październik, 2020, 14:58 »
Historia Świadków Jehowy rozpoczęła się od bogatego młodzieńca...  :D
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Takajaja

Odp: MEMY NA CZAS SŁUSZNY
« Odpowiedź #306 dnia: 30 Październik, 2020, 12:48 »
Po umieszczeniu tego mema w statusie, jeden SJ zapytał mnie "Co to za bunt przeciw wszystkim i wszystkiemu?" 🙄🙄


Offline Światus

Odp: MEMY NA CZAS SŁUSZNY
« Odpowiedź #307 dnia: 31 Październik, 2020, 16:41 »
Propozycja od Towarzystwa Strażnica dla tych, którzy zrozumieli, gdzie się znaleźli...
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Światus

Odp: MEMY NA CZAS SŁUSZNY
« Odpowiedź #308 dnia: 01 Listopad, 2020, 16:06 »
Rok 2020 to był dziwny rok. Od wschodu, przez rozległe przestrzenie, ukradkiem zbliżał się do granic Rzeczypospolitej nieznany wirus. Także i Pamiątka była w owym roku dziwna. Każdy we własnym obejściu zasiadł odziany w odświętny strój przed telefonem i ustawionymi na stole emblematami. Ten i ów, nie wiadomo, czy z roztargnienia, czy rozmyślnie, skosztował chleba i wypił kielich przedniego wina z Biedronki. Chcący, czy też nie, fakt ten należało zgłosić odpowiednim władzom,zatem z tęsknotą postronni obserwatorzy oczekiwali zliczenia tych żarłoków i pijaków, którzy dali upust swej nieopanowanej żądzy posiadania niebiańskiej korony. Jak widać, wróg czaił się wewnątrz. A rok 2021 wcale nie zapowiadał się lepiej...
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Kyuubi

Odp: MEMY NA CZAS SŁUSZNY
« Odpowiedź #309 dnia: 02 Listopad, 2020, 09:18 »
No właśnie :D



Offline Blue

Odp: MEMY NA CZAS SŁUSZNY
« Odpowiedź #310 dnia: 02 Listopad, 2020, 12:06 »
No właśnie :D



A kurdę żebyś wiedział.

Kiedyś pytałem Gileadczyka, który lata mieszkał w USA, co robią ŚJ kiedy dzieciaki pukają im do drzwi w Halloween. Powiedział, że idą na tył domu i gaszą światło, udając, że ich nie ma.


Offline Światus

Odp: MEMY NA CZAS SŁUSZNY
« Odpowiedź #311 dnia: 02 Listopad, 2020, 19:03 »
"Kopernik była kobietą!"
Okazuje się, że w niebiańskiej organizacji Jehowy nawet takiego "luksusu" nie będzie  ;)
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Takajaja

Odp: MEMY NA CZAS SŁUSZNY
« Odpowiedź #312 dnia: 03 Listopad, 2020, 14:17 »
"Zgorszyć się" to pojęcie poznaje się dopiero zostajac Świadkiem Jehowy.


Offline AQRAT

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 71
  • Polubień: 119
  • Łaska Pana Jezusa Chrystusa z Wami wszystkimi Amen
Odp: MEMY NA CZAS SŁUSZNY
« Odpowiedź #313 dnia: 03 Listopad, 2020, 19:43 »
"Kopernik była kobietą!"
Okazuje się, że w niebiańskiej organizacji Jehowy nawet takiego "luksusu" nie będzie  ;)

A to ciekawe, teraz na to wpadłem :)

To w takim razie czemu w przypowieści o wzięciu do nieba tych z nadzieją niebiańską Jezus wspomniał kobiety ?

Mt 24:41:
41 Dwie będą mleć na żarnach, jedna będzie wzięta, a druga zostawiona.

Odpowiedź chyba jest prosta.


Offline Sebastian

Odp: MEMY NA CZAS SŁUSZNY
« Odpowiedź #314 dnia: 03 Listopad, 2020, 22:40 »
A to ciekawe, teraz na to wpadłem :)

To w takim razie czemu w przypowieści o wzięciu do nieba tych z nadzieją niebiańską Jezus wspomniał kobiety ?

Mt 24:41:
41 Dwie będą mleć na żarnach, jedna będzie wzięta, a druga zostawiona.

Odpowiedź chyba jest prosta.
jeśli dobrze pamiętam, jw.org odnosi ten werset do nadziei _ziemskiej_
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)