Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam  (Przeczytany 4381 razy)

Marzena

  • Gość
Odp: Witam
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Lipiec, 2020, 22:37 »
Nowa rzeczywistość ech... jesteś na początku jak wspomniałam wcześniej trudnej drogi i jak się domyślam Twoja rodzina to śj, a to dodatkowo wszystko utrudnia. Ważne by mieć z kimś o tym pogadać, a to forum pomogło już wielu ludziom więc ciesz się że tu trafiłeś. Tu można znaleźć siłę do tego by chcieć być wolnym człowiekiem takim na swoich zasadach.


Offline Teoretyk

Odp: Witam
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Lipiec, 2020, 22:46 »
Praktycznie połowa rodziny. Tak czy inaczej nie chcę tracić towarzystwa niektórych osób. Mam takich znajomych, co po cichu mają podobne poglądy. Jest nas więcej niż się wydaje. Niech tylko koronaświrus doprowadzi do sprzedaży reszty sal zgromadzeń to przez zooma długo nie pociągną. To co przez lata trzyma ludzi w org. to kontakt osobisty na zebraniach jako oderwanie od szarej rzeczywistości. Sztucznie, ale więzi się tworzą.


Marzena

  • Gość
Odp: Witam
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Lipiec, 2020, 22:54 »
Również miałam w zborze takich przebudzonych "przyjaciół" , a teraz od półtora roku  już nie jestem śj, a oni są nadal. Nie licz na wsparcie gdy jasno się określisz licz tylko na siebie i swój rozum. Teraz jesteś na etapie sprawdzania i upewniania się ale gdy już będziesz dalej na tej drodze to sam się przekonasz jak jest. Musisz mieć twardą dupę kiedy masz miękkie serce.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Witam
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Lipiec, 2020, 22:54 »
 :) Witaj Teoretyku  :) Można powiedzieć, że teoretycznie zrobiłeś dobry krok rejestrując się tu na forum  ;) Życzę Ci aby w praktyce okazało się, że to było faktycznie dobre dla Ciebie posunięcie  :) pozdrawiam z łódzkiego.


Offline Teoretyk

Odp: Witam
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Lipiec, 2020, 22:58 »
Wszystko delikatnie. Wiem co mogę głośno mówić. Gorzej że coraz ciężej milczeć. Obserwuję ,,migające światła''  ;)


Offline pies berneński

Odp: Witam
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Lipiec, 2020, 05:08 »
Mam ponad 40 lat ,więc coś o życiu mogę powiedzieć  ;)
Witaj Teoretyk. To już bardzo duże doświadczenie i trochę krwi i potu pozostawione w tej organizacji.
Ja mam ponad 50 lat świadkiem byłem od 18 roku.Ostatnio gdy spacerowałem po zielonych Bieszczadach naszła mnie dziwna refleksja,że angażując się w organizację przez tyle lat przegrałem życie.I to są bolesne myśli z którymi przyszło mi się zmierzyć.
Pozdrowienia z okolic Piotrkowa.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline HARNAŚ

Odp: Witam
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Lipiec, 2020, 06:53 »
Mój peleton tez już odjechał i dotarło do mnie , ze go nigdy nie dogonię .Pozdrawiam z lubuskiego.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Witam
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Lipiec, 2020, 07:22 »
Witam wszystkich. Jestem nowy na tym forum

Zatem Wszyscy witają Ciebie! 👋 My tu jesteśmy starzy stażem. Wiekiem mamy rozstrzał od 0 do 99 lat, więc swoich rówieśników znajdziesz.
Jeśli jesteś na etapie 5 dekady życia związanego w całości z orgiem,  to zakładać należy, że masz sporo doświadczeń i przemyśleń. Z racji trwania dalej na ścieżce najprawdziwszej prawdy godzi się przytoczyć Tobie klauzulę: pisz tak, aby nie narobić sobie szkody. Chyba, że posiadasz świadomość, przy której narkotyki nie bałamucą mózgu, wyroby tytoniowe nie szkodzą, alkohol nic nie zmienia, stado pląsających rusałek nie kreci, to możesz pisać jak leci, bo prawdopodobnie jesteś bliski osiągniecia nirwany.

Pozwoliłem sobie przeczytać co już naprodukowałeś, i powtórzę słowa innych, które sprowadzają się do formuły: 'gdy wchodziliśmy do firmy, to była inna firma niż kiedy z niej wychodziliśmy'. Kiedyś faktycznie przykładano się bardziej do tzw. studium Biblii i ogólnych wydawnictw. Większa wiedza, a za tym podążała jakaś większa duchowość. Aktualnie jest filmoteka głupiego człowieka. Machają do monitora, oglądają bajki - powrót do czasów przedszkola, czyli jak głosi mądre przysłowie: "kto się nie rozwija, ten się zwija".

Delikatne rozwinięcie w temacie znajomych o podobnym sposobie myślenia [za Druhną Marzeną]. Trzeba uważać na tych, co przyjdą podbierać i rejestrować rozmowy, które zborowym funkcyjnym zaprezentują w czasie posezonowej wyprzedaży. Gdy się człowiek konkretnie zadeklaruje, to podobnie myślący mogą zniknąć bez pożegnania - zostaną tam gdzie są, i na dodatek zacznie im się w firmie podobać. Jeszcze inni poplują na WTS w zaufanym gronie osób odważnie myślących. Z entuzjazmem powiedzą o Australii, Kongo, Suazi, Birmie i Górnej Wolcie, po czym stwierdzą, że to wszystko jest nieprawdziwe, i tylko u ŚJ jest prawdziwy Bóg. Zresztą, Jehowa wszystko widzi i w stosownym czasie zaingeruje.

To tak w telegraficznym skrócie. Teraz My z chęcią poczytamy Ciebie.
« Ostatnia zmiana: 04 Lipiec, 2020, 07:31 wysłana przez Moyses »


Offline ergo77

Odp: Witam
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Lipiec, 2020, 11:49 »
Nic a nic nie zrozumiałem z tego,co autor miał na myśli...można jaśniej?
Chodzi o ostatni akapit.
« Ostatnia zmiana: 04 Lipiec, 2020, 11:51 wysłana przez ergo77 »


Offline Technolog

Odp: Witam
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Lipiec, 2020, 11:54 »
Trzeba uważać na tych, co przyjdą podbierać i rejestrować rozmowy, które zborowym funkcyjnym zaprezentują w czasie posezonowej wyprzedaży. Gdy się człowiek konkretnie zadeklaruje, to podobnie myślący mogą zniknąć bez pożegnania - zostaną tam gdzie są, i na dodatek zacznie im się w firmie podobać.
Lubię twoje przenośnie, ale w tym przypadku możesz trochę prostszym językiem? Bo nie czaję


Offline Teoretyk

Odp: Witam
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Lipiec, 2020, 12:07 »
Dawniej na studium trzeba było konkretnie się skupić. Każde słowo z biblii miało proroczy odpowiednik w naszych czasach i coś wyobrażało. Teraz uległo uproszczeniu przez nowe światło. Spoglądając na biblię krytycznie w sposób ludzki już nie wygląda tak pięknie jak się ją studiuje z pomocami dodatkowymi orga. Nowe strażnice mają nawet opisy do ilustracji co nie pozwala na własną niezależną analizę. To już obraza dla inteligencji studiujących. Artykuły krótkie i płytkie. Im człowiek dłużej stażem tym bardziej się irytuje
« Ostatnia zmiana: 04 Lipiec, 2020, 12:14 wysłana przez Teoretyk »


Offline Trinity

Odp: Witam
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Lipiec, 2020, 12:17 »
cześć Teo
super żeś dołączył do odstępczej braci
po jakimś czasie przekonasz że to nie my mamy kuku namuniu

my tylko chcieliśmy prawdy i szczerości
jak wspomniał przedmówca Moyses
poznawaliśmy zupełnie inną prawdę gdzie rozkminiało się głębokie sprawy
a teraz filmy i bajki 😅😆
ostatnio nawet moja betonowa siostra żachnęła się czytając w na studium strażnicy
"przedstaw studium zainteresowanemu w sposób ATRAKCYJNY"
i mówi
co to ma być?zainteresowany ma poznać Boga czy ma kupić towar?

Psie Bernardyński wcale nie przegrałeś życia
wszystko co nas spotyka w życiu nas kszałtuje. bycie w orgu też.
masz cudowną żonę, córkę wnuczki i zięcia 😙
(światusów oglądamy regularnie, ostatnio nawet na plaży 😉)
syna nie znam, ale sądząc po was uważam że również jest ok.
przegrywają ci którzy nic nie robią ze swoimi wątpliwościami
i jadą na autopilocie.
Bieszczady eh byłam 2 razy na osrodku pionierskim.
rowerowym! ja miałam bez przerzutek! rozumiesz?
wszystko zjeździłam na składaku 💪

pozdrawiam z południa PL


Offline Teoretyk

Odp: Witam
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Lipiec, 2020, 13:05 »
Nie wiem czy spotkaliście się z takim artykułem. Mnie dał sporo do myślenia. Moglibyśmy go przeanalizować.  Zapraszam do zapoznania się z tematem.  Podaję link;  http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,3156


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 284
  • Polubień: 2213
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Witam
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Lipiec, 2020, 14:49 »
Witaj Teoretyk.

Można powiedzieć - rejestrując się tutaj przeszedłeś od teorii do praktyki.
Przeczytałem pierwszą część proponowanego przez Ciebie tekstu.
Sam początek mało interesujący bo zawiera jakieś personalne wycieczki.

Dalsza część, rzekłbym może być inspirująca, otwiera jakąś furtkę do innego spojrzenia.
Mnie trudno tu podjąć głębszą dyskusję bo tak właściwie trzeba by było się zabrać za studia (nie mylić ze studium ze Świadkami Jehowy).

Ten fragment Biblii też może być jakąś pozostałością politeizmu

Kapłańska 16:
6 Potem Aaron przyprowadzi cielca na ofiarę przebłagalną za siebie samego i dokona przebłagania za siebie i za swój dom. 7 Weźmie dwa kozły i postawi je przed Panem, przed wejściem do Namiotu Spotkania. 8 Następnie Aaron rzuci losy o dwa kozły, jeden los dla Pana, drugi dla Azazela2. 9 Potem Aaron przyprowadzi kozła, wylosowanego dla Pana, i złoży go na ofiarę przebłagalną. 10 Kozła wylosowanego dla Azazela postawi żywego przed Panem, aby dokonać na nim przebłagania, a potem wypędzić go dla Azazela na pustynię.

PS W temacie rozmowy z ludźmi na tematy wszelakie a w szczególności o religii i polityce


Offline Teoretyk

Odp: Witam
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Lipiec, 2020, 15:16 »
Mogłem napisać że można pominąć wstęp. Druga część jest jeszcze ciekawsza. Twój werset też ciekawy
« Ostatnia zmiana: 04 Lipiec, 2020, 15:18 wysłana przez Teoretyk »