Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Książka "Niegodna" już dostępna  (Przeczytany 9454 razy)

Offline Sebastian

Odp: Książka "Niegodna" już dostępna
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Sierpień, 2020, 12:25 »
od kilku lat obowiązuje ustawa, która pozwala konsumentowi zwrócić towar kupiony przez internet i otrzymać zwrot pieniążków (a na allegro.pl jest to szczególnie łatwe bo większość nabywców ma wykupiony pakiet Smart i przy zakupach za minimum 40zł nie płaci ani kosztów wysłania towarów przez sprzedawcę ani kosztów zwrotu towaru)

dodajmy, że inpost pozwala aby paczka leżała w maszynie 48h, a więc umożliwia odbiór towaru nie koniecznie natychmiast, ale np. następnego dnia, np. tuż przed tym, gdy zarezerwujemy sobie czas na lekturę...

dodajmy także, że ustawa daje aż 14 dni na decyzję czy chcemy towar zwrócić i _kolejne_ 14 dni na faktyczny zwrot, co pozwala cieszyć się książką pełne 28 dni (a więc dokładnie przeczytać nawet wielkie opasłe kilkukilogramowe monografie);

dzięki powyższym okolicznościom, taka sknera jak ja (w skąpstwie prześcigam kilkakrotnie przeciętnego Szkota) może traktować każdą internetową księgarnię jak "wypożyczalnię", a zakup traktować jak "wypożyczenie za kaucją"...

w czasie epidemii "wypożyczalnia allegro&inpost :)" jest szczególnie przydatna, bo nawet osoby które nieco przesadzają z ostrożnością wobec koronawirusa (takie jak ja) mogą sobie "wypożyczać za kaucją" :) przeróżne książki, idąc po odbiór wtedy gdy na ulicy nie ma żywej duszy i otwierając paczkomat _bezdotykowo_ i ciesząc się z tego że nie muszą fizycznie spotkać się z panią bibliotekarką :)

wyciskając cytrynę do maksimum, korzystam z tego konsumenckiego prawa, kupuję różne książki czytam je a potem "zwracam bez podania przyczyny" i otrzymuję zwrot pieniążków; Oczywiście książka musi wyglądać na niezniszczoną (nie pozalewana kawą, nie pozaginane rogi, itd. itp.), ale jak się domyślacie nie jest to wymóg zbyt trudny do spełnienia.

książka Marty Paw była oferowana na allegro po tak niskiej cenie, że aby spełnić wymóg zakupu za min. 40zł _oprócz_ "Niegodnej" musiałem kupić także _dodatkowo_ inną pozycję za kilkanaście zł (i jako przysłowiowy Szkot drugą książkę dobrałem tak, aby wartość całej paczki wyniosła równiutko 40zł zero gr, dzięki czemu załapałem się na prawo do bezpłatnego zwrotu, a moja Beatka miała dodatkową lekturę);

w terminie zgłosiłem _tę_drugą_ książkę do zwrotu i otrzymałem za nią zwrot pieniązków;

książkę Marty Paw sobie zostawiłem...

sumując: w mojej subiektywnej ocenie, książka "Niegodna" okazała się pierwszą od kilku lat _godną_ tego aby ją sobie zatrzymać i przeczytać ponownie więcej niż jeden raz...
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpień, 2020, 12:47 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Książka "Niegodna" już dostępna
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Sierpień, 2020, 14:07 »
bardziej od opinii na temat mojego sposobu "wypożyczania" książek ciekawi mnie, jak podoba się wam ten artykuł:

https://ksiazki.wp.pl/opowiedziala-o-zyciu-swiadkow-jehowy-marta-paw-niegodna-ksiazka-seks-malzenstwo-6539075742598785a

oraz ta recenzja na kanale na YT:
https://www.youtube.com/watch?v=fwRbpSCDGpo&t=11s

i chciałbym abyśmy o tym właśnie porozmawiali...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline PiekneStopy

Odp: Książka "Niegodna" już dostępna
« Odpowiedź #32 dnia: 04 Sierpień, 2020, 14:57 »
Apropo artykułu: dużo komentarzy pod nim, w tym SJ broniących swej religii. Nie jestem do końca zadowolona z treści, gdyż dziennikarka rzuca temat/ cytat bez wyjaśnienia i ludzie nie wiedzą o co chodzi, np. że wszystkie małżeństwa są kojarzone u SJ lub, że donosi się na kolegów z pracy. Z drugiej strony taka forma zaprasza do zapoznania się z książką, ma być przynętą.

Co ciekawe, WP powiedziało, że po ostatnim artykule o ex-SJ odezwali się do nich z Orgu z info, że mogą wytoczyć proces. Patrzcie jak tną własną gałąź...


Offline Sebastian

Odp: Książka "Niegodna" już dostępna
« Odpowiedź #33 dnia: 04 Sierpień, 2020, 15:06 »
artykuł WP opisał mocniejsze rozdziały z ksiązki,

m.in. WP wspomina rozdział poświęcony samobójstwu żony nad którą znęcał się mąż będący starszym zboru

m.in. WP wspomina rozdział poświęcony obowiązkowi donoszenia na współwyznawców

m.in. WP wspomina rozdział poświęcony ostracyzmowi wobec odchodzących z organizacji

m.in. WP wspomina rozdział poświęcony aranżowaniu małżeństw niepełnoletnich dzieci przez ich rodziców

m.in. WP wspomina reakcję Marty na zeznania członka CK przed australijską królewską komisją śledczą

moim zdaniem to bardzo dobrze!

Niech ogół społeczeństwa dowie się, że ŚJ to nie tylko nie są "przykładni" chrześcijanie, ani nawet "niedoskonali" chrześcijanie, którzy "starają się" ale są zwykłymi grzesznikami...

Niech ogół społeczeństwa dowie się, jak wiele brudu i zwykłego skurwysyństwa ukrywa ta "idealna" organizacja!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Książka "Niegodna" już dostępna
« Odpowiedź #34 dnia: 04 Sierpień, 2020, 15:59 »
Co ciekawe, WP powiedziało, że po ostatnim artykule o ex-SJ odezwali się do nich z Orgu z info, że mogą wytoczyć proces. Patrzcie jak tną własną gałąź...
korzystajac z gościnności autorki watku, pozwolę sobie zwrócić się do funkcjonariuszy Nadarzyna, którzy "służbowo" czytają niniejsze forum...

czytajcie uważnie, panowie funkcjonariusze i wyciągajcie roztropne wnioski z tego co napiszę:

no cóż, "niech Jehowa pobłogosławi staraniom Nadarzyna w tej materii"... :)

to może być ciekawe doświadczenie...

zwłaszcza jeśli faktycznie dojdzie do wytoczenia procesu, a strona pozwana zawnioskuje do sądu o dopuszczenie Stowarzyszenia Wyzwoleni do udziału w sprawie...

Prawnicy Nadarzyna zapewne są świadomi faktu że organizacje społeczne (takie jak stowarzyszenie Wyzwoleni, którego jestem prezesem) mogą na wniosek dowolnej ze stron (w tym wypadku na wniosek pani Marty Paw jako osoby fizycznej albo na wniosek koncernu ITI jako osoby prawnej) zostać dopuszczone do udziału w ewentualnym procesie sądowym...

A ewentualny udział Stowarzyszenia w sprawie sądowej może uczynić tę sprawę ciekawą dla wielu mediów... w odpowiedzi na moje SMS-y wstępnie 17 dziennikarzy z 17 różnych mediów ("od prawej do lewej") już wyraziło zaciekawienie ewentualnym procesem sądowym...

edit: poprawka - na tę chwilę zainteresowanych jest 24 dziennikarzy z 22 polskich mediów, a oprócz tego przyszło 7 sms-ów z zagranicy, których nie rozumiem i poprosiłem o umożliwienie kontaktu z przedstawicielami redakcji znającymi język angielski lub niemiecki lub rosyjski)

Prawnicy Nadarzyna zapewne nie są świadomi jak obszerną dokumentacją różnych (użyjmy eufemizmu) "mało chwalebnych" dokonań organizacji dysponuje Stowarzyszenie, ale zapewne sa świadomi że prezes stowarzyszenia _na_pewno_ kierując sie interesem publicznym będzie wnioskował o prawo do transmitowania posiedzeń sądu w internecie i w kilku stacjach TV

Prawnicy Nadarzyna zapewne nie są świadomi ile ciekawych wniosków dowodowych może złożyć prawnik strony pozwanej który zdecyduje sie na aktywną współpracę ze Stowarzyszeniem, ale najprawdopodobniej mają świadomość że na gruncie prawa unijnego ciężko będzie utajnić obrady sądu, jeśli padnie argument dot. prawa do wolności słowa...

sumując: niech próbują; ja jestem gotowy do współpracy, może być ciekawie...
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpień, 2020, 16:14 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Książka "Niegodna" już dostępna
« Odpowiedź #35 dnia: 04 Sierpień, 2020, 16:44 »
Apropo artykułu: dużo komentarzy pod nim, w tym SJ broniących swej religii. Nie jestem do końca zadowolona z treści, gdyż dziennikarka rzuca temat/ cytat bez wyjaśnienia i ludzie nie wiedzą o co chodzi, np. że wszystkie małżeństwa są kojarzone u SJ lub, że donosi się na kolegów z pracy. Z drugiej strony taka forma zaprasza do zapoznania się z książką, ma być przynętą.
w minionych latach było kilkanaście innych artykułów o świadkach Jehowy, niektóre nawet dość dobrze napisane i dość umiejętnie opisujące tło sytuacyjne, a komentarze były bardzo podobne do treści pod tym artykułem który komentujemy

to jest po prostu taktyka organizacji - oni bronia się w ten sam sposób niezależnie od tego co autor artykułu napisze;

co więcej, te komentarze są na tyle podobne do siebie, że mam wrażenie jakby były pisane "służbowo" przez jakąś komórkę PR-ową Nadarzyna...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Książka "Niegodna" już dostępna
« Odpowiedź #36 dnia: 04 Sierpień, 2020, 22:48 »
zadałem sobie trud czytania opinii pod artykułem WP - i widzę znany nam aż do wyrzygania schemat niechrześcijańskiej nienawiści do bliźniego swego...

Marta Paw występuje pod pełnym imieniem i nazwiskiem, jej krytycy pod jakimiś ksywami, a mimo to mają czelność obrażać autorkę książki (np. sugerować że przypomina Judasza Iskariotę, sugerować że odeszła bo życie w grzechu jest łatwiejsze od życia po chrześcijańsku, itd.itp.)

Znam ten schemat aż za dobrze, mnie tez na różne sposoby publicznie obrażano, mnie też gołosłownie przypisywano niecne pobudki. Nic nowego pod słońcem.

Szczególnie żałosne są gołosłowne oskarżenia że Marta kłamie _bez_przykładu_ chociaż jednego kłamstwa;

Nic nowego pod słońcem, obserwuję ten schemat postępowania z odchodzącymi od kilkunastu lat;

parafrazując słowa Pisma Świętego można powiedzieć: "pokolenie przychodzi i pokolenie odchodzi ale obłuda tej sekty trwa przez wieki"
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpień, 2020, 22:51 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Książka "Niegodna" już dostępna
« Odpowiedź #37 dnia: 04 Sierpień, 2020, 23:01 »
Cytuj
Szczególnie żałosne są gołosłowne oskarżenia że Marta kłamie _bez_przykładu_ chociaż jednego kłamstwa;
Teraz widzisz Sebastian, dlaczego ja wszystko, aż do znudzenia, obwarowuję cytatami ze Strażnic. Też mi kłamstwa zarzucano jak mówiłem z pamięci.
I tak zarzucano, że mam sfałszowane publikacje... 8-)

A cóż się dziwić, jak ktoś opowiada swoje życie, jak PiekneStopy. :-\
To są fachowcy, co znają lepiej twoje życie, niż ty sam. ;)


Offline Sebastian

Odp: Książka "Niegodna" już dostępna
« Odpowiedź #38 dnia: 04 Sierpień, 2020, 23:45 »
To są fachowcy, co znają lepiej twoje życie, niż ty sam. ;)
niestety, znam ten schemat aż za dobrze...

co prawda jest mi lżej niż innym odstępcom którzy udzielają się w mediach, ale i tak walec po mnie kilkakrotnie przez te minione 17,5 roku przejechał...

było mi łatwiej bo jestem facetem...
było mi łatwiej bo ogólnie mam dość grubą skórę...
było mi łatwiej bo nikt z mojej rodziny nie należy do sekty...

a mimo tego osobiście odczułem że ten walec który po każdym odstępcy musi przejechać "nie jest ze styropianu"...

Marto, głowa do góry!

Ty jesteś wielka, bo miałaś odwagę wydać książkę pod pełnym imieniem i nazwiskiem...

Twoi krytycy są małymi kłamczuszkami i szarpią Cię jak piesek za nogawkę, ale nie maja odwagi podpisać się imieniem i nazwiskiem pod bredniami które wypisują na Twój temat...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Trinity

Odp: Książka "Niegodna" już dostępna
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Sierpień, 2020, 00:51 »
przepraszam za oftop
ale skojarzyło mi się
czasem podczas rozmów ze znajomymi sj pojawiało sie stwierdzenie
"a to taki słaby zbór, albo specyficzny"
ale miałam w swoim życiu pare zborów i każdy był nie taki jaki powinien
przeważnie zarządzał mim jakiś narcyz i był panem i władcą
aż zrozumiałam że to nie zbory są złe to zła jest ta organizacja
że od starszego nie wymaga się żeby był schronieniem przed nawałnicą.
oni mają być nawałnicą!

osobiście od prawie roku na moich oczach obserwuje jak starsi
potraktowali osobę w potrzebie. znowu.
przemielili i wypluli

tak tak to tylko niedoskonali ludzie bla bla
nie służysz ludziom i takie tam.

Seba ty występowałeś u Drzyzgi kiedyś?


Offline Sebastian

Odp: Książka "Niegodna" już dostępna
« Odpowiedź #40 dnia: 05 Sierpień, 2020, 13:43 »
Tak, Trynity, to ja byłem u Drzyzgi...

a wracając do tematu Marty książki: właśnie ta książka potwierdza że teza Trynity (mówiąca iż zła jest cała organizacja a nie poszczególne zbory) jest prawidłowa

książka składa się ze 105 króciutkich rozdziałów, w większości z nich opisane są jakieś patologie albo mówiąc oględnie nieprawidłowości dot. społeczności wyznaniowej świadków Jehowy; ja (mimo że nie znam Marty osobiście i nigdy nie należałem do jej zboru) przy około _czterdziestu_ rozdziałach (ze 105) miałem refleksje w stylu "u mnie w zborze było podobnie", "znam podobny przypadek", "znam sprawę zupełnie inną ale ukazującą ten sam patologiczny schemat działania który Marta opisuje", "u mnie było niedużo lepiej", "u mnie było jeszcze gorzej", itd. itp.

to wskazuje że nieprawidłowości opisane przez Martę mają charakter systemowy i _nie_są_ "wyjątkami od reguły", ale ukazują wiele "patologicznych reguł" działania społeczności ŚJ...

a to z kolei potwierdza tezę Trynity że skrzywiona jest _cała_ organizacja a nie tylko niektóre zbory
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline prot

Odp: Książka "Niegodna" już dostępna
« Odpowiedź #41 dnia: 06 Sierpień, 2020, 03:08 »
Brak pozycji na Allegro, wszystkie sklepy nagle zakończyły aukcje...


Offline Sebastian

Odp: Książka "Niegodna" już dostępna
« Odpowiedź #42 dnia: 06 Sierpień, 2020, 03:45 »
czyżby był to efekt działań prawników Nadarzyna?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Trinity

Odp: Książka "Niegodna" już dostępna
« Odpowiedź #43 dnia: 06 Sierpień, 2020, 08:44 »
Seba a masz jakiś ślad po tym występie?
pamiętam jak przez mgłę, nie miałam wtedy tvn
znów oftop 🤨

ciekawe, ciekawe z ta niegodną.

świadkowie lubią to słowo
pamiętam jeszcze zebrania w domu i starszy
powiedział że mogą odbywać się tylko u kogoś kto okaże się GODNY
to my się wymiksowaliśmy i mieliśmy spokój
też zostaliśmy niegodni 🤗


Offline HARNAŚ

Odp: Książka "Niegodna" już dostępna
« Odpowiedź #44 dnia: 06 Sierpień, 2020, 09:20 »
Apropo artykułu: dużo komentarzy pod nim, w tym SJ broniących swej religii.

Co ciekawe, WP powiedziało, że po ostatnim artykule o ex-SJ odezwali się do nich z Orgu z info, że mogą wytoczyć proces. Patrzcie jak tną własną gałąź...
Gratuluję .
Świadkom nie pozostało nic innego jak próba racjonalizowania wszystkiego co się wokół nich dzieje a na co brakuje im argumentów. Działają po omacku na zasadzie:
To nie prawda , że dach przecieka , przecież prawie wcale ostatnio nie pada.