Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Transfuzja Krwi - Jaki jest kontekst Dz 15:19-20 ? (Moja Opinia)  (Przeczytany 2130 razy)

Offline Kyuubi

Odp: Transfuzja Krwi - Jaki jest kontekst Dz 15:19-20 ? (Moja Opinia)
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Czerwiec, 2020, 14:32 »
      Z powodu właśnie wprowadzenia zamętu przez Faryzeuszy Dz 15:1-3 i Dz 15:24, to prawo zostało nadane Dz 15:19-20. Apostołowie i starci z całego Kościoła(zboru) wybrali spośród ludzi którzy by mogli wyruszyć z Pawłem i Barnabą do Antiochii (Dz 15:22) i w liście napisali kilka ciekawych rzeczy a mianowicie:

1) Pozdrowienia dla braci z pochodzenia Pogańskiego ( Dz 15:23)
2) O ludziach którzy wywołali u nich zamęt i nie działali z ich polecenia ( Dz 15:24)
3) O wybraniu ludzi którzy zostali wysłani z Pawłem i Barnabą (Dz 15:25)
4) List wyjaśnia ze śa to ludzie którzy poświecili całe zycie dla Imienia Jezusa Chrystusa (Dz 15:26) (Co ciekawe ŚJ mówią że to Bóg przewodzi organizacje a nie Jezus i dla niego sie właśnie poświecali i jego uczniami i świadkami byli, nie "Jehowy")
5) Dalej wyjasnienia co Postanowili Duch Świety i oni ( Dz 15:28)
6) I w wersecie 29 mamy przytoczenie tego co było w Dz 15:19-20:

Cytuj
Powstrzymajcie się od pokarmów złożonych na ofiarę bożkom, od krwi, od jedzenia mięsa z uduszonych zwierząt oraz od nierządu. Jeżeli będziecie unikać tego wszystkiego, dobrze uczynicie. Bądźcie zdrowi!".



Paweł pisze o powstrzymywaniu i unikaniu tych żeczy:
- Pokarmy ofiarowane Bożkom
- O jedzenia mięsa uduszonego
- Krwi
- Nie rządu
Tu nie jest mowa ze to jakiś zakaz a to juz różnica.  Tu Paweł nie napisał nic o tym ze odejdą od Boga czy zostaną zgładzeni i ze Paweł i Kościół ich za to wykluczą i będą unikać jak to robią ŚJ.

A i jeszcze (Dz 15:21) te wersety ale Roszada wyżej już napisał.

     


Offline Kyuubi

Odp: Transfuzja Krwi - Jaki jest kontekst Dz 15:19-20 ? (Moja Opinia)
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Czerwiec, 2020, 12:08 »
Kolejne Wersety które sobie omówimy w Kwestii Dz 15:19-20 będą wersety z rozdziału: Dz 21:18-22

Cytat:

Cytuj
Dz 21:18-22
Następnego dnia Paweł razem z nami poszedł do Jakuba, u którego zebrali się też wszyscy starsi. (19): Przywitał ich i szczegółowo opowiedział, czego Bóg dokonał dzięki jego pracy wśród pogan. (20): Kiedy o tym usłyszeli, wielbili Boga, a jemu powiedzieli: "Posłuchaj, bracie! Wiele tysięcy Żydów uwierzyło, a jednak gorliwie przestrzegają Prawa. (21): Tymczasem słyszeli, że Żydów żyjących wśród pogan wzywasz do odstąpienia od Mojżesza. Twierdzisz, że nie muszą obrzezywać synów ani zachowywać zwyczajów. (22): Co robić? Z pewnością dowiedzą się, że tu jesteś

       Tu mamy opis o tym ze Paweł udał się do Jakuba gdzie zebrali się starsi i opowiadał o tym czego Bóg dokonał dzięki jego pracy wśród Pogan( w.19).  I tam ci mu odpowiedzieli coś dosyć ciekawego tak jak by sie dziwili?, ja tak to odbieram jak to czytałem.
Chodzi mi tu o 20 i 21 werset powiedzieli mu następująca rzecz: ,,Wiele ludzi uwierzyło mimo tego gorliwie przestrzegają prawa'' .
Uwierzyło mimo tego przestrzegają prawa? to na to wychodzi ze ci co uwierzyli nie muszą już tego prawa przestrzegać.
       
      Tez czytamy że Paweł nawoływał do tego by odstąpili od Mojżesza i ze nie muszą obrzezywać ani zachowywać zwyczajów. Skoro nawoływał od odstąpienia od Mojżesza i od zachowywania zwyczajów to prawdopodobnie chodziło mu tez o Dz 15:19-20 czyż nie ? skoro mają odstąpić to równierz mają odstąpić od Dz 15:19-20 czy morze ja to źle rozumiem?

Skoro tak jest to dlaczego ŚJ omijają te wersety, i chcą zachowywać ten zwyczaj?
Morze ŚJ nie uwierzyli hmm?


Offline dziewiatka

Odp: Transfuzja Krwi - Jaki jest kontekst Dz 15:19-20 ? (Moja Opinia)
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Czerwiec, 2020, 10:31 »
Ja se tak myślę ,że ta reforma judaizmu,to tak trochę przypadkiem wyszła.Żydy się stawiały to Paweł poszedł  na Północ gdzie trafił na bidę jak w Wenezueli i tak sobie razem popiskiwali bida sobie Paweł sobie .No i powstał potężny biznes,sp. zoo chrześcijaństwo.Która sprzedaje obietnice ,tyle tylko że bez gwarancji a więc i reklamacji.Co najwyżej można przejść do innej spółki z tej branży  ale efekt ten sam,obietnice bez pokrycia i bida,która już nawet nie piszczy a prezesy i inni funkcyjni siedząc na kasie dalej to samo obiecują. Wniosek dobry handlowiec wie jaki towar zaproponować i jak go sprzedać.


Offline Letnia

Odp: Transfuzja Krwi - Jaki jest kontekst Dz 15:19-20 ? (Moja Opinia)
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 07:47 »
Witam witam ❤️ no jestem bardzo zdziwiona tym, że słowa z Dz ,15,20 mówiące o nierządzie tłumaczy się jako nierząd sakralny czyli jako bałwochwalstwo. No cóż drodzy bracia i siostry, widzę że jesteście bardzo daleko od prawdy biblijnej, może wróćcie do studium Biblii. Pozdrawiam serdecznie ❤️


Offline Kyuubi

Odp: Transfuzja Krwi - Jaki jest kontekst Dz 15:19-20 ? (Moja Opinia)
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 10:45 »
(20): ale trzeba im napisać, aby się powstrzymali od spożywania pokarmów złożonych na ofiarę bożkom, od nierządu, od jedzenia mięsa z uduszonych zwierząt i od krwi. [Biblia Paulistów, Dz 15]

Gdzie ten nierząd sakralny? i tłumaczenie na bałwochwalstwo ?.
W oryginale występuje greckie słowo "πορνειας" co oznacza nierząd albo prostytucja.

https://pl.wiktionary.org/wiki/%CF%80%CE%BF%CF%81%CE%BD%CE%B5%CE%AF%CE%B1


Offline zenobia

Odp: Transfuzja Krwi - Jaki jest kontekst Dz 15:19-20 ? (Moja Opinia)
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 11:29 »
Witam witam ❤️ no jestem bardzo zdziwiona tym, że słowa z Dz ,15,20 mówiące o nierządzie tłumaczy się jako nierząd sakralny czyli jako bałwochwalstwo. No cóż drodzy bracia i siostry, widzę że jesteście bardzo daleko od prawdy biblijnej, może wróćcie do studium Biblii. Pozdrawiam serdecznie ❤️

Też jestem zdziwiona , ze znając nauki Swiadków , nazywasz nas braćmi i siostrami
Jeśli brać by Cię na powaznie to niezły z Ciebie wywrotowiec  :)
Pozdrawiam mimo ,że nie wolno by mi było  :) :) :)


Offline Kyuubi

Odp: Transfuzja Krwi - Jaki jest kontekst Dz 15:19-20 ? (Moja Opinia)
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 20:15 »
a ciebie tu nie powinno byc xD jak sie dowiedzą to cie wywalą i wykluczą 8-). Po za tym wszyscy jesteśmy braćmi bo pochodzimy od Adama i Ewy. Wole byc wywrotowcem niz tym Ciałem Kierowniczym który wciska wam ściemę i manipuluje wersetami wyrwanymi z kontekstu. Zreszta to nie ma podstaw Biblijnych ten "Niewolnik"
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwiec, 2020, 20:18 wysłana przez Kyuubi »