Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
LITERATURA... POKARM NA CZAS SŁUSZNY / Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Światus dnia Dzisiaj o 19:12 »
    Gdy za oknem 36,5 stopnia w cieniu, o czym można pisać jak nie o upale? Nie będę wstawiał tradycyjnych fragmentów o tym, że upały to znaki dni ostatnich. Udzielę Wam zachęt...  ;D

    Art. Naśladowcy wspaniałego wzoru Jezusa (Strażnica 1973 nr 6)

    "Czy ci się nie zdarza, że chodzisz do pracy zarobkowej i wracasz do domu bez względu na upał lub mróz, ale w czasie niesprzyjającej pogody stawiasz dobro ciała przed służbą Królestwa? Czy Jezus pozostawił nam taki przykład? Czyż nie był raczej pracownikiem wytrwałym, który rezygnował z osobistych wygód, gdy się wyłoniła sposobność do głoszenia?"

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1973001?q=upa%C5%82%2A&p=par
***
    Jeszcze nie jesteście przekonani? Proszę bardzo! Zobaczcie, jak niektórzy sie poświecają, żeby dawać dobry przykład...  :D
    Art. Oni cenią sobie przywilej służby (Służba Królestwa 1970 nr 4)

    "Na całym świecie większość ludzi w wieku 65 lat przechodzi na emeryturę. Natomiast tysiące naszych braci mimo ukończenia 60, 80, a nawet 90 lat gorliwie pracuje pełnoczasowo i wcale nie myśli o wycofaniu się. Są podobni sługom Bożym z czasów starożytnych (...).
Czy to upał, czy słota, są obecni na każdym zebraniu zborowym, a ich siwe włosy widać zawsze na zbiórkach do służby polowej."

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/201970154?q=upa%C5%82%2A&p=par
***

    O ile pierwszy artykuł to czyste chamstwo i próba wyciskania siódmych potów (dosłownie) z głosicieli, o tyle w drugim można zauważyć akcenty humorystyczne. A może prawdziwe...  :)  :o
    1. "Tysiące naszych braci (...) wcale nie myśli". - Nie da się zaprzeczyć. Niektórzy rezygnują z tej funkcji mózgu znacznie wcześniej.  ;)
    2. "Są podobni sługom Bożym z czasów starożytnych". Jeśli weźmiemy pod uwagę podany przedział wiekowy 60-90, to można się zastanawiać, co autor miał na myśli - zapał do służby czy wygląd zewnętrzny...?  :D
2
PSYCHOMANIPULACJA / Odp: MEMY NA CZAS SŁUSZNY
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Światus dnia Wczoraj o 16:20 »
    Dzisiaj "żona Lota", czyli "nie myśl o tym, co straciłeś, zobacz, jak daleko zaszedłeś". Może i daleko, ale czasami warto się rozejrzeć dookoła, a nie tylko przed siebie.
3
LITERATURA... POKARM NA CZAS SŁUSZNY / Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Roszada dnia 24 Czerwiec, 2026, 17:44 »
Coś się spełniło, wprawdzie co innego, niż oczekiwano, ale zawsze coś.  ;)
Ale później proroctwo o prześladowaniu wypełnione jak znalazł. Nawet wyliczenia nie trzeba było poprawiać. ;D
4
LITERATURA... POKARM NA CZAS SŁUSZNY / Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Światus dnia 24 Czerwiec, 2026, 17:41 »
    Z pewnością widzieliście memy pt. Oczekiwania vs Rzeczywistość. I tego będzie dotyczył dzisiejszy cytat. Jak pisał Boy-Żeleński w wierszyku Ludmiła: "Oto jak nas, biednych ludzi, rzeczywistość ze snu budzi".  :D

    Art. Nie ma duchowego „kryzysu energetycznego” u roztropnych (Strażnica 1976 nr 21)

    "12. Czego oczekiwała klasa „czystej panny” w związku z upływem „czasów pogan”, a z czym istotnie się spotkała?

    12 Członkowie klasy „czystej panny” dokładali starań, aby ich światło nie gasło w miarę zbliżania się czasu, gdy według ich przypuszczeń mieli się spotkać w niebie z Oblubieńcem. W końcu nadszedł oczekiwany dzień — 1 października roku 1914. „Czasy pogan” się zakończyły, ale spodziewane wywyższenie kościoła do niebiańskiej chwały nie nastąpiło. (...)
     Zamiast tego na wyczekujących spotkania z Oblubieńcem spadły wielkie trudności i prześladowania. Szczytowe ich nasilenie przypadło na lato roku 1918, kiedy to bezpodstawnie skazano i uwięziono nowego prezesa Towarzystwa Strażnica, J.F. Rutherforda, i siedmiu innych chrześcijan pracujących w zarządzie Towarzystwa."

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1974606?q=%22bezpodstawnie+skazano%22&p=par
***
    Badacze musieli być bardzo rozczarowani takim obrotem sprawy. Ich sytuację świetnie oddają słowa piosenki zespołu Cliver:
"Ta dziewczyna to jest facet. Okazało się wieczorem.
Jak to sobie wytłumaczysz, ze się nie poznałeś w porę?
;D
5
LITERATURA... POKARM NA CZAS SŁUSZNY / Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Światus dnia 23 Czerwiec, 2026, 13:43 »
    Przez ten upał nawet nie zauważyłem, że to nie wątek na memy. Ot, taka autokompromitacja...  ;D
Biblia to spisane Słowo Boże. Czy należy się Nim dzielić z innymi? Strażnica twierdzi, że TAK. I że... NIE  :D
1. TAK

    Art. Pozwalajmy obfitować niezasłużonej życzliwości (NSK 1976 nr 4)

    "W ubiegłym roku było na całym świecie przeciętnie 127 135 pionierów, którzy dzielili się z drugimi Słowem Bożym. Chociaż wielu nie jest w stanie cieszyć się przywilejem służby pionierskiej z uwagi na swoje obowiązki biblijne, to jednak wszyscy mogą pozwalać świecić światłu prawdy. — 2 Kor. 4:5, 6."

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/201975365?q=dzieli%2A+s%C5%82owem&p=par

2. NIE

    Art. Nie ma duchowego „kryzysu energetycznego” u roztropnych (Strażnica 1975 nr 21)

    "Symboliczna „oliwa” wyobraża Słowo Boże i Jego świętego ducha, który rzuca światło na to Słowo i u posiadaczy „oliwy” wytwarza zbożne „owoce ducha”. Odmowa podzielenia się „oliwą” z pannami „nierozsądnymi” oznacza, że „roztropne” nie godzą się na kompromis z tą klasą."

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1974606?q=%22oliwa+wyobra%C5%BCa%22&p=par
***

    Zwróćcie uwagęna daty. Pod koniec 1975 roku przestajemy gadać i gasimy "światło prawdy". W 1976, gdy Armagedon wpadł w poślizg, z którego nie może wyjść do dzisiaj, znowu dzielimy się Słowem Bożym, a światło, dzięki odpowiednim wersetom, świeci pełną mocą.  :D
    Jak musieli czuć siępionierzy, którzy tak chętnie poszli na kompromis z klasą "nierozsądnych panien"? To chyba o nich pisał  Paweł w Ef. 4:14
    Nie powinniśmy już być dziećmi, które wskutek podstępu ludzi, wskutek przebiegłych matactw są miotane jakby przez fale i unoszone tu i tam byle wiatrem nauki.
***
    Ciekawostka. "Kryzys energetyczny" nie pojawił się w tytule artykułu bez powodu. Info z Wikipedii:
Kryzys naftowy, określany też mianem kryzysu paliwowego, energetycznego lub szoku naftowego – kryzys gospodarczy w historii gospodarki, który rozpoczął się w roku 1973 i objął wszystkie kraje wysoko uprzemysłowione i uzależnione od ropy naftowej i wszystkie dziedziny gospodarki światowej. (...)
Ta niepewna sytuacja osiągnęła stadium kryzysu, gdy Arabowie odcięli dostawy ropy naftowej i cena baryłki skoczyła o 600 procent do 35 USD.
6
NA WESOŁO / Odp: Znalezione
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Światus dnia 22 Czerwiec, 2026, 11:20 »
    Dzisiaj przypadkiem trafiłem na "nowe światło" w sprawie Króla Północy. Tym razem Jehowa posłużył się poganami...  ;)

    "Po zwycięstwie w wyborach uzupełniających w okręgu Makerfield, burmistrz Manchesteru Andy Burnham wzmacnia swoją pozycję i otwiera sobie drogę do wewnątrzpartyjnej rywalizacji o władzę w brytyjskiej polityce.
(...)
    Po sukcesie wyborczym w Makerfield polityk, określany przez niektórych jako „Król Północy”, miałby umacniać swoją pozycję również w strukturach politycznych w Londynie, w tym w rejonie Westminster."

https://zero.pl/news/polityczna-burza-w-wielkiej-brytanii-rezygnacja-keira-stramera
7
LITERATURA... POKARM NA CZAS SŁUSZNY / Odp: AUTOKOMPROMITACJA STRAŻNICY
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Światus dnia 22 Czerwiec, 2026, 09:17 »
    Maj miesiącem zakochanych, ale to, co dobre, należy kontynuować także później.  :)
8
NAPISZ my znajdziemy odpowiedni dział / Odp: Hejka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez cichybob dnia 22 Czerwiec, 2026, 08:08 »
Cześć Cielcu!

Jesteśmy bardzo wdzięczni za Twoje omylne i nieuzasadnione przewodnictwo nad zborem :D

A bez żartów to dobra nazwa: ŚJ nie dostrzegają hipokryzji w tym, że innych potępiają za podążanie za człowiekiem (dawne przykłady z Biblii, kościół etc.) a sami są niewolnikami organizacji.

Udanego dnia!
9
NAPISZ my znajdziemy odpowiedni dział / Odp: Hejka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sinéad dnia 21 Czerwiec, 2026, 11:19 »
Hejo 🖐️ wzajemnie!
10
NAPISZ my znajdziemy odpowiedni dział / Hejka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Cielec Kierowniczy dnia 20 Czerwiec, 2026, 14:03 »
Wpadłem powiedzieć Wam cześć i życzyć dobrego dnia  :)
Strony: [1] 2 3 ... 10