Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
BIBLIA - DYSKUSJE..... / Odp: Koniec głoszenia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Trinity dnia Dzisiaj o 12:12 »
cześć
osobiście temat mnie nie interesuje
strasznie obstukany nick sobie wybrałaś
Pandemio
2
BIBLIA - DYSKUSJE..... / Koniec głoszenia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pandemia dnia Dzisiaj o 11:56 »
Cześć! Parę lat temu pytałem znajomego, który jest sj jaki będzie znak tego, że dni ostatnie o których mówi Jezus np w 24 rozdziale Mateusza są blisko. Powiedział ciekawą rzecz, otóż wskazał, że oprócz tego co czytamy w Biblii znakiem tym może być też to, że oni czyli świadkowie Jehowy nie będą mogli głosić już na ulicach czy po domach. Obserwując to co teraz się dzieje mam wrażenie że może ten mój znajomy ma rację ? Co o tym sądzicie ? Czyżby "arka" ratunku jaką jest ziemska organizacja Jehowy zamykała się powoli ?
3
Jeśli Pamiątka miałaby być w domu , to ja chętnie męzowi potowarzyszę
Upiekę mu te placuszki , pamietam takie z dziecinstwa jak mama robiła makaron
Chętnie przywołam dawne smaki i juz mnie ciekawi jego reakcja  :)
4
ZE ŚWIATA / Odp: Członek CK przyłapany w sklepie z alkoholem.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Storczyk dnia Dzisiaj o 10:30 »
Dodam więcej-moi bliscy-ojciec-straszą mnie najnowszym opracowaniem listu Judy-co o tym myślicie? wyczytałem-Smierć straszna dla odstępców.-ciekawią mnie Wasze interpretacje
Wstaw to najnowsze opracowanie?

Odstepcy ? To tak jak z mafii odchodzisz, na kazdym kroku Cie straszą, albo usuwają niewygodnego za dużo wiedzacego.
Jesli chodzi o Biblię, i wyroki to bać sie oni maja czego.
Sa zwiedzeni i oklamani.

Straszyć moga kota korzuchem :)
5
HISTORIA ŚWIADKÓW JEHOWY / Odp: Jak to jest być żoną członka Ciała Kierowniczego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Roszada dnia Dzisiaj o 09:51 »
Zmarły członek CK Pötzinger

*** w89 1.1 s. 31 ***
Brat Pötzinger ożenił się w roku 1936, ale jeszcze w tym samym roku za odmowę wyparcia się wiary został osadzony w obozie koncentracyjnym. Żonę uwięziono w innym miejscu, jego zaś skierowano do Dachau, a następnie do obozu zagłady w Mauthausen, w Górnej Austrii. Tam osławione gestapo, chcąc skłonić brata Pötzingera oraz innych Świadków Jehowy do złamania lojalności wobec Boga, uciekało się do wydzielania głodowych racji żywnościowych, wymierzania chłosty i w ogóle traktowania ich z nieludzkim okrucieństwem. Jednakże brat ten nie odstąpił od prawdziwej wiary.
W roku 1945, po dziewięciu latach uwięzienia, Pötzingerowie ponownie się spotkali. Krótko potem on został nadzorcą obwodu w Niemczech, a później dołączyła do niego Gertrud, która gorliwie pełniła służbę polową, podczas gdy mąż obsługiwał zbory. W roku 1958 brata Pötzingera powołano do Biblijnej Szkoły Strażnicy — Gilead, a po powrocie do Niemiec służył w dalszym ciągu jako nadzorca podróżujący, mając u boku swą małżonkę. W roku 1977 oboje zaczęli pracować w Betel; we wrześniu tego roku brat Pötzinger został zaproszony do wejścia w skład Ciała Kierowniczego i mniej więcej po roku przeniósł się do głównego biura Towarzystwa w Brooklynie. Działał tam w Komitecie Służby Ciała Kierowniczego oraz w Komitecie Działu Służby.

Ożenił się w 1936 r., gdyż nie był wtedy w Betel. ;)
6
HISTORIA ŚWIADKÓW JEHOWY / Odp: Podział stref wpływów biznesowych? ŚJ i adwentyści
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Roszada dnia Dzisiaj o 09:40 »
W roku 1903 spłonęła główna kwatera adwentystów w Battle Creek

„Zniszczenie w jednym roku przez ogień, głównych budynków dwóch wiodących instytucji Adwentystów Dnia Siódmego w Battle Creek prowadziło do zbadania korzyści, które mogą przysłużyć się sprawie Bożej poprzez usunięcie wyznaniowego centrum, oraz biura wydawniczego Review and Herald do innych miejsc” (Życie i działanie Ellen G. White Kowale 2005 s. 388).

Co na to prorokini E. White?
Wygłosiła proroctwa o przeniesieniu biur adwentystów.

„Odpowiadając na pytania co do osiedlenia się gdzie indziej, odpowiadam tak. Niech Generalna Konferencja i jej urzędnicy i praca wydawnicza opuszczą Battle Creek. Nie wiem gdzie będzie miejsce, czy na wybrzeżu Atlantyckim czy gdzie indziej, ale powiem wam: Nigdy nie kładźcie kamienia czy cegły w Battle Creek by odbudować biuro Review. Bóg ma lepsze miejsce” (Życie i działanie Ellen G. White Kowale 2005 s. 389).

Co do instytucji w Nowym Yorku muszę powiedzieć: Strzeżcie się. Nie uważam, aby miało to być blisko Nowego Yorku. Nie mogę podać wszystkich powodów, ale jestem pewna że każde miejsce do 30 mil od miasta byłoby za blisko. Badajcie okolice innych miejsc, jestem pewna, że powinno się uważnie zbadać korzyści przemawiające za Waszyngtonem” (Życie i działanie Ellen G. White Kowale 2005 s. 392).

Co do Waszyngtonu, powiem, że 20 lat temu, powinno się postawić odpowiednie miejsce w tym mieście, lub raczej na jego uboczu” (jw. s. 393).

„Jeśli jest jakieś ważniejsze miejsce, gdzie powinno się założyć sanatorium i głosić Ewangelię to jest to Waszyngton” (jw. s. 394).

Jeśli E. White taka mądra, że mówi iż 20 lat temu trzeba było w Waszyngtonie budować, to po co wtedy w Battle Creek budowano? ;)
Ot prorokini po czasie. ;)

Co ciekawe odrzucała Nowy Jork, który wybrał później Russell. :)

cdn. :)
7
ZE ŚWIATA / Odp: Członek CK przyłapany w sklepie z alkoholem.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Nadaszyniak dnia Dzisiaj o 01:53 »
(mtg): Jakby mogli to z uśmiechem na twarzy ukamienowali by Nas przy każdej sprzyjającej okazji.
My ex-sy JESTEŚMY solą w ich oku.
8
chleb to można zjeść
to taka maca kiedyś tylko tym się żywiłam
gorzej z winem
bo co jak trafi na trzeźwego alkoholika?
tam trzeba unikać alko jak ognia a tu masz wińsko i co?

ja pamiętam moją pierwszą pamiątkę
mieszkanie w bloku komuna
na stole kielonek z ciemną cieczą i taki spdek na na nim ciastko
tak ciastko
dawniej produkował je san. była opcja z cukrem lub bez a później były kakaowe.
i moją pierwszą myślą było: ale czemu tu jest tylko jedno ciastko? a może dla mnie? ale dawniej było dużo dzieci, więc wth?
strasznie było długo nie to co teraz.
a na koniec gospodyni powiedziała że za pana nie mogła dostać wytrawnego wina, więc zaparzyła mocną herbatę i cudem kupiła herbatniki z sanu i jedno na spodku robiło za chleb na Pamiątkę
raczej nigdy tego nie zapomnę
9
ZE ŚWIATA / Odp: Członek CK przyłapany w sklepie z alkoholem.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ergo77 dnia Dzisiaj o 00:39 »
Dodam więcej-moi bliscy-ojciec-straszą mnie najnowszym opracowaniem listu Judy-co o tym myślicie? wyczytałem-Smierć straszna dla odstępców.-ciekawią mnie Wasze interpretacje
10
A jak już świadkowie upieką ten chleb, to co z tym chlebem po pamiątce zrobią ? Pójdzie w kubeł ?
Strony: [1] 2 3 ... 10