Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
POWITANIE / Odp: Witam WAS wszystkich
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Nadaszyniak dnia Dzisiaj o 15:25 »
Różowy słoń ha,ha,ha.... ''mam mokro ale pisanki''  ;D ;D
2
NEUTRALNOŚĆ / Odp: Świadkowie Jehowy a produkcja broni
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DeepPinkTool dnia Dzisiaj o 14:17 »
Wróćmy zatem do Australii, gdzie nikt nikogo do obozu nie ciągał.
Byli krótko zdelegalizowani a kary za odmowę wynosiły 0,5 roku:

„W następnym tygodniu pięciu członków rodziny Betel zostało uwięzionych przez sześć miesięcy w sprawie neutralności, a sąd odmówił uznania ich za kaznodziejów” (ang. Rocznik Świadków Jehowy 1983 s. 76; por. Strażnica Nr 7, 2001 s. 25-26 – „W następnym tygodniu pięciu członków rodziny Betel, wśród nich Lloyd, trafiło do więzienia (...) Po upływie czterech i pół miesiąca Lloyd wyszedł na wolność”).

„Rok wcześniej [w 1942 r.] Aubrey Wills, Norman Bellotti i ja dostaliśmy powołanie do wojska. Aubrey i Norman zostali wezwani tydzień przede mną i skazani na pół roku więzienia. (...) Gdy i ja dostałem spodziewany wyrok sześciu miesięcy pozbawienia wolności, w myśl wskazówek z Biura Oddziału w Sydney od razu złożyłem apelację (...) To zdumiewające, ale odwołanie przyniosło skutek, bo akt oskarżenia zawierał błędy formalne!” (Strażnica Nr 21, 2007 s. 11-12).

   Później Świadkowie Jehowy, jeszcze podczas wojny, wywalczyli sobie już zwolnienie ze służby wojskowej:

„W czerwcu 1943 roku pionier specjalny Frank Grundy został skazany na karę więzienia za odmowę złożenia przysięgi dotyczącej poboru do armii. Jego argument obronny, że jako kaznodzieja religii nie był zobowiązany do złożenia przysięgi, nie był uznany przez sędziego. Złożono odwołanie. Ostatecznie pisemny wyrok, utrzymujący, że brat Grundy był »kaznodzieją religii« [ang. “minister of religion”] w rozumieniu ustawy o obronie, został wydany przez sąd wyższej instancji. Wyrok ten stał się precedensem o nieocenionej wartości w uzyskaniu uznania dla innych przedstawicieli Towarzystwa. Te korzystne decyzje poprzedziły zauważalną zmianę w postawie sędziów, gdy usłyszeli roszczenia młodych mężczyzn ze Świadków Jehowy o zwolnienie ze służby wojskowej jako kaznodzieje religii” (ang. Rocznik Świadków Jehowy 1983 s. 91-92).

   Tak było z nielicznymi Świadkami Jehowy powoływanymi do wojska. Towarzystwo Strażnica nie podaje innych przykładów więzionych głosicieli, poza tymi kilkoma.
Towarzystwo Strażnica samo pisze o więzieniu i kompromisie następująco:

W Australii niewielu braci odbywało karę pozbawienia wolności; jednakże wielu braci namawiano do pójścia na kompromis ze światem, a czyniąc to utracili swoją błogosławioną pozycję w tym kraju” (ang. Strażnica 01.06 1947 s. 173 – In Australia a few brethren served prison terms; however, many of the brethren were urged to compromise with the world and, by so doing, forsook their blessed stand in the land).
3
NEUTRALNOŚĆ / Odp: Świadkowie Jehowy a produkcja broni
« Ostatnia wiadomość wysłana przez WIDZĘ MROKI dnia Dzisiaj o 13:21 »
Może nie wielka tyle tylko że w Austrii był jeden z najcięższych obozów koncentracyjnych,w którym świadkowie odmówili wstąpienia do wojska.Jeden z pensjonariuszy tego obozu powiedział,że Oświęcim to w porównaniu z Gusen to ledwie sanatorium.Podziwiam tych wszystkich ,którzy w 21 wieku z perspektywy klawiatury z taką łatwością oceniają wybory ludzi będących w dramatycznej sytuacji i z ich perspektywy żaden wybór nie był dobry.

To że ktoś włączył mikser i z Austrii zrobił Australię, by spłycić poważny temat o dwojakich odważnikach to jego problem.

Natomiast to że jakiś "pensjonariusx", swoją drogą fajnie to brzmi, "pensjonariusx", nie uśmiechnęła się, bo to groteska, co tam mieli jakuzi i sauny?

Cięższy obóz od Oświęcimia, fajna licytacja, co tam inaczej zagazowywano ludzi, inaczej ich głodzili by w końcu ich inaczej slalić?

Nie skomentuję tego.

Świadkowie sami piszą o tym, że nie wchodzili władzom Austrii w drogę, i służą w regularnym wojsku.

Rutherfordowi umizgi w obec Hitlera nie wyszły, co może ktoś napisze, że list do Hitlera to podróbka, co też jest możliwe, ale jest jeszcze książka: "Świadkowie Jehowy.....", która winna być obowiązkową lektórą dla każdego Świadka Jehowy, to w niej jest wiele fałszu opisane, nie będę wchodził w szczegóły, każdy może a i powinien to sam zrobić, bo wtedy pojmie strategię działania tej sekty.

Że szczerze się przyznają do błędów? A niby co mają napisać, by i tu manipulować, czytającym.
4
BIBLIA - DYSKUSJE..... / Odp: Nazwy, imiona i tytuły Jehowy wg Towarzystwa Strażnica
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DeepPinkTool dnia Dzisiaj o 12:37 »
Okazuje się, że dyktatorskie oblicze Jehowy dostrzeżono wcześniej, w Erze przedrutherfordowskiej. Jednak już Russell był wynalazcą Dyktatora:

„Jehowa, nasz Bóg, jest dyktatorem (...) Jako Dyktator wyznaczył Chrystusa Jezusa jako »Głowę ciała, kościoła«” (ang. Strażnica 01.04 1902 s. 2984, 2985 reprint).
5
CICHE OWCE / Odp: Film "Leaving Neverland" - Michael Jackson oskarżony o pedofilię
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DeepPinkTool dnia Dzisiaj o 12:31 »
 :) Żeby była jasność dopiszę kilka uwag. Nie jestem pedofilem ani bogatym muzykiem. Nie jestem nawet fanem MJ. Gustuję w nieco innej muzyce.
Nie bronię go i nie mam pojęcia czy molestował kogoś. Uważam natomiast, że obejrzenie filmu nie zbliży nikogo do prawdy na temat wydarzeń sprzed 20~30 lat. Mamy bieżące relacje dwóch oskarżających o molestowanie 10-cio letniego trupa. Oskarżenia dotyczą rzekomych zdarzeń sprzed kolejnych 20 lat. Warto się przyjrzeć co ci "chłopcy" robili przez ostatnie 30 lat, jak demonstrowała się doznana krzywda. Ciekawe są relacje innych chłopców, którzy sypiali w Neverland, a których zeznania zaprzeczają tym ukazanym w filmie. Aż boję się pozwalać swoim dzieciom na nocowanie ich koleżanek bądź kolegów w moim domu. Może się okazać, że za 20~30 lat gdy polski system sądowo odszkodowawczy upodobni się do amerykańskiego, nie wyrobię na zadośćuczynienia. Dodatkowo, ktoś przytoczy moje wypowiedzi z forum, że nie przyłączyłem się do opluwania trupa pedofila i mam pozamiatane bo nie dość, że mam związki z CK to jeszcze bronię pedofili.
Jeszcze raz zatem powtarzam, nie bronię MJ. Lubię po prostu wiedzieć co w danej sprawie mają do powiedzenia różne strony.
Nie dziwię się natomiast tym którzy emocjonalnie rzucają kamienie, tak było, jest i będzie. Jeśli to komuś pomaga. MJ już i tak nie da się ukamienować.
6
NEUTRALNOŚĆ / Odp: Świadkowie Jehowy a produkcja broni
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dziewiatka dnia Dzisiaj o 12:25 »
Może nie wielka tyle tylko że w Austrii był jeden z najcięższych obozów koncentracyjnych,w którym świadkowie odmówili wstąpienia do wojska.Jeden z pensjonariuszy tego obozu powiedział,że Oświęcim to w porównaniu z Gusen to ledwie sanatorium.Podziwiam tych wszystkich ,którzy w 21 wieku z perspektywy klawiatury z taką łatwością oceniają wybory ludzi będących w dramatycznej sytuacji i z ich perspektywy żaden wybór nie był dobry.
7
CICHE OWCE / Odp: Film "Leaving Neverland" - Michael Jackson oskarżony o pedofilię
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Terebint dnia Dzisiaj o 12:15 »
Dodam, że byli Świadkowie też rzadko się przyznają do tego, że byli Świadkami. Dlaczego? Bo im sie to nie opłaca - społeczeństwo postrzega ich po prostu jak frajerów, którzy dali się wrobić w sektę.
Zazwyczaj tak byłych świadków postrzegają ludzie, którzy przerzucają z siebie na innych swoje projekcje. Bardzo często ultra katolicy, ultra protestanci bądź korwinowcy, którzy wiedzą podobnie jak świadkowie, że prawdy gdzie indziej nie doświadczysz, jak tylko u nich. I to raczej nie społeczeństwo ale dzikie zwierzęta.
8
CICHE OWCE / Odp: Film "Leaving Neverland" - Michael Jackson oskarżony o pedofilię
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tazła dnia Dzisiaj o 12:09 »
Cytuj
  społeczeństwo postrzega ich po prostu jak frajerów, którzy dali się wrobić w sektę.

    Ogólnie biorąc społeczeństwo nie ma pojęcia co to naprawdę śJ. Nie odbierają ich jako sekty, większość uważa że to przemili, uprzejmi ludzie, choć trochę natarczywi ze swoim głoszeniem.

Tak naprawdę za frajerów uznajemy my byli śJ sami sobie . Bo daliśmy się omamić, wykąpać i wierzylismy w te bajki.  I choć mało kto się do tego przyzna, bo lepiej do swojego wstąpienia dorobić ideologię, to tak naprawdę byliśmy naiwni jak dzieci.

A więc nie ma co się złościć, wszyscy jesteśmy z tej samej gliny.  ;D
9
CICHE OWCE / Odp: Film "Leaving Neverland" - Michael Jackson oskarżony o pedofilię
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Terebint dnia Dzisiaj o 12:09 »
Nie oglądałem filmu i choć podejrzewam, że MJ był winny to akurat jeżeli chodzi o pedofilię i molestowania w Stanach to jednak zakładam większy znak zapytania niż w innych krajach (poza Niemcami) ze względu na ich dziwne, czasami przewrażliwione prawo. Np. w niektórych stanach USA zbyt długie wpatrywanie się w kobietę może być już uznane za molestowanie seksualne. Nie wiem, jak ta sprawa wygląda z pedofilią ale wiem, że przestrzega się kaznodziei i celebrytów przed przytulaniem dzieci jeżeli te spontanicznie podbiegną i będą chciały się przytulić.

Kolejna sprawa, że z odszkodowań zrobiono w USA wielki biznes. Są firmy, które uczą jak wymuszać odszkodowania na znanych i bogatych ludziach. A w tej ostatniej głośniej sprawie dotycząca MJ, chyba z około 2000 roku gdzie, jakiś chłopiec oskarżył go o molestowanie, a którą Michael wygrał, to matka tego chłopca była zawodową "wyłudzaczką" odszkodowań, i nie była to jej pierwsza próba wyłudzenia kasy. Teraz już nie pamiętam dokładnie, co i jak i od kogo, kiedyś głębiej siedziałem w temacie.

Z drugiej strony nie uważam aby był niewinny. Pewnie pomiędzy prawdziwymi oskarżeniami, przewijają się też te, na których można zarobić.

Jak pisałem na początku tego filmu nie oglądałem, jak obejrzę (o ile będzie mi się chciało) to może będę miał zdanie bardziej wyrobione. To, że chłopcy przegrali sprawę też nie musi świadczyć o tym, że nie byli molestowani. Po prostu MJ miał lepszych adwokatów. Choć z drugiej strony oczyszczenie ze wszystkich stawianych mu zarzutów to rzadkość w tego typu sprawach.
10
POWITANIE / Odp: Witam WAS wszystkich
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Nadaszyniak dnia Dzisiaj o 11:14 »
niebezpieczna sieć!!
Strony: [1] 2 3 ... 10