Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
ŻYCIE ZBOROWE, GŁOSZENIE, SALE KRÓLESTWA / Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Xevres dnia Dzisiaj o 19:04 »
Tylko nie masz 100% gwarancji kto ma rację. Bo kto ją ma?
a) Ateiści niewierzący w Boga?
b) Katolicy ze swoimi pogańskimi świętami Wielkiej nocy i beznadziejnymi obrządkami święcenia koszyczka?
(Bardzo przepraszam za moją opinię, ale mam do niej takie prawo jak inni do opinii na temat świadków)
c) Świadkowie Jehowy z rocznicą Śmierci Chrystusa (a bardziej z rocznicą ustanowienia przymierza z uczniami jego)
d) Wolni strzelcy obchodzący Eucharystię po swojemu
e) inne wyznania protestanckie
f) może Żydzi albo Hindusi lub inne jeszcze wyznania

Kto ma rację 100% racji? Czy ktoś ma aprobatę Boską bo to stwierdzić? Niech poda dowody

Niech każdy wierzy w to do czego jest przekonany
Ja jestem przekonany do swoich wierzeń, do tego że życie nie skończy się po 80 latach jak większości, i bardzo chciałbym aby życie nigdy się nie skończyło. Nawet jeśli to nie jest prawdą to jestem w lepszej sytuacji od tych którzy świadomie odrzucili Boga w swoim życiu (choć nie jest to gwarancja, bo jeśli istnieje Bóg to i tak on dokona osądu na każdym)

Hej, nigdy nie daj się odwieść od wiary w Boga. Pamiętaj, ze Ci, którzy próbują zniszczyć Twoja wiare tak naprawdę Ci jej zazdroszczą. Zauważ, ze ateiści często szydzą z osób wierzacych i twierdzą, ze „coś tracimy” albo zachęcają nas żebyśmy się „obudzili” bo życie trwa 80 lat i trzeba z niego korzystać pełnymi garściami.
Zapominają przy tym, ze:
A-Bóg istnieje i my wierzący będziemy żyć wiecznie zgodnie z obietnica z Biblii.
B-Boga nie ma i nie ma totalnie znaczenie Twoje życie bo i tak za 80 lat znikną wszelkie Twoje myśli, wspomnienia itp.
Także wiara w Boga jest najzwyklej w świecie rozsądna. Pomijam już fakt, ze my wierzący, mamy mnóstwo dowodów w swoim życiu na kierownictwo Boże i Jego wsparcie 👍🏻
2
ŻYCIE ZBOROWE, GŁOSZENIE, SALE KRÓLESTWA / Odp: Pamiątka 2019 - Obecność ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Siedemtwarzy dnia Dzisiaj o 18:42 »
U nas sala pełna, na korytarzu aż stali, druga klasa wypełniona. Siostry, piękne fryzury, suknie kupowane z dużym wyprzedzeniem, odsłaniały coś więcej niż zwykle. Bracia, wyciagneli stare ślubne garnitury, coraz bardziej opinające ich brzuchy. Piękne kwiaty, telewizory wypucowane do granic możliwości podkreślały powagę chwili. Uśmiechy, poklepywanie się po ramieniu, uściski i dyskretne całusy. Wtedy brat dał znać, że skromna uroczystość się zaczyna. Wzniośle zaśpiewano, skromnie pomodlono, i wysłuchano porywającego wykładu. Kiedy kielich wędrował z rąk do rąk, zauważało się osoby dumające nad losem najwiekszego człowieka.
I tylko na niedzielnym zebraniu jakoś nas tak mało było, bo na pamiątke połączono dwa zbory, uśmiechły zgasły, prowadzono jakieś osoby do pokoju zwierzeń, telewizory pokazywały już tylko propagande zamiast obrazku z Jezusem a ludzie dumali co tu na obiad zjeść, jak wrócą. Świeta, świeta i po świetach.
3
NA WESOŁO / Odp: Znalezione
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Nadaszyniak dnia Dzisiaj o 18:03 »
życzenie spełnione
4
PSYCHOMANIPULACJA / Odp: Wpływ organizacji Świadków Jehowy na psychikę i życie wiernych
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Adam_73 dnia Dzisiaj o 17:28 »
Dziękuję za wysoce kulturalne zaproszenie. Ale mam prośbę. Ty mi mi nic już więcej na mózg nie kładź. I jeśli ja bym zaczynał coś z tymi historiami, to weź mnie lekko puknij w czoło. Zrozumiem.
A z tymi trunkami to lepiej nie przesadzać.  8-)

panial. zgadzam sie. na huj drazyc tematy ;-)
5
ŻYCIE ZBOROWE, GŁOSZENIE, SALE KRÓLESTWA / Odp: Wielka miłość w zborze
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Adam_73 dnia Dzisiaj o 17:10 »
true..
6
ŻYCIE ZBOROWE, GŁOSZENIE, SALE KRÓLESTWA / Odp: Wielka miłość w zborze
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ewa11 dnia Dzisiaj o 15:36 »
A kto zabrania mieć przyjaciół w świecie? Organizacja? Biblia? Starsi?
Mam osobiste doświadczenie w tej kwestii, jest takie, że jak poszukałem przyjaciół poza organizacja to jeszcze większą obłuda i dziadostwo. Ciężko jest znaleźć dobrych ludzi. Większość ludzi nie ma wysokich zasad moralnych.
Z większością przyjaciół, tak w organizacji, jak i poza nią, bywa niestety tak, jak mawiał Richelieu: chroń mnie Boże od nich, z wrogami dam sobie radę.

W organizacji miałam przyjaciół, dopóki byłam aktywna. Jak z tych czy innych względów przestałam być aktywna, to przyjaźń się skończyła. Za to poza organizacją mnóstwo osób jest moimi przyjaciółmi, jak czegoś ode mnie potrzebują. Jak przestają potrzebować, to ledwo mnie poznają na ulicy albo nie poznają wcale, więc okazali się nie lepsi od świadków.

Takich bezinteresownych przyjaciół mam może ze trzech i uważam się za szczęściarę z tego powodu. Jak napisałam wcześniej (a jest to nie moja mądrość, tylko zasłyszana), prawdziwych przyjaciół ma się niewielu, reszta to znajomi.
7
Tylko czy biedny naiwniaczek zdaje sobie sprawę, że ta jego żarliwa miłość do ŚJ nie jest odwzajemniona, że dla nich to taki sam przyszły "gnój na roli", jak każdy nie będący poddanym warwickich "braci archanioła" ???
8
NA WESOŁO / Odp: Na wesoło ... KABARET ... na dziś, dla poprawienia humoru na cały dzień ...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Terebint dnia Dzisiaj o 14:45 »
Polewka:  ;D

9
Jest arcybiskup o tym imieniu i nazwisku, ale nie w tradycyjnej Cerkwi tylko jakiejś "reformowanej", ale nie podejmuję się stwierdzenia czy to ten sam co na tym filmie. Strona jego i jego cerkwii: https://archbishopsergeyzhuravlev.jimdo.com/

PS. Wystarczy "zangielszczyć" pisownię nazwiska i wpisać w google np Sergey Zhuravlev archbishop to można znaleźć o nim trochę informacji.

Na tej stronie jest ciekawa informacja na rzecz omawianego "arcybiskupa"
Cytuj
Będąc rektorem kościoła św. Bazylego w obwodzie briańskim, w 1996 r. Ojciec Sergiusz doświadczył powrotu do Słowa Bożego i osobistego przebudzenia. W tym samym 1996 roku Siergiej Jurijowicz Żurawlew opuścił ROC Patriarchatu Moskiewskiego z powodów ideologicznych, a kilka miesięcy później został oskarżony o tzw. „Herezja zielonoświątkowa”.

Ze względu na rozpoczęte prześladowania i groźbę przemocy fizycznej ze strony tradycyjnych duchownych prawosławnych Siergiej Jurijowicz Żurawlew i jego rodzina zostali zmuszeni do opuszczenia Rosji na Ukrainę na polecenie i wsparcie księdza Kościoła katolickiego, księdza Józefa Gunchagi, oddanego misjonarza ze Słowacji. (automatyczne tłumaczenie Google)


A tu jest jego jego kanał na YT z oryginalnym filmikiem na temat prześladowań SJ
10
NA WESOŁO / Odp: Znalezione
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Terebint dnia Dzisiaj o 14:10 »


Powiem Wam, że nieźle się naśmiałem, jak się okazało, że to nie fejk. :D

Tu króciutki reportaż, babka która "odnawiała" figurkę Matki Bożej jest z siebie zadowolona: :D

https://wiadomosci.wp.pl/figurka-matki-boskiej-to-hit-internetu-wszystko-przez-jej-renowacje-6372043447109249v
Strony: [1] 2 3 ... 10