Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
I WSZYSTKIE INNE / Odp: Zabawa w chowanego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dziewiatka dnia Dzisiaj o 09:27 »
Powstał pewien dokument i zamiast ustosunkować się do jego treści,ciągle słyszę o złych intencjach autorów.To może tak od razu powiedzmy że pedofil jest w porządku jak tylko jest księdzem,a pisanie i kręcenie filmów o pedofilii w kościele jest szarganiem świętości polskiego Papierza .Pedofil to pedofil,to najgorszy zwyrodnialec i nic tego nie zmieni,pisanie czy kręcenie filmów o ich wyczynach może spowodować ,że w końcu dotrze to do wszystkich że na krzywdzenie dzieci nie ma zgody.Najbardziej żałosnym argumentem jaki słyszałem a raczej czytałem w piśmie miłującym wszystko co jest prawe  ,,Od Rzeczy'' to argument ,że tego typu filmy powstają dzięki lobby LGBT. Jestem  ciekaw czy autor tego artykułu powierzyłby opiekę nad swoim dzieckiem księdzu o skłonnościach pedofilskich.Czy to starszy u świadków czy Pop ,ksiądz czy inny duchowny, lub jakakolwiek osoba z kręgu osób ,które darzy się szczególnym zaufaniem dopuści się pedofilii powinna spotkać się z najostrzejszym potępieniem i srogą karą.
2
POKOLENIE 1914 / Odp: Rolf Furuli autor książki broniącej 607r wzywa do reformy Świadków Jehowy?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Roszada dnia Dzisiaj o 09:02 »
Otooo chodzi, bu takie kąski wrzucać. :)
3
KOŚCIOŁY CHRZEŚCIJAŃSKIE / Odorzalip: Kościoły katolickie siedliskiem zarazy?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez listonosz dnia Dzisiaj o 07:27 »
Mysle  , ze  trzeba  tu  odroznic  Katolikow  umiarkowanych  i rozsadnych  od Katolikow  oszolomow , takich jak ten ksiezulo  na filmiku . (nawiasem mowiac  , ci policjanci  to wyjatkowe  ciapciaki   ;D  )  .
Przegladajac troche  YT  w temacie , rzuca sie w oczy postac  Stanislawa Krajskiego  , historyka filozofii  ,zwiazanego ze srodowiskami ultra-katolickimi , ktory widzi za kazdym rogiem masonow i  swiatowy spisek aby zwalczac religie katolicka a szczegolnie  Katolikow polskich .
Na pewno nie jest to glowny nurt Katolicyzmu polskiego , jednak widac , ze ma swoich zwolennikow  wsrod najbardziej zmoheryzowanej  czesci wiernych .
Z nich  wywodza  sie  tez  szczegolnie zagorzali  krytycy  dzialan rzadu  w celu  ograniczenia  pandemii .
Jednak ogolnie  rzecz biorac , hierarchowie  KK  i innych religii  podporzadkowali  sie  zarzadzeniom wladz  swieckich  , co dobrze o nich swiadczy , poniewaz  potrafili  postawic  interes spoleczny ponad  wlasnymi  korzysciami .
Odpowiadajac wiec  na pytanie  postawione  w tytule watku  :   Nie ,  koscioly katolickie  nie sa  siedliskiem zarazy .  A przynajmniej  nie  bardziej  , niz  inne miejsca  zgromadzania  sie  ludzi . Oczywiscie  pod warunkiem przestrzegania  zasady  dystansu  spolecznego .
4
POKOLENIE 1914 / Odp: Rolf Furuli autor książki broniącej 607r wzywa do reformy Świadków Jehowy?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aliki dnia Dzisiaj o 07:15 »
Zaciekawiła mnie ramka na str 84/84 :
"Pojęcie ciało kierownicze (dosłownie rządzące) nie występuje w Biblii a sam ten termin można kwestionować, gdyż chrześcijanie nie mieli rządzić innymi chrześcijanami. Król Jezus Chrystus jest tym, który rządzi zborami.
W pierwszej części rozdziału wykazuję, że w księdze Dziejów nie ma wzmianki o tym, iż w pierwszym wieku istniało ciało kierownicze. Apostołowie Jezusa byli instruowani przez niego a oni instruowali starszych. Apostołowie przewodzili w chrześcijańskiej służbie a inni chrześcijanie to akceptowali. Nie było potrzeby by istniała odrębna grupa apostołów i starszych, którzy byliby "ciałem kierowniczym". Apostołowie zostali zamianowani przez Jezusa i nie potrzebowali dodatkowego zamianowania. Po roku 49 nie ma już wzmianek o apostołach w Dziejach Apostolskich. Pomocnikiem zborów chrześcijańskich był duch święty a nie ciało kierownicze. Ponieważ Biblia nie była kompletna, wielu chrześcijan otrzymało duchowe dary, w tym cudowną mądrość. Do tego rodzaju inspiracji duch używał też czegoś, co nazywamy kierownictwem. Duch nie inspirował chrześcijan ale tak kierował wydarzeniami, aby duchowo usposobieni chrześcijanie wyciągali określone wnioski. Współgranie inspiracji i kierownictwa widać wyraźnie w doniesieniu o Piotrze i Korneliuszu w Dziejach, rozdziale 10.
W roku 49 odbyło się spotkanie apostołów i starszych w Jerozolimie. Odrzucono wniosek by ludzie z narodów poddawali się obrzezaniu. Ale ustalono cztery wymagania obowiązujące wszystkich chrześcijan. To nie pokazuje, iż istniało ciało kierownicze podejmujące decyzje, ponieważ tekst ukazuje, że postanowienia te były inspirowane przez ducha.
Gdyby istniało ciało kierownicze, to nadzorowałoby głoszenie. Jednakże o apostołach i starszych nie wspomina się już w Dziejach po tym spotkaniu w roku 49 a Dzieje ukazują, że to duch nadzorował głoszenie. I tu widać, że duch święty a nie ciało kierownicze było pomocnikiem zborów chrześcijańskich. Każdy zbór posiadał grono starszych. Ale ci starsi mieli być przykładami a nie mieli rządzić (być panami) w zborach.
Od 1879 do 1938 roku zbory były demokratyczne. W 1938 ustanowiono teokrację, a w 1945 organizacja stała się w pełni teokratyczna. Ciało Kierownicze ustanowiono po raz pierwszy w 1971 roku.
W 1972 ustanowiono starszych. To doprowadziło do wielkich zmian w dziedzinie odpowiedzialności i władzy. Nadzorcy obwodów utracili swą władzę i traktowano ich jako podróżujących pionierów. A zbory oraz ich grona starszych były częściowo niezależne od Towarzystwa Strażnica. W 1976 grona starszych utraciły swoją niezależność i władzę a dziś mamy organizację, w której członkowie Ciała Kierowniczego przyznali sobie samym władzę dyktatorską.
Strażnica z 1960 roku donosi "Od czasu powstania Towarzystwa Strażnica w roku 1884 nigdy nie zabiegano o pieniądze". W XXI wieku listy z biur oddziałów oraz Broadcasting czynią coś absolutnie odmiennego. Tamte pierwsze postanowienia oparte na Biblii zostały odrzucone. Dziś od każdego zboru wymaga się, aby co miesiąc wysłał do biura oddziału określoną sumę pieniędzy. Te wymagania przypominają dziesięciny w innych religiach. W Norwegii obwód musi przesłać 13 tysięcy dolarów do biura oddziału za wynajęcie sali zgromadzeń. Sale Królestwa zostały przywłaszczone przez biura oddziałów. Wiele z nich sprzedano a pieniądze przejęły biura oddziałów. To wszystko ukazuje ogromne skoncentrowanie się na pieniądzach, coś co w XX wieku było nie do pomyślenia."

5
KOŚCIOŁY CHRZEŚCIJAŃSKIE / Odp: Kościoły katolickie siedliskiem zarazy?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sebastian dnia Dzisiaj o 01:32 »
równie dobrze ktoś inny mógłby napisać, że tarcza 4.0 przewiduje "dofinansowanie dla Nadarzyna" :) gdyż ustawa NIE mówi o Kościele Katolickim ale ogólnie o kościołach i o związkach wyznaniowych;

jeśli Kościoły legalnie zatrudniają ludzi i mają kłopoty z utrzymaniem zatrudnienia to mogą skorzystać z tarczy; tak więc nie są to pieniądze dla biskupa ani dla proboszcza (gdyż ani bp ani proboszcz NIE jest zatrudniony na umowę o pracę), ale dla innych zatrudnionych;

przykładowo może to być np.:
- sprzątaczka,
- sprzedawca w przyparafialnym sklepiku z dewocjonaliami,
- dużo rzadziej: organista

naprawdę nie widzę różnicy między ratowaniem sprzedawców ze Stokrotki i ratowaniem sprzedawców ze sklepiku z dewocjonaliami (to są zwykli ubodzy ludzie i to są zwykli ubodzy ludzie)
6
Strażnicy Doktryny nie cofną się nigdy.
Wywalą wszystkich, niepokornych.
Zostaną sami ze swymi przecież niechcianymi, wyłudzonymi dolarami i nieruchomościami.
A na koniec wykluczą chyba samych siebie.
I pójdą do nieba, albo na inne wyspy Pacyfiku.
7
"NOWE ŚWIATŁA" / Odp: Światło
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zawsze letni dnia Wczoraj o 23:31 »
:) Cześć Sawaszi  :) a gdzieś Ty się podziewał, prawie przez pół roku, brachu?

I mnie zaskoczył, aż chce się krzyknąć:
" Przynieście szybko najlepszą szatę... też pierścień... i sandały, i tuczne cielę...
bo był.... a ożył, zaginął, a odnalazł się.
I zaczęli się weselić.
Już nas nie opuszczaj, sawaszi.
8
POKOLENIE 1914 / Odp: Rolf Furuli autor książki broniącej 607r wzywa do reformy Świadków Jehowy?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Roszada dnia Wczoraj o 22:35 »
Ray Franz tylko prosił o taśmy z nagrań-przesłuchań przez CK. :-\

Ten zaś straszył CK opublikowaniem kwitów na CK. ;D
No i doigrali się. Teraz cały świat usłyszy, jakie to z nich mendy. ;)
9
KOŚCIOŁY CHRZEŚCIJAŃSKIE / Odp: Kościoły katolickie siedliskiem zarazy?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sebastian dnia Wczoraj o 22:06 »
teraz w najnowszej tarczy antykryzysowej (już czwartej wersji!) są zapisy o wsparciu finansowym dla KK.
można prosić o bliższe szczegóły?!
10
KOŚCIOŁY CHRZEŚCIJAŃSKIE / Odp: Kościoły katolickie siedliskiem zarazy?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Siedemtwarzy dnia Wczoraj o 21:58 »
Trochę takie szukanie sensacji na siłę. Każde skupisko ludzkie może być siedliskiem zarazy. W Polsce ogólnie wszyscy zastosowali się do nie zgromadzania się. Kościoły także, po za kilkoma przypadkami, nikt nie nawoływał do bojkotu. Polacy to rozumny naród i szybko sobie umie wszystko wytłumaczyć. W tym czasie w Polsce non stop pracowały wielkie firmy zatrudniające tysiące ludzi i w każdej chwili i tam mogło dojść do zakażeń. U nas, przynajmniej oficjalnie, zarażeni nie przekroczyli 0,3 promila wszystkich Polaków. Ile z tych 20 paru tysięcy to stali bywalcy kościołów? Ile łącznie razem w Polsce zakażeń nastąpiło w kościele? Także przypisywanie KK złowieszczych chęci trochę jest nijakie.
Strony: [1] 2 3 ... 10