Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: HBO Polska nagle wycofało z ramówki słynny dokument o scjentologach.  (Przeczytany 1255 razy)

Offline Skarbnik

HBO Polska po cichu wycofało ze swojej ramówki kontrowersyjny dokument o scjentologach. Na forach zawrzało. "Czyżby bezkompromisowe HBO wystraszyło się Toma Cruise'a i spółki?" - pytają użytkownicy na profilu stacji na Facebooku.
Premiera głośnego filmu "Droga do wyzwolenia" miała się odbyć w środę wieczorem. Zamiast dokumentu widzowie zobaczyli jednak dokument o gdyńskiej drużynie futbolu amerykańskiego. Nie podano informacji o powodach zmiany. Film zniknął też z wypożyczalni on-line - serwisu HBO GO.

źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,18052877,HBO_Polska_nagle_wycofalo_z_ramowki_slynny_dokument.html#MT
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwiec, 2015, 14:26 wysłana przez Skarbnik »
Nie ważne kim byłem - ważne kim chcę być!
http://jw-ex.pl


Offline Skarbnik

Odp: HBO Polska nagle wycofało z ramówki słynny dokument o scjentologach.
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Czerwiec, 2015, 14:24 »
 


Obsypany nagrodami reportaż Lawrence’a Wrighta. O wielkich pieniądzach, poważnych nadużyciach, sile wiary oraz o tym, jak demoralizująca bywa władza sprawowana przez niewłaściwych ludzi. Przenikliwa analiza świata scjentologii, która powstała na podstawie materiałów archiwalnych oraz ponad dwustu wywiadów przeprowadzonych z obecnymi i byłymi członkami Kościoła. Swą opowieść autor osnuł wokół życiorysów dwóch najświętszych dla scjentologów postaci: autora powieści SF – L. Rona Hubbarda, w którego niespokojnym umyśle zrodziła się idea nowej religii, idealnie dopasowanej do kryzysu duchowego, jaki dotknął Amerykę po II wojnie światowej, oraz Davida Miscavige’a, ambitnego i bezwzględnego następcy Hubbarda, któremu przypadło w udziale zadanie utrzymania pozycji Kościoła w obliczu ciągłych skandali i problemów prawnych.

Wright pokazuje, w jaki sposób Kościół zabiega o pozyskanie w swe szeregi gwiazd, takich jak Tom Cruise czy John Travolta, i jak wykorzystuje ich do realizacji własnych celów. Przedstawia losy osób, które już w dzieciństwie przyjęły idee Hubbarda i zgodziły się mu służyć przez „miliard lat”. Nie stroni od relacji z pierwszej ręki: pisze o przemocy, wyzysku, bezwzględności i morderczej dyscyplinie. Owoc jego pracy to coś więcej niż tekst demaskatorski – Wright odkrywa prawdziwą istotę tej kontrowersyjnej instytucji religijnej, chronionej przez amerykańską konstytucję.
 
Najlepsza Książka Roku według „The Washington Post”, „The Boston Globe”, „New York Magazine”, „Slate”, „Chicago Tribune”, „Huffington Post”, „Newsday”, „Entertainment Weekly”, „People”, „The Week”, „Publishers Weekly”, „Kirkus Reviews”.
Wyróżnienie „The New York Times” i czytelników portalu Goodreads.com.
Finałowa nominacja do National Book Award i National Book Critics Circle Award.

źródło: http://www.publio.pl/droga-do-wyzwolenia-lawrence-wright,p114561.html?utm_source=jwlink&utm_medium=AutopromoINT&utm_campaign=a_Publio_050615&utm_term=Promocja_Droga_do_wyzwolenia&utm_content=link_tekst
 
Nie ważne kim byłem - ważne kim chcę być!
http://jw-ex.pl


Offline Fantom

Odp: HBO Polska nagle wycofało z ramówki słynny dokument o scjentologach.
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Czerwiec, 2015, 09:38 »
szkoda .Są potężni i mają wpływy.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s