Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dlaczego nie chcemy być już świadkami Jehowy?  (Przeczytany 1188 razy)

Offline Skarbnik

Dlaczego nie chcemy być już świadkami Jehowy?
« dnia: 12 Kwiecień, 2015, 16:03 »
Cytuj
Byliście świadkami Jehowy?

Stanisław Chłościński:
To długa historia, bo ma kilkadziesiąt lat. Moi rodzice będąc katolikami na początku lat 50 zainteresowali się tym  wyznaniem, przyjęli  chrzest  i  przyłączyli  się  do  Badaczy  Pisma Świętego,  potocznie  w  tym  okresie znanych jako Świadkowie Jehowy.  Ja po urodzeniu w 1953 roku zostałem w tym duchu wychowany. Całe moje  dzieciństwo  to  trudny  okres, zasadniczo  ze  względu  na  wiarę  zostałem  pozbawiony  wszelkich kontaktów  ze światem  zewnętrznym,  moje  kontakty z  kolegami  były  mocno  ograniczone i  przez  rodziców kontrolowane.  Dlatego  funkcjonowanie  w  dwóch  równoległych światach  dla  nastoletniego  dzieciaka  nie było  łatwe  i  często  miałem  z  tego  powodu  wyrzuty  sumienia.  W  wieku 13 lat  ochrzciłem  się  i  stałem  się członkiem  wspólnoty  wyznaniowej  Świadków  Jehowy. 

Jacek Zahorski: 
Świadkiem Jehowy zostałem jako maturzysta i przez  25 lat trwałem w tej społeczności. W roku 1985 mój kolega twierdził: "Świat ma jeszcze na przemyślenie może 5, z górą 10 lat do Armagedonu, bo pokolenie z roku  1914  jest  już  na  wymarciu. Kto  nie  zostanie świadkiem  Jehowy  ten  zginie",  a  ja  w  to  uwierzyłem!  Byłem  pionierem  pomocniczym,  uczestnikiem Teokratycznej  Szkoły  Służby  Kaznodziejskiej.  Moja żona została wychowana w tym duchu przez matkę.

Wywiad udzielony dla naszkostrzyn.pl: http://jw-ex.pl/prasa/naszkostrzyn-pl/
Nie ważne kim byłem - ważne kim chcę być!
http://jw-ex.pl


Offline Fantom

Odp: Dlaczego nie chcemy być już świadkami Jehowy?
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Kwiecień, 2015, 00:59 »
Niektorzy moze chca dalej byc swiadkami Jehowy tylko nie chca byc w organizacji z taką nazwą.Nie trzeba byc w takim wyznaniu aby byc swiadkiem JEHOWY.
 
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline bernard

Odp: Dlaczego nie chcemy być już świadkami Jehowy?
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Kwiecień, 2015, 08:16 »
A co znaczy byc Swiadkiem Jehowy ?


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 97
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: Dlaczego nie chcemy być już świadkami Jehowy?
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Kwiecień, 2015, 09:10 »
wydaje mi się, że u różnych osób to w inny sposób przebiega ( rozczarowanie organizacją i odejście )

W najbardziej twardej wersji - jestem ateistą :)
po pośrednie - jestem agnostykiem, szukam Boga w innej sekcie - religii - wyznaniu, zmieniam religię - wyznanie - sektę :)
po miekką wersję - chcę być swiadkiem Jehowy ale nie w TEJ organizacji która tak kłamie - więc zorganizujemy swój zbór :)


Która jest Dobra? Wszystkie :) jeśli tylko dany człowiek czuje wewnętrzny spokój z dokonania wyboru i nie męczy się, tylko żyje zadowolony i szczęśliwy z tego wyboru TO NAJLEPSZA DROGA DLA DANEGO CZŁOWIEKA :)
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Offline gedeon

Odp: Dlaczego nie chcemy być już świadkami Jehowy?
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Kwiecień, 2015, 09:22 »
Niektorzy moze chca dalej byc swiadkami Jehowy tylko nie chca byc w organizacji z taką nazwą.Nie trzeba byc w takim wyznaniu aby byc swiadkiem JEHOWY.
Świadek Jehowy bez organizacji...? Tak jest to możliwe jak nim będzie jedna osoba, gdy znajdzie się druga osoba będzie to już organizacja........zaczynasz wchodzić w filozofię.  Mylisz wiarę z przynależnością.