Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nowy Kormoran z Wami ;-)  (Przeczytany 6520 razy)

Offline WIDZĘ MROKI

Odp: Nowy Kormoran z Wami ;-)
« Odpowiedź #105 dnia: 20 Luty, 2019, 23:44 »
Pączkuje,wszystko w swoim czasie. :)
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - HENRY Ford

DLA wielu, myślący są niewygodni, więc należy się ich pozbyć innymi słowy, WYKLUCZYĆ.


Offline Agnesja

Odp: Nowy Kormoran z Wami ;-)
« Odpowiedź #106 dnia: 21 Luty, 2019, 00:41 »
Wciąż mam mętlik w głowie, ale wynika on z tej obawy - co jeśli się mylę? co będzie? i działa to w dwie strony - co jeśli zostanę i się mylę - co jeśli odejdę i się mylę. Pewnie też tak mieliście więc możliwe że mnie rozumiecie. Nie mam z kim porozmawiać - moja żona jest bardziej zdecydowana - twierdzi, że ją nic już nie trzyma. Ale i z nią nie mam jak porozmawiać, bo nie sięga głebiej, nie szukała dowodów by się przekonać. Po prostu kilka faktów wystarczyło. Mi jednak nie. Chciałbym podjąć odpowiedzialną decyzję, której będę pewny. Przesłuchałem wiele godzin na youtubie, przeczytałem sporo na tym forum, i już mi się wszystko plącze. Mam do Was prośbę, może gdzieś jest na forum (nie znalazłem) ale słyszałem o jakimś przegranym procesie przez Org z autorem słów cytowanych w ks. Ewolucja czy Stwarzanie, jest jakaś również 'afera' z cytatami w broszurze Imię Boże, gdzieś na youtubie jakiś miesiąc temu słuchałem wypowiedzi dot. cytatów w publikacjach Org a które są wyrwanymi z kontekstu i zmieniające całkowicie znaczenie m.in z encyklopedii (nie mogę tego odnaleźć od kilku dni szukam). Może macie namiary albo linki do takich itp. materiałów. Nie wiem co o tym sądzić. Pomóżcie zakręconej na ścieżce życia osobie.

Witaj przesympatyczny Kormoranie .
Tak się składa ,że wczoraj słuchałam wykładów Szymona Matusiaka pamiętam jego głos z kongresów. Może to pomoże Ci się uporać z wątpliwościami  ma argumenty nie do podważenia jak organizacja okłamuje swoich wiernych. To jest naprawdę straszne. Jak ta organizacja ludzka manipuluje taką rzeszą ludzi, by ich zwieść pod przykrywką , że to wszystko muszą czynić i zapracować na swoje zbawienie i tego wymaga Bóg  a w rzeczywistości to oni są tym absolutem .1 Tes.  2:13
13. A przeto i my dziękujemy Bogu nieustannie, że przyjęliście Słowo Boże, które od nas słyszeliście nie jako słowo ludzkie, ale, jak jest prawdziwie, jako Słowo Boże, które też w was wierzących skutecznie działa.
1Kor. 7:23
23. Drogoście kupieni; nie stawajcie się niewolnikami ludzi.


Ostrzeżenie przed błędną nauką
1Tym. 1:3-7
3. Gdy wybierałem się do Macedonii, prosiłem cię, żebyś pozostał w Efezie i żebyś pewnym ludziom przykazał, aby nie nauczali inaczej niż my
4. i nie zajmowali się baśniami i nie kończącymi się rodowodami, które przeważnie wywołują spory, a nie służą dziełu zbawienia Bożego, które jest z wiary.
5. A celem tego, co przykazałem, jest miłość płynąca z czystego serca i z dobrego sumienia, i z wiary nieobłudnej,
6. czego niektórzy nie osiągnęli i popadli w próżną gadaninę,
7. chcą być nauczycielami zakonu, a nie rozumieją należycie ani tego, co mówią, ani tego, co twierdzą.
5 Moj. 18:20-22
20.Wszak że prorok,który ośmieli się mówić w moim imieniu słowo,którego mu nie nakazałem mówić, albo który będzie przemawiał w imieniu innych bogów, taki prorok poniesie śmierć.
21. A jeśli powiesz w swoim sercu: Po czym poznamy słowo, którego Pan nie wypowiedział?
22. Jeżeli słowo, które wypowiedział prorok nie w imieniu Pana, nie spełni się i nie nastąpi, jest ono słowem, którego Pan nie wypowiedział, lecz w zuchwalstwie wypowiedział je prorok; więc nie bój się go.
Mateusza 23:8-12
8. Ale wy nie pozwalajcie się nazywać Rabbi, bo jeden tylko jest - Nauczyciel wasz, Chrystus, a wy wszyscy jesteście braćmi.
9. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie
10. Ani nie pozwalajcie się nazywać przewodnikami, gdyż jeden jest przewodnik wasz, Chrystus.
Kol. 2:8-10
8. Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie;
9. gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości
10. i macie pełnię w nim; On jest głową wszelkiej nadziemskiej władzy i zwierzchności


Pozdrawiam
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać mężczyznę, wystarczyła kobieta.
                              Św. Ambroży


Offline Moyses

Odp: Nowy Kormoran z Wami ;-)
« Odpowiedź #107 dnia: 21 Luty, 2019, 07:38 »
Moysesku już nie wydziwiaj z tymi światłami żeś nie zczaił 😆

Zczaiłem. Tylko pierwszy raz spotkałem się z takim 'systemem obliczania czasu' ;). I nawet mi się spodobał.
Spokojnie. Ja też młodzieży opowiadam o samochodzie z drewniana kabiną, o tym jak Moyses zgubił na 60 km tonę piasku, i jak mi auto po każdej imprezie samo wraca do domu. I mało kto to rozumie. A to wszystko najprawdziwsza prawda. Żeby nie było, Moyses pamięta jak ubezpieczenie samochodu było tańsze, jeśli autko miało czerwony lub biały kolor. To już jest bajka dla poniektórych.

A studium 'naprawcze' istnieje na serio. Często pada termin magicznych 6 miesięcy. Ale to pewnie wina Strażnicy, która pisze na swoich stronach, że jak ktoś pali (papierosy) to ma 6 miesięcy na rzucenie nałogu. Albo jak ktoś pracuje w kasynie, to ma 6 miesięcy na znalezienie nowej pracy. Zresztą kiedyś (przy książce 'Wiedza') mawiano, że ŚJ można zostać po 6 miesiącach studiowania książeczki.