Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ostracyzm  (Przeczytany 11729 razy)

Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 293
  • Polubień: 3466
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #165 dnia: 10 Lipiec, 2020, 22:02 »

Niedługo kolejny odcinek Watchtower in Focus. Będzie dotyczył czegoś niezwykle ciekawe - otóż nasza ukochana Strażnica przegrała sprawę sądową w Szwajcarii dotyczącą ostracyzmu. Regina Spiess, była JW ważyła się skrytyować organizację za ostracyzm. Strażnica pozwała ją za pomówienia... i przegrała. Sąd wskazał, że praktyki ŚJ łamią prawa człowieka i są naganne :)

Więcej tutaj: https://www.nzz.ch/schweiz/die-zeugen-jehovas-betreiben-mobbing-bestaetigt-ein-zuercher-gericht-und-bringt-die-gemeinschaft-damit-auch-in-deutschland-in-verlegenheit-ld.1565000?reduced=true

Ciekawy  material  .   Podlinkowany  artykul  z   Neue Züricher Zeitung    ,  oprocz  opisu   samej  sprawy  sadowej   , wskazuje  rowniez  na mozliwe  konsekwencje  dla  sytuacji   SJ   w  Austrii  i  Niemczech  .    W  Austrii   SJ  bardzo dlugo  nie  mogli  uzyskac  oficjalnego  uznania  jako  wspolnota  religijna  .  Dopiero  po  skardze  przed  Europejskim  Trybunalem  Praw Czlowieka    udalo im sie  usyskac  korzystny  wyrok  .   W  Niemczech   maja  jeszcze  lepiej  , poniewaz  po  dlugoletniej sadowej  batali   otrzymali   status  KdöR  ( Instytucji  prawa  publicznego )  , co daje  im  przywileje  sciagania  podatku  koscielnego  , jak  rowniez  nauczania  w szkolach  lub  wiezieniach  .   Wyrok  ze Szwajcarii  moze  spowodowac  ponowne  rozpatrzenie   zasadnosci   tych  przywilejow .   


Offline Fantom

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #166 dnia: 27 Sierpień, 2020, 09:21 »
 Kolejny przykład ostracyzmu.
 Tłumaczenie z translatora:
''Natalie Barth (42 l.) Straciła rodzinę. Nie zrządzeniem losu - ale Świadkom Jehowy. «Moja własna matka wszędzie mnie blokowała. Nie mogę nawet wysłać jej SMS-a na Whatsapp ”- mówi. Jej dwie młodsze siostry również udają, że Natalie nie istnieje. „To prawie mnie niszczy. Traktują mnie jak trędowatego »- mówi BLICK.

Ale tak właśnie jest. Przynajmniej w opinii Świadków Jehowy. Natalie i jej mąż Micha Barth (43) są porzuceni, mieszkają w pobliżu Lucerny - i otwarcie mówią o swoim wyjeździe. Kontakt niepożądany. Nawet się nie przywitaj. Nikt. Nawet twoja własna córka, syn, najlepszy przyjaciel. „Ludzie, którzy byli bliskimi przyjaciółmi, traktują mnie jak powietrze” - mówi Micha Barth. Wraz z żoną wyjechał w 2018 roku. Oboje urodzili się we wspólnocie religijnej, którą dziś nazywają sektą.

Matka Natalie odrzuca córkę - nazywa ją zombie
Przez 40 lat wierzyli, że każdy, kto nie jest Świadkiem Jehowy, znajduje się pod rządami Szatana. Natalie miała dziesięć lat, kiedy po raz pierwszy cierpiała na depresję. „Codziennie płakałem, miałem myśli samobójcze”. Mała dziewczynka ciągle opowiadała o Szatanie i demonach. Dziś przetwarza to, czego doświadczyła, otwarcie opowiadając o tym w filmach na YouTube.

Przez lata należała do 20-tysięcznej społeczności Świadków Jehowy. Potem nastąpiło zerwanie z sektą w 2018 roku. Jej matka pisze ostatni list. „Napisała, że ​​jestem zombie i Micha Barth zmanipulował mną, żebym się wydostał”. Natalie wiedziała, że ​​od teraz będzie odrzucana przez swoich bliskich. Mimo to w tajemnicy miała nadzieję, że to się nie stanie. Nic! Odkąd otwarcie przyznali się do odejścia, otrzymywali wiadomości od Świadków Jehowy. Mówi na przykład: „Kłamca, oszczerco, porwał cię szatan”.Fakt, że zakazanie prawa można nazwać znęcaniem się i bezkarnym naruszaniem praw człowieka, jest nowy. W 2015 roku Świadkowie Jehowy pozwali reginę Spiess, ekspertkę szwajcarskiej sekty. Oskarżyli ją o zniesławienie, między innymi dlatego, że była krytyczna wobec praktyki ostracyzmu. Oskarżony został uniewinniony 9 lipca 2019 roku. Potrafiła udowodnić prawdziwość swojej krytyki. Wbrew zapowiedzi świadkowie nie odwołali się od wyroku, co oznacza, że ​​wyrok jest prawomocny.

Czy teraz coś się zmieni? Regina Spiess zu BLICK: „Jeśli wzrośnie presja polityczna i społeczna przeciwko praktykom ostracyzmu, coś może się zmienić. Kiedy jako społeczeństwo mówimy, że nie tolerujemy znęcania się, nawet w kontekście religijnym ”. Jeśli państwo zezwala na ostracyzm, będzie tolerować czarne dziury bezprawia w społeczeństwie, ponieważ ostracyzm podważa podstawowe prawa osób dotkniętych ostracyzmem. Mówi o praktyce ostracyzmu: „Świadkowie Jehowy dowiadują się, że wyrzutkowie są„ chorzy psychicznie ”lub„ kuchenni pomocnicy szatana ” najgorsza rzecz, jaką możesz sobie wyobrazić. " Zapytani o ostracyzm Świadkowie Jehowy zapewniają, że nie ma konkretnego zakazu kontaktu z osobami, które porzuciły naukę. „Jeśli chodzi o postępowanie z wykluczonymi członkami rodziny, nasi członkowie sami decydują, w jaki sposób zastosują się do standardu zalecanego przez Biblię. W każdym razie mają fundamentalnie chronione prawo do swobodnego decydowania o tym, jak postępować z wykluczonymi członkami rodziny ”.

Para Barth, która zrezygnowała, doświadczyła tego inaczej. Według nich to zakaz. Każdy, kto nadal ma kontakt z tymi, którzy wyjechali, musi spodziewać się konsekwencji. Radzenie sobie z całym swoim osobistym środowiskiem i jego utrata jest wyczerpująca. „Może wywołać chorobę psychiczną - i jest to ewidentnie prześladowanie” - mówi Micha Barth.

Dziś para żyje wolna od myśli o siłach zła i proroctwach czasów ostatecznych. Natalie Barth mówi, że wybranie wyjścia i wolności jest najlepszą rzeczą, jaka jej się przydarzyła. Nawet jeśli oznacza to bolesną utratę rodziny.'' https://www.blick.ch/news/schweiz/zwei-zeugen-jehovas-wagten-den-ausstieg-sie-halten-uns-fuer-satanhoerige-zombies-id16058928.html?fbclid=IwAR3-NDnWtpLVEg_-2Nw5HdFL5spqVLa1kNOQQQoyVo5gDV9KlFqp3y286Mk


''Regina Spiess - członek zarządu naszego stowarzyszenia i sprawdzona ekspertka sekty - wygrywa ze Świadkami Jehowy na sądzie szwajcarskim w Zurychu, 10 lipca 2019 r. - Gratulujemy tego sukcesu! To wspaniały dzień na podnoszenie świadomości na temat Świadków Jehowy. Po raz pierwszy kluczowe punkty krytyczne zostały potwierdzone przez szwajcarski sąd.

Krytyka Świadków Jehowy
Regina Spiess została oskarżona o zniesławiające, zniesławiające plotki od Świadków Jehowy w związku z wywiadem udzielonym w Zürcher Tagesanzeiger 27 maja 2015 r. „Świadkowie Jehowy rozdzierają rodziny” podczas międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Strażnicy.'' http://jz.help/regina-spiess-vorstandsmitglied-unseres-vereins-und-ausgewiesene-sektenexpertin-siegt-gegen-jehovas-zeugen-vor-schweizer-gericht/  Jednak można wygrać z WTS:))
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień, 2020, 09:37 wysłana przez Fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Ruda woda

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #167 dnia: 03 Wrzesień, 2020, 19:01 »
to ja może optymistycznie...
w sobotę odebrałam wiadomość od mojej siostry ciotecznej, że razem z mężem chcieliby się z nami spotkać.
byłam w małym szoku, bo zaraz po wyjściu z org otrzymałam od niej średnio miłą, ale grzeczną wiadomość, że w związku z sytuacją nie będzie z nami utrzymywać kontaktu.
tu ciekawy wątek jej męża, który od lat prawie 15 jest nieczynny. był starszym, za dużo widział i zraził się do organizacji. ale ze względu na rodzinę nie odłącza się.

oddzwoniłam, porozmawialiśmy, okazało się, że są niedaleko nas na wakacjach. umówiliśmy się na następny dzień, ze zajadą w drodze do domu.
spotkanie było bardzo emocjonujące, popłakałyśmy się obie i mocno ściskałyśmy.
przeprosiła mnie za tamtą wiadomość, ale dla mnie to nie było ważne. najważniejsze, ze byłyśmy razem.
przegadałyśmy pół dnia, na wpół śmiejąc się, ciesząc i płacząc. i dużo dużo rozmawiając. mnóstwo emocji.
okazało się, że mniej więcej ok. rok temu kuzynce otworzyły się oczy, ale długo zbierała się na odwagę by przyjechać. niestety ze względu na syna już po chrzcie i rodziców nie podejmuje radykalnych kroków. podobnie jak mąż od lat jest nieczynna, a od roku w ogóle w nic się nie angażuje.

jak odjeżdżali obiecałyśmy sobie, że będziemy w stałym kontakcie i nic i nikt nas nie rozdzieli.
więc kochani głowa do góry... ja poczułam się mega podbudowana

"Nigdy nie próbuj upodobnić kogoś do siebie. Ty wiesz - i Bóg wie to również - że jeden taki egzemplarz jak ty zupełnie wystarczy"  Ralph Waldo Emerson


Offline Dietrich

Odp: Ostracyzm
« Odpowiedź #168 dnia: 03 Wrzesień, 2020, 19:51 »
WTS także w sprawach prawnych stosuje dwojakie odważniki. 

Kiedy zostałem oszukany i pomówiony o złodziejstwo przez pracodawcę będącego ŚJ, krawaty nawet nie kiwnęli palcem. Usłyszałem, że powinienem "wybaczyć" w imię miłości braterskiej. A pójście do sądu "przyniesie hańbę organizacji".

Tymczasem czytamy coraz więcej doniesień jak Strasznica poczyna sobie na arenie prawnej. W otwartych debatach, na przykład w TV uczestniczyć nie chce, bo oficjalnie nie chce komentować tego,  co mają do powiedzenia byli współwyznawcy.  Za to chętnie ich pozywa pod byle pretekstem, nazywając to 'prawnym ugruntowywaniem dobrej nowiny'. 
Na tym szczeblu już nie działa "miłowanie nieprzyjaciół", przykrywanie miłością, itp.  Skoro to tacy "chorzy psychicznie" i "pogrążeni w ciemności ludzie" to po kiego grzyba się nimi zajmować?! 

To dotyczy tylko szaraczków, którzy nakazane mają dawać się kopać w (_;_), pardon "nadstawiać drugi policzek"

   
« Ostatnia zmiana: 03 Wrzesień, 2020, 19:54 wysłana przez Dietrich »