Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 77 powodów NIE dla NIEWOLNIKA  (Przeczytany 7345 razy)

Offline ihtis

77 powodów NIE dla NIEWOLNIKA
« dnia: 01 Sierpień, 2018, 19:46 »
Dlaczego ktoś nie uznaje lub uznaje autorytet „niewolnika” z USA a dokładniej Ciała Kierowniczego pojawia się co jakiś czas w różnych wątkach.
Ale jak przychodzi co do czego, niektórzy bracia chcący się usamodzielnić w wierze, mają pewne trudności by podać zadawalające argumenty (działa stres, a i osobiste doświadczenia i zrozumienie nie zawsze musi być wyrażone - szanuje to i rozumiem).
Dlatego dla chcących! Może tu moglibyśmy zebrać 7 lub nawy 77 powodów, dlaczego teoria o niewolniku i ciele kierowniczym to „lipa”.

Może moglibyśmy numerować argumenty?
Z pewnością nie będą to argumenty ponumerowane w znaczeniu, od najważniejszych do mniej ważnych, ani w innym układzie. Chodzi raczej o to, aby zobaczyć ile pomysłów mamy i doświadczeń/przemyśleń :-)

1. Argument dotyczący „listów uwierzytelniających”.

List uwierzytelniający wystawia osoba zewnętrzna, postronna, ktoś kto mnie zna i może być to pracodawca bądź inny wiarygodny podmiot.
 Pytanie, kto potwierdził wiarygodność i tożsamość niewolnika wiernego i rozumnego z Brooklinu/Warwick oprócz niego samego?
 Jak dotąd to on sam o sobie pisze że jest „niewolnikiem” na łamach Strażnicy i Przebudźcie się. Tak może zrobić każdy, kto ma pieniądze by wydać gazetkę.

Jeżeli do skrzynki pocztowej wrzuci mi ktoś list z rachunkiem za gaz na 100 złoty to mogę zadzwonić do gazowni i zapytać czy wystawiła ten rachunek.

W przypadku kogoś, kto głosi że jest biblijnym sługą z przypowieści - jak go zweryfikować? A gdyby jacyś ludzie z USA twierdzili, że są klasą biblijnego samarytanina, to czy przyjęlibyśmy to ot tak? Każdy może twierdzić że jest jakimś współczesnym wcieleniem bohatera z przypowieści Jezusa. Ale czy to wystarczy?
Offline Roszada

Odp: 77 powodów NIE dla NIEWOLNIKA
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sierpień, 2018, 20:21 »
Brawo na tak, że w końcu w roku 2013 połączono funkcję Ciała Kierowniczego z niewolnikiem.

Ubyło dzięki temu tysiące niewolników, którzy stali się wolnymi.
Zostało tylko 8 niewolników. :)
To sukces.

Drugie brawo za to, że teraz wiadomo konkretnie kto daje pokarm.
Wcześniej rozlewało się to na tysiące osób. Teraz można rozliczać prawie po nazwisku.


Offline ihtis

Odp: 77 powodów NIE dla NIEWOLNIKA
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Sierpień, 2018, 20:34 »
Wobec tego pytanie powstaje? KTO KARMI DRUGIE OWCE?

2. Jeżeli niewolnik wierny i rozumny miał karmić drugie owce, to czy artykuły piszą członkowie Ciała Kierowniczego?
Jeśli nie, oznacza to że piszą je drugie owce. Czyli następuje samokarmienie się drugich owiec. A niewolnik nie wywiązuje się z zadania powierzonego mu przez Pana.
Pytanie: czy komitet redakcyjny czy jaki tam składa sie tylko z Ciała Kierowniczego?
 A może karmienie odbywa się nie tylko przez artykuły Strażnicy ale ogólne zarządzanie i w Strażnicy mogą pojawiać się również artykuły drugich owiec, aprobowane przez CK.
Generalne pytanie kto karmi kogo?
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień, 2018, 20:36 wysłana przez ihtis »


Offline zero1

Odp: 77 powodów NIE dla NIEWOLNIKA
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Sierpień, 2018, 01:41 »
3. Czemu zawłaszczyli akurat tą przypowieść, a nie przypowieść o 10-ciu pannach mądrych i nie mówią, że oni stanowią klasę panien mądrych, a akurat klasę niewolnika? A czemu nie z przypowieści o synu majętnego bogacza? Albo z przypowieści o ... <wstaw_inną_przypowieść_i_nadaj_jej_bezdyskusyjne_prorocze_znaczenie>.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

Odp: 77 powodów NIE dla NIEWOLNIKA
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Sierpień, 2018, 02:27 »
4. Skoro Niewolnik działa pod natchnieniem Jehowy, to dlaczego decyzje podejmuje poprzez głosowanie - uchwalając większością głosów? I pod czyim działaniem znajdują się w takim razie ci członkowie, którzy zostają przegłosowani?


Offline salvat

Odp: 77 powodów NIE dla NIEWOLNIKA
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Sierpień, 2018, 09:30 »
5. Niewolnik powinien dbać o majętności Pana. Jak na razie dba o swoje majętności co widać od Rolexów, przez Warwick a skończywszy na udziałach w wielkich koncernach. Jednak skutecznie wiernym niebieskiemu kwadratowi wciska kit, że to dla Jehowy, a wszelkie niewygodne fakty traktuje jako atak odstępców.
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline ihtis

Odp: 77 powodów NIE dla NIEWOLNIKA
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Sierpień, 2018, 10:19 »
6. Niewolnik ma karmić czeladź?
A on przygotowuje jakiś pokarm z terminem ważności, i przeterminowania.
Pytanie: czy z przypowieści wynika że niewolnik miał być kucharzem i pichcić czy tylko karmić?
Pokarm nowy, stary, jutrzejszy? Pokarm jest wciąż ten sam, niezmienny, zawsze aktualny i świeży, A jest nim Boże Słowo, jest nim sam Jezus wczoraj i dziś ten sam na wieki.
Karmiąc tym pokarmem siebie nawzajem można być pewnym, że pokarm jest świeży i aktualny ZAWSZE tak samo.


Offline ewa11

Odp: 77 powodów NIE dla NIEWOLNIKA
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Sierpień, 2018, 12:26 »
7. Podwójne odważniki. Czego nie wolno zwykłym głosicielom, wolno CK. Przykłady: sprzedaż baptystom sali królestwa, branie udziału w konferencjach organizacji politycznej.
8. Mówienie, że inne religie wkładają na swoich wyznawców ciężary nie do zniesienia, a w organizacji "nic ponad to, co jest napisane" i jednocześnie tworzenie zakazów i nakazów, których nijak nie znajdzie się w Biblii, np. zakaz noszenia brody, zakaz przyjmowania pełnej krwi (ale frakcje dozwolone).


Tusia

  • Gość
Odp: 77 powodów NIE dla NIEWOLNIKA
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Sierpień, 2018, 13:59 »
9. Zakaz samodzielnego myślenia.


Offline NieZnaPrawdy

Odp: 77 powodów NIE dla NIEWOLNIKA
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Sierpień, 2018, 16:51 »
10.
Nauka o niewolniku wiernym i roztropnym inaczej brzmi w ewangelii według Łukasza?

Łuk 12 42-48
(42): A Pan rzekł: Któż jest tym wiernym i roztropnym szafarzem, którego ustanowił pan nad czeladzią swoją, aby im dawał wyżywienie w czasie właściwym? (43): Błogosławiony ów sługa, którego pan jego, gdy przyjdzie, zastanie tak czyniącego. (44): Zaprawdę, powiadam wam, że postawi go nad całym mieniem swoim. (45): Jeśliby zaś ów sługa rzekł w sercu swoim: Pan mój zwleka z przyjściem, i zacząłby bić sługi i służebnice, jeść, pić i upijać się, (46): przyjdzie pan sługi owego w dniu, w którym tego nie oczekuje, i o godzinie, której nie zna, usunie go i wyznaczy mu los z niewiernymi. (47): Ten zaś sługa, który znał wolę pana swego, a nic nie przygotował i nie postąpił według jego woli, odbierze wiele razów. (48): Lecz ten, który nie znał, choć popełnił coś karygodnego, odbierze niewiele razów. Komu wiele dano, od tego wiele będzie się żądać, a komu wiele powierzono, od tego więcej będzie się wymagać. [Biblia Warszawska, Łk 12]

Dlaczego Strażnica zawsze powołuje się na ewangelię według Mateusza 24: 45-51, a chyba nigdy na fragment z ewangelii wg. Łukasza?
Ponieważ z tego fragmentu wynika, że nie istnieje jeden niewolnik Pana.
Na podstawie tego fragmentu kilku ludzi nie może stwierdzić, że stanowią jedynego, zbiorowego niewolnika wiernego i rozumnego.
Mowa tu o 4 typach sług:
•   Wierny       – otrzyma nagrodę, większą władzę.
•   Niewierny      - czeka go los z niewiernymi.
•   Leniwy      - dostanie wiele batów.
•   Niewiedzący   - dostanie niewiele batów.


Offline ihtis

Odp: 77 powodów NIE dla NIEWOLNIKA
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Sierpień, 2018, 19:29 »
10.
Nauka o niewolniku wiernym i roztropnym inaczej brzmi w ewangelii według Łukasza?

Łuk 12 42-48
(42): A Pan rzekł: Któż jest tym wiernym i roztropnym szafarzem, którego ustanowił pan nad czeladzią swoją, aby im dawał wyżywienie w czasie właściwym? (43): Błogosławiony ów sługa, którego pan jego, gdy przyjdzie, zastanie tak czyniącego. (44): Zaprawdę, powiadam wam, że postawi go nad całym mieniem swoim. (45): Jeśliby zaś ów sługa rzekł w sercu swoim: Pan mój zwleka z przyjściem, i zacząłby bić sługi i służebnice, jeść, pić i upijać się...

Żywność miał dawać w czasie właściwym! A więc zawsze strawną i zawsze prawdę.

A przy okazji ciekaw jestem jak hipotetycznie dzisiejszy niewolnik - Ciało kierownicze mógłby bić sługi i służebnica! Bo jeżeli chodzi o picie i upijanie sie to potrafię sobie to wyobrazić.
A przy okazji czy Panu już przyszedł - bo jeśli jeszcze nie, to nikt nie wie i kto jest owym sługą?Offline ewa11

Odp: 77 powodów NIE dla NIEWOLNIKA
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Sierpień, 2018, 21:25 »
A przy okazji ciekaw jestem jak hipotetycznie dzisiejszy niewolnik - Ciało kierownicze mógłby bić sługi i służebnica!
Według mnie wywyższanie się, szarogęszenie, tworzenie absurdalnych zakazów, nakazów, podkreślanie swojej ważności (mimo że ten, kto chciałby być pierwszy, powinien być sługą wszystkich) to jest właśnie takie bicie współsług. I dotyczy oczywiście nie tylko CK, ale wszelkich guru tak postępujących. To znaczy, wszelkiej maści guru tak postępujący są tymi złymi sługami (według mnie).


Offline Roszada

Odp: 77 powodów NIE dla NIEWOLNIKA
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Sierpień, 2018, 21:27 »
Poszukam jutro jak innym zarzucał bicie. :)


Offline ewa11

Odp: 77 powodów NIE dla NIEWOLNIKA
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Sierpień, 2018, 21:36 »
Według mnie wywyższanie się, szarogęszenie, tworzenie absurdalnych zakazów, nakazów, podkreślanie swojej ważności (mimo że ten, kto chciałby być pierwszy, powinien być sługą wszystkich) to jest właśnie takie bicie współsług. I dotyczy oczywiście nie tylko CK, ale wszelkich guru tak postępujących. To znaczy, wszelkiej maści guru tak postępujący są tymi złymi sługami (według mnie).
Z drugiej strony, ciężko jest zadowolić wszystkich. Ludzie potrafią być strasznie problematyczni i roszczeniowi. Dlatego jeśli się nie jest pewnym, czy sprosta się wyzwaniu "pasienia trzody Bożej" (w której to trzodzie mogą się znaleźć owce o trudnym charakterze), lepiej zrezygnować. Jak to powiedziano "komu więcej dano, od tego się będzie więcej wymagać" (czy jakoś tak).


Offline ihtis

Odp: 77 powodów NIE dla NIEWOLNIKA
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Sierpień, 2018, 21:49 »
A ja sobie tak pomyślałem po co im wogole ta metafora niewolnika.
Czy nie prościej byłoby zwyczajnie stworzyć ciało zarządzające wybierane/mianowane spośród wybijających sie starszych i ustalić, że siedzibą tego grona jest USA.
Nic by nie stracili na tym a byłoby łatwiej.