Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wyższe wykształcenie  (Przeczytany 42029 razy)

Offline M

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Styczeń, 2016, 22:23 »
Witajcie. Jestem nowy na forum. Zarejestrowałem się bo pewne wydarzenia jakie rozegrały sie w naszym mieście tj Sosnowcu to niezła masakra. Otóż dwóch starszych zboru-mówców zgromadzeniowych zostało wywalonych (czyt. Wydupconych) z przywileju starszego bo ich dzieci poszły na studia.

Witaj na forum :). Poczytaj sobie listy do starszych zboru z działu "Informacje prosto z kanału łączności", a przekonasz sie, że to nie są odosobnione przypadki. Obwodowi czy starsi rzadko robią rzeczy na własną rękę. Jesli coś robią, to zapewne takie mają wytyczne z góry. Jak przykładni pracownicy korporacji.


Gorszyciel

 • Gość
Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Styczeń, 2016, 22:47 »
M, a masz może link do styczniowej (2015) audycji Broadcasting, ale z polskimi napisami??? Bo nigdzie tego po polsku nie mogę w necie znaleźć...


Offline Koniecpolski

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Styczeń, 2016, 22:56 »
Tylko, że dwóch znanych mi obwodowych twierdzi że tak się spraw nie załatwia i że starsi mają te same wytyczne co obwodowi. Straszny ciemnogród. Poza tym w innych obwodach takich "inkwizycji" sie nie przeprowadza.


Offline M

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Styczeń, 2016, 22:58 »
M, a masz może link do styczniowej (2015) audycji Broadcasting, ale z polskimi napisami??? Bo nigdzie tego po polsku nie mogę w necie znaleźć...

Mam, ale musisz pobrać na komputer i obejrzeć w programie który obsługuje napisy w filmach (np. program VLC).

- wideo
- napisy


Gorszyciel

 • Gość
Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Styczeń, 2016, 23:09 »
Super! Dzięki:)


Offline Koniecpolski

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Styczeń, 2016, 23:35 »
Ciekawe że te wytyczne (czyt. Ostrzeżenia) są od wielu lat a polowania na czarownice zaczęły sie od kilku miesięcy.


Gorszyciel

 • Gość
Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Styczeń, 2016, 23:47 »
Od czasów Russella są:
„Moja rada jest, jak już została wyrażona przez łamy Watch Tower, ażeby chrześcijanie nie posyłali swoje dzieci do kolegiów i uniwersytetów, bo jeżeli to uczynią, mogą się spodziewać, że narażają swoje dzieci na niewiarę, a tym sposobem uczyniliby im krzywdę” [Co kaznodzieja Russell odpowiadał na zadawane jemu liczne pytania 1947 [ang. 1917] s. 137].

Pytanie (1910). -  Jak dalece Badacze Pisma Św. powinni kształcie swoje dzieci, wiedząc o krótkości czasu, to jest między teraźniejszym czasem, a czasem ucisku, a także mając na względzie i to, że przy wyższym wykształceniu jest skłonność do niewiary, modernizmu i agnostycyzmu? Czy brat radziłby dać zwykłe wykształcenie muzyki?
Odpowiedz. -   Moją myślą, drodzy przyjaciele jest, że dla większej liczby dzieci byłoby lepiej nie przechodzić wiele wyżej ponad zwykłe wykształcenie szkół normalnych. Nie słyszałem jeszcze o żadnym kolegium które mogłoby w rzeczywistości sprawić im coś dobrego. Przypominam sobie pewnego młodzieńca, co przybył z Indii. Ojciec jego był Hindusem, przyjął chrześcijaństwo i, będąc prawdziwym chrześcijaninem, zapragnął przybyć do Ameryki i dać wykształcenie swemu synowi. Miał on łączność z kościołem metodystów, który prowadził misję w Indiach i udało mu się umieścić syna w kolegium metodyskim, gdzie po czteroletnim pobycie stracił zupełnie wiarę w chrześcijaństwo i naukę Pisma świętego. Z metodystycznego kolegium wyszedł skończonym niedowiarkiem. Następnie młodzieniec ten spotkał się z Badaczami Pisma świętego. Pewnego razu został zaproszony na jedną z konwencji, lecz oświadczył, że nie ma pieniędzy na podróż, więc dano mu pieniądze potrzebne na drogę. Był na tej konwencji i do pewnego stopnia się zainteresował, lecz nie został przekonany, ponieważ stracił wiarę. Zaproponowano mu następnie, ażeby przestudiował dane mu sześć tomów wykładów Pisma świętego, co tez uczynił, a w rezultacie oświadczył, że się raduje, iż ponownie znalazł Boga i Chrystusa jako swego Zbawiciela. Pojechał on z powrotem do Indii, aby tam głosić Chrystusa z prawdziwego punktu zapatrywania.
Ja bym nie ryzykował w tym względzie dziecka, które bym miłował i jestem pewny, że każdy rodzic powinien miłować swoje dzieci. Nie chciałbym dla mojego dziecka czynić nic takiego, co mogłoby przyprowadzić go do utraty tego, co jest dla niego najlepsze, to jest jego wiary. Ja bym nie zgodził się, aby moje dziecko miało przechodzić wyższą szkołę, ponieważ i tam jak i do kolegiów dosięgną modernizm. Mają tam również książki, z których uczą ewolucji, to jest, że człowiek rozwinął się z małpy itp.


Offline M

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Styczeń, 2016, 00:17 »
Ciekawe że te wytyczne (czyt. Ostrzeżenia) są od wielu lat a polowania na czarownice zaczęły sie od kilku miesięcy.

Moje wyjaśnienie na to jest takie - rok lub dwa lata temu nadzorcy obwodu otrzymali osobne wytyczne w kwestii tego jak postępować ze starszymi, których dzieci idą na studia i dlatego dopiero teraz wprowadzają je w czyn. Pisaliście tutaj o dwóch takich przykładach, a ja znam jeszcze jeden. Objaw ten sam - przyjeżdża nagle obwodowy i ściąga cenionych starszych z przywileju tylko dlatego, że ich dzieci są na studiach. Nie jest dla niego istotny nawet fakt, że dzieci te są przykładne lub pełnią nawet służbę pionierską. Wynika stąd, że dostali odgórny rozkaz by takich odstrzelić i po prostu wprowadzają go w życie.


Gorszyciel

 • Gość
Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Styczeń, 2016, 01:42 »
Może tak być...


Offline Roszada

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Styczeń, 2016, 09:14 »
Wynika stąd, że dostali odgórny rozkaz by takich odstrzelić i po prostu wprowadzają go w życie.
I to są pewnie pierwsze działania w PRAKTYCE odnośnie nowych wytycznych o powoływaniu i odwoływaniu starszych.

„Biorąc pod uwagę powyższy wzorzec biblijny, Ciało Kierownicze Świadków Jehowy wprowadziło zmianę w sposobie mianowania starszych i sług pomocniczych. Począwszy od 1 września 2014 roku, proces ten przebiega następująco: Każdy nadzorca obwodu starannie analizuje zalecenia ze swego obwodu. W trakcie wizyty w danym zborze stara się poznać kandydatów do zamianowania, w miarę możliwości współpracując z nimi w służbie kaznodziejskiej. Po omówieniu zaleceń z miejscowym gronem starszych nadzorca obwodu mianuje starszych i sług pomocniczych w danym zborze. Postanowienie to jeszcze bardziej odpowiada wzorcowi z I wieku” (Strażnica 15.11 2014 s. 29).

Dotychczas starszych zboru mianowano inaczej:

„Ale kto tak naprawdę mianuje takich braci? W przeszłości wszystkie zalecenia do usługiwania w charakterze starszych i sług pomocniczych były przesyłane do miejscowego Biura Oddziału. Tam rozpatrywali je i dokonywali zamianowań bracia upoważnieni do tego przez Ciało Kierownicze. Potem Biuro Oddziału informowało o swej decyzji grono starszych. Z kolei starsi przekazywali te informacje nowo zamianowanym mężczyznom oraz pytali ich, czy są gotowi przyjąć nominację i czy nie ma ku temu żadnych przeszkód. W końcu podawano stosowne ogłoszenie w zborze” (Strażnica 15.11 2014 s. 28).


Offline Tazła

 • Mistrzyni Ciętej Riposty
 • Wiadomości: 3 360
 • Polubień: 12296
 • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Styczeń, 2016, 09:39 »
Tazła. Możesz podrzucić jakiś link, albo fotkę takiej skarbonki?

 Tutaj na forum widziałam, chyba na  dzieciństwo i dorastanie....Tomek coś wrzucił. To chyba z FB fota.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Nemo

 • El Kapitan
 • Wiadomości: 4 944
 • Polubień: 12260
 • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Styczeń, 2016, 10:57 »
Tutaj na forum widziałam, chyba na  dzieciństwo i dorastanie....Tomek coś wrzucił. To chyba z FB fota.

Znalazłem, dzięki za wskazówki. :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Koniecpolski

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Styczeń, 2016, 11:04 »
Przykład z Sosnowca-przypadek jednego z dwóch skreślonych starszych - wyraźnie ukazuje, że Obwodowy jest teraz organem wykonawczym, któremu nawet całe jednomyślnie stawiające mu opór grono nie może podskoczyć. Zatem list o którym mowa na początku tego wątku jest psu na budę ponieważ jedyne właściwe zinterpretowanie go, ma tylko i wyłącznie brat podróżujący. Zapowiadając takie działania na początku swojej wizyty w Sosnwcu w ramach Kursu dla Starszych brat Bielecki (wyrocznia) powiedział że on pozwoli szerzej gronom na tę sprawę spojrzeć. Ciekawe ile takich obwodowych będzie miało taki orli wzrok???


Offline Roszada

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Styczeń, 2016, 11:43 »
Przykład z Sosnowca-przypadek jednego z dwóch skreślonych starszych - wyraźnie ukazuje, że Obwodowy jest teraz organem wykonawczym, któremu nawet całe jednomyślnie stawiające mu opór grono nie może podskoczyć.
Ciekawe. że w tej Strażnicy nic nie napisano o Odwoływaniu starszych a tylko o powoływaniu. ;)

*** w14 15.11 s. 29 Pytania czytelników ***
Biorąc pod uwagę powyższy wzorzec biblijny, Ciało Kierownicze Świadków Jehowy wprowadziło zmianę w sposobie mianowania starszych i sług pomocniczych. Począwszy od 1 września 2014 roku, proces ten przebiega następująco...


Gorszyciel

 • Gość
Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Styczeń, 2016, 12:29 »
Bo i Biblia nic o odwoływaniu nie mówi... Nie napisali o odwoływaniu bo to źle brzmi. Chodzi o Public Relations w tym pisaniu....