Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Na co Świadkowie Jehowy przeznaczają środki z dobrowolnych datków? ---jw.org  (Przeczytany 821 razy)

Offline franki

Z uwagi na fakt posiadania więcej wolnego czasu niż zwykle, musiało być go naprawdę dużo skoro z miliona stron wlazłem na tą jedyną i niepowtarzalną.
Ale konkrety.
Czy Wy też widzicie tu jakąś sprzeczność:
https://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/faq/na-co-swiadkowie-przeznaczaja-datki/
Cytuj
Ofiarowane datki nigdy nie służą wzbogaceniu żadnej osoby. Świadkowie Jehowy nie mają opłacanych starszych ani duchownych i nie otrzymują wynagrodzenia finansowego za służbę kaznodziejską od drzwi do drzwi. Wszyscy ochotnicy w Biurach Oddziałów oraz w Biurze Głównym — w tym osoby wchodzące w skład Ciała Kierowniczego Świadków Jehowy — są członkami wspólnoty religijnej, którzy nie otrzymują wynagrodzenia.
Trochę niżej:
Cytuj
Administracja: Z dobrowolnych datków przekazywanych na naszą ogólnoświatową działalność wspierane jest funkcjonowanie Biura Głównego, Biur Oddziałów, Biur Tłumaczeń i kaznodziejów podróżujących.

Biuro Główne, Biuro Oddziału itp. potrzebuje pięniedzy. Obiekt potrzebuje, czy może ludzie którzy tam pracują. Ale nie, przecież kilka akapitów wyżej stoi, że nie otrzymują wynagrodzenia. Hmmm....

I dalej tym tropem.
https://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/faq/datki-ogolnoswiatowa-dzialalnosc-finansowanie/

Cytuj
Nasza działalność ewangelizacyjna jest finansowana głównie z dobrowolnych datków składanych przez Świadków Jehowy *.
Słowo głównie zostało dodane jakiś czas temu gdyż organizacja jest finansowana również z

https://www.jw.org/pl/wiadomosci/jw/region/szwecja/Szwecja-uznaje-%C5%9Awiadk%C3%B3w-Jehowy-za-wyznanie-kt%C3%B3re-dzia%C5%82a-na-rzecz-spo%C5%82ecze%C5%84stwa/

Cytuj
Cieszymy się, że 18 listopada 2019 roku norwescy urzędnicy postanowili, że Świadkowie Jehowy w dalszym ciągu mają prawo do otrzymywania środków. W swoim postanowieniu napisali: „Głosowanie w wyborach jest fundamentalnym prawem przysługującym obywatelom Norwegii, ale nie jest ich obowiązkiem. Powstrzymywanie się od korzystania z tego prawa wydaje się być częścią wierzeń Świadków Jehowy, (...) [ale rząd] nie może uważać, że stanowi ono (...) prawną podstawę wycofania się z przekazywania środków budżetowych”.

Hmmm...środki budżetowe. Poplątanie z pomieszaniem...ale kasiorka i tak się musi zgadzać.
Ciekawe czy szeregowy ŚJ wie że już od jakieś czasu jego organizacja nie jest wspierana z dobrowolnych datków i ta formułka która była powtarzana przy drzwiach w obecnych czasach jest kłamstwem.
Offline Roszada

Czyżby zrezygnowali z kieszonkowego? :)
Cytuj
Wszyscy ochotnicy w Biurach Oddziałów oraz w Biurze Głównym — w tym osoby wchodzące w skład Ciała Kierowniczego Świadków Jehowy — są członkami wspólnoty religijnej, którzy nie otrzymują wynagrodzenia.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 4 418
  • Polubień: 6513
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
(mtg):ale prywatnie hektary kupują, jak jeden z ''siedmiu wspaniałych'' za wielkiej wody  >:D


Offline Roszada

To wynagrodzenie nazywają "zapomogą" (w ang. provision). ;D

*** jv rozdz. 18 s. 298 ***
Na świecie jest około 3900 nadzorców obwodów i okręgów, którzy w towarzystwie swych żon również pełnią wyznaczone im zadania tam, gdzie są potrzebni, zazwyczaj w swoim kraju. Wielu z nich opuściło dom i teraz przenosi się z miejsca na miejsce co tydzień lub co kilka tygodni, by usługiwać w przydzielonych im zborach. Nie otrzymują wynagrodzenia, lecz są wdzięczni za wyżywienie i zakwaterowanie na terenie, na którym pracują, oraz za skromną zapomogę na wydatki osobiste

Podobnie CK. ;)
Tylko wyższy standard. ;)
Zamieszkanie w biurach oddziału, wyżywienie jak dla braci Króla i przeloty samolotem. :)


Online Gremczak

Trzeba podkreślić ,że na alkohol też. Przynajmniej ta najwyższa góra.


Offline Roszada

Pionierzy specjalni też "zapomogi" dostają. :)
Jak żebracy? ;)

*** jv rozdz. 18 s. 299 ***
Do głoszenia dobrej nowiny tam, gdzie nie ma Świadków, lub na terenach szczególnie wymagających pomocy Ciało Kierownicze wysyła pionierów specjalnych. Są to pełnoczasowi ewangelizatorzy, którzy poświęcają na służbę polową co najmniej 140 godzin miesięcznie. Gotowi są pracować wszędzie, gdzie są potrzebni — nie tylko we własnym kraju, ale niekiedy również w krajach ościennych. Ponieważ ze względu na wymagania związane z ich służbą mają niewiele czasu na to, by zarabiać na utrzymanie, albo nie mają go wcale, otrzymują skromną zapomogę na opłacenie komornego i inne niezbędne wydatki. W roku 1992 w różnych częściach świata działało ponad 14 500 pionierów specjalnych.


Online donadams

Biuro Główne, Biuro Oddziału itp. potrzebuje pięniedzy. Obiekt potrzebuje, czy może ludzie którzy tam pracują. Ale nie, przecież kilka akapitów wyżej stoi, że nie otrzymują wynagrodzenia. Hmmm....

Czepiam się ich o różne rzeczy, ale tutaj nie ma żadnej sprzeczności. To tak, jakby powiedzieć, na co firma wydaje pieniądze - na utrzymanie pracowników. Czy to znaczy, że pracownicy otrzymują wynagrodzenie? Pomijając przepisy, to nie musi tego oznaczać. Utrzymanie pracowników to też potrzebny im ubiór, wyposażenie, narzędzia pracy, firma nose oferować posiłki regeneracyjne,l I wiele innych benefitów, ale związanych tylko z aktywnością zawodową. Oznacza to, że pracownicy mogą nie otrzymywać wypłat. Nie widzę w tym sprzeczności.

To nie znaczy, że uważam że tak właśnie się to odbywa, ale każdy kto wie, że w Betel dostajesz jedzenie, picie i pokój może wyciągnąć taki sam wniosek - pracują, za utrzymanie, a nie za wypłatę. To dwie różne rzeczy.

Lepszym przykładem będzie, gdy ktoś się opiekuje kimś starszym. Ludzie nieraz robią to za utrzymanie i możliwość mieszkania z kimś. Z ich punktu widzenia wilk syty i owca cała. Ale nie można powiedzieć, że otrzymują wynagrodzenie, bo to coś innego.

Cytowane przez ciebie artykuły są napisane zgrabnie i ja bym się ich nie czepiał. A jak jest naprawdę, tego się raczej nie dowiemy.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline NieZnaPrawdy

Z tym brakiem zapłaty to przypomniała mi się wypowiedź jednej starszej Rosjanki.
" Wy myślicie że komuniści byli bogaci?
Oni wszystko mieli państwowe, samochody państwowe, dacze państwowe.
Stalina jak chowali to w tych samych butach co chodził na co dzień."

Ja też tak mógłbym żyć nic nie mieć, wszystko nawet moje skarpety mogłyby należeć do organizacji.
Byle by za życia móc ze wszystkiego  tego korzystać.
Alkohol też mógłby być kupowany na rachunek organizacji ;D.

Mi ciekawy wydaje się odnośnik pod wzmiankowanym tu artykułem.
Pod hasłem "Unikamy metod stosowanych przez wiele kościołów."
normalnie spodziewałbym się tu jazdy po KK jak po łysej kobyle.
A tu tylko wspominają, że u nich nie ma dziesięciny.
No niestety pozostałych metod nie udało się im uniknąć :(

 


Offline BetMen

To po cholerę ciągle wołają o kasę,na zebraniu,na zgromadzeniach? Skoro "nie ma żadnych zbiórek pieniędzy"...
Dlaczego wystawiają sale królestwa na sprzedaż,po co przeznaczają środki na inwestycje w fundusze,w reszcie co z kasą za sprzedaż Biura Głównego w Nowym Jorku?
Hipokryzja goni hipokryzje,a ciemny lud to kupuje i śle kasiorę do Ameryki-teraz głównie na wypłatę odszkodowań ofiarom pedofilii w zborach na całym świecie!
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec, 2020, 11:20 wysłana przez BetMen »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 4 418
  • Polubień: 6513
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
(mtg):  >:( >:(
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec, 2020, 13:51 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Roszada

Jeszcze o takiej drobnej zmianie, gdy zaczęli wyciągać ręce po 'śmierdzące pieniądze' babilońskie:


1991 Prowadzenie rozmów na podstawie Pism
„Nie zbiera się pieniędzy w czasie zebrań ani nie wyciąga ręki po fundusze publiczne” s. 347

2001, 2010 Prowadzenie rozmów na podstawie Pism
„Nie zbiera się pieniędzy w czasie zebrań ani nie przeprowadza kwest” s. 343

Jak widać po roku 1991 wycofali się z pewnych słów.
Teraz wolno im. ;)


Offline Mahershalalhashbaz

Niestety to ma podstawy biblijne. "Wołu młócącemu nie zawiązuj pyska" czy jak to tam było. "Godzien jest pracownik swojej zapłaty". A przecież oni nie pracują dla byle kogo. Do Szefa i tak należy niebo i ziemia więc wszelkie dobra materialne na planecie Ziemia już z tego założenia powinny być pod kontrolą CK czyli jego pełnomocników. W starożytnym Izraelu kapłani mieli się całkiem nieźle pełniąc tylko posługi religijne. Jezus też nie pracował zarobkowo nieprawdaż? Chodził czynić uczniów a na codziennie potrzeby miał $ z dobrowolnych datków od tych już uczynionych, ba! nawet starczyło tych datków na zrobienie imprezy pożegnalnej. Tak że tego. Tutaj trudno zwrócić Orgowi uwagę że postępuje niebiblijnie gdyż czerpanie korzyści z działalności religijnej jak najbardziej biblijne jest.