Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Cześć wszystkim :)  (Przeczytany 4543 razy)

Offline Ołówek

Cześć wszystkim :)
« dnia: 07 Czerwiec, 2020, 15:59 »
Witajcie.
Skoro każdy napisał krótko o sobie to ja też się przedstawię. Jestem "aktywnym" SJ. W swoim zborze jestem sługa. Jeżdżę z wykładami po zborach itd itp. To forum odwiedzam od ponad roku. Nie mogłem się przekonać do założenia profilu przez - uwaga uwaga - sumienie wyszkolone na Biblii :) Dalej mam jakieś wewnętrzne opory. Jestem dwudziestoparolatkiem. (od 12 lat SJ) Założyłem rodzinę. Mam dwoje wspaniałych dzieci. I w parze z tymi radosnymi rzeczami zaczęły nachodzić człowieka wątpliwości odnośnie sposobu argumentowania stanowiska w pewnych kwestiach "bo tak i kropka", datków, uwielbienia dla tv internetowej i innych wspaniałych form aktywności itp
Na tą chwilę założyłem konto po to by móc czasami się wypowiedzieć. Co będzie dalej? Nie wiem. Jestem SJ na tą chwilę dlatego bo wierzę w nauki ale mimo to nie wierzę w ludzi z "zarządu". I oczywiście dlatego że mam rodzinę która mógłbym stracić

Więc cóż... Siemanko :)


Offline donadams

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Czerwiec, 2020, 16:03 »
Cześć :) wielu z nas zaczynało swoją przygodę na forum będąc w bardzo podobnej sytuacji. Czas pokaże, jak potoczy się twoje życie! Tak czy inaczej czuj się tutaj dobrze i wnoś jak najwięcej w rozwój tego miejsca :)
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Proctor

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Czerwiec, 2020, 16:10 »
Od kiedy słudzy mają wykłady w innych zbiorach? Coś mnie ominęło?


Offline Ołówek

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Czerwiec, 2020, 16:13 »
Musisz mieć zalecienie od grona starszych :) ja już tak działam po roku jak zostałem sługa. Czyli 2013 albo 2014. Nie pamiętam dokładnie


Offline Estera

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Czerwiec, 2020, 16:19 »
   Ołówku :) :)

   Witaj wśród nas, też jeszcze oficjalnie tam jestem i nie wiem kiedy się będę mogła wymiksować.
   Bo jak wiesz, to nie jest takie proste w wielu przypadkach.
   Fajnie, że tu trafiłeś, więc rozwiewaj swoje wątpliwości.
   Szeroko otwieraj nie tylko oczy ale i umysł.
   I sam wyciągaj wnioski i podejmuj mądre decyzje.
   Pozdrawiam.

Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Storczyk

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Czerwiec, 2020, 16:39 »


Witaj, wśród odstępców :)
W zarząd ani doktryny już nie wierze.

Za mojego dzieciństwa, leciała dobranocka
"Zaczarowany ołówek" .
Wspomnienia wracają :)





Offline gerontas

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Czerwiec, 2020, 16:46 »
Witaj Ołówek wśród nas.
Wielu z nas miało lub jeszcze ma dylematy związane z organizacją podobnie jak Ty.
Do niczego nie musisz się śpieszyć, wszystko przyjdzie w swoim czasie.
A tymczasem czytaj i pisz, dziel się swoją opinią i odczuciami.


Offline HARNAŚ

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Czerwiec, 2020, 17:12 »
Witaj Ołówek. Lubuskie pozdrawia . Ołówek , w sensie , że łatwo wymazać w co każą Ci wierzyć?
Czuj się tu dobrze , bądź jednak ostrożny zwłaszcza w prywatnych wiadomościach .
Nie każdy facet z widłami to Neptun i nie każdy kto mówi , że tam jeszcze jest , mówi prawdę.


Offline Ołówek

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Czerwiec, 2020, 17:30 »
Nie miałem pomysłu na nick a że taka ksywkę mi w pracy przypięli to cóż zrobić 😋

Jeśli chodzi o udzielanie inf prywatnych to na tą chwilę nie odważyłbym się :)

Myślę że będzie tu dobrze. W pewnych kwestiach czuję się wybudzony jak to nazywacie. Za odstępcę się nie uważam. Ale za takiego SJ jak kiedyś też nie. Efajka, bliższe znajomości z ludźmi z pracy, sposób wysławiania się itp pozostawiają trochę do życzenia. W anach mam rozmowę z takim świeżym starszym ze swojego zboru. Jeśli nowa krew w gronie zrobiła się mocherowa to kto wie jak się życie potoczy. Chociaż po cichu liczyłem na zamianowanie na obsłudze która niedawno się skończyła 😹


Offline Takajaja

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Czerwiec, 2020, 17:31 »
Witaj Ołówek 😊

Jak milo, że się odważyłeś i do nas zawitałeś...oby na dlużej.
I obys zaraz nie popłynął jednak z prądem organizacji i się nie obudził za pare lat gdy twoje pociechy bedą już zindoktryzowane.
Wykorzystaj ten moment i rejestracje na forum do zdobywania wiedzy o org. Miej uszy i oczy w zborze szeroko otwarte abys mógł dostrzec prawdziwe oblicze tej ludzkiej, a nie bożej organizacji.

Pozdrawiam


Online Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Czerwiec, 2020, 17:40 »
I ja niech się przyłącze do powitania. Ja tzn Nieaktywny Świadek Jehowy.  ;)
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Światus

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Czerwiec, 2020, 18:46 »
Cześć Ołówku  :)

Życzę ci powodzenia bez względu na to, którą stronę wybierzesz.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline hello_him

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Czerwiec, 2020, 19:23 »
Witaj ołówku i czuj się tu dobrze. Ważne ze znasz prawdę o prawdzie to już się nie dasz skrzywdzić. Nadejdzie czas ze bycie odstępca czy wykluczonym nie będzie już taką karą jak kiedyś. Liczba ludzi po dwóch stronach barykady będzie taka sama i będzie to bardziej preferencja czy chcesz być tu czy tam. Coraz więcej ludzi dostrzega absurdy cielaka kierowniczego.
Pozdrawiam


Offline HARNAŚ

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Czerwiec, 2020, 19:38 »
Efajka, bliższe znajomości z ludźmi z pracy, sposób wysławiania się itp pozostawiają trochę do życzenia. W anach mam rozmowę z takim świeżym starszym ze swojego zboru. Jeśli nowa krew w gronie zrobiła się mocherowa to kto wie jak się życie potoczy. Chociaż po cichu liczyłem na zamianowanie na obsłudze która niedawno się skończyła 😹
Chyba jednak Duch czuwał abyś zamianowania nie otrzymał , jakby nie patrzeć, zakazany nałóg , za który wykluczają u Ciebie funkcjonuje w najlepsze. Nie ładnie panie Ołówek .


Offline Ołówek

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Czerwiec, 2020, 19:50 »
No właśnie. Jak wytłumaczysz mi dlaczego efajka zerówka (bez nikotyny) jest zakazana to dam Ci medal a efajke wyrzucę 😋
A śmieje się z tym zamianowaniem bo pracuje na tyle daleko od miejsca zamieszkania że na razie nic nikt nie wie. Ale przyjdzie moment że mleko się rozleje :)