Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Co zrobić żeby być zbawionym? a Świadkowie Jehowy  (Przeczytany 2192 razy)

Offline Kyuubi

Co zrobić żeby być zbawionym? a Świadkowie Jehowy
« dnia: 05 Czerwiec, 2020, 14:18 »

CO ZROBIĆ ŻEBY BYĆ ZBAWIONYM? CO MÓWIĄ ŚWIADKOWIE JEHOWY A CO MÓWI SAMA BIBLIA

Bede powoływał sie na:
- Przekład Paulistów
- Przekład Poznański
- Przekład Nowego Świata

Ten temat jest dość istotny wśród chrześcijan a szczególnie u samych Świadków Jehowy. Z mojej perspektywy kwestia wybawienia/zbawienia wyglądała w ten sposób że żeby być zbawionym trzeba:

- Chodzić do służby i na zebrania
- Ochrzcić sie jako Świadek Jehowy
- Kazdy kto nie jest Świadkiem będzie zgładzony
- Zrezygnować albo ograniczyć kontakty z tymi co nie nalezą do organizacji bo wszyscy poza będą zgładzeni.

Tez kolega z którym studiowałem(on dawał wykłady na niedziele) mówił mi chyba w "żartach" (mam nadzieje ze to żart) ze jak nie pójdę do służby to Jezus sie mnie wyrzeknie i powiedział tez że "Zetnie mi głowe" i powie ze mnie nie znał. Tez mu mówiłem ze z przymusu nie będę chodził do słuzby bo to sie mija z celem to on powiedział mi ze trzeba sie zmusić nawet jak sie nie chce iśc.

A co ciekawe gdy zacytowałem mu werset z:

2Koryntian 9:7
Niech każdy postąpi zgodnie z tym, co postanowił w sercu. Niech nie postępuje ze smutkiem ani pod przymusem, bo Bóg miłuje radosnego dawcę.

no to westchnął jak by przyznał mi racje i już nic nie miał za bardzo do powiedzenia i ze westchnieniem powiedział:

cyt(Jego słów): No tak jest taki werset

Tez miałem taką sytuacje na studium już z kimś innym to porównywał wszystkich ludzi do czasów Noego ze Arka to "Sala Królestwa" ze zeby byc zbawionym trzeba do niej wejść. Mój argument to był taki ze w tamtych czasach ludzie nie wierzyli w Boga i sie śmiali z Noego a różnica mną a nimi jest taka ze ja wierze. Ale juz nie pamiętam co wtedy mi odpowiedział. Moja wiedza na temat Bibli wtedy była mizerna bo jej nie czytałem i nie wiedziałem co i na jaki werset sie powołać ale jak juz operujesz Pismem Świetym i cytujesz jakies fragmenty to mówił albo mówią:
- Nie mozesz interpretować
- Trzeba słuchać nie wolnika masz złe zrozumienie itp


To zaczynamy będe omawiał kilka wersetów jeśli ktoś jest zainteresowany może śledzić albo dawać jakies uwagi bedą wrzucał co dziennie coś po trochu :)

Teraz te operowanie wersetami wygląda nie co lepiej staram sie uwzględnic kontekst itp - Jak wiadomo ŚJ mają z tym problem

Zacznijmy od wersetu pierwszego z:
Listu do Rzymian 1:16-18

(16): Bo ja nie wstydzę się Ewangelii. Ona jest mocą Boga dla zbawienia każdego, kto wierzy: najpierw Żyda, potem Greka. (17): W niej bowiem sprawiedliwość Boga objawia się dzięki wierze dla wiary, jak jest napisane: sprawiedliwy dzięki wierze żyć będzie. (18): Natomiast gniew Boga z nieba objawia się przeciw wszelkiej bezbożności i niesprawiedliwości tych ludzi, którzy niesprawiedliwością krępują prawdę. [Biblia Paulistów, Rz 1]

Omówienie wersetu Rzymian 1:16

Bo ja nie wstydzę się Ewangelii. Ona jest mocą Boga dla zbawienia każdego, kto wierzy: najpierw Żyda, potem Greka.

Jak możemy zauważyć ze Apostoł Paweł pisze ze Ewangelia czyli Słowo Jezusa Chrystusa jest zbawieniem dla każdego. Nie mamy tu napisane że tylko dla określonej grupy jakieś tak jak to mi mówiono ze żeby być zbawionym trzeba: Byc Świadkiem Jehowy i chodzic do słuzby i na zebrania.

Gdyby tak było by nie było napisane że
"Dla każdego kto wierzy"  tylko dla określonej grupy. Najpierw Żyda Potem Greka czyli wszystkich ludzi każdego! Nie tylko "Świadka Jehowy" jak to panowie ze "Strażnicy" chcą innym wmówić.

Tez od wersetu  17 mamy napisane że:

Sprawiedliwość Boga objawia sie dzięki wierze dla wiary i ze sprawiedliwy dzięki wierze żyć będzie

Czy tu jest napisane ze jeśli bede słuchał jakiś tam Panów będę dzięki temu żył albo bede zbawiony? no nie. Owszem ktoś może mnie poprowadzić do Jezusa pokazać ale jesli ja widzę sprzeczność z tym co jest głoszone to chyba mam prawo to wykazać ale jak to wykażę to jestem odstępca albo ze nie rozumiem bo niewolnik mówi tak i tylko ona ma prawo do interpretacji Pisma. Omówię te sprawy w osobny wątku.

Dalej w wersecie 18 czytamy:

Natomiast gniew Boga z nieba objawia się przeciw wszelkiej bezbożności i niesprawiedliwości tych ludzi, którzy niesprawiedliwością krępują prawdę

Jak ja to rozumiem?

Rozumiem to w ten sposób ze gniew Bozy spada na tych którzy fałszują i przekręcają "Słowo Boże" czyli Biblie! i tak czynia Świadkowie Jehowy bardziej panowie z Ciała Kierowniczego bo ich członkowie nie są świadomi tego.

Przykład:
Kolosan 1:15-16
Gdzie wstawiono słowo inne gdzie w orginale ono nie występuje

Wyjscia 3:13-15 - Wstawiono słowo "Stawać Się" zamiast słowa "Ja Jestem" gdzie w orginale ono występuje. Po to to zrobiony by zakryć powiązanie słowa "Ja Jestem" z Jezusem gdzie Jezus słowo "Jestem" odnosi do siebie

Przykład tego zabiegu:

Jana 8:58
Jezus zaś im odparł: "Uroczyście zapewniam was: Zanim Abraham się urodził, Ja jestem". [Biblia Paulistów, J 8]

a w bibli Świadków:

Jezus im odparł: „Zapewniam was, że zanim Abraham zaczął istnieć, ja już byłem”.
[Przekład Nowego Świata 2018, J 8]

To nie jest jedyny taki zabieg często Jezus odnosił do siebie Słowo "Jestem" co sugeruje nam ze Jezus to Bóg. Ale no świadkom nie na rękę to, więdz trzeba to zmienić. W oryginale nie ma "Byłem" to po co to wstawiać i twierdzić ze sie ma świetne tłumaczenie?

C.D.N


Offline Kyuubi

Odp: Co zrobić żeby być zbawionym? a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Czerwiec, 2020, 11:17 »
KONTYNUACJA

Kolejne wersety to: Rzymian 3:21-26

Cytat:

(21): Ale właśnie teraz, poza Prawem, ujawniła się Boża sprawiedliwość, o której świadczą Prawo i Prorocy. (22): Jest to sprawiedliwość Boga osiągana przez wiarę w Jezusa Chrystusa, ofiarowana bez różnicy wszystkim wierzącym. (23): Wszyscy przecież zgrzeszyli i zostali pozbawieni chwały Boga, (24): a usprawiedliwienia dostępują darmo, dzięki Jego łasce, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie. (25): Bóg uczynił Go ołtarzem przebłagania. Przez wiarę, w Jego krwi objawił swoją sprawiedliwość, aby odpuścić grzechy popełnione uprzednio (26): w czasie cierpliwości Bożej. Również w obecnym czasie objawia swoją sprawiedliwość, ponieważ jest sprawiedliwy i usprawiedliwia wszystkich wierzących w Jezusa. [Biblia Paulistów, Rz 3]


Werset (22):
Skoro jest ofiarowana "Bez różnicy wszystkim wierzącym" to dlaczego Ciało Kierownicze i ich członkowie(Świadkowie Jehowy) mówią że:

Wszyscy po za organizacją bedą zgładzeni i tylko Świadkowie Jehowy są sługami Jezusa a reszta zostanie zgładzona? tu nie jest napisane ze Ofiarowana tylko Świadkom Jehowy i tak samo w wersecie 26: Usprawiedliwia wszystkich a nie tylko jednej  "Grupy religijnej"
w 24 wersecie  mamy napisane że usprawiedliwienia dostępujemy za darmo dzięki łasce a nie jak to jest mówione:

Chodź do służby, na zebrania, bo inaczej nie będziesz zbawiony.
To jak dzięki łasce czy muszę sobie na to jeszcze zapracować jak to mówią "Świadkowie Jehowy"

Przecież pisze wyraźnie w 24 wersecie:

A usprawiedliwienia dostępują darmo, dzięki Jego łasce, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie.

Tak samo w wersecie:

Efezjan 2:8
Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę! Nie jest to więc waszą zasługą, lecz darem Boga.
[Biblia Paulistów, Ef 2]

Jakuba 2:23
(23): Tak wypełniło się Pismo, które mówi: Abraham uwierzył Bogu i dlatego został przez Niego usprawiedliwiony. Nazwano go też przyjacielem Boga. [Biblia Paulistów, Jk 2]


To jak za darmo i z wiary czy musze sobie zapracować chodzeniem do słuzby i na zebrania hmmm??

List do Efezjan 1:5-7
On przeznaczył nas, abyśmy się stali Jego przybranymi dziećmi przez Jezusa Chrystusa. Takie było upodobanie Jego woli, aby był uwielbiony majestat Jego łaski, którą obdarzył nas w Umiłowanym.  W Nim mamy odkupienie przez krew Jego: odpuszczenie występków dzięki bogactwu Jego łaski.


Pisze ze w Jezusie mamy odkupienie a nie ze potrzebujemy czegoś dodatkowego żeby dostać zbawienie. Tez mówią ze organizacja  to niby taka "Arka" jak sie w niej nie znajdę to zginę nawet jeśli wierze.

Sprzeczność goni Sprzeczność.

Tak samo w:

Galatów 5:1-6
(4): Wy, którzy szukacie usprawiedliwienia w Prawie, odstąpiliście od Chrystusa i utraciliście łaskę. (5): Natomiast my w Duchu spodziewamy się usprawiedliwienia dzięki wierze. (6): Bo w Chrystusie Jezusie ani obrzezanie nic nie znaczy, ani nieobrzezanie, ale wiara wyrażająca się w miłości.
[Biblia Paulistów, Ga 5]


w 4 wersecie mamy napisane:  Wy, którzy szukacie usprawiedliwienia w Prawie, odstąpiliście od Chrystusa i utraciliście łaskę.

Ten werset można przytoczyć do transfuzji i innego prawa nadanego przez CK , 5 wersety wyraźnie nam mówi w Duchu mamy usprawiedliwienie dzięki wierze!
Co ciekawe Paweł nic nie wspomina w swoich listach o tym ze zbawienie należy do jakieś organizacji tylko "Jezusa Chrystusa".

Teraz może zobaczmy co Jezus mówił:

Ew. Jana 3:16-17
Tak bardzo bowiem Bóg umiłował świat, że dał swojego jednorodzonego Syna, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, lecz miał życie wieczne. (17): Bóg przecież nie posłał swego Syna na świat, aby go sądził, lecz aby go zbawił.

Cytat:
[...] aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, lecz miał życie wieczne.

No właśnie "Każdy" kto wierzy a nie "Każdy kto jest "Świadkiem Jehowy"

Tez Świadkowie Jehowy mówią tak jak by to
"Organizacja" Panowie z CK mogli decydować
o tym kto bedzie zbawiony. Nie nalezysz do nich
to zbawienia niema!

Co mówi List do Rzymiam 14:4

Rzymian 14:4
Ty natomiast kim jesteś, że osądzasz czyjegoś sługę? To, czy on stoi, czy upada, jest sprawą jego Pana. Ostoi się jednak, ponieważ Pan ma moc go podtrzymać.

Świadkowie Jehowy często osądzają innych
kto będzie zbawiony a kto nie tak samo robi to CK i Strażnica.

Dla uwagi jeszcze jeden werset:

Rzymian 2:1-6
(Przy watku wykluczenia omówie werset)

Dlatego nie możesz się wytłumaczyć, kimkolwiek jesteś, człowieku, który podejmujesz się sądzenia. Osądzając kogoś innego, sam siebie skazujesz, bo czynisz to samo, co potępiasz.  A przecież wiemy, że sąd Boga nad tymi, którzy tak postępują, jest sprawiedliwy.  Czy uważasz, człowieku, który sądzisz postępujących w ten sposób, a sam dopuszczasz się tego samego, że unikniesz sądu Bożego? A może nie doceniasz ogromu Jego dobroci, cierpliwości oraz łagodności i nie rozumiesz, że Boża łagodność prowadzi cię do nawrócenia?  Na miarę twojej zatwardziałości i braku gotowości do przemiany swojego serca gromadzisz sobie gniew na dzień gniewu i objawienia się sprawiedliwego sądu Boga,  który każdemu odda według jego uczynków.
[Biblia Paulistów, Rz 2]

Mateusza 7:1
Nie osądzajcie, abyście nie byli osądzeni.
[Biblia Paulistów, Mt 7]

2Kor 5:10
(Przy watku wykluczenia omówie werset)

Wszyscy bowiem musimy stawić się przed sądem Chrystusa, aby każdy otrzymał odpłatę za dokonane w ciele czyny, zarówno dobre, jak i złe.
[Biblia Paulistów, 2kor 5]

Wiedz dlaczego osądzają innych kto bedzie zbawiony a kto nie ? hmmm?

C.D.N
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwiec, 2020, 11:20 wysłana przez Kyuubi »


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Co zrobić żeby być zbawionym? a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Czerwiec, 2020, 11:29 »
 :) A ja się już czuję zbawiony. Nabrałem takiego przeświadczenia gdy wybudziłem się po pierwszej około pięciogodzinnej operacji. Kilka następnych wybudzeń ugruntowało mnie w moim przeświadczeniu.  :)

Mam pytanie:
Co ma zrobić by być zbawionym ktoś kto nigdy nie czytał i nie przeczyta Przekładu Paulistów, Przekładu Poznańskiego, Przekładu Nowego Świata ani żadnej innej interpretacji tak zwanego Pisma Świętego?  >:D


Offline Kyuubi

Odp: Co zrobić żeby być zbawionym? a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Czerwiec, 2020, 11:35 »
to moze nie wem niech przeczyta Biblie Tysiąc Lecia? albo Ekumeniczną albo Warszawską? hmm? albo orginał xD jesli zna Hebrajski i Grecki :D


Online donadams

Odp: Co zrobić żeby być zbawionym? a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Czerwiec, 2020, 11:38 »
Mam pytanie:
Co ma zrobić by być zbawionym ktoś kto nigdy nie czytał i nie przeczyta Przekładu Paulistów, Przekładu Poznańskiego, Przekładu Nowego Świata ani żadnej innej interpretacji tak zwanego Pisma Świętego?  >:D

Na szczęście nie ma obowiązku być zbawionym!  >:D
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Co zrobić żeby być zbawionym? a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Czerwiec, 2020, 12:11 »
to moze nie wem niech przeczyta Biblie Tysiąc Lecia? albo Ekumeniczną albo Warszawską? hmm? albo orginał xD jesli zna Hebrajski i Grecki :D

Ale jak ma to zrobić skoro nie umie czytać, ... albo tam gdzie Bóg wygnał spod "Wieży Babel" jego przodków nie ma nawet Biblii Tysiąclecia ani Warszawskiej, ani Ekumenicznej?


Offline josh82

Odp: Co zrobić żeby być zbawionym? a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Czerwiec, 2020, 13:16 »
Ale jak ma to zrobić skoro nie umie czytać, ... albo tam gdzie Bóg wygnał spod "Wieży Babel" jego przodków nie ma nawet Biblii Tysiąclecia ani Warszawskiej, ani Ekumenicznej?

Nie zniechęcaj chłopaka - on porównuje nauki Strażnicy z Biblią.


Offline Kyuubi

Odp: Co zrobić żeby być zbawionym? a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Czerwiec, 2020, 13:28 »
Co ma zrobić by być zbawionym ktoś kto nigdy nie czytał i nie przeczyta Przekładu Paulistów, Przekładu Poznańskiego, Przekładu Nowego Świata ani żadnej innej interpretacji tak zwanego Pisma Świętego?

te pytanie w sumie nie ma sensu bo Biblia to Biblia tłumaczenie tłumaczenie Biblia jest jedna eh.


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Co zrobić żeby być zbawionym? a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Czerwiec, 2020, 14:20 »
Ja czytałem i wyraźnie jest tam napisane, że wystarczy się ochrzcić i uwierzyć ;)

Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Światus

Odp: Co zrobić żeby być zbawionym? a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Czerwiec, 2020, 14:26 »
Co ma zrobić by być zbawionym ktoś kto nigdy nie czytał i nie przeczyta [...] Pisma Świętego?

A pomyślałeś o tych, którzy żyli przed Mojżeszem?  ;D
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Co zrobić żeby być zbawionym? a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Czerwiec, 2020, 15:51 »
Co ma zrobić by być zbawionym ktoś kto nigdy nie czytał i nie przeczyta Przekładu Paulistów, Przekładu Poznańskiego, Przekładu Nowego Świata ani żadnej innej interpretacji tak zwanego Pisma Świętego?

te pytanie w sumie nie ma sensu bo Biblia to Biblia tłumaczenie tłumaczenie Biblia jest jedna eh.

Kyuubi, myślałem, że pomyślisz. Myliłem się, przepraszam. Dla Twojej wiedzy powiem, Ci, że jeśli czegoś nie rozumiemy, nie koniecznie musi nie mieć to coś sensu. Ale, do brzegu, byli, są i będą na ziemi ludzie, którzy nigdy nie będą mieć styczności z Biblią i jej Bogiem. Taki stan jest dlatego, że Bóg tak chciał. Czyli oni nie będą zbawieni? Co to takiego zbawienie?


Offline Storczyk

Odp: Co zrobić żeby być zbawionym? a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Czerwiec, 2020, 20:12 »
A pomyślałeś o tych, którzy żyli przed Mojżeszem?  ;D
Wtedy to inaczej oni widzieli cuda Boże na własne oczy :)

W dzisiejszych czasach, ogrom przekładów,  można  przebierać, a prawie nikt nie czyta, bo nie rozumie z niej nic a nic.


To też nie ma znaczenia, nawet wielka wiara bez uczynków nie ma znaczenia  ;)




DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Co zrobić żeby być zbawionym? a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Czerwiec, 2020, 20:56 »
Ponoć uczynki też na nic się nie zdadzą jeśli niezasłużonej życzliwości (z naciskiem na niezasłużoność)Tych na górze zabraknie. Czyż chwaląc się uczynkami lub w nich upatrując gwoździ zbawienia, ponownie nie dokonuje się zbrodni z Golgoty?


Offline Gremczak

Odp: Co zrobić żeby być zbawionym? a Świadkowie Jehowy
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Czerwiec, 2020, 21:42 »
Na czym to zbawienie ma polegać? Kiedy ono ma realizowane?
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwiec, 2020, 21:43 wysłana przez Gremczak »


Offline ergo77