Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dzień dobry  (Przeczytany 4291 razy)

Offline Matylda

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Maj, 2020, 23:00 »
akurat w tym konkretnym przypadku lepszą pamięć ma Twój "znany z nieuważnego słuchania" mąż :)
Ja wiem Seba że on ma rację. Jest katolikiem z dziada pradziada. Był ministrantem.
Tylko że niestety jak większość katolików religia jest dla niego miłą tradycją.
Zabawnie było choćby w tym roku na Wielkanoc jak były instrukcje biskupów jak sobie poblogoslawic pokarmy. Odszukać wpismie świętym jakiś tam wersety i odczytać i potem odprawić dalsze rytuały. Tylko jaki przeciętny katolik ma wchalupie pismo Święte?
Ja przewrażliwiona przez świadków co odwiedzali moja mamę, słyszałam na religii że pan Bóg, to Pan Bóg, a Pan Jezus, to Pan Jezus.
Temu mówię że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.


Offline Sebastian

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Maj, 2020, 23:55 »
Tylko jaki przeciętny katolik ma w chalupie pismo Święte?
spokojnie, wystarczy że tenże przeciętny katolik ma mniej niż 15 lat :) dzisiejsza młodzież jak nie wie gdzie coś znaleźć to radzi sobie w ten sposób że wpisuje tekst w googlach i po sekundzie ma gotowy tekścik :)

To nie są "nasze" czasy, gdzie szukaliśmy ręcznie w papierowej Biblii
Teraz i młodzież ze świata korzysta z wyszukiwarki i młodzież z organizacji tak samo

Jakbyś zrobiła experyment podeszła do stojaka i kazała pilnującym go świadkom Jehowy odszukać w papierowej Biblii np. Mateusza 7:7 to istnieje duże prawdopodobieństwo że _nie_będą_umieli_ tego znaleźć!

A jak im zacytujesz ("szukajcie aż znajdziecie") to zaczerwienią sie z góry na dół!

celowo nie wymyślam nic trudnego (typu: znajdź w Biblii list do kota Filemona albo znajdź w Biblii werset z księgi Nahuma); osobiście sprawdzałem: na 10 zagadniętych stojaków tylko 2x świadkowie Jehowy potrafili odnaleźć w papierowej Biblii Ewangelię Mateusza, z czego raz od ręki a drugi raz po dwuminutowej konsultacji w trzyosobowym gronie!

Za naszych czasów niemożliwe, a teraz standard...
« Ostatnia zmiana: 23 Maj, 2020, 00:17 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Letnia

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #32 dnia: 20 Czerwiec, 2020, 12:57 »
Witam witam ! Jest coraz lepiej, mój mąż zaczyna zauważać, że ja mówię mu o rzeczach, które są w Biblii a o których on nie miał pojęcia do tej pory. Jego mama jest wściekła że i on zaczyna przyznawać mi rację
 Pozdrawiam serdecznie wszystkich braci i siostry ❤️❤️❤️


Offline Storczyk

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #33 dnia: 20 Czerwiec, 2020, 13:12 »
Witam witam ! Jest coraz lepiej, mój mąż zaczyna zauważać, że ja mówię mu o rzeczach, które są w Biblii a o których on nie miał pojęcia do tej pory. Jego mama jest wściekła że i on zaczyna przyznawać mi rację
 Pozdrawiam serdecznie wszystkich braci i siostry ❤️❤️❤️
Mówić o rzeczach które są w Biblii bardzo dobry pomysł.
Tylko czy rozumiesz o czym mówisz ?
Czy mówisz o dobrej Nowinie o której głosił Jezus ?




Offline HARNAŚ

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #34 dnia: 20 Czerwiec, 2020, 13:26 »
Witam witam ! Jest coraz lepiej, mój mąż zaczyna zauważać, że ja mówię mu o rzeczach, które są w Biblii a o których on nie miał pojęcia do tej pory. Jego mama jest wściekła że i on zaczyna przyznawać mi rację
 Pozdrawiam serdecznie wszystkich braci i siostry ❤️❤️❤️
Wyjaśnij mężowi ten tekst 2 Koryntian 2:
  2 Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty1 - czy w ciele - nie wiem, czy poza ciałem - też nie wiem, Bóg to wie - został porwany aż do trzeciego nieba. 3 I wiem, że ten człowiek - czy w ciele, nie wiem, czy poza ciałem, , Bóg to wie - 4 został porwany do raju i słyszał tajemne słowa, których się nie godzi człowiekowi powtarzać.

Jak go zrozumiesz to przejdzie ci ochota na świadkowanie .


Offline Światus

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Czerwiec, 2020, 17:21 »
Letnia.
Zakładając, na chwilę, że nie jesteś Trampkiem, to po co tu przyszłaś?
Masz tylu kochanych braci w zborze, a chcesz żeby ci odstępcy zrobili dobrze?
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec, 2020, 17:27 wysłana przez Światus »
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #36 dnia: 20 Czerwiec, 2020, 17:35 »
Rzekł Pan: "Znam twoje czyny, że ani zimna, ani gorąca nie jesteś. Obyś była zimna albo gorąca! A tak, skoro jesteś Letnia i ani gorąca, ani zimna, a do tego sekciara, to chcę cię wypluć z mych ust"  ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec, 2020, 17:37 wysłana przez DeepPinkTool »


Offline Sebastian

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #37 dnia: 20 Czerwiec, 2020, 19:09 »
Rzekł Pan: "Znam twoje czyny, że ani zimna, ani gorąca nie jesteś. Obyś była zimna albo gorąca! A tak, skoro jesteś Letnia i ani gorąca, ani zimna, a do tego sekciara, to chcę cię wypluć z mych ust"  ;)
proszę, podaj Letniej który to werset w apokalipsie
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #38 dnia: 20 Czerwiec, 2020, 19:35 »
proszę, podaj Letniej który to werset w apokalipsie
 

No nie śmiem nawet przypuszczać aby go nie znała. To dobrze znany werset u ŚJ, zwłaszcza od wyplucia przez Pana, ponad 100 lat temu, pewnego Anioła Laodycejskiego, nomen omen Ojca Założyciela sekty. ;)


Offline zawsze letni

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #39 dnia: 21 Czerwiec, 2020, 09:07 »
Rzekł Pan: "Znam twoje czyny, że ani zimna, ani gorąca nie jesteś. Obyś była zimna albo gorąca! A tak, skoro jesteś Letnia i ani gorąca, ani zimna, a do tego sekciara, to chcę cię wypluć z mych ust"  ;)

No, nie wiem, czy sobie nie  grabisz.
W mojej biblii nie ma tego wersetu.
Wolę mieć pytania, na które nie mogę odpowiedzieć, niż odpowiedzi, na które nie mogę zadawać pytań! /exjwcriticalthinkers/


Offline HARNAŚ

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #40 dnia: 21 Czerwiec, 2020, 09:59 »
Letni , letniemu , letniej nie równy :) .
 Letni to pojęcie bardzo mało precyzyjne  i pojemne, jak szczypta , troszkę , niewiele , ociupinka, kawałeczek , ułamek, okruszynka,odrobina , ździebełko itp.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Czerwiec, 2020, 10:15 »
Letni , letniemu , letniej nie równy :) .
 Letni to pojęcie bardzo mało precyzyjne  i pojemne, jak szczypta , troszkę , niewiele , ociupinka, kawałeczek , ułamek, okruszynka,odrobina , ździebełko itp.

 :) IMHO w tym przypadku "Letnia" ma znaczyć tyle co "nocny".  ;)


Offline Takajaja

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Czerwiec, 2020, 14:08 »
Witam witam ! Jest coraz lepiej, mój mąż zaczyna zauważać, że ja mówię mu o rzeczach, które są w Biblii a o których on nie miał pojęcia do tej pory. Jego mama jest wściekła że i on zaczyna przyznawać mi rację
 Pozdrawiam serdecznie wszystkich braci i siostry ❤️❤️❤️

Coś mi się wydaje, że komuś juz by się psychiatra przydał 🤔, a moze nawet pobyt w klinice...bo
A.) Autorka (autor) jakby z księżyca spadła że nie wie gdzie jest i do kogo pisze. Bo nawet jesli zaszła pomyłka w pierwszym poscie to po przeczytaniu komentarzy powinna zejsc na ziemie, a nie zeszła.
B.) Ktos sobie specjalnie jaja robi z forumowiczów i myśli że zablysnie...🤦‍♀️ i jeszcze serduszka wysyła🤣..no Brawo!


Offline Światus

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #43 dnia: 21 Czerwiec, 2020, 14:30 »
Takajaja, jak możesz być tak nieczuła...  :'(
Letnia pierwszy raz napisała prawdę. w przekładzie NŚ są takie rzeczy, o których zwykli ludzie nie mieli pojęcia, że mogą się znajdować w Biblii  ;D

A Letniej życzę, z całego serca, żeby pogodziła się z mężem tak, jak czyni to większość małżeństw  8-)
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Takajaja

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #44 dnia: 21 Czerwiec, 2020, 16:55 »
Takajaja, jak możesz być tak nieczuła...  :'(
Letnia pierwszy raz napisała prawdę. w przekładzie NŚ są takie rzeczy, o których zwykli ludzie nie mieli pojęcia, że mogą się znajdować w Biblii  ;D

A Letniej życzę, z całego serca, żeby pogodziła się z mężem tak, jak czyni to większość małżeństw  8-)

Oj Światusie...jak ty mnie lubisz widze hihi...😁

Po pierwsze: ja, nieczuła? Gdzie? W ktorym miejscu? Jedyny brak czucia jakie doznaje, to przy ukaszeniu komara, dziada pierońskiego, ktore poźniej swędzi 🤣
Po drugie: lubika dałeś, wiec nie wymyślaj i nie marudz jak stary chlop🤣
Po trzecie: od kiedy ten ich przekład NS, mozna Biblią nazwac?zwlaszcza wersje popielatą 🤣

P.S a skad ty wiesz ze Letnia z mezem sie pokłocila?
Moze ogolnie żyją sobie dobrze...jak jedno cialo. Tylko jeden szczegol im nie daje zasnac..."religia" a jesli o to chodzi to trudno sie "pogodzic" nawet w malzenstwie....w tej dziedzinie zawsze bedzie szarpanina.