Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dzień dobry  (Przeczytany 4294 razy)

Offline Letnia

Dzień dobry
« dnia: 14 Maj, 2020, 19:02 »
Serdecznie witam wszystkich świadków Jehowy na tym forum ! Powiedzcie mi co mam zrobić bo latem biorę chrzest ale mój mąż powiedział, że jeśli to zrobię to weźmie rozwód ze mną. Mąż jest z katolickiej rodziny i już mam najazdy przyszłej teściowej, że zrobi wszystko żebym nie była jego żoną. Macie jakiś pomysł bo udawanie, że jestem katoliczką wcale mnie nie bawi. Ostatnio miałam wojnę z mężem gdy zaśmiałam się gdy oglądał mszę w telewizji. Macie jakiś pomysł bo powiem szczerze lekko mi nie jest.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Maj, 2020, 19:31 »
Witaj. Wprawdzie są tu Świadki, ale forum jest dla byłych Świadków Jehowy >:D
Także witaj na odstępczym forum.
A moja rada: Nie musisz brać chrztu, aby nie być w kościele KRK.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Sebastian

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Maj, 2020, 19:35 »
skoro chrzest ma być dopiero latem, a jest dopiero połowa maja, doradzam Ci abyś _przed_chrztem_ spokojnie zapoznała się z tym, co jest do poczytania na naszym forum
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Matylda

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Maj, 2020, 19:35 »
Mam nadzieję że uda się Twojej teściowej"uratować swojego syna przed małżeństwem z tobą,A ty jak chcesz to marnuj sobie życie w sekcie.
Powodzenia


Offline josh82

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Maj, 2020, 19:36 »
Serdecznie witam wszystkich świadków Jehowy na tym forum ! Powiedzcie mi co mam zrobić bo latem biorę chrzest ale mój mąż powiedział, że jeśli to zrobię to weźmie rozwód ze mną. Mąż jest z katolickiej rodziny i już mam najazdy przyszłej teściowej, że zrobi wszystko żebym nie była jego żoną. Macie jakiś pomysł bo udawanie, że jestem katoliczką wcale mnie nie bawi. Ostatnio miałam wojnę z mężem gdy zaśmiałam się gdy oglądał mszę w telewizji. Macie jakiś pomysł bo powiem szczerze lekko mi nie jest.

Twój mąż śmieje się kiedy Ty oglądasz zebrania w internecie?


Offline Triss

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Maj, 2020, 19:38 »
Serdecznie witam wszystkich świadków Jehowy na tym forum ! Powiedzcie mi co mam zrobić bo latem biorę chrzest ale mój mąż powiedział, że jeśli to zrobię to weźmie rozwód ze mną. Mąż jest z katolickiej rodziny i już mam najazdy przyszłej teściowej, że zrobi wszystko żebym nie była jego żoną. Macie jakiś pomysł bo udawanie, że jestem katoliczką wcale mnie nie bawi. Ostatnio miałam wojnę z mężem gdy zaśmiałam się gdy oglądał mszę w telewizji. Macie jakiś pomysł bo powiem szczerze lekko mi nie jest.
Prowokacja?
"Forgive your enemies, but never forget their name"


Offline Sebastian

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Maj, 2020, 19:39 »
nie zrozumiałem czy jesteś mężatką czy dopiero planujecie ślub (skoro matkę Twego mężczyzny nazywasz "przyszłą" teściową to chyba ślubu jeszcze nie było)

czy macie ślub cywilny czy dopiero planujecie go wziąć?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Matylda

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Maj, 2020, 19:52 »
nie zrozumiałem czy jesteś mężatką czy dopiero planujecie ślub (skoro matkę Twego mężczyzny nazywasz "przyszłą" teściową to chyba ślubu jeszcze nie było)

czy macie ślub cywilny czy dopiero planujecie go wziąć?
Seba bo tu nie ma nic do rozumienia. Zwyczajnie kolejny troll w kiecce(podobno)tym razem  >:D
Przecie widać że drugie zdanie zaprzecza pierwszemu.Dobrze że nie ma trzeciego.


Offline Asturia

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Maj, 2020, 20:01 »
Serdecznie witam wszystkich świadków Jehowy na tym forum ! Powiedzcie mi co mam zrobić bo latem biorę chrzest ale mój mąż powiedział, że jeśli to zrobię to weźmie rozwód ze mną. Mąż jest z katolickiej rodziny i już mam najazdy przyszłej teściowej, że zrobi wszystko żebym nie była jego żoną. Macie jakiś pomysł bo udawanie, że jestem katoliczką wcale mnie nie bawi. Ostatnio miałam wojnę z mężem gdy zaśmiałam się gdy oglądał mszę w telewizji. Macie jakiś pomysł bo powiem szczerze lekko mi nie jest.



a co za różnica dla ciebie przed kim klękniesz przed Maryją czy przed 8 chrystusami z USA?
na poziomie duchowym prawie nic nie tracić i tu i tam jest bałwochwalstwo


Offline Takajaja

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Maj, 2020, 20:08 »
Serdecznie witam wszystkich świadków Jehowy na tym forum ! Powiedzcie mi co mam zrobić bo latem biorę chrzest ale mój mąż powiedział, że jeśli to zrobię to weźmie rozwód ze mną. Mąż jest z katolickiej rodziny i już mam najazdy przyszłej teściowej, że zrobi wszystko żebym nie była jego żoną. Macie jakiś pomysł bo udawanie, że jestem katoliczką wcale mnie nie bawi. Ostatnio miałam wojnę z mężem gdy zaśmiałam się gdy oglądał mszę w telewizji. Macie jakiś pomysł bo powiem szczerze lekko mi nie jest.

Radze zapytac starszych zboru lub osob ktorzy do tego chrztu cię przygotowują!! Co nam do tego???

Poza tym zgadzam się z przedmowcami...że coś tu śmierdzi🤔


Offline Sebastian

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Maj, 2020, 21:22 »
Seba bo tu nie ma nic do rozumienia. Zwyczajnie kolejny troll w kiecce(podobno)tym razem  >:D
Przecie widać że drugie zdanie zaprzecza pierwszemu.Dobrze że nie ma trzeciego.
troll czy nie troll, nie wiem bo nie mam łączności z Plejadami :)

owszem, opowiadanko nieco sprzeczne, ale przecież:

po pierwsze ta konkretna sekta przyciąga ludzi (mówiąc delikatnie) niezbyt wykształconych (a więc ktoś może faktycznie chcieć porady i faktycznie może popełniać tak wielkie błędy jak pomylenie fora odstępczego z forum teokratycznym czy jak pisanie czegoś co samo sobie zaprzecza)

po drugie w kwestii małżeństw i stosowanego nazewnictwa ja spotkałem się już z tak odlotowymi przypadkami że nic mnie nie zdziwi;

przykład1: fanatyk katolicki z uporem nazywa swoją synową "konkubiną mojego syna" bo wg niego jak nie było ślubu _kościelnego_ tylko (cyt.) "cywilny plus jakies miałczenie na sali kurestwa" to (wg fanatyka) "to nie jest prawdziwy ślub", a jak nie było "prawdziwego" ślubu to to jest konkubinat "i już"

przykład2: nastoletni syn nie akceptuje tego że jego ojciec rozwiódł się z jego matką i uporczywie nazywa drugą żonę swojego ojca "kochanką ojca"

przykład3: gorliwa katoliczka uporczywie nazywa swoją synową "przyszłą synową" gdyż od 40 lat ciągle ma nadzieję na to że syn i synowa "w końcu zmądrzeją" i porzucą sektę świadków Jehowy a potem oprócz _nieistotnego_ ślubu cywilnego (który już mają) wezmą "ten prawdziwy" ślub w kościele (którego nie mają mimo że "powinni" mieć)...

przykład4: znałem też przypadek konkubentów którzy uporczywie nazywali swój związek "małżeństwem" i jak się kłócili to używali pojęcia "rozwód" (mimo że nie mieli ślubu)

po zapoznaniu się z omówionymi czterema przypadkami zrozumiałem że w tej dziedzinie pomysłowość ludzka nie zna granic i wszystko jest możliwe (i dlatego zapytałem czy autorka wątku jest mężatką oraz doprecyzowałem że chodzi mi o zawarcie ślubu cywilnego)
« Ostatnia zmiana: 14 Maj, 2020, 21:25 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Maj, 2020, 22:22 »
Jak można za jednym zamachem mieć męża i przyszłą teściową? A dodatkowo myśleć o ślubie?
Śmierdzi mi tu trampkiem, ale może jestem przewrażliwiony.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


enterol

  • Gość
Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Maj, 2020, 23:39 »
Rozwiązanie nie jest zbyt skomplikowane nawet jeśli nie wiesz czy teściowa jest już teściową czy dopiero nią będzie.
Po pierwsze nie chrzcij się u śJ ani latem ani inną porą roku i nie śmiej się jak mąż ogląda mszę w tv.
Przynajmniej w jego obecności.
Jeżeli to uczynisz dobrze Ci się powiedzie.
Bywaj zdrowa!


Offline Sebastian

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Maj, 2020, 01:28 »
jeśli faktycznie userka Letnia ma takie problemy jak opisała i faktycznie potrzebuje naszej porady,
Jeżeli to uczynisz dobrze Ci się powiedzie.
to Twoja odpowiedź jest strzałem w dziesiątkę
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline HARNAŚ

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Maj, 2020, 06:32 »
Zostań Świadkiem . Jeśli ktoś tam się nie urodził a w tych czasach do nich dołącza to musi mieć poważne problemy ze sobą . Daj mężowi telefon do mnie , wypiję chętnie piwko z normalnym gościem gdy Ty będziesz omawiała pytania do chrztu.