Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kontrowersja: (2 Sm 24.1) i (1Krn 21.1) Czy Szatan jest bogiem?  (Przeczytany 1778 razy)

Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Kontrowersja: (2 Sm 24.1) i (1Krn 21.1) Czy Szatan jest bogiem?
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Maj, 2020, 05:08 »
A jak uczą świadków ,dlaczego policzenie przez Dawida wojowników w Izraelu było tak wielkim grzechem ?
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Gremczak

Odp: Kontrowersja: (2 Sm 24.1) i (1Krn 21.1) Czy Szatan jest bogiem?
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Maj, 2020, 07:10 »
U ŚJ jest prawie wszystko grzechem, nawet danie cukierka na urodziny.


Offline Forsaken

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 75
  • Polubień: 63
  • JHWH-jak to czytać?
Odp: Kontrowersja: (2 Sm 24.1) i (1Krn 21.1) Czy Szatan jest bogiem?
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Maj, 2020, 09:27 »
Najgorzej miał sam Dawid. Do jednego ucha szeptał Bóg, do drugiego szatan.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka



DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Kontrowersja: (2 Sm 24.1) i (1Krn 21.1) Czy Szatan jest bogiem?
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Maj, 2020, 09:47 »
Najgorzej miał sam Dawid. Do jednego ucha szeptał Bóg, do drugiego szatan.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 :)  Dokładnie. Uszy zaplute a ramiona ubłocone od buciorów  ;)

https://img.women.com/images/images/000/148/749/large/emperors_new_groove_quiz_kronks_angel_and_devil_disney_quiz_.jpg?1535132615


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Kontrowersja: (2 Sm 24.1) i (1Krn 21.1) Czy Szatan jest bogiem?
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Maj, 2020, 10:17 »
Najgorzej miał sam Dawid. Do jednego ucha szeptał Bóg, do drugiego szatan.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

To prawda, ale kilka wersetów dalej Dawid mówi że to on sam zdecydował się policzyć Izraela.
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Kontrowersja: (2 Sm 24.1) i (1Krn 21.1) Czy Szatan jest bogiem?
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Maj, 2020, 13:21 »
A jak uczą świadków ,dlaczego policzenie przez Dawida wojowników w Izraelu było tak wielkim grzechem ?
[/b][/size]
Bóg zabronił dokonywania spisu ludności, żaden król i władca żydów nie powinien ważyć się tego zrobić. 
« Ostatnia zmiana: 14 Maj, 2020, 13:30 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Sebastian

Odp: Kontrowersja: (2 Sm 24.1) i (1Krn 21.1) Czy Szatan jest bogiem?
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Maj, 2020, 13:31 »

Bóg zabronił dokonywanie spisu ludności, żaden król i władca żydów nie powinien ważyć się tego zrobić.
w takim razie są bardzo niekonsekwentni, gdyż Ciało Kierownicze nakazuje co miesiąc przeprowadzać w zborach dokładny spis ludności, licząc do do sztuki nie tylko "wojsko" głosicieli ale także osiągnięcia tegoż "wojska" i notować każdą godzinkę i każdą rozpowszechnioną publikację
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Kontrowersja: (2 Sm 24.1) i (1Krn 21.1) Czy Szatan jest bogiem?
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Maj, 2020, 13:36 »
w takim razie są bardzo niekonsekwentni, gdyż Ciało Kierownicze nakazuje co miesiąc przeprowadzać w zborach dokładny spis ludności, licząc do do sztuki nie tylko "wojsko" głosicieli ale także osiągnięcia tegoż "wojska" i notować każdą godzinkę i każdą rozpowszechnioną publikację
[/b][/size]

To było w starym prawie Mojżeszowym, a teraz mamy nowe prawo Jezusowe ;)
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Sebastian

Odp: Kontrowersja: (2 Sm 24.1) i (1Krn 21.1) Czy Szatan jest bogiem?
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Maj, 2020, 14:01 »
najpierw wstęp nawiązujący do polskiej polityki XXI wieku a później przejdę do sedna

krótko po objęciu rządów w 2007 przez Donalda T., ówczesny polski premier w 2008 roku przedstawił wizję szybkiego wejścia do eurostrefy. Kilka dni później rozpoczął się kryzys na amerykańskim rynku nieruchomości, kryzys ten zainfekował cały świat i skutkował m.in. recesją w Europie Zachodniej i odsunięciem realizacji planów premiera na daleką przyszłość.

Po kilku latach ten sam Donald T. wspominając kwestię zmiany planów powołał się na przysłowie mówiące "człowiek planuje Pan Bóg się śmieje"; była to oczywiście forma samousprawiedliwienia się (wg schematu "Bóg tak chciał" abyśmy nie wprowadzili w Polsce waluty euro)

Ponieważ Donald T. nie jest postacią biblijną i nikt nie pali świeczek przed jego wizerunkami, więc wszyscy rozumiemy konwencję wypowiedzi ówczesnego premiera i nikt nie twierdzi że faktycznie widział otwarte niebiosa i siedzącego na tronie Boga Ojca który rechocze słuchając polskiego premiera. Rozumiemy że opowiadanie o Panu Bogu śmiejącym się podczas słuchania słów premiera jest tylko oryginalnym specyficznym żartem tegoż premiera, nawiązującym do polskiego przysłowia...

a teraz do meritum: gdybyśmy podobnie potraktowali uwagi redaktora tekstu biblijnego, zrozumielibyśmy że po prostu jego współcześni mieli za złe Dawidowi że podejmował błędne decyzje jako król.

a problem polega na tym, że traktujemy słowa Biblii dosłownie (NIE jako zaangażowaną kronikę opisującą zdarzenia i opisującą komentarze polityczne do tych zdarzeń) to mamy zupełnie niepotrzebne spory o to która niematerialna postać namówiła Dawida do błędnej decyzji
« Ostatnia zmiana: 14 Maj, 2020, 14:06 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Siedemtwarzy

Odp: Kontrowersja: (2 Sm 24.1) i (1Krn 21.1) Czy Szatan jest bogiem?
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Maj, 2020, 20:18 »
To jest poprostu taka dokładność dawnych dziejów Izraela, a dokładniej tych którzy to spisywali. Tak jak Michal córka Saula w 2 Samuela 6:23 ma nie mieć żadnych dzieci do końca jej życia, a w 2Samuela  21:8 ma już pięciu synów, którzy są wydani na śmierć. Także raz mówił Szatam, raz Bóg, przecież i tak Ci ludzie wtedy na to by  nie wpadli, bo nie mieli takiego dostępu do zwojów, a wiele ustnych relacji poprostu zmieniało swoją barwę za nim trafiło na papier.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Kontrowersja: (2 Sm 24.1) i (1Krn 21.1) Czy Szatan jest bogiem?
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Maj, 2020, 20:38 »
A pamiętacie ten fragment? Cytat wg NW.

"A on rzekł jeszcze: „Dlatego słuchaj słowa Jehowy: Oto widzę Jehowę siedzącego na swoim tronie oraz cały zastęp niebios stojący przy nim, po jego prawicy i po lewicy. 20 I Jehowa rzekł: ‚Kto obałamuci Achaba, żeby wyruszył i padł pod Ramot-Gilead?’ I jeden zaczął mówić to, drugi zaś mówił owo. 21 W końcu wystąpił pewien duch i stanąwszy przed Jehową, powiedział: ‚Ja go obałamucę’. Na to Jehowa rzekł do niego: ‚W jaki sposób?’ 22 Wówczas powiedział: ‚Pójdę i stanę się duchem zwodniczym w ustach wszystkich jego proroków’. On więc rzekł: ‚Obałamucisz go i powiedzie ci się. Idź i zrób tak’. 23 I oto Jehowa włożył ducha zwodniczego w usta wszystkich tych twoich proroków; ale Jehowa zapowiedział ci nieszczęście”

Kto go obałamuci? Ja. A jak to zrobisz? Zwyczajnie. Będę zwodniczy. Idź! Powiedzie Ci się!.
To chyba tłumaczy sporo.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Kontrowersja: (2 Sm 24.1) i (1Krn 21.1) Czy Szatan jest bogiem?
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Maj, 2020, 23:26 »
...
Kto go obałamuci? Ja. A jak to zrobisz? Zwyczajnie. Będę zwodniczy. Idź! Powiedzie Ci się!.
To chyba tłumaczy sporo.

 :) Taki bałamutnik z tego Starotestamentowego Boga Ojca, że jedyne co Go tłumaczy to chyba to, że dał się na chwilę Szatanowi opętać.  >:D


Offline julia7

Odp: Kontrowersja: (2 Sm 24.1) i (1Krn 21.1) Czy Szatan jest bogiem?
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Maj, 2020, 06:11 »
ŚJ osobliwie tłumaczą 2Sm: Jehowa znowu zapłonął gniewem na Izraelitów, gdy ktoś podburzył przeciw nim Dawida, mówiąc: „Idź, policz Izraelitów i Judejczyków”.

Dodali "gdy ktoś" i nie ma problemu xd