Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dziwna sprawa.  (Przeczytany 4203 razy)

Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Dziwna sprawa.
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Maj, 2020, 22:46 »
Nemo nie jestem w twoich butach ale wydaje mi się, że ja nie umiał bym wyrugować kogoś z forum, no może jak za dużo by bluzgał.
Pamiętam kiedy artykuły na gazeta.pl i onet.pl można było komentować bez logowania się. Często czytałem same komentarze bo były bardziej interesujące od samych artykułów. Dziś poziom komentarzy strasznie spadł po tym ja trzeba się rejestrować, jedynie na interii można jeszcze coś ciekawego znaleźć.

Jeśli ktoś agituje czy nawet forsuje swoje teorie to w końcu są tu dorośli ludzie.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Dziwna sprawa.
« Odpowiedź #31 dnia: 12 Maj, 2020, 23:27 »
Nemo nie jestem w twoich butach ale wydaje mi się, że ja nie umiał bym wyrugować kogoś z forum, no może jak za dużo by bluzgał.
Pamiętam kiedy artykuły na gazeta.pl i onet.pl można było komentować bez logowania się. Często czytałem same komentarze bo były bardziej interesujące od samych artykułów. Dziś poziom komentarzy strasznie spadł po tym ja trzeba się rejestrować, jedynie na interii można jeszcze coś ciekawego znaleźć.

Jeśli ktoś agituje czy nawet forsuje swoje teorie to w końcu są tu dorośli ludzie.
Ot. Postaw się na moim miejscu... klakier Bożydara, do teraz obecny na forum pod innym, nickiem. Wywaliłbyś, czy nie, gdyby pod Twoim adresem leciały takie inwektywy? Ja go nie wywaliłem, zostawiłem, jedynie został on zmoderowany. Napisał co chciał. Jaką decyzję byś podjął? Poczytaj przed Twoją decyzją.
https://sjwp.pl/index.php?topic=8295.msg182876#msg182876
« Ostatnia zmiana: 13 Maj, 2020, 00:29 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline NNN

Odp: Dziwna sprawa.
« Odpowiedź #32 dnia: 12 Maj, 2020, 23:31 »



                                              https://www.facebook.com/marek.yhn/posts/2885364391527152
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Sebastian

Odp: Dziwna sprawa.
« Odpowiedź #33 dnia: 13 Maj, 2020, 01:18 »
pozornie wydawałoby sie że po poznaniu "prawdy o prawdzie" niemożliwe jest ponowne uwierzenie w organizację, ale taki przypadek (że ktoś na nowo uwierzy w organizację) jest mimo wszystko możliwy.

niektórzy ludzie potrzebują "łatwych odpowiedzi na trudne pytania", a religia (co prawda iluzorycznie ale jednak) zaspokaja tę potrzebę.

jeśli ktoś wymyśli sobie jakieś przekonujące _dla_niego_ usprawiedliwienie dla organizacji, to będzie w nią wierzył i będzie jej służył

spotkałem już ludzi którzy usprawiedliwiali organizację np. tym że inne religie są jeszcze gorsze (czyli inne religie to wielka nierządnica a jw.org to taka mała cichodajka)

spotkałem już ludzi którzy np. twierdzili że jak Ciało Kierownicze fałszywie prorokowało to pewnie autor pisał to po spożyciu alkoholu, a jak wiadomo po alkoholu ludzie robią różne głupstwa;

obydwa te usprawiedliwienia są (mówiąc delikatnie) mocno kuriozalne, ale jeśli komuś pozwala to ocalić dotychczasowy poukładany świat, to zniewolony umysł może tak kulawe wytłumaczenie zaakceptować
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Proctor

Odp: Dziwna sprawa.
« Odpowiedź #34 dnia: 19 Maj, 2020, 11:40 »
Chyba mam nagranie komitetu Bożydara. Sprawdzę.


Offline zawsze letni

Odp: Dziwna sprawa.
« Odpowiedź #35 dnia: 30 Maj, 2020, 17:43 »
Chyba mam nagranie komitetu Bożydara. Sprawdzę.
Wszystko co spłodził zostawił na swoim kanale.

https://www.youtube.com/channel/UCXYFKni3QGALNlqGyMMc2-A/videos
Wolę mieć pytania, na które nie mogę odpowiedzieć, niż odpowiedzi, na które nie mogę zadawać pytań! /exjwcriticalthinkers/


Offline Agnesja

Odp: Dziwna sprawa.
« Odpowiedź #36 dnia: 30 Maj, 2020, 23:49 »
Miałem w ulubionych wątek Bożydara i wróciłem do niego. Chciałem odsłuchać jego komitet, a tu zong. Nie ma nagrań i to wszystkich. Jest to przynajmniej drugi forumowicz, który swoje zabawki zabrał :-\
 

Bez Paniki!
Jest na YT

Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać mężczyznę, wystarczyła kobieta.
                              Św. Ambroży


Offline sawaszi

Odp: Dziwna sprawa.
« Odpowiedź #37 dnia: 31 Maj, 2020, 00:26 »
Porada lekarska (psychiatryczna) jest wskazana dla tych szarlatanów duchowych !
Wszystko co spłodził zostawił na swoim kanale.

https://www.youtube.com/channel/UCXYFKni3QGALNlqGyMMc2-A/videos