Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kuszenie Jezusa.  (Przeczytany 7154 razy)

Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Kuszenie Jezusa.
« Odpowiedź #60 dnia: 15 Maj, 2020, 19:11 »
Poznałem całkiem miłą dziewczynę od ŚJ. Miała tę przewagę nad innymi, że umiała myśleć. Trochę się zakolegowaliśmy (bez podtekstów). Wyszło nam sporo rozmów. Na początku człowiek się obawia, czy to nie jakaś z tych sprzedajnych, nagrywających i sprzedajnych, jakich każdy może sam poznać.

Rozmowy były o wszystkim. Wałkowaliśmy też Biblię tak trochę w oderwaniu od różnych wykładni. Było również kuszenie Jezusa. Czy Jezus po 40 dniach niejedzenia mógł mieć halucynacje? Być może tak. Zobacz co się stanie, gdy siadasz na karuzele dla dzieci, a ja pokręcę Cię 3 dni non stop. Być może Twoja psychika będzie nie do odrobienia, oprócz halunów.
Czy mógł rozmawiać ze swoim alter ego? Oczywiście, że mógł.
Na co co byś skusił Jezusa? Na babe, taką cycastą jak Ty. 
Przestań! Posiadanie baby nie jest karalne.
To co jest karalne? jedzenie jabłek czy innych gruszek komuś w sadzie, gdzie Cię właśnie wsadzili?

Ona nie jest już ŚJ. Wie czym jest religia. Jezusa, nawet nieskuszonego, niezasysa.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Kuszenie Jezusa.
« Odpowiedź #61 dnia: 15 Maj, 2020, 20:57 »
No właśnie nie większość.
Dlatego pytam z czego wynika ta łaska wiary?
Może ktoś wie  ???

Jedynie Bóg Jedyny wie. No może jedynie nie jedyny  ;)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Kuszenie Jezusa.
« Odpowiedź #62 dnia: 18 Czerwiec, 2020, 23:32 »
Z tym kuszeniem na władzę to przypomniało mi się jeszcze takie doświadczenie z dziećmi - ciasteczkowa próba.
Zostawiasz dziecko sam na sam z ciastkiem, może je zjeść albo zostawić a w nagrodę później dostanie więcej ciasteczek.

Tu  jest podobne z pianką

Teraz na nad światem albo później nad wszechświatem. ::)
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwiec, 2020, 23:36 wysłana przez NieZnaPrawdy »


Offline dziewiatka

Odp: Kuszenie Jezusa.
« Odpowiedź #63 dnia: 19 Czerwiec, 2020, 08:31 »
40 dni to nie możliwe żaden człowiek nie wytrzyma tak długo bez picia, nawet mocz się kiedyś skończy.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Kuszenie Jezusa.
« Odpowiedź #64 dnia: 19 Czerwiec, 2020, 18:40 »
40 dni to nie możliwe żaden człowiek nie wytrzyma tak długo bez picia, nawet mocz się kiedyś skończy.

Zatem, nawet kuszenie przynosi nam argument na boskość JC. Tak na marginesie, to mitologia Greków i Rzymian zawiera więcej niemożliwych historii.  ;)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Kuszenie Jezusa.
« Odpowiedź #65 dnia: 23 Sierpień, 2020, 14:56 »
Co by nie tworzyć nowego wątku a pozostając w temacie kuszenia.

Chyba we wszystkich chrześcijańskich religiach straszy się kuszeniem a nawet gorzej, opętaniem.
Natomiast mniej, a już u ŚJ to wcale, nie mówi się o pośrednim lub bezpośrednim kontakcie Boga z nami.

Zobaczymy jak w ujęciu statystycznym ma się sprawa kuszenia w Biblii.
Kojarzę tylko dwa opisane w Biblii przypadki kuszenia - Ewy i Jezusa, czyli za każdym razem osoba doskonała.

Z drugiej strony kontaktów Boga z ludźmi w rozmaitych formach (sny, wizje, głos, anioł, prorok z przekazem)
jest opisane tam tyle, że nie potrafię wymienić.

Podążając tym tropem myślenia  powinienem się spodziewać u mych drzwi bardziej anioła niż diabła, jako żem grzesznik.





Offline Sebastian

Odp: Kuszenie Jezusa.
« Odpowiedź #66 dnia: 23 Sierpień, 2020, 15:28 »
Zobaczymy jak w ujęciu statystycznym ma się sprawa kuszenia w Biblii.
Kojarzę tylko dwa opisane w Biblii przypadki kuszenia - Ewy i Jezusa, czyli za każdym razem osoba doskonała.
a Józef egipski i żona Potyfara?
a Zuzanna i kapłani (w deuterokanonicznej części księgi Daniela)?
a apostoł Piotr (kuszony do zaparcia się 3x)?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Kuszenie Jezusa.
« Odpowiedź #67 dnia: 23 Sierpień, 2020, 16:48 »
a Józef egipski i żona Potyfara?
a Zuzanna i kapłani (w deuterokanonicznej części księgi Daniela)?
a apostoł Piotr (kuszony do zaparcia się 3x)?

Szatan kusił Piotra?
Coś przeoczyłem?


Offline Sebastian

Odp: Kuszenie Jezusa.
« Odpowiedź #68 dnia: 23 Sierpień, 2020, 17:05 »
Szatan kusił Piotra?
Coś przeoczyłem?
Piotra kusili ludzie ale (uwzględniając słowa Jezusa: "Szatan zażądał aby przesiać was jak pszenicę") można to kuszenie przypisać samemu szatanowi
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Kuszenie Jezusa.
« Odpowiedź #69 dnia: 23 Sierpień, 2020, 18:35 »
Sebastianie, czasu pozostało mi nie wiele.. do poniedziałku a Szatan za pomocą Ciebie kusi mnie, żeby tu pisać.

Idąc twoim tokiem rozumowania to można by powiedzieć, że Bóg albo Szatan kusili aniołów za pomocą córek ludzkich.

Ja wolałbym trzymać się raczej tego co jest pisane wprost, a wprost znam tylko dwa opisy kuszenia.


Offline Sebastian

Odp: Kuszenie Jezusa.
« Odpowiedź #70 dnia: 23 Sierpień, 2020, 20:00 »
tak czy inaczej _istnieją_ inne od podanych przez Ciebie przykłady kuszenia opisanego w Biblii

nie wiem czy opowiadanie o Zuzannie jest wg Ciebie częścią Biblii, ale co do Józefa i żony Potyfara niewątpliwie jest to fragment biblijny i niewątpliwie opowiada o kuszeniu niedoskonałego mężczyzny przez niedoskonałą kobietę

mamy także spis ludności w czasach Dawida - i tutaj pisarze biblijni nie są jednomyślni (jeden pisze że kusicielem był Jahwe drugi twierdzi że kusicielem był szatan)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Kuszenie Jezusa.
« Odpowiedź #71 dnia: 23 Sierpień, 2020, 20:16 »
40 dni to nie możliwe żaden człowiek nie wytrzyma tak długo bez picia, nawet mocz się kiedyś skończy.
[/b][/size]
Nieprawda. Głodówki są bardzo popularne i są osoby które wytrzymują nawet 40 dni bez jedzenia.
cyt: Jak rozpocząć głodówkę?

Podjęcie się głodówki powinniśmy zacząć od solidnego przygotowania teoretycznego. Najlepiej prześledzić odpowiednią literaturę. Sporo wartościowych treści na ten temat znajdziemy w książkach Giennadija Małachowa. Głodówkę najlepiej rozpocząć przeprowadzać raz na dwa tygodnie – po 24-36 godzin, by następnie – po 1-2 miesiącach, zacząć głodówki 2-3 dniowe.  Po 2-3 miesiącach takiego programu głodówek, będziemy gotowi do głodówki 5-7 dniowej. Będziemy mieli już wystarczająco dużo własnego doświadczenia – radzi Giennadij Małachow w swojej książce „Podstawy samouzdrawiania”. Najdłuższa głodówka nie powinna jednak trwać dłużej niż 40 dni, może wówczas nastąpić wyniszczenie organizmu. Zasada głodówki mówi, że im cięższa i bardziej zaawansowana choroba, tym dłużej powinna ona trwać.

cały artykuł: https://sjwp.pl/index.php?action=post;quote=220018;topic=9879.60
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Kuszenie Jezusa.
« Odpowiedź #72 dnia: 30 Sierpień, 2020, 19:52 »
Sebastian, masz rację,

Po prostu źle sformułowałem problem.
Chodziło mi o kuszenie w takiej postaci gdzie szatan przemawia osobiście.
Z takich sytuacji w Biblii kojarzę tylko dwie.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Kuszenie Jezusa.
« Odpowiedź #73 dnia: 30 Sierpień, 2020, 20:27 »
(mtg): takiem tam z YT  >:D

« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień, 2020, 20:31 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Sebastian

Odp: Kuszenie Jezusa.
« Odpowiedź #74 dnia: 30 Sierpień, 2020, 20:50 »
Sebastian, masz rację,

Po prostu źle sformułowałem problem.
Chodziło mi o kuszenie w takiej postaci gdzie szatan przemawia osobiście.
Z takich sytuacji w Biblii kojarzę tylko dwie.
ja kojarzę jeszcze trzecią sytuację: gdy szatan kusi samego Jahwe a tenże Jahwe spełnia jego postulaty - zagadka - który fragment biblijny mam na myśli?

podpowiedź: szatan nie tylko _przemawia_ ale przemawia _osobiście_
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień, 2020, 20:52 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)