Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 872 Świadków zmarło w wyniku Covid 19  (Przeczytany 2737 razy)


Offline Roszada

Odp: 872 Świadków zmarło w wyniku Covid 19
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Maj, 2020, 22:55 »
A jednak. :-\
Szukałem po polsku, ale jeszcze nie ma.
Nie wiadomo czy dadzą, by nie robić złych wieści.
Cytuj
Sadly, to date, 872 of our dear brothers and sisters worldwide have died as a result of contracting the COVID-19 virus.

Tłum google:

Niestety, jak dotąd 872 naszych drogich braci i sióstr na całym świecie zmarło w wyniku zarażenia wirusem COVID-19.


Offline Sebastian

Odp: 872 Świadków zmarło w wyniku Covid 19
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Maj, 2020, 00:24 »
oni mają informację o każdej śmierci każdego parafianina? dziwne...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Siedemtwarzy

Odp: 872 Świadków zmarło w wyniku Covid 19
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Maj, 2020, 06:23 »
To 872 mozliwosci, żeby dać świadectwo podczas pogrzebu, nawet w ograniczonych możliwościach. Starsi i pionierzy będą się zabijać o ten czas. To oczywiście sarkazm z mojej strony, bo ogólnie szkoda mi, każdego istnienia ludzkiego, któremu nie jest dane dalej żyć...


Offline Roszada

Odp: 872 Świadków zmarło w wyniku Covid 19
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Maj, 2020, 08:10 »
oni mają informację o każdej śmierci każdego parafianina? dziwne...
Może NO dostali prikaz by podawać wszelkie dane do Biura Krajowego.
Może były początkowo zamiary 'chwalić się', że u nich nie umierają, że Jehowa strzeże swój lud.
Teraz zaś wyszło, że jest inaczej, że ŚJ jak wszyscy inni ludzi. :-\
Tylko może bardziej zdyscyplinowani i na dodatek odczytują to w ramach oczekiwanego wielkiego ucisku.

Po polsku tekst o 872 zmarłych:

https://www.jw.org/pl/wiadomosci/jw/region/swiat/Mi%C4%99dzynarodowa-spo%C5%82eczno%C5%9B%C4%87-braterska-pociesza-cierpi%C4%85cych-z-powodu-pandemii/


Offline Sebastian

Odp: 872 Świadków zmarło w wyniku Covid 19
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Maj, 2020, 17:16 »
liczba 872 wydaje się bardzo niska - jest to około 0,01% populacji (inaczej 1/10.000)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: 872 Świadków zmarło w wyniku Covid 19
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Maj, 2020, 18:10 »
liczba 872 wydaje się bardzo niska - jest to około 0,01% populacji (inaczej 1/10.000)

Sebastianie, a jaka śmiertelność ŚJ by Cię zadowoliła, tzn nie byłaby wg Ciebie bardzo niska?  ;)
Ta obecnie podana jest już trzykrotnie wyższa niż globalna umieralność na koronawirusa dla ogółu ludzkości. Oczywiście wg oficjalnych danych.


Offline Sebastian

Odp: 872 Świadków zmarło w wyniku Covid 19
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Maj, 2020, 19:57 »
spodziewałem się że znaczna ilość osób będących na krawędzi odejścia z organizacji użyje pandemii jako sposobu na zniknięcie ze statystyki zborowej;

w zasadzie każda przeprowadzka do innego powiatu może być okazją do wprowadzenia dotychczasowych znajomych w błąd (można okłamać starszyznę że Brat Jan Kowalski poszedł do szpitala i tam umarł, a naprawdę żyć sobie w innej części kraju);

w ten sposób można zapobiec wykluczeniu czy ogólnie zapobiec komitetowi sądowniczemu, a w innej części Polski normalnie sobie żyć i nadal utrzymywać kontakt z dotychczasową rodziną

z uwagi na powyższe spodziewałem się 20-30x wyższych statystyk "śmiertelności" niż u ogółu ludności
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: 872 Świadków zmarło w wyniku Covid 19
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Maj, 2020, 21:04 »
spodziewałem się że znaczna ilość osób będących na krawędzi odejścia z organizacji użyje pandemii jako sposobu na zniknięcie ze statystyki zborowej;

w zasadzie każda przeprowadzka do innego powiatu może być okazją do wprowadzenia dotychczasowych znajomych w błąd (można okłamać starszyznę że Brat Jan Kowalski poszedł do szpitala i tam umarł, a naprawdę żyć sobie w innej części kraju);

w ten sposób można zapobiec wykluczeniu czy ogólnie zapobiec komitetowi sądowniczemu, a w innej części Polski normalnie sobie żyć i nadal utrzymywać kontakt z dotychczasową rodziną

z uwagi na powyższe spodziewałem się 20-30x wyższych statystyk "śmiertelności" niż u ogółu ludności
[/b][/size]

Trochę grubymi nićmi szyte ogłaszać śmierć, aby w innym mieście nowe życie rozpocząć. Ludzie mają rodziny, znajomych, współbraci itp. Nie utrzymasz tajemnicy. Lepszym rozwiązaniem jest przeprowadzka do innego miasta na drugi kraniec Polski, a jeszcze lepiej za granice i zerwanie jakiegokolwiek kontaktu ze znajomymi i rozpoczęcie nowego życia. Nawet jak usłyszą o tobie, to masz to w nosie. Zerwałeś kontakty i już.
Amen!!
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Sebastian

Odp: 872 Świadków zmarło w wyniku Covid 19
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Maj, 2020, 22:42 »


Trochę grubymi nićmi szyte ogłaszać śmierć, aby w innym mieście nowe życie rozpocząć. Ludzie mają rodziny, znajomych, współbraci itp. Nie utrzymasz tajemnicy. Lepszym rozwiązaniem jest przeprowadzka do innego miasta na drugi kraniec Polski, a jeszcze lepiej za granice i zerwanie jakiegokolwiek kontaktu ze znajomymi i rozpoczęcie nowego życia. Nawet jak usłyszą o tobie, to masz to w nosie. Zerwałeś kontakty i już.
Amen!!
no właśnie coś takiego miałem na myśli, a ta koronowirusowa śmierć to tak zupełnie w tle, żeby rozleniwić starszyznę.
Przecież nie mówię żeby wysyłać starszyznie sms-a o treści: "idę do szpitala umrzeć na koronę" :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: 872 Świadków zmarło w wyniku Covid 19
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Maj, 2020, 15:06 »
Artykuł informujący o 872 ŚJ zmarłych na skutek zarażenia koronawirusem powodującym chorobę COVID-19 jest też w języku polskim:

https://www.jw.org/pl/wiadomosci/jw/region/swiat/Mi%C4%99dzynarodowa-spo%C5%82eczno%C5%9B%C4%87-braterska-pociesza-cierpi%C4%85cych-z-powodu-pandemii/


Offline josh82

Odp: 872 Świadków zmarło w wyniku Covid 19
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Maj, 2020, 17:27 »
Dowiedziałem się dziś od Starszego, że na wczorajszym zebraniu odczytano ogłoszenie, że zmarło 40 Świadków, z czego 2 przypadki w Polsce.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: 872 Świadków zmarło w wyniku Covid 19
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Maj, 2020, 21:41 »
Dowiedziałem się dziś od Starszego, że na wczorajszym zebraniu odczytano ogłoszenie, że zmarło 40 Świadków, z czego 2 przypadki w Polsce.

Czyli co innego czytają na zebraniach a co innego piszą na je.org? 872 trochę różni się od 40.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: 872 Świadków zmarło w wyniku Covid 19
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Maj, 2020, 22:26 »
Ale oni w tym artykule, który zalinkowałem powyżej, piszą przecież:
" Niestety, do tej pory na skutek zarażenia koronawirusem powodującym chorobę COVID-19 na całym świecie zmarło 872 naszych kochanych braci i sióstr."


Offline josh82

Odp: 872 Świadków zmarło w wyniku Covid 19
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Maj, 2020, 23:14 »
Teraz się pogubiłem - rzeczywiście piszą o 872 zmarłych.

Jutro zapytam "swojego" Starszego o konkrety.
« Ostatnia zmiana: 13 Maj, 2020, 23:18 wysłana przez josh82 »