Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dzień dobry  (Przeczytany 8570 razy)

Offline Blue

Dzień dobry
« dnia: 24 Kwiecień, 2020, 20:27 »
Cześć obcy mi ludzie.
Chciałem się przywitać i powiedzieć kilka zdań o sobie. Nie jestem exjw, wręcz przeciwnie: jestem czynnym głosicielem, sługą pomocniczym a nawet pełnie obowiązki jednego z wielkiej trójki w pewnym zborze w pewnym mieście w Polsce. Dlaczego zatem tutaj piszę? Cóż, jestem tzw. PIMO czyli Physically In Mentally Out. Wybudziłem się kilka miesięcy temu, choć poważne wątpliwości miałem od lat. Dlaczego nadal jestem JW? Cóż... powody pewnie nie są oryginalne. Rodzina, praca z "braćmi", krucha emocjonalnie żona, jej rodzina a nawet kwestie spdakowe. No i nie mam żadnych przyjaciół po za zborem. Chociaż chcę to zmienić.

No to na razie tyle :)


Offline josh82

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Kwiecień, 2020, 20:31 »
Dzień dobry :)
Nowe źródło informacji "z pierwszej ręki".

Odnoszę wrażenie, że piszesz jak młoda osoba, choć Twój awatar przypomina "brata Bogdana" z opowieści Inkluzywnej Ekskluzywności (jednego z uczestników tego forum). Ile masz lat?
« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień, 2020, 20:33 wysłana przez josh82 »


Offline Roszada

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Kwiecień, 2020, 20:33 »
Witaj!
Przywitał Cię jako drugi nie exŚJ, ale ten co historię o nich napisał.
Poniżej patrz.
Cieszę się że jesteś z nami. :)

Tam napisałem o takich też jak TY, jak sam wspomniałeś:
Cytuj
Ruch w swoich szeregach zrzesza następujące grupy osób:

1. Aktualnych Świadków Jehowy, którzy z różnych powodów nie mogą jeszcze opuścić tej organizacji (powiązania rodzinne, pracownicze, mieszkaniowe, strach przed ostracyzmem), oraz tych, którzy formalnie nie zostali jeszcze wykluczeni.


Marzena

  • Gość
Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Kwiecień, 2020, 20:35 »
Witaj Blue.
Szacun, że wybudziłeś się z miejsca, w którym jesteś i że potrafisz zachować równowagę w swoim życiu. Bo chyba tak jest skoro ciągniesz swoje życie na dwóch etatach tak na prawdę.
Życzę wszystkiego dobrego.


Offline Blue

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Kwiecień, 2020, 20:39 »
Ze względów bezpieczeństwa odpowiem, że mam 2x lat. Czyli jeszcze gówniarz. Mimo młodego wieku cieszę się wielkim poważaniem w zborze. Nawet większym, od kiedy jestem "skrytym odstępcą". Podobno moje wypowiedzi są bardziej przemyślane ( a ja po prostu przemycam jakieś spostrzeżenia, które mam nadzieje pobudzą kogoś do myślenia ) oraz bardziej dbam o braci i siostry ( po prostu mam empatie xD ).


Offline hiacynta

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Kwiecień, 2020, 20:57 »
Witam Cię również, zbudowana jestem, że dołączają nowe wybudzone osoby. Życzę Ci wytrwałości bo ciężko jest żyć w zborze z wiedzą o tej tzw. prawdzie. Pisz zatem co ci leży na sercu, dziel się swoją wiedzą 🙂🙂🙂🙂


Offline Siedemtwarzy

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Kwiecień, 2020, 21:29 »
Witam serdecznie. Grać na dwa fronty jest trudno, ale czasami dla dobra rodziny, jak to ładnie powiedziałeś, kruchej emocjonalnie zony, trzeba tak żyć. Życzę Ci spokoju umysłu  i miło słyszeć, że jeszcze ktoś jest empatycznie nastawiony w orgu do innych współbraci:) Powodzenia...


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Kwiecień, 2020, 21:44 »
 :) Witaj obcy Blue  ;)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Kwiecień, 2020, 21:55 »
Ze względów bezpieczeństwa odpowiem, że mam 2x lat. Czyli jeszcze gówniarz. Mimo młodego wieku cieszę się wielkim poważaniem w zborze. Nawet większym, od kiedy jestem "skrytym odstępcą". Podobno moje wypowiedzi są bardziej przemyślane ( a ja po prostu przemycam jakieś spostrzeżenia, które mam nadzieje pobudzą kogoś do myślenia ) oraz bardziej dbam o braci i siostry ( po prostu mam empatie xD ).

Witaj BLUE
Świetnie, że działasz w kontrwywiadzie, składam niski pokłon - Jesteś bardzo szczery, odważny a przede wszystkim ostrożny, sadzę Jesteś młodym strażnikiem galaktyki (Ww). Dziel się zdobytymi trofeami sekty, aby wiedziała, że przybywa nowych w jej szeregach konspiratorów- POWODZENIA w działaniu. UWAŻAJ TU TEŻ są szpiedzy  :)


Offline Estera

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Kwiecień, 2020, 22:07 »
Cześć obcy mi ludzie.
Chciałem się przywitać i powiedzieć kilka zdań o sobie. Nie jestem exjw, wręcz przeciwnie: jestem czynnym głosicielem, sługą pomocniczym a nawet pełnie obowiązki jednego z wielkiej trójki w pewnym zborze w pewnym mieście w Polsce. Dlaczego zatem tutaj piszę? Cóż, jestem tzw. PIMO czyli Physically In Mentally Out. Wybudziłem się kilka miesięcy temu, choć poważne wątpliwości miałem od lat. Dlaczego nadal jestem JW? Cóż... powody pewnie nie są oryginalne. Rodzina, praca z "braćmi", krucha emocjonalnie żona, jej rodzina a nawet kwestie spdakowe. No i nie mam żadnych przyjaciół po za zborem. Chociaż chcę to zmienić.
No to na razie tyle :)
   Blue.
   Witaj, młody, empatyczny człowieku.
   Świetnie, że tu się znalazłeś, nickiem, w moim ulubionym kolorze.
   Fajnie, że młodzi ludzie się wybudzają i myślę, że jeszcze wielu do nas dołączy.
   Pozdrawiam serdecznie.
   Dedykacją.
      
  "Estera"
   :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline josh82

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Kwiecień, 2020, 22:30 »
Mała korekta Estero - "Lemon tree" nie jest piosenką Beatles'ów.


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Kwiecień, 2020, 22:47 »
Witaj, czy możesz napisać jak trafiłeś na to forum ?
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Kwiecień, 2020, 23:54 »
Witaj wśród nas. Czuj się tutaj jak najlepiej, czytaj, pisz, korzystaj z wiedzy tu zawartej i dziel się jeżeli zechcesz swoją wiedzą. No i baw się dobrze.
Pozdrowienia z kujawsko-pomorskiego.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 262
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Kwiecień, 2020, 01:04 »
Witaj Blue.
Skoro jesteś czynnym to pewnie niezły dreszcz emocji tu się zarejestrować. ;D ;D ;D

Od dawana poczytujesz nas?


Offline Safari

Odp: Dzień dobry
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Kwiecień, 2020, 03:13 »
Hej!
Powodzenia w szukaniu przyjaciol.!

Opowiedz jak sie wybudzales😊 ciekawa jestem 😄
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris