Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net  (Przeczytany 23993 razy)

Offline Blue

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #195 dnia: 20 Sierpień, 2021, 15:24 »
Wyobraźcie sobie przez chwilę, że jesteście "światusem", który nigdy nie miał kontaktu z Organizacją. Macie dobrego kolegę z dawnych czasów, który został Świadkiem Jehowy. Nie widzieliście się od jakiegoś czasu, aż tu nagle przysyła wam zgrabnego sms z zaproszeniem na kongres Świadków Jehowy. W wiadomości nawiązuje do prywatnych wydarzeń z Twojego życia, ale to nic dziwnego - przecież to Twój kolega i o różnych rzeczach rozmawialiście.

Jak byście jednak zareagowali, gdybyście poniewczasie dowiedzieli się, że on tego smsa urabiał razem z 5-6 osobami na godzinnym, religijnym spotkaniu, podczas którego opowiadał wszystkim jakie to masz głupie ateistyczne/katolickie poglądy, że masz konkubinę/przyjaciela z którym sypiasz bez ślubu, że ostatnio się przeprowadziłeś a do tego podaje Twoje imię i nazwisko?

Takie rzeczy to codzienność służby przez ZOOMa. Co o tym myślicie?


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #196 dnia: 20 Sierpień, 2021, 21:42 »
Wyobraźcie sobie przez chwilę, że jesteście "światusem", który nigdy nie miał kontaktu z Organizacją. Macie dobrego kolegę z dawnych czasów, który został Świadkiem Jehowy. Nie widzieliście się od jakiegoś czasu, aż tu nagle przysyła wam zgrabnego sms z zaproszeniem na kongres Świadków Jehowy. W wiadomości nawiązuje do prywatnych wydarzeń z Twojego życia, ale to nic dziwnego - przecież to Twój kolega i o różnych rzeczach rozmawialiście.

Jak byście jednak zareagowali, gdybyście poniewczasie dowiedzieli się, że on tego smsa urabiał razem z 5-6 osobami na godzinnym, religijnym spotkaniu, podczas którego opowiadał wszystkim jakie to masz głupie ateistyczne/katolickie poglądy, że masz konkubinę/przyjaciela z którym sypiasz bez ślubu, że ostatnio się przeprowadziłeś a do tego podaje Twoje imię i nazwisko?

Co o tym myślicie?
[/b]

Ale bym się w k.......... tzn zdenerwowałbym się. A tego swego kolegę to..........., tzn przeprowadziłbym z nim męską rozmowę.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Sinéad

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #197 dnia: 21 Sierpień, 2021, 15:15 »
Wyobraźcie sobie przez chwilę, że jesteście "światusem", który nigdy nie miał kontaktu z Organizacją. Macie dobrego kolegę z dawnych czasów, który został Świadkiem Jehowy. Nie widzieliście się od jakiegoś czasu, aż tu nagle przysyła wam zgrabnego sms z zaproszeniem na kongres Świadków Jehowy. W wiadomości nawiązuje do prywatnych wydarzeń z Twojego życia, ale to nic dziwnego - przecież to Twój kolega i o różnych rzeczach rozmawialiście.

Jak byście jednak zareagowali, gdybyście poniewczasie dowiedzieli się, że on tego smsa urabiał razem z 5-6 osobami na godzinnym, religijnym spotkaniu, podczas którego opowiadał wszystkim jakie to masz głupie ateistyczne/katolickie poglądy, że masz konkubinę/przyjaciela z którym sypiasz bez ślubu, że ostatnio się przeprowadziłeś a do tego podaje Twoje imię i nazwisko?

Takie rzeczy to codzienność służby przez ZOOMa. Co o tym myślicie?

Blue, dobre pytanie do przemyślenia!
Pewnie bym się zniesmaczyła i taka osoba byłaby zablokowana w moim telefonie. Nieraz już słyszałam takie przeciągane odwiedziny gdzie ktoś ewidentnie nie chce tego ciągnąć ale chyba nie ma na tyle asertywności żeby odmówić aby do niego nie dzwonić. Albo wymyślają tysiące powodów „no dzisiaj to nie, bo… nie mam czasu/źle się czuje/mam „chorom curke”/zdechł mi chomik/whatever.

Ale myślę też że nie trzeba być światusem żeby takie zniesmaczenie poczuć. Wystarczy posłuchać babskich plotek zborowych żeby się przekonać ze plotkarze i plotkary wszystko o wszystkich wiedzą. No to skoro nie maja oporów by obgadać siostrę która tego akurat nie słyszy to co za problem później obgadać mnie? Trzymam bardzo duży dystans do ludzi ze zboru i już samo to wystarczy za powód do plotek, ze jestem zarozumiała albo sie odosabniam itp.

Dla mnie osobiscie bardzo żenujące było wysłuchiwanie tych wszystkich rewelacji na temat życia zainteresowanych podczas zbiórek.
2018 - p.i.m.o.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #198 dnia: 21 Sierpień, 2021, 22:43 »
W wiadomości nawiązuje do prywatnych wydarzeń z Twojego życia, ale to nic dziwnego - przecież to Twój kolega i o różnych rzeczach rozmawialiście.
[/b][/size]
To jest właśnie to co od dłuższego czasu można zaobserwować w organizacji. Nie ma w niej miejsca na odruchy czysto ludzkie. Wszystko musi być podporządkowane organizacji i jej działalności. Nawet przyjaźnie, sympatie, rodzina muszą być złożone na ołtarzu JWorg. A z człowieka zrobią podporządkowanego cyborga.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #199 dnia: 10 Wrzesień, 2021, 10:26 »
To co się dzieje na tych zbiórkach to intelektualny kataklizm i poziom podstawówki. Pisanie grupowym wysiłkiem listów do zainteresowanych. Nie da się tego słuchać, nie da się w tym brać udziału, chyba że ktoś jest już przekonany.

To przerażające jak mało organizacja ma do zaoferowania. Ludzie siedli na dupach na kwarantannach, zamknęli sale i się okazało, że religia nie ma racji bytu i nie ma o czym gadać.


Offline Legion

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #200 dnia: 10 Wrzesień, 2021, 14:06 »
Na samym początku jeszcze to głoszenie wyglądało tak, że dzwoniono do znajomych i dawano telefon na głośnomówiący, przy czym oczywiście rozmówca/zainteresowany o tym nie wiedział. Wszyscy przysłuchujący się na zoomie mieli za to się wyciszyć.
Nie trzeba dużo mówić, że młodzi od razu kapnęli się, że coś tu nie gra i jest to chamskie zachowanie. Przecież nikt z nas nie chciałby rozmawiać i wylewać często swoje prywatne sprawy nie wiedząc że po drugiej stronie słucha naszych wynurzeń 5-10 osób których kompletnie nie zna.
Pamiętam nawet wyjaśnienia jednego ze starszych, który chciał takie stanowisko obronić, że przecież żadne RODO ani inne prawo nie jest łamane.

Na szczęście podczas innej sytuacji, gdy żona tego brata dzwoniła na głośniku do swojej znajomej, ta (znajoma/zainteresowana) zaczęła mówić o tym jak jej mąż to myśli tylko o "ciupcianiu", padło jeszcze kilka nieteokratycznych i niewygodnych zdań, które nie powinny paść publicznie i temat stał się w miarę jasny 🤣
W zborze zaprzestano takiej praktyki, a po jakimś czasie znalazło się wprost ogłoszenie albo list z Nadarzyna aby dzwoniąc nie uruchamiać zestawu głośnomówiącego.


Offline Blue

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #201 dnia: 20 Wrzesień, 2021, 10:35 »
Raport z głoszenia przez ZOOM z kilku zborów. (Wszystko z pierwszej ręki)

W jednym zborze pewna siostra pisze co służbę list do jednej z swoich zainteresowanych. Po pierwszej zbiórce razem z kilkoma osobami układa list, po kolejnej przepisuje go na czysto wprowadzając ewentualne poprawki. ( Wszystko zajmuje kilku osobom z 1 - 1.5 godziny, czyli razem raportują nawet 5-8h!)
Następnie siostra wysyła ten list do zainteresowanej na poczcie. I teraz najlepsze: ona wysyła te listy do 5-6 osób od początku pandemii. Do tej pory nie dostała na nie żadnej odpowiedzi :)

W innym zborze pewien brat wysyła smsy do swoich kolegów z szkoły. Za każdym razem liczy odwiedziny ponowne. Rozmowa toczy się już od kilku miesięcy. Co w tym ciekawego? Ano to, że te "głoszenie" to po prostu rozmowy o pracy/rodzinie/hobby. Brat od kilku miesięcy "buduje fundament" by w końcu zaatakować jakimś artykułem. Oczywiście każda wiadomość to okazji do godzinnej służby na zoomie z kilkoma osobami.

Inna siostra robi to samo, tylko używa komunikatora do rozmowy z córką braci. Z nią to już w ogóle jest lajcik - cały czas uprawia small talk i tylko czasami zapyta, czy podobają się jej zebrania lub czy myślała może o dołączeniu do szkoły teokratycznej. Godziny lecą...

Jeszcze inna starsza siostra co zbiórkę dzwoni do swoich koleżanek. Ma ich z 5-6. Z każdą rozmawia z 10-15 minut a reszta grupy na Zoomie sobie grzecznie siedzi i pije kawkę, je ciasteczka, etc. Co jakiś czas jedna z jej koleżanek połączy się na zebranie.
Tutaj widać gdzie ŚJ mogą odnieść rzeczywisty sukces - znudzone starsze kobiety, które lubią sztywne zasady oraz miłych/grzecznych ludzi. Chociaż i tak takie osoby po prostu łączą się na wykłady i... tyle. Większość z nich nie robi nic więcej jeśli chodzi o przyłączenie się do zbioru, wiele po jednym lub kilku zebraniach już więcej się nie łączy.

Tak było np. po pamiątce - większość zainteresowanych nie dotrwała do końca i rozłączyła się wcześniej.
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień, 2021, 10:38 wysłana przez Blue »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 990
  • Polubień: 8481
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #202 dnia: 20 Wrzesień, 2021, 13:32 »
Witaj Blue: Podziwiam jaki masz silny wpływ na innych, ze spowiadają się tak szczegółowo, kiedy prowadziłem zbiórki stosując chytre sztuczki wobec zgromadzonych opowiadali ku '' zbudowaniu'' innych swoje doświadczenie '' zawodowe'' głoszenia.
Ciekawie ujmujesz takie historyjki które nie są Twoją wyobraźnią lecz autentycznym faktem szaraczków - pozdrawiam


Offline Blue

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #203 dnia: 20 Wrzesień, 2021, 15:00 »
Witaj Blue: Podziwiam jaki masz silny wpływ na innych, ze spowiadają się tak szczegółowo, kiedy prowadziłem zbiórki stosując chytre sztuczki wobec zgromadzonych opowiadali ku '' zbudowaniu'' innych swoje doświadczenie '' zawodowe'' głoszenia.
Ciekawie ujmujesz takie historyjki które nie są Twoją wyobraźnią lecz autentycznym faktem szaraczków - pozdrawiam

Nadaszyniaku, teraz dopiero do mnie dotarło, że źle się wyraziłem. Ja nie tyle co znam te historie z pierwszej ręki - ja byłem ich świadkiem. Siedzę czasami na tych zbiórkach i piję kawkę, by mieć spokój z rodziną.

Jeszcze powiem na bonus: przed zebraniem bracia i siostry często starają się pokrzepić doświadczeniami. Obecnie najczęściej wygląda to tak:
-No i co tam Sławeczku? Odpisał Ci ten Pan Mirek? Taką ładną wiadomość mu "wysmażyliśmy" wczoraj! 
-No nie odpisał Pawełku...  - kilka sekund ciszy i konsternacji - No ale wiesz, na pewno był zajety.
-No tak, dzisiaj wszyscy tacy zajęci Sławeczku... - wszystkie na kamerkach kiwają głowami.

-A jak tam Łukaszku twoje studium?
-A no już nie mam... kolega zregynował...
-A to czemu?
-A no rodzina/praca/te rzeczy...

I tak w koło Macieju. Nie dziwne zatem, że gdy jakieś doświadczenie rzeczywiście dotyczy kogoś, kto robi jakieś postępy na drodze by zostać ŚJ to wszyscy po prostu skaczą na rzęsach ze szczęścia. Kiedy ktoś obecnie zostaje ŚJ to prawdziwe święto.
Ostatnio dowiedziałem się, że w obwodzie Włocławek-Płock na kongresie chrzest przyjęły 3 osoby. Mizeria. 


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 990
  • Polubień: 8481
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #204 dnia: 20 Wrzesień, 2021, 15:24 »
Blue- jestem pod wrażeniem Twojej osoby, umiesz jawnie przyznać się do błędu a to wielka sztuka świadczy taka postawa o dużej pokorze jak również o szacunku względem innych, piszesz posty przejrzyście tzn. ''obrazowo'', masz poczucie własnej wartości, warto z TOBĄ dyskutować bo Jesteś osobą ambitną - niski ukłon w Twoją stronę, pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień, 2021, 15:27 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Blue

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #205 dnia: 20 Wrzesień, 2021, 15:31 »
Blue- jestem pod wrażeniem Twojej osoby, umiesz jawnie przyznać się do błędu a to wielka sztuka świadczy taka postawa o dużej pokorze jak również o szacunku względem innych, piszesz posty przejrzyście tzn. ''obrazowo'', masz poczucie własnej wartości, warto z TOBĄ dyskutować bo Jesteś osobą ambitną - niski ukłon w Twoją stronę, pozdrawiam

Przestań Nadaszyniak, bo czuję się jak młody mówca po wykładzie, obrzucony komplementami przez ciotki dewotki. :)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 990
  • Polubień: 8481
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #206 dnia: 20 Wrzesień, 2021, 15:38 »
Przestań Nadaszyniak, bo czuję się jak młody mówca po wykładzie, obrzucony komplementami przez ciotki dewotki. :)
Blue - przepraszam - ale, piszę to co zauważyłem w Twoich postach, czy mam skłamać, jestem szczery do bólu i piszę to co uważam jawnie czy osoba tego sobie, życzy czy też nie.
W życiu warto i powinno się pochwalić osobę jak również i zganić publicznie, tego drugiego wielu nie akceptuje więc powstają różnice ...  itp.
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień, 2021, 15:47 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Legion

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #207 dnia: 21 Wrzesień, 2021, 10:01 »
U nas jeden ze sług pomocniczych powiedział, że wysyła co sobotę od początku zamknięcia do kolegi z którymś kiedyś pracował jakieś "budujące myśli".
Ten mu ani razu nie odpisał...
Na co sługa nawet jakiś czas temu napisał do niego: "Chyba nie masz nic przeciwko, że czasem wyślę do Ciebie coś budującego?"



Jak możecie się domyśleć, "pasywne NIE", nie zadziałało... sługa nadal co sobotę wysyła 🤣


Offline Gostek

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #208 dnia: 21 Wrzesień, 2021, 11:02 »
Ostatnio dowiedziałem się, że w obwodzie Włocławek-Płock na kongresie chrzest przyjęły 3 osoby. Mizeria.

W Niemczech w ostatnich latach miały miejsce kongresy z udziałem około 2tyś uczestników i nie odbył się ani jeden chrzest.
Nie wiem czy w Polsce była już podobna sytuacja?


Online donadams

Odp: Zbiórki przed rzekomym głoszeniem nadal się odbywają przez net
« Odpowiedź #209 dnia: 21 Wrzesień, 2021, 11:11 »
Kiedy jeszcze bywałem na zgromadzeniach (na Salach Zgromadzeń), to już zdarzały się takie, gdzie na 800-1000 osób nie było żadnego chrztu. Na ostatnim takim zgromadzeniu byłem z 5-6 lat temu. Wcześniej jako standard pamiętam 5-7 nowych zawsze się zbierało. Oczywiście wszyscy czekali na chrzest i gdy któregoś razu było już tylko dwoje kandydatów, to dało się słychać rozczarowanie/zaniepokojenie.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.