Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Temat: Wrażenia po Pamiątce 2020  (Przeczytany 7627 razy)

Offline Reskator

Odp: Temat: Wrażenia po Pamiątce 2020
« Odpowiedź #45 dnia: 11 Kwiecień, 2020, 19:01 »
Bo wiem, że umrę. Nie jestem na tyle bezmyślny by o tym nie myśleć. Gdy stanąłem ze śmiercią twarzą w twarz przestałem się jej bać. Ot to taka część życia. A życie jest piękne.  :)
A ty kiedy myślisz?  ;)
Jeśli inni myślą inaczej od Ciebie i dzięki temu innemu myśleniu mają radość z życia które kończy się śmiercią to wg Ciebie nie myślą?
Piszemy w wątku o Pamiątce. Jak ktoś wierzy w Boga to wyśmienity wątek o tym że śmierć daje radość wierzącym. Jeśli niewierzącym świadomość śmierci nie zakłóca radości życia, to wierzącym tak trudno to znieść? Dlaczego? Bo Bóg daje radość? Ale który daje jej najwięcej?
Kiedy stanąłeś śmierci twarzą w twarz,ja stanąłem  w wieku 10 lat gdy ze szpitala w Warszawie  próby mojej krwi wysłano do Berlina.
Wiem że i wierzącym jak i niewierzącym świadomość śmierci zakłóca radosci zycia jak i nie zakłóca radości życia-nie ma tu definicji uwarunkowań.
Ale pisać że 'fajnie' jest ze świadomością śmierci to nie jest fajne
« Ostatnia zmiana: 11 Kwiecień, 2020, 19:10 wysłana przez Reskator »


Offline Roszada

Odp: Temat: Wrażenia po Pamiątce 2020
« Odpowiedź #46 dnia: 11 Kwiecień, 2020, 19:09 »
Zaraz będzie licytacja kto chory, chorszy, itp.

Ja myślałem że umieram jak pijany facet wymierzył do mnie z pistoletu z odległości kilku metrów. :(
A on się zabawiał w straszenie. :-\


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Temat: Wrażenia po Pamiątce 2020
« Odpowiedź #47 dnia: 11 Kwiecień, 2020, 19:25 »
Cóż mam poradzić na to, że jest mi fajnie bo żyję wiedząc jednocześnie, że umrę? Co mam poradzić, że nie wierzę w życie wieczne a nie mąci mi to radości życia? Wiem z własnego doświadczenia, że życie cieszyło mnie mniej w czasach kiedy w życie wieczne wierzyłem a wtedy kazali mi się cieszyć. Teraz cieszyć się zabraniają a ja się cieszę. Taka to rogata bezmyślna dusza ze mnie.  >:D


Offline Siedemtwarzy

Odp: Temat: Wrażenia po Pamiątce 2020
« Odpowiedź #48 dnia: 11 Kwiecień, 2020, 20:59 »
DeepPinkTool, właśnie takie podejście do życia, uczuć, przemijania i śmierci jest mi bliskie. Zdaje sobie sprawę z przemijania, z ulotności życia, ale cieszę się jego każdą częścią. Wiem, że umrę, ale nie tęsknię za śmiercią. Dlatego doceniam każda chwilę, czy z dziecmi, czy z żoną, czy z przyjaciółmi. Zrozumialem, że życie wieczne to tylko wabik, aby swoje życie poświęcić dla celów wytyczonych przez nieznanych mi ludzi. Będąc SJ wierzącym w życie wieczne, niedoceniałem wielu chwil życia, uważając je nic warte, albo błahe, przecież kiedy będę żyć wiecznie przeżyje je bardziej mocniej. I to jest bzdura. Tu i teraz przeżywasz zakochanie się, narodziny dzieciaków, ich miłość do ciebie. Tu i teraz przeżywasz świetne chwile z przyjaciółmi. Poznajesz i odkrywasz życie. I to jest piękne, a śmierć to zakończy, ale umrę jako czlowiek, który wybrał życie, a nie zmarnował je na czekanie na życie, którego nikt jeszcze z ludzi nie doświadczył.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Temat: Wrażenia po Pamiątce 2020
« Odpowiedź #49 dnia: 11 Kwiecień, 2020, 21:14 »
Ja podchodziłem do tego trochę inaczej. Mając nadzieję na życie wieczne stwierdziłem, że mam na wszystko czas. Nawet jak umrę to zmartwychwstanę i będę mógł kontynuować to co mi się na krótką chwilę skończyło. A tu w kaczy kuper, czas się kończy :P Ja się nie cieszę z upływającego czasu i zbliżania się do kresu istnienia.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Gremczak

Odp: Temat: Wrażenia po Pamiątce 2020
« Odpowiedź #50 dnia: 11 Kwiecień, 2020, 21:37 »
Kochany! ja obserwuję,dotykam,smakuję,oddycham pełna piersią,ale to na przeciw wieczności sekunda.
Poznałem cudowną  dziewczynę obecną żonę i strach mnie ogarnia by to miało trwać tylko sekundę.
To co?Człowiek ma żyć wiecznie czy po jakimś czasie umierać?


Offline Trinity

Odp: Temat: Wrażenia po Pamiątce 2020
« Odpowiedź #51 dnia: 12 Kwiecień, 2020, 01:20 »
nawet jak czekasz na inne życie i marnujesz obecne na czekanie, te prawdziwe to uczucie
zakochania już nie przeżyjesz drugi raz, albo narodzin dziecka
nie nie niestety
a szkoda



Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Temat: Wrażenia po Pamiątce 2020
« Odpowiedź #52 dnia: 12 Kwiecień, 2020, 08:13 »
nawet jak czekasz na inne życie i marnujesz obecne na czekanie, te prawdziwe to uczucie
zakochania już nie przeżyjesz drugi raz, albo narodzin dziecka
nie nie niestety
a szkoda
[/b][/size]
Trzeba korzystać z życia i nadarzających się okazji. Kto potrafił tak żyć w organizacji ten jest wygrany.
Przypomniał mi się wiersz Wisławy Szymborkiej pt. ,,Nic dwa razy się nie zdarza". Chyba adekwatny do tego co napisałaś. Taka mała refleksja ;)

„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Temat: Wrażenia po Pamiątce 2020
« Odpowiedź #53 dnia: 13 Kwiecień, 2020, 11:28 »
(mtg): chórem odpowiedzmy jak poniżej w memie  >:D >:D


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Temat: Wrażenia po Pamiątce 2020
« Odpowiedź #54 dnia: 13 Kwiecień, 2020, 12:01 »
 >:D הַלְלוּיָה (הללויה)


Offline Kyuubi

Odp: Temat: Wrażenia po Pamiątce 2020
« Odpowiedź #55 dnia: 13 Kwiecień, 2020, 14:32 »
Przecież CK uczy, że wszyscy "symbolicznie spożywają" ciało i krew. ;)
Więc też spożywałeś. :)

To chyba przespałem ten moment  ???


Offline Roszada

Odp: Temat: Wrażenia po Pamiątce 2020
« Odpowiedź #56 dnia: 13 Kwiecień, 2020, 14:41 »
To chyba przespałem ten moment  ???
U ŚJ wszystko odbywa się niewidzialnie:
paruzja, zmartwychwstanie, królowanie, wybranie niewolnika, więc tym bardziej symboliczne spożywanie. :)


Offline Roszada

Odp: Temat: Wrażenia po Pamiątce 2020
« Odpowiedź #57 dnia: 01 Maj, 2020, 13:27 »
Ciekawostka z Pamiątki w więzieniu (wyświetlana tylko).
Okazuje się, że w USA kapelan wydaje zgodę ŚJ na ich działania:

Cytuj
Bracia starali się o pozwolenie kapelana więziennego na przeprowadzenie Pamiątki w tych dwóch więzieniach. Niestety, po wprowadzeniu ograniczeń związanych z pandemią COVID-19, stało się to niemożliwe. Ale zanim bracia zaproponowali alternatywny plan, ku ich zaskoczeniu kapelan sam poprosił o nagrany wcześniej wykład na Pamiątkę. Zaczął też przygotowania do jego wyemitowania w obu miejscach.

Oprócz wyświetlenia filmu bracia planowali też przesłać kapelanowi zaproszenia na Pamiątkę, które mógłby przekazać więźniom lub wywiesić na tablicach ogłoszeń. I znów niespodziewanie kapelan z własnej inicjatywy porozwieszał w budynkach ogłoszenia o Pamiątce. W wieczór uroczystości każdy więzień mógł obejrzeć okolicznościowe biblijne przemówienie.
https://www.jw.org/pl/wiadomosci/jw/region/stany-zjednoczone/Pami%C4%85tka-w-roku-2020-Stany-Zjednoczone/

Jakiś ekumenizm nam się szykuje. :)


Offline josh82

Odp: Temat: Wrażenia po Pamiątce 2020
« Odpowiedź #58 dnia: 01 Maj, 2020, 15:50 »
Ciekawy czy tak samo chwaliliby starszego, który by zapraszał Świadków na święto innych religii.


Offline Rutheford

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 33
  • Polubień: 109
  • ...na obraz Boży go stworzył (logiczny Bóg)
Odp: Temat: Wrażenia po Pamiątce 2020
« Odpowiedź #59 dnia: 27 Maj, 2020, 13:50 »
Jeszcze chwila a wszyscy zaczęliby łamać się swoistym opłatkiem (przaśnym)... Jakby tak dobrze podkręcić to i kolędy by zaśpiewali :)... Patrząc z pewnego dystansu to religie powstały jednak po to żeby ogłupić i zniewolić ludzi. Hamują rozwój osobowości wmawiając, że czas należy poświęcać bogu...