Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica do studium czerwiec 2020  (Przeczytany 3468 razy)

Offline josh82

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2020
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Marzec, 2020, 18:20 »
Poczekajcie chwilę - oni to w sierpniu będą studiować. Wtedy się Wasze telefony rozdzwonią, bo przecież bez komendy miłości okazywać nie będą.


Offline Kyuubi

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2020
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Maj, 2020, 10:09 »
"Dzisiaj starsi zboru nie są „naczelnikami”, ale mają dbać o trzodę Bożą, którą im powierzono (1 Piotra 5:1-3). Nie panoszą się nad nią, tylko starają się ją paść najlepiej, jak potrafią. Dlatego chętnie przybywają na dodatkowe szkolenia, między innymi na Kurs Służby Królestwa. W trakcie takich szkoleń uczą się, jak jeszcze skuteczniej zajmować się sprawami zborowymi. Dzięki temu zarówno oni, jak i ci, którym usługują, podnoszą swój poziom duchowy. " s. 31

1 Piotra 5:1-3 - ten werset zacytowany heh troche to bawi a dlaczego?

Bo tam pisze by paść Boże stado zgodnie z wolą Bożą a Starsi paszą zgodnie z wolą Ciała Kierowniczego heh  ::) ::) ::)


Offline donadams

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2020
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Maj, 2020, 19:40 »
"Być może i ty miałeś mieszane uczucia, kiedy w zborze wprowadzano jakieś zmiany organizacyjne. Może uważałeś, że jest ich zbyt wiele, i czułeś się przytłoczony. Albo podobały ci się pewne wcześniejsze ustalenia i wolałeś, żeby się nie zmieniały. Jakkolwiek było, mogłeś czuć, że twoja cierpliwość jest wystawiona na próbę. I pewnie potrzebowałeś czasu, żeby oswoić się z nową sytuacją. Jeśli jednak starasz się reagować w odpowiedni sposób, z pewnością zobaczysz, że Jehowa ci błogosławi." s. 31.

Jak zawsze mamy tu do czynienia z przenoszeniem odpowiedzialności na przeciętnego głosiciela. Co z tego, że to organizacja wprowadziła zmiany. Nie ma znaczenia, czy zmiany te mają sens, czy są dobre czy złe. Liczy się tylko to, że to "ty miałeś mieszane uczucia", to ty "uważałeś", to ty "czułeś się", "potrzebowałeś czasu" itd. Gdyby zastosować uczciwą retorykę, która nie ucieka od odpowiedzialności za określone działania, ten fragment musiałby brzmieć:

"Zmiana wprowadzona przez organizację spowodowała pewne zamieszanie. Ostatnimi czasy wprowadzamy wiele zmian i możemy w ten sposób przytłoczyć niektórych. Wiemy, że wiele wcześniejszych zmian już się przyjęło i zdecydowana większość nie lubi wprowadzania kolejnych. Rzeczywiście, organizacja wystawia na próbę cierpliwość wielu braci i sióstr. Dzieje się tak tym bardziej, że nie pozostawiamy wyboru w tempie wprowadzania zmian i często wymagamy, żeby wprowadzano je natychmiast. Jeśli jednak pozostaniesz bezkrytyczny, z pewnością zobaczysz, że Jehowa ci błogosławi."
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 262
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Strażnica do studium czerwiec 2020
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Maj, 2020, 00:22 »
Podczas lektury strasznicy jeszcze taka myśl mnie naszła.
Czyżby bali się, że Strażnicę czytają odstępcy i dlatego zmieniają imiona?



Offline donadams

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2020
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Maj, 2020, 00:29 »
Nie rozumiem, co ma jedno wspólnego z drugim.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 262
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Strażnica do studium czerwiec 2020
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Maj, 2020, 00:57 »
Tu na forum niektórzy używają nicków bo może starsi szpiegują.
 To tak dla żartu napisałem o tym zmienianiu imion w Strażnicy.

A tak poważniej to po co zmieniają imiona w artykułach?
Lepiej by się podpisali pod każdym artykułem i książką.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Strażnica do studium czerwiec 2020
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Maj, 2020, 01:06 »
Taki starszy, który nawrócił 40 "odstępców" to niczym egzorcysta. Lepiej zmienić mu imię w Strażnicy by, Boże uchowaj, nie został rozpoznany przez odstępców. Dzięki temu wpadają w jego sidła i dają się z powrotem przywieść do zboru.  ;)


Offline donadams

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2020
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Maj, 2020, 01:07 »
Zastanawiam się też, czy inne organizacje o wątpliwym statusie, np. scjentolodzy, też stosują podobne zabiegi typu zmienianie imion i tworzenie radosnej, choć anonimowej treści.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Sebastian

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2020
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Maj, 2020, 03:17 »
zmienianie imion to strzał w stopę;

zmienianie imion było przedmiotem jednych z pierwszych wątpliwości które przed wielu laty zaległy się w głowie Sebastiana, wówczas jeszcze fanatycznie wierzącego świadka Jehowy

gdyby napisali że "jakiś brat" albo "jeden z braci mieszkających w Europie", ok, nie miałbym zastrzeżeń - ale posługiwanie się kłamstwem?! (Zmiana imienia to przecież kłamstwo)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline donadams

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2020
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Maj, 2020, 07:24 »
Naprawdę aż tak do tego podchodziłeś? Ja nigdy nie miałem problemu z wytłumaczeniem tego sobie. Zmiana imion była dla mnie zabiegiem czysto praktycznym, a informowanie o tym w zasadzie wykluczało kłamstwo. Nie wyobrażam sobie w tej organizacji nie zmieniać imion i dopuścić do tego, żeby ktoś zidentyfikował taką osobę (zakładając, że te przeżycia są prawdziwe).

Pamiętam jak brałem kiedyś udział w sesji zdjęciowej na Sali Królestwa z fotografem z Betel, który zbierał zdjęcia z myślą o powiększaniu biblioteki zdjęć używanych następnie w publikacjach. Otrzymaliśmy wytyczne, żeby nikomu nie mówić o takim zaproszeniu. Nie rozumiałem za bardzo dlaczego, aż ktoś inny się nie wygadał i posypała się fala dziwnych zachowań w zborze wobec nas - ludzie przez jakiś czas traktowali nas jak celebrytów, ludzi z jakimiś specjalnymi względami i nie wiem kogo jeszcze, a przecież mieliśmy zrobionych tylko kilka zdjęć. Wyobrażam sobie, że gdybym znalazł się w jakiejś publikacji, niektórzy z tego zboru by mnie beatyfikowali. Z tego samego powodu nie dziwię się, że utrudnia się identyfikację osób z przeżyć. Ktoś taki w lokalnej społeczności odwracałby uwagę od treści. Może okazałoby się też, że niektórzy znają historię z innej strony. A część osób robiłaby sobie z nim zdjęcia i pokazywała innym (bo jak umieszczą cię w literaturze, to jesteś błogosławiony). Głosiciele wyrobili sobie do tego jakieś chore podejście, tak wynika z moich doświadczeń.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline 30LatPrzyPrawdzie

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2020
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Maj, 2020, 08:57 »

"Jehowa zauważa, gdy nawet jedno z Jego dzieci przestaje spotykać się ze zborem i brać udział w głoszeniu. Pomyśl więc, jak bardzo się smuci, kiedy każdego roku tysiące Jego sług staje się nieczynnych.

Ale Adama i Ewy zjadających owoc nie zauważył...


Offline Sebastian

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2020
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Maj, 2020, 14:03 »
Naprawdę aż tak do tego podchodziłeś?
jeśli tyle razy tłukli nam do głowy "prawda", "prawda", "prawda", to oczekiwałem prawdy a nie krętactwa.

Akceptowałem dyskrecję czy nie podawanie imienia, ale nie akceptowałem kłamstwa, nawet drobnego.

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 262
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Strażnica do studium czerwiec 2020
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Maj, 2020, 16:29 »
 5Moj. 34:1 Mojżesz* wstąpił ze stepów Moabu* na górę Nebo*, na szczyt Pisga*, naprzeciw Jerycha*. Pan* zaś pokazał mu całą ziemię Gilead* aż po Dan*, 2 całą - Neftalego*, ziemię Efraima* i Manassesa*, całą krainę Judy* aż po Morze Zachodnie*, 3 Negeb*, okręg doliny koło Jerycha*, miasta palm, aż do Soaru*.
4 Rzekł Pan do niego: «Oto kraj, który poprzysiągłem Abrahamowi*, Izaakowi* i Jakubowi* tymi słowami: Dam go twemu potomstwu. Dałem ci go zobaczyć własnymi oczami, lecz tam nie wejdziesz».

*Niektóre imiona i nazwy własne zostały zmienione.

Kiedyś pytałem ojca dlaczego artykuły Strażnicy nie są podpisane.
Ojciec odpowiedział, żeby nie przypisywać ludziom chwały.
Tylko dlaczego najskromniejszy człowiek żyjący na ziemi nie wahał się odebrać wiecznej chwały jako autor pięcioksięgu?
A może niczym Szekspir wystąpił pod pseudonimem?


Offline Drengr

Odp: Strażnica do studium czerwiec 2020
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Maj, 2020, 09:59 »
Ale Adama i Ewy zjadających owoc nie zauważył...

Akurat  s r a ł 🤣