Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Transmisje zebrań przez internet  (Przeczytany 7609 razy)

Offline Gostek

Transmisje zebrań przez internet
« dnia: 16 Marzec, 2020, 10:39 »
Jakie są wasze pierwsze spostrzeżenia?  ::)  Chyba jest to nowość, która już na dobre zadomowi się wśród ŚJ.


Offline Roszada

Odp: Transmisje zebrań przez internet
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Marzec, 2020, 10:42 »
Jeśli wprowadzą nie tylko dla chorych, to spadnie zapewne udział na zebraniach.
A dla chorych powinni wprowadzić, jak w KK od 1980 już są msze w radiu.

Szczególnie że ludzie mają coraz dalej do sali, bo się je likwiduje.
Słyszy się nawet o 20-30 kilometrach do sali.
A sam w Niemczech pisałeś, że nawet dalej.
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec, 2020, 10:49 wysłana przez Roszada »


Offline Gostek

Odp: Transmisje zebrań przez internet
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Marzec, 2020, 10:48 »
Tak, tak, ja myślę, że mogą tę formę zebrań wprowadzić jako alternatywę dla chorych albo gdzieś na terenach, gdzie odległości między braćmi są spore i nie ma odpowiedniej sieci dróg,(na przykład w krajach biedniejszych Afryki, Azji czy Ameryki Północnej..) Oczywiście, musi być spełniony jeden warunek - dostęp do internetu.


Offline Roszada

Odp: Transmisje zebrań przez internet
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Marzec, 2020, 10:53 »
W każdym razie wielu osobom, którym się nie chce iść na zebranie, daje to furtkę. :)
Poza tym jest to niesprawdzalne, czy brałeś udział. Nawet jak będzie licznik wejść, to można połączyć się, a robić sobie w domu porządki, czy coś pichcić, albo bawić się lub oglądać literaturę odstępczą. ;D

Jak starszy powie: nie widać cię na zebraniach, to zawsze można powiedzieć, że się gorzej poczułem, czy z pracy wróciłem w ostatniej chwili i nie zdążyłbym dojechać na czas, no to włączyłem wirtualne. :)


Offline Gostek

Odp: Transmisje zebrań przez internet
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Marzec, 2020, 11:16 »
Jak wprowadzą możliwość odbioru zebrań Online w krajach, gdzie dotarcie na salę stwarza wiele problemów, to takie zachęty, jak przejście przez braci przez rzekę pełną krokodyli , będą już nieaktualne.  ;D


Offline Roszada

Odp: Transmisje zebrań przez internet
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Marzec, 2020, 11:24 »
To nie ma znaczenie że dziś nie dociera wszędzie online.
Wózki też są tylko w 35 krajach:

"W 35 krajach świata Świadkowie Jehowy wykorzystują ponad 300 000 wózków z literaturą. Dzięki temu głoszą ludziom wszędzie tam, gdzie można ich spotkać, i dokładnie pełnią swoją służbę (2 Tymoteusza 4:5)"
https://www.jw.org/pl/wiadomosci/jw/region/korea-poludniowa/udostepnianie-publikacji-biblijnych-2018-olimpiada-paraolimpiada/

Tak więc można działać różnie.
Jak było radio kiedyś, to też tylko w kilkunastu krajach działało, a w innych nie.


Offline Siedemtwarzy

Odp: Transmisje zebrań przez internet
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Marzec, 2020, 12:24 »
Dawno mogliby to wprowadzić, tylko czy na dłuższą metę nie doprowadziłoby to do odejść, albo nieregularności. Bo wczoraj zalogowało się na stronie w naszym zborze 150 osób, ale ile osób rzeczywiście wysłuchało? W tym czasie robili śniadania, pranie sprzątanie, siedzieli przed kompem i memy oglądali. To było wczoraj. Pierwsze takie zebranie. Czy za tydzień dwa ta liczba się powtórzy. Raczej będzie mniejsza, a jeśli nawet taka sama, to i tak coraz bardziej będzie transmisja w tle. Jak zweryfikować, czy głosiciele słuchają, czy tylko się zalogowali? Jak zrobić najazd w pokoiku zwierzeń? Wszystko by się zmieniło. Może w końcu mieliby przyrost? Może ludzie zaczęliby wychodzić bardziej optymistycznie do świata zewnętrznego? Narazie dwa tygodnie będą fajnym sprawdzianem na żywym organizmie jak to działa.


Offline Gremczak

Odp: Transmisje zebrań przez internet
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Marzec, 2020, 13:12 »
Z jednego miejsca można nadawać , każdy posłucha sobie w domu.Wtedy sale są nie potrzebne.Można sprzedać i będzie kasiora.


Offline donadams

Odp: Transmisje zebrań przez internet
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Marzec, 2020, 10:40 »
Myślę, że organizacja jeszcze długo nie zdecyduje się na przeniesienie zebrań do domów. Tak samo będzie z udostępnianiem tego typu zebrań szerszej liczbie osób.

Dlaczego?

Bo zebrania to podstawowe narzędzie propagandy i kontroli. Nie chodzi jedynie o treść, ale o obecność, możliwość wymiany spojrzeń, mowę ciała, ocenę zaangażowania. W jaki sposób to wszystko miałoby być realizowane przez streamowane zebrania? Nie do zrobienia. Nawet zakładając, że sprzedaż sali miałaby dać organizacji pieniądze (jeśli w ogóle zależy im na pieniądzach), to byłby to jednorazowy strzał. Co dalej? Lepiej robić ciągły przemiał budynków. Poza tym, nawet jeśli zdecydują się na zwinięcie interesu związanego z salami (dawno nie jadłem dobrego salami) to raczej jeszcze nie teraz. Ludzie, którzy budowali te sale 20-25 lat temu nadal są w większości aktywnymi członkami zborów. Część osób nie mogła przeboleć, że ich sala jako jedna z kilkuset została sprzedana, a przecież nie po to ją budowali. Gdyby dotyczyły to wszystkich sal w Polsce czy na świecie, ludzie by zwariowali. Organizacja w żaden sposób by z tym nie wygrała. Wypada więc poczekać na taki krok jeszcze z 20-30 lat co najmniej. Może wtedy to przejdzie.

Jeśli jednak zdecydują się na szersze udostępnienie streamu, będzie to strzał w kolano. A może nawet w udo, w tętnice.

Z własnego przykładu wiem, że wystarczy opuścić kilka - tak, tylko kilka - zebrań, żeby zacząć myśleć inaczej. A streamiowanie zebrań w wielu przypadkach tak się właśnie skończy. Przynajmniej moim zdaniem.

EDIT: Już po opublikowaniu przypomniała mi się jeszcze jedna sprawa, która jest kluczowa w obecnej formie zebrań - możliwość spełniania się ludzi. Organizacja daje tym ludziom sens życia, ale przecież jego głównym sensem nie jest głoszenie (pomimo tego, że tak się mówi). Jego głównym sensem są kwieciste odpowiedzi na zebraniach, różnego rodzaju punktu, podawanie mikrofonów, stanie z plakietką porządkowy. Jeśli zabrać to wszystko ludziom, poczują się bezużyteczni. I co? Stworzą nowe, tak samo ważne przywileje online? Nie wydaje mi się. Organizacja trzyma świadków w swoich ramach nie tylko propagandą ale też różnego rodzaju zajęciami, którym nadaje się znaczenie. Jeśli nie da się ich w zborze, ludzie zaczną szukać tego gdzieś indziej. W moim rodzinnym zborze powiedział to kiedyś przy mnie nadzorca obwodu, który lekko dał do zrozumienia starszym, że jak będą traktować młodych na dystans, to pójdą szukać spełnienia gdzieś indziej. I po obsłudze posypali się nowi mikrofonowi.
« Ostatnia zmiana: 17 Marzec, 2020, 10:44 wysłana przez donadams »
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2167
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Transmisje zebrań przez internet
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Marzec, 2020, 11:31 »
Jak wyglądają te zebrania online?
Czy odpowiedzi udziela się w formie testu wyboru czy może komentarze za pomocą Skype?


Offline Jaskier

Odp: Transmisje zebrań przez internet
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Marzec, 2020, 13:49 »
Jak wyglądają te zebrania online?
Czy odpowiedzi udziela się w formie testu wyboru czy może komentarze za pomocą Skype?
Nie wiem jak inne zbory, mnie starszak zachęcał do uczestnictwa przez Skype, bo "dzięki temu można budować się odpowiedziami braci i samemu udzielać komentarzy"
⛧ Ave Lucifer, Princeps Umbrarum, Dominus Abyssi ⛧


Offline kormoran

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 228
  • Polubień: 541
  • Każda zmiana ma iść ku lepszemu
Odp: Transmisje zebrań przez internet
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Marzec, 2020, 16:20 »
Dzisiaj ponoć jakiś list miał być czytany na zebraniu. Ktoś coś może wie?


Offline Apostasy

Odp: Transmisje zebrań przez internet
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Marzec, 2020, 19:03 »
Ciekawe jak zbierają dobrowolne datki


Offline Roszada

Odp: Transmisje zebrań przez internet
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Marzec, 2020, 19:08 »
Ciekawe jak zbierają dobrowolne datki
Jest problem, bo na ogólnoświatową przez donate, a dla zboru będą musieli pewnie konta pozakładać. ;D


Offline Proctor

Odp: Transmisje zebrań przez internet
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Marzec, 2020, 19:09 »
Dzisiaj ponoć jakiś list miał być czytany na zebraniu. Ktoś coś może wie?
Tak był czytany. Nie słuchałem o czym.