Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List do starszych - Tymczasowe odwołanie zebrań  (Przeczytany 6399 razy)

Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: List do starszych - Tymczasowe odwołanie zebrań
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Marzec, 2020, 14:29 »
przepraszam za wyrażenie... ale debile  >:( >:( >:(. najpierw piszą że odwołują zebrania, a potem żeby spotykać sie w małych grupach w domach.
czy CK nie rozumie słowa KWARANTANNA???

martwię się o swoją rodzinę, choć ona ma mnie w 4 literach, szczególnie o rodziców bo są już nie pierwszej młodości

ps. aż kusi mnie zgłosić to do władz
[/b][/size]
Nie nie są debilami. Robią to z premedytacją. Organizacja jest na I miejscu bez względu na koszty. Zresztą nie tylko oni. W mojej mieścinie Biskup KRK także obchodził przepisy dot. zgromadzeń i nawoływał, aby na msze przychodziło nie więc niż 50 osób.
« Ostatnia zmiana: 14 Marzec, 2020, 14:33 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Roszada

Odp: List do starszych - Tymczasowe odwołanie zebrań
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Marzec, 2020, 14:47 »
Cytuj
W mojej mieścinie Biskup KRK także obchodził przepisy dot. zgromadzeń i nawoływał, aby na msze przychodziło nie więc niż 50 osób.
Ciekawe jak on będzie to egzekwował.
Będzie stał w drzwiach ministrant i jak dojdzie do 50 to zamknie drzwi? :-\


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: List do starszych - Tymczasowe odwołanie zebrań
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Marzec, 2020, 14:51 »
Ciekawe jak on będzie to egzekwował.
Będzie stał w drzwiach ministrant i jak dojdzie do 50 to zamknie drzwi? :-\
[/b][/size]
Już się z tego wycofał, po tym jak w lokalnych mediach ukazały się komentarze pod jego wypowiedzią.
Ciekawe czy starsi zboru pójdą po rozum do głowy jak Biskup KRK. Wczoraj widziałem pod miejscem handlowym stojakowych, jak na razie nic się nie zmieniło. Muszę zaczerpnąć info jak u mnie z zebraniami.
« Ostatnia zmiana: 14 Marzec, 2020, 14:53 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Estera

Odp: List do starszych - Tymczasowe odwołanie zebrań
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Marzec, 2020, 15:06 »
Muszę zaczerpnąć info jak u mnie z zebraniami.
   Na moim terenie, zebrania odwołane.
   Służba zawieszona.
   Zgromadzenie zdążyło się odbyć, bo jeszcze nie było zakazu zgromadzania się ogłoszonego przez Prezydenta.
« Ostatnia zmiana: 14 Marzec, 2020, 15:36 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Jaskier

Odp: List do starszych - Tymczasowe odwołanie zebrań
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Marzec, 2020, 15:19 »
Właśnie zadzwonił do mnie starszak. Zgadnijcie co? Zebranka w grupach służby, po 10-15 osób upakowanych w mieszkaniu, nie licząc oczywiście dzieci. Zbiórki zawieszone, ale wózek dalej działa [edit: jednak nie działa]. Bareja miałby dobry scenariusz...
⛧ Ave Lucifer, Princeps Umbrarum, Dominus Abyssi ⛧


Offline Roszada

Odp: List do starszych - Tymczasowe odwołanie zebrań
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Marzec, 2020, 15:21 »
Właśnie zadzwonił do mnie starszak. Zgadnijcie co? Zebranka w grupach służby, po 10-15 osób upakowanych w mieszkaniu, nie licząc oczywiście dzieci. Zbiórki zawieszone, ale wózek dalej działa [edit: jednak nie działa]. Bareja miałby dobry scenariusz...
Wszystko wg scenariusza z 1918 r.:

https://sjwp.pl/historia-swiadkow-jehowy/zakaz-zgromadzen-w-roku-1918-z-powodu-epidemii/msg213174/#msg213174  :)


Offline Drengr

Odp: List do starszych - Tymczasowe odwołanie zebrań
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Marzec, 2020, 15:27 »
Wiedziałem że jak tu zajrzę to będzie solidna porcja rozrywki  >:D

Mam pytanie....gdzie będą ustawione skrzynki na datki? W przedpokoju? Może lepiej w kuchni albo gdzieś na parapecie? 🤣

Wykluczeni też mogą usiąść na kanapie, czy musza na podłodze (oczywiście na części bez dywanu)?

No i co ze świętym sprzątaniem łazienki ku chwale Jehowy? To przecież ważny element wielbienia
« Ostatnia zmiana: 14 Marzec, 2020, 15:31 wysłana przez Drengr »


Offline Roszada

Odp: List do starszych - Tymczasowe odwołanie zebrań
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Marzec, 2020, 15:30 »
Eee Dreng, teraz już cała kasa pójdzie na donate. :)


Offline ondre

Odp: List do starszych - Tymczasowe odwołanie zebrań
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Marzec, 2020, 15:47 »
   Na moim terenie, zebrania odwołane.
   Służba zawieszona.
   Zgromadzenie zdążyło się odbyć, bo jeszcze nie było zakazu zgromadzania się ogłoszonego przez Prezydenta.
No jak widzisz nie odwołane a dopasowane do aktualnych dyrektyw rządu. Nie sądze, że będą kiedykolwiek odwołane, gdy rząd tak nie zdecyduje


Już się z tego wycofał, po tym jak w lokalnych mediach ukazały się komentarze pod jego wypowiedzią.
Ciekawe czy starsi zboru pójdą po rozum do głowy jak Biskup KRK. Wczoraj widziałem pod miejscem handlowym stojakowych, jak na razie nic się nie zmieniło. Muszę zaczerpnąć info jak u mnie z zebraniami.
Jak się wycofał? Zarządzenie co do ograniczenia  zgromadzeń do 50 ludzi zostało ogłoszone wczoraj wieczorem.
Zamknęli kościoły czy olali w ogóle zarządzenie?
Są w Polsce dwie najbardziej znane organizacje religijne, które uznają wyższość publicznego przyjmowania pokarmu duchowego (u ŚJ jeszcze wciskania innym tej strawy) nad niebezpieczeństwem utraty fizycznego zdrowia czy życia, na wskutek tych uczt.
I jak na razie nic nie wskazuje na to, aby cokolwiek ich powstrzymało od tego typu zachowań.
No chyba, że władza ich do tego zmusi.
« Ostatnia zmiana: 14 Marzec, 2020, 16:09 wysłana przez ondre »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: List do starszych - Tymczasowe odwołanie zebrań
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Marzec, 2020, 16:15 »
No jak widzisz nie odwołane a dopasowane do aktualnych dyrektyw rządu. Nie sądze, że będą kiedykolwiek odwołane, gdy rząd tak nie zdecyduje
Jak się wycofał? Zarządzenie co do ograniczenia  zgromadzeń do 50 ludzi zostało ogłoszone wczoraj wieczorem.
Zamknęli kościoły czy olali w ogóle zarządzenie?
Są w Polsce dwie najbardziej znane organizacje religijne, które uznają wyższość publicznego przyjmowania pokarmu duchowego (u ŚJ jeszcze wciskania innym tej strawy) nad niebezpieczeństwem utraty fizycznego zdrowia czy życia podczas tych uczt.
I jak na razie nic nie wskazuje na to, aby cokolwiek ich powstrzymało od tego typu zachowań.
No chyba, że władza ich do tego zmusi.
[/b][/size]
W lokalnych mediach zamieścił informację, że udziela dyspensy oraz odwołał rekolekcje wielkopostne. Jest też info o uczestnictwie nie więcej niż 50 osób, ale nawołuje już, że z mszy można skorzystać za pośrednictwem ,,transmisji  w środkach masowego przekazu". Nawołuje także aby różaniec wierni odbywali w swoich domach łącząc się duchowo z kapłanami. Cóż zamieściłbym artykuł ale wiesz, to lokalne media ;)
W komentarzach wylano na niego kubeł zimnej wody ;)
« Ostatnia zmiana: 14 Marzec, 2020, 16:17 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Estera

Odp: List do starszych - Tymczasowe odwołanie zebrań
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Marzec, 2020, 17:45 »
No jak widzisz nie odwołane a dopasowane do aktualnych dyrektyw rządu.
Nie sądze, że będą kiedykolwiek odwołane, gdy rząd tak nie zdecyduje
   To oczywiste.
   Nie od dziś to chyba wiadome, że strażnica to bardzo dobry ... "KAMELEON" ...
   ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Siedemtwarzy

Odp: List do starszych - Tymczasowe odwołanie zebrań
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Marzec, 2020, 17:54 »
Do ostatniego tchnienia będą cisnąć zebrania. Nawet w małych grupkach, nawet u wujka Stasia, co ma syf w mieszkaniu taki, że koronowirus by uciekl. Przez łącza internetowe. Przez telefon. Zrobią wszystko, bo dobrze wiedza, że nawet miesiąc bez wlewania propagandy do umysłów to kolejne odejścia. Ludzie zaczną rozmawiać z sąsiadami, z krewnymi spoza świętej organizacji. Nagle zobaczą że bez tych zebrań jakoś dzień dłuższy. Ze ludzie dookoła pomocni, mili, no nie jak w literaturze. Każdy tydzień cenny. W dupie że starszymi, samotnymi. W dupie, że niektórym może brakować kasy, albo że nie mają zrobionych zakupow. Coz w sumie, czego innego się mogłem spodziewać.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: List do starszych - Tymczasowe odwołanie zebrań
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Marzec, 2020, 18:28 »
 :) Nie bardzo zjednoczona jest ta organizacja JŚ (Jedynie Święta). Podjechałem do rodziców z zakupami i z gadki z tatą dowiedziałem się, że stojaki a i owszem odwołane ale zebranie niedzielne normalnie na sali (info z godz. 15). Dostali zalecenia by osoby starsze i nie w pełni zdrowe zostały w domach i korzystały z zebrania internetowo. Odczytał mi smsy od nadzorcy grupy służby. Nie omieszkałem odczytać mu najświeższe listy z forum.   >:D


Offline Martin

Odp: List do starszych - Tymczasowe odwołanie zebrań
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Marzec, 2020, 20:48 »
Informujemy, że do czasu pojawienia się kolejnego ogłoszenia wszystkie zebrania zostają odwołane.
Brałem pod uwagę w życiu tę informację na długo przed ukazaniem się tego listu. :)
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: List do starszych - Tymczasowe odwołanie zebrań
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Marzec, 2020, 10:33 »
przepraszam za wyrażenie... ale debile  >:( >:( >:(. najpierw piszą że odwołują zebrania, a potem żeby spotykać sie w małych grupach w domach.
czy CK nie rozumie słowa KWARANTANNA???

martwię się o swoją rodzinę, choć ona ma mnie w 4 literach, szczególnie o rodziców bo są już nie pierwszej młodości

ps. aż kusi mnie zgłosić to do władz

ZRÓB TO PO PROSTU.
W ogóle to świetna myśl.

Zrobię to, wydrukuję oba listy i dostarczę do Prezydenta Żor i do Sanepidu, że o policji nie wspomnę