Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Temat: Wskazówki dotyczące zapraszania na Pamiątkę i samej Pamiątki  (Przeczytany 7842 razy)

Offline M

SA:SB 10 marca 2020

DO WSZYSTKICH GRON STARSZYCH W POLSCE

Temat: Wskazówki dotyczące zapraszania na Pamiątkę i samej Pamiątki

Drodzy Bracia!

    Piszemy do Was, by przekazać wskazówki dotyczące zbliżającej się kampanii zapraszania na uroczystość Pamiątki (Łuk. 22:19). Jak Wam wiadomo, kampania rozpoczyna się w najbliższą sobotę 14 marca 2020 roku. Wskazówki te mają zastosowanie wyjątkowo w tym roku, w związku z rozprzestrzeniającym się wirusem wywołującym groźną chorobę COVID-19. Mamy nadzieję, że pomogą one Wam jako starszym działać rozsądnie w obecnych okolicznościach.

1. Kampania zapraszania na Pamiątkę. Tego tematu dotyczy punkt „Kampania zapraszania na Pamiątkę rozpocznie się w sobotę 14 marca”, który jest zaplanowany w programie zebrania w tygodniu od 9 marca 2020 roku. Zgodnie z dyspozycją do tego punktu należy go omówić z udziałem obecnych, następnie rozdać wszystkim po zaproszeniu na Pamiątkę i omówić jego treść. Następnie obejrzyjcie i omówcie film pokazujący, jak proponować zaproszenie. Natomiast podając ustalenia dotyczące opracowania terenu Waszego zboru, podkreślcie, że z uwagi na działania władz świeckich związane z rozprzestrzenianiem się wirusa oraz wrażliwością ludzi na to zagrożenie wydrukowane zaproszenia należy wręczać jedynie zainteresowanym, przyjaciołom, członkom rodziny lub znajomym. Będzie to harmonizować z kolejnym punktem programu tego zebrania zatytułowanym „Kogo zaproszę?”, gdzie wymienione są podobne grupy osób. Nie powinno się pozostawiać zaproszeń w skrzynkach pocztowych lub w innych miejscach.

2. Gdy Pamiątka nie może się odbyć w Sali Królestwa lub innym miejscu publicznym. Pragniemy zorganizować uroczystość Pamiątki w normalnym trybie, jeśli to tylko możliwe. Jednak grona starszych powinny być czujne i zwracać baczną uwagę na aktualne komunikaty władz. W sytuacjach wyjątkowych zbór może nie być w stanie zebrać się w wyznaczonym czasie lub miejscu. Na przykład Sala Królestwa może już być zajęta, a z uwagi na okoliczności wynajęcie innego lokalu nie będzie możliwe ani wskazane. W miarę zbliżania się uroczystości Pamiątki władze mogą wydawać kolejne rozporządzenia, których należy się trzymać (Rzym. 13:1). Wtedy bracia powinni postarać się spotkać w małych grupach, na przykład w ramach grup służby kaznodziejskiej. Jeśli taka sytuacja będzie dotyczyć Waszego zboru, prosimy, aby nadzorcy grup służby kaznodziejskiej objęli przewodnictwo w przygotowaniach. Gdyby Wasz zbór musiał się spotkać w mniejszych grupach, to po Pamiątce należy wysłać zbiorcze zestawienie liczby obecnych. Jeśli Pamiątka w danym zborze nie odbędzie się w lokalizacji podanej w serwisie jw.org, grono starszych uaktualni tę informację, korzystając z załączonej instrukcji.

3. Gdy ktoś nie może być obecny na Pamiątce z uwagi na chorobę lub kwarantannę. Jako starsi powinniście podjąć wszelkie starania, aby umożliwić takim osobom skorzystanie drogą elektroniczną z uroczystości Pamiątki organizowanej przez zbór. Jeśli nie będzie to możliwe, należy skorzystać z nagrań wykładu pamiątkowego oraz wykładu specjalnego dostępnych w serwisie JW Stream (https://stream.jw.org). Nadzorcy grup służby kaznodziejskiej zorientują się, kto potrzebuje takiej pomocy, i zadbają, żeby wszystkie takie osoby skorzystały z nagrania. Skontaktują się z każdym głosicielem lub głową rodziny w swojej grupie w celu ustalenia szczegółów. Upewnijcie się, czy bracia w grupach mają możliwości techniczne, aby skorzystać z nagranego wykładu. Tym, którzy nie mają takiej możliwości, pomóżcie w praktyczny sposób, generując link do odpowiedniego wykładu. W przypadku wykładu specjalnego termin ważności linku prosimy ustawić na 7 dni, a w przypadku wykładu Pamiątkowego na 1 dzień. Każdy głosiciel, który skorzysta z tej możliwości, powinien zostać doliczony do ogólnej liczby obecnych (zobacz sfl 20:10, 25-27).

4. Świadczenie publiczne. Prosimy, żebyście w okresie zagrożenia epidemiologicznego przeanalizowali lokalizację każdego wózka do świadczenia publicznego. Zadbajcie o to, by wózki nie stały w miejscach, gdzie gromadzą się tłumy ludzi. Powinny stać na otwartej przestrzeni, by nie wymuszały bliskiego kontaktu z przechodniami.

Pragniemy Wam serdecznie podziękować za ścisłe zastosowanie się do powyższych wskazówek.
Przyjmijcie nasze pełne miłości, braterskie pozdrowienia.

Wasi bracia
Biuro Oddziału
Świadków Jehowy w Polsce


Kopia dla: wszystkich nadzorców obwodów w Polsce


Offline josh82

SA:SB 10 marca 2020

DO WSZYSTKICH GRON STARSZYCH W POLSCE

Temat: Wskazówki dotyczące zapraszania na Pamiątkę i samej Pamiątki

Drodzy Bracia!

    Piszemy do Was, by przekazać wskazówki dotyczące zbliżającej się kampanii zapraszania na uroczystość Pamiątki (Łuk. 22:19). Jak Wam wiadomo, kampania rozpoczyna się w najbliższą sobotę 14 marca 2020 roku. Wskazówki te mają zastosowanie wyjątkowo w tym roku, w związku z rozprzestrzeniającym się wirusem wywołującym groźną chorobę COVID-19. Mamy nadzieję, że pomogą one Wam jako starszym działać rozsądnie w obecnych okolicznościach.

1. Kampania zapraszania na Pamiątkę. Tego tematu dotyczy punkt „Kampania zapraszania na Pamiątkę rozpocznie się w sobotę 14 marca”, który jest zaplanowany w programie zebrania w tygodniu od 9 marca 2020 roku. Zgodnie z dyspozycją do tego punktu należy go omówić z udziałem obecnych, następnie rozdać wszystkim po zaproszeniu na Pamiątkę i omówić jego treść. Następnie obejrzyjcie i omówcie film pokazujący, jak proponować zaproszenie. Natomiast podając ustalenia dotyczące opracowania terenu Waszego zboru, podkreślcie, że z uwagi na działania władz świeckich związane z rozprzestrzenianiem się wirusa oraz wrażliwością ludzi na to zagrożenie wydrukowane zaproszenia należy wręczać jedynie zainteresowanym, przyjaciołom, członkom rodziny lub znajomym. Będzie to harmonizować z kolejnym punktem programu tego zebrania zatytułowanym „Kogo zaproszę?”, gdzie wymienione są podobne grupy osób. Nie powinno się pozostawiać zaproszeń w skrzynkach pocztowych lub w innych miejscach.

2. Gdy Pamiątka nie może się odbyć w Sali Królestwa lub innym miejscu publicznym. Pragniemy zorganizować uroczystość Pamiątki w normalnym trybie, jeśli to tylko możliwe. Jednak grona starszych powinny być czujne i zwracać baczną uwagę na aktualne komunikaty władz. W sytuacjach wyjątkowych zbór może nie być w stanie zebrać się w wyznaczonym czasie lub miejscu. Na przykład Sala Królestwa może już być zajęta, a z uwagi na okoliczności wynajęcie innego lokalu nie będzie możliwe ani wskazane. W miarę zbliżania się uroczystości Pamiątki władze mogą wydawać kolejne rozporządzenia, których należy się trzymać (Rzym. 13:1). Wtedy bracia powinni postarać się spotkać w małych grupach, na przykład w ramach grup służby kaznodziejskiej. Jeśli taka sytuacja będzie dotyczyć Waszego zboru, prosimy, aby nadzorcy grup służby kaznodziejskiej objęli przewodnictwo w przygotowaniach. Gdyby Wasz zbór musiał się spotkać w mniejszych grupach, to po Pamiątce należy wysłać zbiorcze zestawienie liczby obecnych. Jeśli Pamiątka w danym zborze nie odbędzie się w lokalizacji podanej w serwisie jw.org, grono starszych uaktualni tę informację, korzystając z załączonej instrukcji.

3. Gdy ktoś nie może być obecny na Pamiątce z uwagi na chorobę lub kwarantannę. Jako starsi powinniście podjąć wszelkie starania, aby umożliwić takim osobom skorzystanie drogą elektroniczną z uroczystości Pamiątki organizowanej przez zbór. Jeśli nie będzie to możliwe, należy skorzystać z nagrań wykładu pamiątkowego oraz wykładu specjalnego dostępnych w serwisie JW Stream (https://stream.jw.org). Nadzorcy grup służby kaznodziejskiej zorientują się, kto potrzebuje takiej pomocy, i zadbają, żeby wszystkie takie osoby skorzystały z nagrania. Skontaktują się z każdym głosicielem lub głową rodziny w swojej grupie w celu ustalenia szczegółów. Upewnijcie się, czy bracia w grupach mają możliwości techniczne, aby skorzystać z nagranego wykładu. Tym, którzy nie mają takiej możliwości, pomóżcie w praktyczny sposób, generując link do odpowiedniego wykładu. W przypadku wykładu specjalnego termin ważności linku prosimy ustawić na 7 dni, a w przypadku wykładu Pamiątkowego na 1 dzień. Każdy głosiciel, który skorzysta z tej możliwości, powinien zostać doliczony do ogólnej liczby obecnych (zobacz sfl 20:10, 25-27).

4. Świadczenie publiczne. Prosimy, żebyście w okresie zagrożenia epidemiologicznego przeanalizowali lokalizację każdego wózka do świadczenia publicznego. Zadbajcie o to, by wózki nie stały w miejscach, gdzie gromadzą się tłumy ludzi. Powinny stać na otwartej przestrzeni, by nie wymuszały bliskiego kontaktu z przechodniami.

Pragniemy Wam serdecznie podziękować za ścisłe zastosowanie się do powyższych wskazówek.
Przyjmijcie nasze pełne miłości, braterskie pozdrowienia.

Wasi bracia
Biuro Oddziału
Świadków Jehowy w Polsce


Kopia dla: wszystkich nadzorców obwodów w Polsce


Całkiem mądre rady.

A co do podkreślonego fragmentu - wydaje mi się, że zawsze powinno tak być, a nie rozdawanie zaproszeń komu popadnie.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
4.Prosimy, żebyście w okresie zagrożenia epidemiologicznego przeanalizowali lokalizację każdego wózka do świadczenia publicznego. Zadbajcie o to, by wózki nie stały w miejscach, gdzie gromadzą się tłumy ludzi. Powinny stać na otwartej przestrzeni, by nie wymuszały bliskiego kontaktu z przechodniami.
(pogrubienie moje)

Ekstra lokalizacja wg mnie dla wózka. Zgodna z wytycznymi w liście.  ;D



Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline furional

Skoro kampania okrojona, to zwykle głoszenie też ?
jakies info ?


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Jak to napisał Kleryk w innym dziale...
Otrzymałem info, że zebrania zostały odwołane a pamiątka odbędzie się w grupach służby.
Zamiast zapraszać na pamiątkę mają jedynie informować.
Jak pamiątka w grupach i zebrania odwołane, to chyba za niedługo będziemy leżeć jak ten "gnój na polu".
Armagedon w pierwszy piątek po pamiątce.  ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline josh82

Skoro kampania okrojona, to zwykle głoszenie też ?
jakies info ?

U mnie w okolicy głoszenie normalne - codziennie widzę Świadków przy wózkach/stojakach w stałych miejscach.


Offline Roszada

Mają stać, tam, gdzie nie ma ludzi. ;D


Offline josh82

Mają stać, tam, gdzie nie ma ludzi. ;D

A tu mi uwagę zwróciłeś na mały szczegół - zwykle rano stali koło przychodni. Teraz stojakują kilka skrzyżowań (skrzypalowań - kij wie jak to odmienić)  dalej


Offline Roszada

Pod przychodnią to sam koronawirus tańczy. :)


Offline petuel

już nieaktualny list,


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Temat: Wskazówki dotyczące zapraszania na Pamiątkę i samej Pamiątki
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Marzec, 2020, 01:16 »
Czy ktoś może podpowiedzieć jakie wino na Pamiątkę? Bo u nas problem i kłótnie. A Pamiątkę mamy mieć w grupach. Wiem, że czerwone wino. Ale jakie? Bikavér czy raczej Gymza? Gorzej mam z chlebem. Skąd wziąć? podobno można upiec? Wszystko muszę sam. Bracia! Pomożecie? Nie tylko mi. Przyjdą inni poczytać z podobnym dylematem. Praktyczne wskazówki mogą być pomocą dla wielu osób.
Nie daj Boże, jak ktoś będzie chciał spożywać! Co wtedy począć? Help!


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Temat: Wskazówki dotyczące zapraszania na Pamiątkę i samej Pamiątki
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Marzec, 2020, 07:21 »
Jeśli chodzi o wino, które ma być na pamiątkę to najlepiej w jakiejś ładnej butelce. Wiem, wiem, że tu tworzy się kolejne dylemat bo nie jest ładne to co ładne tylko to co się komu podoba. W mniejszych grupach będzie łatwiej bo można przegłosować, które winko będzie najładniejszą pamiątką a największych malkontentów do innych grup przekierować. Każda grupa może kupić inną pamiątkę. Z chlebem na pamiątkę faktycznie gorzej. Po jakimś czasie może pleśnieć i co to za pamiątka. Może gdzieś robią gliniane odlewy. Albo z gumy lub plastiku, jakieś rekwizyty do filmów np. >:D


Online farlopa

Odp: Temat: Wskazówki dotyczące zapraszania na Pamiątkę i samej Pamiątki
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Marzec, 2020, 07:27 »
Czy ktoś może podpowiedzieć jakie wino na Pamiątkę? Bo u nas problem i kłótnie. A Pamiątkę mamy mieć w grupach. Wiem, że czerwone wino. Ale jakie? Bikavér czy raczej Gymza? Gorzej mam z chlebem. Skąd wziąć? podobno można upiec? Wszystko muszę sam. Bracia! Pomożecie? Nie tylko mi. Przyjdą inni poczytać z podobnym dylematem. Praktyczne wskazówki mogą być pomocą dla wielu osób.
Nie daj Boże, jak ktoś będzie chciał spożywać! Co wtedy począć? Help!
zwykła  maca że sklepu spożywczego  spełnienia wymagania chleba  pamiątkowego


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Temat: Wskazówki dotyczące zapraszania na Pamiątkę i samej Pamiątki
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Marzec, 2020, 10:27 »
zwykła  maca że sklepu spożywczego  spełnienia wymagania chleba  pamiątkowego

Zwykła maca. Hmmm. Tylko co zwykłego jest w macy? W Polsce to jednak dla większości nie jest zwykły chleb. Ale może faktycznie maca najlepsza na pamiątkę bo co to za pamiątka ze zwykłego chleba. Tak sobie też myślę, że gdzieś tam napisano "w każdym narodzie miły jest Mu ten, kto się Go boi i postępuje sprawiedliwie." Skoro w którymś momencie On zdecydował się na każdy naród to może wziął je z dobrodziejstwem inwentarza? Więc może Żydzi niech jedzą macę a u nas niech będzie chleb staropolski, piastowski albo taki jaki komu smakuje. Ja na Eucharystii się nie znam ale najlepszy przepis na chleb to wg mnie zawiera Ewangelia Jana, naocznego świadka.  ;)


Offline Roszada

Odp: Temat: Wskazówki dotyczące zapraszania na Pamiątkę i samej Pamiątki
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Marzec, 2020, 10:37 »
No nie każda maca, bo trzeba znać składniki:

*** w90 15.2 s. 17 ak. 7 ‛Należyte osądzenie siebie’ — w okresie Pamiątki ***
Ponieważ Jezus użył do Wieczerzy Pańskiej niekwaszonego chleba, Świadkowie Jehowy czynią dziś podobnie. Służy im do tego zwykła żydowska maca, jeśli nie zawiera dodatków, takich jak słód, cebula lub jaja. (Gdyby je zawierała, trudno byłoby ją nazwać „chlebem upokorzenia”). Starsi zboru mogą też poprosić kogoś o upieczenie przaśnego chleba z ciasta wyrobionego z mąki pszennej i wody. Gdyby nie było mąki pszennej, można wziąć jęczmienną, ryżową, kukurydzianą lub zmieloną z innego ziarna. Ciasto rozwałkowuje się na cienko i piecze na blasze lekko posmarowanej oliwą.

*** w13 15.12 s. 23 ak. 6 „Czyńcie to na moją pamiątkę” ***
Można też wykorzystać żydowską macę, jeśli nie zawiera dodatkowo słodu, jaj czy cebuli

*** w76/3 s. 22 „To czyńcie na moją pamiątkę” ***
Chrześcijanie mogą użyć podczas Wieczerzy Pańskiej macę żydowską produkowaną wyłącznie z mąki pszennej i wody

Piszą "wyłącznie" z mąki pszennej, a później już w drugiej publikacji wymieniają wiele rodzajów mąki.  :)