Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Koronowirus-procedury wdrażane przez Towarzystwo Strażnic  (Przeczytany 16585 razy)

Offline Aliki

Odp: Koronowirus-procedury wdrażane przez Towarzystwo Strażnic
« Odpowiedź #135 dnia: 12 Marzec, 2020, 15:46 »
Z tego co widzę na exjw.reddit to na całym świecie zgromadzenia są odwoływane.... Na moim podwórku, czyli w Berlinie SJ mają wysłuchać programu w SK. Nie wiem co to za różnica czy spotka się w zamkniętym pomieszczeniu 700 osób czy 100...


Offline Trzy Kominy

Odp: Koronowirus-procedury wdrażane przez Towarzystwo Strażnic
« Odpowiedź #136 dnia: 12 Marzec, 2020, 15:58 »
A co z głoszeniem ? Czy dalej będą działać głosiciele/roznosiciele ?
A co z młodymi, których kwarantanna nie umożliwi wypracowania pioniera "promocyjnego" ?
Czy złapani na głoszeniu młodzi roznosiciele mogą dostać karę od władz ?
Czy ci młodzi roznosiciele będą posłuszni władzom zwierzchnim ?
Następne pytania przyniesie czas.
Do religii przyłączają za to w co wierzysz, a wykluczają za to co wiesz.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Koronowirus-procedury wdrażane przez Towarzystwo Strażnic
« Odpowiedź #137 dnia: 12 Marzec, 2020, 16:28 »
Nie wiem co to za różnica czy spotka się w zamkniętym pomieszczeniu 700 osób czy 100...

Strategiczna. Na 7 stronie napisałem.

Rano dzwoni do mnie jeden ŚJ by mu podać przepis na chlebek pamiątkowy, bo wino to on wie jakie kupić. Wypytuję, w jakich grupach będą mieli uroczystość. On mówi, że walczy o czystość i Pamiątkę robi sobie sam. Sam na sam ze sobą. Pytam, jaki przepis potrzebuje - czy dla podających, czy jedzących. Jaka jest różnica? - mówię: zasadnicza. Będzie teraz jadł. Pogratulowałem, że jest z królewskiej rodziny. Dodatkowo, sam od siebie, zaproponowałem aby włączył tvorg i pomodlił się so ekranu. Zapytałem, czy rozumie, że 4 modlitwy musi zrobić. Podobno to nie problem. Teraz zasadnicze pytanie: co jesz pierwsze?  ;D

Dyskutujemy dalej. O danych liczbowych. Makaroniarzy zwyzywał od brudasów. Faktycznie, największy brud Europy jaki widziałem. Dodatkowo oni mają żony i 3 kochanki. Dawno temu nakręcono scenę, że największym problemem dla nich jest 'burdello bum bum'. Statystyka nie podaje ile zmarło tych co wcześniej chorowali, na przykład, na zapalenie płuc, i dodatkowo załapali wirusa, który ich dobił. Podnieta jest najważniejsza - w końcu najbardziej oszukańczą sektą są jehowi. Reszta jest wspaniała :D.

Rozmowa idzie dalej. Mówię mu, że u mnie dzieciaki ze szkół wywalili. Zamiast zarażać się w ławce klasowej, teraz się zarażają na podwórku. W jednej wiosce uczeń miał objawy. Przyjechali i zabrali celem zbadania. Resztę dzieciaków wygonili na kwarantanne do domów. Wszyscy poszli na miasto jeść BikMaki zapijane szejkami. Cała kwarantanna.

Mówię dalej, że chcą wprowadzić prawo, gdzie za zarażenie kogoś wirusem dostane nawet 12 lat. Był zdziwiony. Jak to, dostaniesz 12 lat i pod jednym dachem będziesz z gwałcicielem małych dzieci, który też dostał 12 lat???. Kiedyś był obraz: 'Oto Ameryka'. Teraz mam obraz: 'Oto Polska'.

Słyszę w telefonie, że po konsultacji lekarskiej dowiedział się, iż trzeba pić alkohol nie mniejszy niż 70% :o Jeśli by ktoś chciał taką kwarantannę, to należy przełyk zraszać olejem.

Tłumaczę dalej, że u nas wszystkie imprezy masowe odwołują. Ale najważniejsze by odbyła się ta na Jasnej Górze. Słyszę: 'tak, tak, musi ktoś się za nas modlić' :D

Podobno chciał kupić sobie wczoraj ryż. Nie było. Chciał kupić butelkę wódki, ale zrezygnował gdy zobaczył kolejki do kasy. Poszedł do innego sklepu. Zgromadzenia ma odwołane - gdzieś do bliżej nieznanego terminu.

Fajnie jest pójść w odludne miejsce. Nie ma na okrągło pieprzących mediów, ani panikujących ludzików. Można zrelaksować się z wiosenna przyrodą. Póki co, życzę zdrowych koronoferii.  >:D


Offline Storczyk

Odp: Koronowirus-procedury wdrażane przez Towarzystwo Strażnic
« Odpowiedź #138 dnia: 12 Marzec, 2020, 16:37 »


Pytanie zasadnicze.
 Skąd jest ryż ?


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Koronowirus-procedury wdrażane przez Towarzystwo Strażnic
« Odpowiedź #139 dnia: 12 Marzec, 2020, 16:42 »

Pytanie zasadnicze.
 Skąd jest ryż ?

... a makaronami to gdzie się zajadają?


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Koronowirus-procedury wdrażane przez Towarzystwo Strażnic
« Odpowiedź #140 dnia: 12 Marzec, 2020, 16:59 »
Pytanie zasadnicze.
 Skąd jest ryż ?

... a makaronami to gdzie się zajadają?

Muszę przyznać, że humor mi zrobiliście. Oby dwa produkty są ze sklepu. ;D
Coś w tym jest. Pewnie ktoś napisze, że właśnie tam jest pies pogrzebany.
Muszę jednak być obiektywny i szczery. Mobilizuje mnie do tego religia.
Ryż rośnie również w Hiszpanii, a makaron robi moja babka, a kolega się nim zajada. ;)
Wiem, że te informacje niczego nie rozstrzygają.

Mam dylemat większy. Po prawdzie, to mi się panika włącza. Jak spotkam dziewczynę ładną, to całować czy nie? Jeśli ona jest nosicielką i o tym nie wie, to może mnie zarazić. Będę umierał 3 tygodnie w boleściach na kornerowirusa. Tak doniosą statystyki. Prawda będzie taka, że to był pocałunek śmierci. Co począć? Jak tu żyć? Jeszcze do nie dawna myślałem, że smok nas wytruje. Wcześniej się bałem kosmitów. Jeszcze wcześniej atomowej zagłady. A jeszcze wcześniej Baby Jagi. Smurfy mają prościej - muszą uważać tylko na Gargamela >:D


Offline Roszada

Odp: Koronowirus-procedury wdrażane przez Towarzystwo Strażnic
« Odpowiedź #141 dnia: 12 Marzec, 2020, 17:10 »
Ryż w ciągu kilku dni z Chin nie dotrze. Tylko tyle dni może przetrwać wirus na nieżywych nośnikach :)
Pracowałem w porcie.
Ryż przychodził do nas z Indii, a nie z Chin.
Natomiast gdy wstąpiliśmy do Unii zakończyła się współpraca z Indiami.
Uprawiany jest też w Europie.
Cytuj
Ryż w Unii Europejskiej uprawiany jest przede wszystkim we Włoszech (50 proc. całkowitej unijnej produkcji)
http://www.portalspozywczy.pl/zboza/wiadomosci/wzrost-produkcji-ryzu-w-ue-nieco-przyspieszy,96363.html


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Koronowirus-procedury wdrażane przez Towarzystwo Strażnic
« Odpowiedź #142 dnia: 12 Marzec, 2020, 19:21 »
Czy wiecie dlaczego oprócz ryżu i makaronów wykupują że sklepów również papier toaletowy?


Offline Roszada

Odp: Koronowirus-procedury wdrażane przez Towarzystwo Strażnic
« Odpowiedź #143 dnia: 12 Marzec, 2020, 19:22 »
Czy wiecie dlaczego oprócz ryżu i makaronów wykupują że sklepów również papier toaletowy?
Za komuny robiło się z tego szarego toaletowego pasztetową. ;D
Pakowało się we flaki z wodą.
A jak nie było papieru to się pasztetową walcowało i suszyło, cięło na kawałki i był papier toaletowy. :)


Offline trigger_finger

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 54
  • Polubień: 140
  • My psychiatrist said- maybe life isn't for everyon
Odp: Koronowirus-procedury wdrażane przez Towarzystwo Strażnic
« Odpowiedź #144 dnia: 12 Marzec, 2020, 19:26 »
Czy wiecie dlaczego oprócz ryżu i makaronów wykupują że sklepów również papier toaletowy?

Bo jak jeden kichnął to reszta się osrała ;)


Offline pionier niewidzialny

Odp: Koronowirus-procedury wdrażane przez Towarzystwo Strażnic
« Odpowiedź #145 dnia: 12 Marzec, 2020, 19:57 »
Zapowiada sie ciekawie.

Te statystki z chin chyba lekko zaniżone o umieralnosci w granicach 3,4 %

https://www.rmf24.pl/fakty/news-do-1016-wzrosla-we-wloszech-liczba-zmarlych-zakazonych-koron,nId,4377684

Na podstawie tych danych powyzej wyszło mi juz jakies 8,4 % umieralnosci na tego wirusa


Offline Reskator

Odp: Koronowirus-procedury wdrażane przez Towarzystwo Strażnic
« Odpowiedź #146 dnia: 12 Marzec, 2020, 20:15 »
Szambo wybiło,a my zajmujemy się tylko przykrywką-wirusem.
Czy w waszym otoczeniu jest ktoś chory?
To o jakiej pandemii my tu mówimy?
Tu jest coś ważniejszego!
« Ostatnia zmiana: 12 Marzec, 2020, 20:31 wysłana przez Reskator »


Offline pionier niewidzialny



Offline Roszada

Odp: Koronowirus-procedury wdrażane przez Towarzystwo Strażnic
« Odpowiedź #148 dnia: 12 Marzec, 2020, 21:01 »
Kiedy SJ dostosuja sie do zaleceń?
Zebrania i głoszenie bez zmian  :-[
Mi tam to nie przeszkadza.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Koronowirus-procedury wdrażane przez Towarzystwo Strażnic
« Odpowiedź #149 dnia: 12 Marzec, 2020, 22:07 »
Czy w waszym otoczeniu jest ktoś chory?
To o jakiej pandemii my tu mówimy?
Tu jest coś ważniejszego!

Zasadniczo rozumiem o co chodzi w pytaniu. Dlatego napiszę od innej strony. W moim otoczeniu większość jest chora. Nie wiem co to za wirus, ale atakuje głowę. Niewielu jest zdrowych.

Jeszcze migawkę z rozmów telefonicznych. Rozmawiam z kolegą przed sklepem. Rozmowa o wszystkim - wirusy, sekciarze, polityka, masoni, etc. Nie wchodzę do sklepu, bo nazbyt głośno mówię do telefonu. Stanąłem pod murkiem. Świeci gwiazdeczka i wiatr tam nie wiej, więc się opalam. Ruscy mnie tego nauczyli. Przechodzi obok mnie kobieta 55-60 lat. Elegancka, zadbana, z jedną reklamóweczką. Właśnie przymierza się do założenia okularów przeciwsłonecznych. W tym czasie dre się do telefonu z tekstem: "Pamiętasz jak uczono? Nie może nam zabraknąć amunicji i gorzały! Z resztą sobie poradzimy". Pani się uśmiechnęła i poklepała po ramieniu. Zakładam, że ona z tych 'niezarażonych'.

Teraz wchodzę do sklepu. Nie jest wielki, jednak chodzą wszystkie kasy. Trafiłem akurat na kierowniczkę przy kasie. Zagaduje lekko jak sobie radzą. Wczoraj robiły do 24 godziny. Przyjechały 2 'tiry' towaru. To nie są 'szesnastki', ale jednak dużo. Codzienna dostawa, to 2 palety, czasem 4; zależy od sezonu. Dwie ciężarówy upchali na sklep i to schodzi. To jest mały przykład, gdzie jest pandemia i na czym ona polega.

Późnym popołudniem dzwoni koleżanka i mówi, ze u niej na wiosce papier (ten do drukarki) jest tylko w jednym sklepie. Kupiła 2 rolki i po robocie wraca do domu. Jakaś kobieta ją zaczepia i pyta się gdzie 'to' dają; ten papier. Poczuła się jak podczas stanu wojennego.
Kończy mi się zestaw pytań.

Nie zastanawiałbym się długo, gdyby dziewczyna piękną była. Bo cóż znaczy śmierć od koronawirusa w porównaniu do pięknych chwil z cudowną kobietą?  ;D

Wezmę sobie to do serca.  ;) Może ktoś przed śmiercią umówi mnie z Dziką Stokrotką >:D