Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Koronawirus a zgromadzenia i kongresy  (Przeczytany 3263 razy)

Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Koronawirus a zgromadzenia i kongresy
« dnia: 25 Luty, 2020, 08:28 »
Zastanawiam się czy za sprawą Koronawirusa COVID-19 kongresy w Europie a może nawet zgromadzenia zostaną odwołane?

Obstawiam że jeśli odwołane to za sprawą ogólnego zakazu wszelkich zgromadzeń koncertów wieców itp. a nie z inicjatywy JW.

Jeśli zostaną odwołane to będzie wielki test transmisji zgromadzeń i wspólny odbiór na salach królestwa.

A co wy sądzicie w tym temacie?


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Koronawirus a zgromadzenia i kongresy
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Luty, 2020, 08:51 »
 :) Ciekawe... a może właśnie ten cały Koronawirus okaże się dla CK błogosławieństwem od Wielkiego Stratega Jehowy i dzięki temu zostanie zapoczątkowana nowa świecka (tfu... teokratyczna) tradycja organizowania letnich kongresów transmitowanych na salach królestwa. Dzięki temu do warwickich kas spłyną kosztowności, te które normalnie pokrywały koszty wynajmowania stadionów i innych obiektów na zgromadzenia. Koronawirus mógłby okazać się wyśmienitym przyczynkiem ku temu. Lud Jehowy poczułby przy okazji jaką to troskę nad nim roztacza Jehowa wespół z roztropnym niewolnikiem.  >:D


Offline Roszada

Odp: Koronawirus a zgromadzenia i kongresy
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Luty, 2020, 09:32 »
Toć do lata chyba tsunami już przejdzie. :-\


Offline on-on

Odp: Koronawirus a zgromadzenia i kongresy
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Luty, 2020, 11:57 »
Poczekajmy na rozwój sytuacji.
Wybieram się w najbliższych tygodniach na targi w Europie, gdzie 1/3 wystawców to firmy z północy Włoch i Chińczycy. Na razie nie ma głosów o odwołaniu imprezy, a miejsc w hotelach brakuje jak zawsze.

Myślę, że zgromadzenia będą odwoływane regionalnie, a wielu fanatycznych świadków za wszelką cenę będzie starało się opuścić zamknięte strefy, żeby dotrzeć na kongresy w innych regionach.


Offline Takajaja

Odp: Koronawirus a zgromadzenia i kongresy
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Luty, 2020, 12:46 »
Uważam że sprawa przycichnie..a kongresy i tak się odbędą. Gdyż za wynajete lokale, hale i sale i tak muszą zapłacic gdyby sie nawet nie odbylo. A tak....owieczki....wroc....świnki (bo przecież jak trzoda to twrzoda chlewna) przybedą pomimo zagrozenia bo to w imie Jehowy no i do skrzynki wrzucą.

Pamietam jak pare lat temu na zachodzie europy szalały ataki terrorystyczne.....myslicie ze odwolywali kongresy? NIE


Offline Roszada

Odp: Koronawirus a zgromadzenia i kongresy
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Luty, 2020, 12:55 »
Jakoś nie widzę w literaturze informacji o odwoływaniu kongresów.
Były zdaje się czasem przenoszone do innych miast czy miejsc.
Pewnie w tym wypadku też by przenieśli do sąsiednich państw na przykład.
Albo na późniejszy termin.


Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: Koronawirus a zgromadzenia i kongresy
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Luty, 2020, 13:06 »
:) Ciekawe... a może właśnie ten cały Koronawirus okaże się dla CK błogosławieństwem

Już okazał się błogosławieństwem.  Pomaga to straszyć wiernych szybkim końcem i zagłuszyć wszelkie wątpliwości.
Dziś mama pokazała mi przebudźcie się z 22 grudnia 2005 gdzie bracia przepowiedzieli, że nowy wirys pojawi się w Chinach i spowoduje załamanie gospodarki.
Takie wydarzenia są dla nich paliwem do dalszego działania.
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline Roszada

Odp: Koronawirus a zgromadzenia i kongresy
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Luty, 2020, 13:14 »
Przecież z grypy Hiszpanki to aż się cieszyli, że to ostatni zwiastun Armagedonu.
Do dziś ta Hiszpanka potwierdza powrót Chrystusa:

*** w84/19 s. 13 ***
Czy ktokolwiek dobrze poinformowany może dziś zaprzeczyć niezbitym dowodom obecności Jezusa? W pierwszej wojnie światowej zginęło ponad 9 milionów żołnierzy oraz miliony osób cywilnych, natomiast w drugiej wojnie światowej straciło życie 55 milionów ludzi. W latach 1918-1919 grypa zwana hiszpanką pociągnęła za sobą około 20 milionów ofiar śmiertelnych.

Teraz też będą podkręcać strach wśród ŚJ. :-\


Offline witja

Odp: Koronawirus a zgromadzenia i kongresy
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Luty, 2020, 14:41 »
:) Ciekawe... a może właśnie ten cały Koronawirus okaże się dla CK błogosławieństwem od Wielkiego Stratega Jehowy i dzięki temu zostanie zapoczątkowana nowa świecka (tfu... teokratyczna) tradycja organizowania letnich kongresów transmitowanych na salach królestwa. Dzięki temu do warwickich kas spłyną kosztowności, te które normalnie pokrywały koszty wynajmowania stadionów i innych obiektów na zgromadzenia. Koronawirus mógłby okazać się wyśmienitym przyczynkiem ku temu. Lud Jehowy poczułby przy okazji jaką to troskę nad nim roztacza Jehowa wespół z roztropnym niewolnikiem.  >:D
To zależy jaki bilans finansowy jest z organizacji kongresów. Zależy to od lokalizacji i hojności kongresmenów. Ale jeżeli ogólny bilans jest na plus, nie widziałbym powodów żeby rezygnowali z dochodu.


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Koronawirus a zgromadzenia i kongresy
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Luty, 2020, 15:18 »
Na Wschodzie głosiciele zabezpieczają się przed infekcjami:


Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Roszada

Odp: Koronawirus a zgromadzenia i kongresy
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Luty, 2020, 16:44 »
Takie wspomnienie z 1971 r., ale wtedy były szczepionki na tę chorobę, teraz nie.

„Chociaż w Portugalii dzieło Królestwa wciąż podlegało zakazowi, tysiące tamtejszych braci zamierzało udać się przez Hiszpanię do Tuluzy we Francji. Byli oni pełni zapału. Wówczas nadeszła wiadomość o wybuchu epidemii cholery w Hiszpanii. Przez jej terytorium mogli przejeżdżać tylko ludzie zaszczepieni przeciwko tej chorobie. Jednakże szczepionki nie wystarczyło dla wszystkich Portugalczyków, którzy chcieli być obecni na tym zgromadzeniu” (Rocznik Świadków Jehowy 2000 s. 76-77).



Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Koronawirus a zgromadzenia i kongresy
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Kwiecień, 2020, 12:56 »
I co ?  Wykrakałem ;)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Koronawirus a zgromadzenia i kongresy
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Kwiecień, 2020, 14:32 »
I co ?  Wykrakałem ;)

A dałbyś radę to teraz jakoś odszczekać (odkrakać)  ;) Jeśli chodzi o zgromadzenia to mi zwisa czy będą czy nie. Mnie na nich nie ma więc jeśli nawet by były to dla mnie ich i tak nie będzie.  >:D Ale na jakieś koncerty to bym się powybierał.  :)


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Koronawirus a zgromadzenia i kongresy
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Kwiecień, 2020, 18:57 »
Też bym się gdzieś ruszył. Ostatni raz jak byłem, to na drugi dzień zamknęli wszystko. Mieliśmy iść na KATa. Ja to tylko dla odnowienia kumplostwa. Odwołali. Chcieliśmy z kolegą pojechać na kongres do ŚJ. Tak wejść jako zainteresowani. Nawet obiecałem, że beki nie będziemy kręcić. Odwołali. Wirus zabronił mi wrócić do Jehowy.
Wpadłem na pomysł założenia własnej kapeli - Dżehowa Łitnes Bend lub Łitnes Braders. Repertuar mamy gotowy, tylko trochę trzeba poprzerabiać. Na pewno się da. Kiedyś ostatnią piosenkę z przedprzed ostatniego śpiewnika  zrobiłem na CaFG, i poszło. Trzeba jakoś rokędrolowo podejść. Trochę ballad. Mogę się skupić na warstwie tekstowej, aby była chwytliwa. I pierwszy występ zrobimy w piwnicy dla świadków. :D Tylko pytanie, kto na czym gra?
Teraz to bym nawet na doduchne poszedł i zenka. Dobrze, że jeszcze nie wyłączyli Wielkiego Wizjonera Jutubowego - są jakieś wspominki.
Chyba się do Jehowy pomodlę, żeby odwołał coś z tego co odwołali.