Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Można rozmawiać z aplikacją JW Library ;)  (Przeczytany 1970 razy)

Offline Roszada

Odp: Można rozmawiać z aplikacją JW Library ;)
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Luty, 2020, 19:31 »
Ten temat był już poruszany. Wpisałem w wyszukiwarce "aplikacja JW" i kilka razy się pojawia.


Offline josh82

Odp: Można rozmawiać z aplikacją JW Library ;)
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Luty, 2020, 22:57 »
Irytujące jest to automatyczne pomniejszanie czcionki grrrMyslę, że całkiem sporo:
1. całkiem ciekawe i oryginalne tłumaczenie Biblii
2. fajne opracowania tematów Biblijnych np. w książce Wnikliwie poznawanie pism
3. fajne materiały dla młodzieży
4. wyciągnęli sporo ludzi z nałogów
5. dali sporej grupie ludzi sens życia
6. wielu ludzi dzięki ŚJ uwierzyło w Boga i w Chrystusa


Z perspektywy ex-JW widzi się zapewne głównie rzeczy złe (i na zło nie ma zgody), ale warto docenić dobro.

1: Wypaczone tłumaczenie Biblii
2: Błędne opracowania tematów Biblijnych - przekłamane doktryny
3: Jedynymi oryginalnymi materiałami dla młodzieży jest namawianie do niewolnictwa dla Strażnicy.
4: Podobnie Adwentyści, Mormoni, Katolicy, Baptyści, Buddyści i inne grupy (niekoniecznie religijne)
5: Olej naukę, olej pracę - na pełen etat werbuj ludzi do naszej organizacji.
6: Uwierzyli w boga Strażnicy - Szatana i Archanioła Michała.


Offline Roszada

Odp: Można rozmawiać z aplikacją JW Library ;)
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Luty, 2020, 09:18 »
Pisałem to i powtarzam o szymoniebudnym.
Niedaleko jabłkno spada od jabłoni.

On wyznaje wiele takich kwestii co Towarzystwo, więc jest skrytym obrońcą jego.
Sami  ŚJ wyprowadzają swój rodowód poprzez Braci Polskich (w pewnych kwestiach), a Sz. Budny z XVI w., był jednym z tych, na którego Towarzystwo się powołuje (np. w kwestii Jehowy w NT).


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Można rozmawiać z aplikacją JW Library ;)
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Luty, 2020, 11:07 »

Nie jestem "skrytym obrońcą". Jestem jawny w swoich poglądach.
Nie zgadzam się z niektórymi rzeczami u Świadków, niektóre wręcz wydają mi się szkodliwe i niebezpieczne.
W niektórych rzeczach jednak ich podziwiam. I nawet im zazdroszczę nieco.


Część zjawisk, jakie mają miejsce w Organizacji są narzucane odgórnie i panuje w tej sprawie surowa dyscyplina.
Część rzeczy wynika jednak z "czynnika ludzkiego" i niskiej jego jakości.
Podejrzewam, że od poszczególnych osób i ich zachowania zależy naprawdę dużo.

Dla mnie to kwestia uczciwości. Wobec ludzi, których dane mi było poznać, ale i wobec siebie i swoich poglądów i przekonań.
Nie mogę nie mówić o tym co widzę, co widziałem i co przeżyłem.



Oczywiście, jesteśmy różni. Mamy różne doświadczenie, różną wrażliwość, różne przemyślenia. Część z Was doświadczyła przemocy psychicznej ze strony przedstawicieli tej organizacji. W żaden sposób nie nakłaniam Was do polubienia tych, którzy Was zranili.


Zachęcam jednak do zrównoważonego podejścia do Świadków Jehowy.
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Można rozmawiać z aplikacją JW Library ;)
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Luty, 2020, 12:09 »
Nie znam się, dlatego się wypowiem. To jest bardzo przydatna funkcja, gdy gada się do jakiegoś urządzenia, a ono reaguje; może nawet odszczekuje. Wielu osobom to się przyda. Nie mówiąc o tym, że organizacja prze do przodu, a Jehowa błogosławi. ;)


Na pewno zwykł tak mawiać jeden starszy z mojego zboru - Janek Ch., który zazwyczaj nie wiedział zbyt wiele o tematach na które się wypowiadał.

Znam przypadek trochę inny z podobnego okresu. Starszy zboru Jan. M wypowiedział się na zebraniu służbowym na temat Internetu. Tylko nie wiedział co to jest. Chodziło o kwestie samej technologii i sposobów działania. Po nim wypowiedziała się dziewczyna, która wytłumaczyła dosyć jasno, czym jest ten cały Internet. Po zebraniu miała 'zrypke' od brata Jana i jego kompana, że starszych zboru nie wolno poprawiać, bo co pomyślą inni; a przecież starsi najlepiej wszystko wiedzą. Mam wrażenie, ze była to środa ;).
Brat Jan M. dalej za wiele w głowie nie ma. Na strażnicy odpowiada minimum 20 razy.


Offline Siedemtwarzy

Odp: Można rozmawiać z aplikacją JW Library ;)
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Luty, 2020, 12:17 »
Szymonbudny, sprawdziłem i jeśli nie masz zainstalowanej aplikacji jw, to asystent google przekierowuje cie tylko do zbliżonych wyników. Także wujki z orga zabezpieczają się na wypadek przekierowania na stronę np tego forum. Jednak to kolejny krok, który okaże się w dalszej perspektywie strzałem w kolano, bo ludzie będą zadawać zadania dla asystenta, które ten nie będzie interpretował, według klucza i zaczną się pojawiać wyniki dość ciekawe. Jakiś smiechowy wujek zada pytanie, kiedy będzie Armagedon, a tam pyk rok 1975. Poważna siostra pionierka zada pytanie o to czy skonczy się kiedyś molestowanie, a tutaj google korzystając z banki informacyjnej da wynik o komisji australijskiej.


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Można rozmawiać z aplikacją JW Library ;)
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Luty, 2020, 12:54 »
Szymonbudny, sprawdziłem i jeśli nie masz zainstalowanej aplikacji jw, to asystent google przekierowuje cie tylko do zbliżonych wyników. Także wujki z orga zabezpieczają się na wypadek przekierowania na stronę np tego forum. Jednak to kolejny krok, który okaże się w dalszej perspektywie strzałem w kolano, bo ludzie będą zadawać zadania dla asystenta, które ten nie będzie interpretował, według klucza i zaczną się pojawiać wyniki dość ciekawe. Jakiś smiechowy wujek zada pytanie, kiedy będzie Armagedon, a tam pyk rok 1975. Poważna siostra pionierka zada pytanie o to czy skonczy się kiedyś molestowanie, a tutaj google korzystając z banki informacyjnej da wynik o komisji australijskiej.
Hahaha, ano faktycznie - ten scenariusz jest ciekawy :)


Czyli skoro to jest zależne od zainstalowanej aplikacji, to można zrobić analogiczną aplikację ....
"OK Google, ile razy Strażnica zapowiadała Armageddon według Roszady?"
"OK Google, ile razy zmieniało się nowe światło o pokoleniu według Roszady?"

I można to uruchomić głosowo na przykład na Komitecie Sądowniczym gdy jest się posądzanym o herezję ;)
Albo na studium na sali królestwa

No no, ogranicza nas tylko wyobraźnia :)
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]


Offline ergo77

Odp: Można rozmawiać z aplikacją JW Library ;)
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Luty, 2020, 11:43 »
A nie jest przypadkiem tak że wtedy tworzy się baza danych próbek głosu w powiązaniu z adresami IP z tą drogą CK będzie mogło wyłapywać odstępców;)
Wszak to jest baza gogolowska


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 857
  • Polubień: 643
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Można rozmawiać z aplikacją JW Library ;)
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Luty, 2020, 19:55 »
A nie jest przypadkiem tak że wtedy tworzy się baza danych próbek głosu w powiązaniu z adresami IP z tą drogą CK będzie mogło wyłapywać odstępców;)
Wszak to jest baza gogolowska
Oczywiście każda komenda "Ok google" jest nagrana i jest do odsłuchania na odpowiedniej stronie :)
Można się zdziwić o co sie pytało rok temu ;)
Albo gdy przypadkowo się ten asystent uaktywnił.


Mozna to znaleźć gdzieś mniej więcej tutaj:
https://myactivity.google.com/item?restrict=assist


Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]